Skocz do zawartości
sadownik

rtx 2060 - czy wystarczy do 1440p?

Rekomendowane odpowiedzi

Czy rtx 2060 wystarczy do 1440p 144hz?

chodzi mi glownie o gry takie jak cs:go, fortnite, apex, pubg i gta v

oraz do ogladania filmow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do CS: GO na pewno starczy (zależy jeszcze od proca), do oglądania filmów wystarczyłaby nawet integra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do oglądania filmów za słaba :E do 144 tyż słaba :E a tak szczerze mówiąc da rade najwyżej coś tam z detalem trzeba będzie zjechać w niektórych gierkach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do oglądania filmów za słaba :E

Nie pisz tak, bo jeszcze ktoś uwierzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez ciec detali np w takim apex sie nie obejdzie w 1440p a do csa liczy sie mocny procesor tak samo jak do kazdej innej gry jesli chcesz dobrze wykorzystac 144Hz:

 

https://www.youtube.com/watch?v=8kfHLyIbSIo

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W te gry (poza gta) i tak będziesz grał z niskimi ustawieniami więc w zależności od procesora może dać radę. U mnie na laptopowym rtx2060 daje rade pubg 3440x1440 120Hz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to moze nie warto isc w 1440p i lepiej zebym wybral monitor 1080p 144hz? nie bede musial sie martwic o ustawienia i niski fps...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaki rozmiar, jak 27" to 1440p zdecydowanie, jak mniejszy to ewentualnie możesz pomyśleć.

 

Ale ogólnie nie ma co się aż tak przejmować, 144Hz jest do szybkich gier gdzie i tak wszyscy grają z niskimi ustawieniami a w jakieś ładne gierki możesz grać z niższymi fpsami, od tego jest gsync/freesync

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy 2060 i 1440p ciężko o 144fps, karta w tej rozdzielczości ma niemało do roboty. W Csgo spokojnie będzie 144fps ale w innych grach już nie koniecznie, trzeba ciąć mocno z detali. Napisz też jaki masz procesor, bo to też ma znaczenie w takim Gta V czy pubg/apex.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to moze nie warto isc w 1440p i lepiej zebym wybral monitor 1080p 144hz? nie bede musial sie martwic o ustawienia i niski fps...

Spokojnie możesz iść w 27 cali 1080p 144hz. W grach multi 1440p na 27 calach nie jest do niczego potrzebne. Sam mam 27 cale 1080p i tylko 60hz, ponieważ w 99% gram w single i też graficznie wygląda to bardzo dobrze. Ludzie grają na 40-50 calowych TV w 1080p i jest ok, a wymyślanie do gier 1440p na 27 cali to czysty PCMR bez żadnego uzasadnienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem 27 cali i fullhd to pikseloza z deka. albo 1080p i 24 cali albo 1440p i 27 i oczywiście 144hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1080p na 27" z 60 cm wygląda prawie tak samo jak 1080p na 24" z 50 cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie możesz iść w 27 cali 1080p 144hz. W grach multi 1440p na 27 calach nie jest do niczego potrzebne. Sam mam 27 cale 1080p i tylko 60hz, ponieważ w 99% gram w single i też graficznie wygląda to bardzo dobrze. Ludzie grają na 40-50 calowych TV w 1080p i jest ok, a wymyślanie do gier 1440p na 27 cali to czysty PCMR bez żadnego uzasadnienia.

Nie zgodze sie z toba, przesiadlem sie wlasnie z 24cali 1080p na 1440p 27 cali i juz nigdy do FHD nie wroce, doslownie przepasc wiec FHD na 27calach to dopiero w oczy kolec musi. Dopoki sam na wlasne oczy nie zobaczylem to nigdy bym nie uwierzyl ze moze byc taka roznica.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodze sie z toba, przesiadlem sie wlasnie z 24cali F1080p na 1440p 27 cali i juz nigdy do FHD nie wroce, doslownie przepasc wiec FHD na 27calach to dopiero w oczy kolec musi. Dopoki sam na wlasne oczy nie zobaczylem to nigdy bym nie uwierzyl ze moze byc taka roznica.

Miałem podobne odczucia jak przeskakiwałem z budżetowego co prawda swego czasu monitorka 22 cali 1080p ips,gdyby nie ochota na coś większego,oraz wieksza możliwość finansowa to wiadomo.

A tak nie zamierzam wracać do do FHD,mało tego myślałem o monitorach 34 i wyżej ale po 2tyg na alien della ips,od sasiada zdecydowałem że to nie jest dla mnie.

 

Finalnie dalej siedzę na [1440p ips 144hz Acer Predator 27"] i jestem zadowolony filmy jak i szczególności gry bajka :thumbup:

 

Jedyny minus 1440p to wymogi względem 1080p dla karty czytaj[gpu].

Edytowane przez kosiarz66

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodze sie z toba, przesiadlem sie wlasnie z 24cali 1080p na 1440p 27 cali i juz nigdy do FHD nie wroce, doslownie przepasc wiec FHD na 27calach to dopiero w oczy kolec musi. Dopoki sam na wlasne oczy nie zobaczylem to nigdy bym nie uwierzyl ze moze byc taka roznica.

Każdy ma inne wymagania, lepiej w multi mieć więcej fpsow niż 1440p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda każdy ma inne wymagania, ale miałem podobne odczucie jak koledzy kiedy przeszedłem na 27 cali qhd 144hz. Nigdy więcej ani full hd ani 60hz, chyba że dla pomocniczego monitora. Jeżeli w grze masz 90+ fps na monitorze 144hz to jest w miarę dobrze. Zawsze można zejść z detalami niżej, jeśli trzeba. Na pewno lepiej zrobisz jak kupisz używaną gtx 1080 ti albo lepszego rtx. Do qhd 144hz można włożyć nawet rtx 2080 ti.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Skoro i tak super jakość w multi nie potrzebna, to jaki problem ustawić 1920x1080 na monitorze 2560x1440? Nie będzie to wyglądało specjalnie gorzej od FHD na FHD, a przynajmniej na pulpicie będzie w 2560x1440@2560x1440 lepsza jakość obrazu, niż na 1920x1080@1920x1080.

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... to jaki problem ustawić 1920x1080 na monitorze 2560x1440? Nie będzie to wyglądało specjalnie gorzej od FHD na FHD ...

Chyba nie wiesz o czym piszesz.

Rozdzielczość FHD na monitorze WQHD wygląda tylko źle albo bardzo źle, no chyba że ktoś ma wadę wzroku to wtedy wszystko jedno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to moze nie warto isc w 1440p i lepiej zebym wybral monitor 1080p 144hz? nie bede musial sie martwic o ustawienia i niski fps...

 

144 daje duży komfort, więc warto iść w tym kierunku, a grafikę może i za jakiś czas wtedy sobie zmienisz na lepszą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Rozdzielczość FHD na monitorze WQHD wygląda tylko źle albo bardzo źle, no chyba że ktoś ma wadę wzroku to wtedy wszystko jedno.

Przy 27"? ... masz oczywiście rację. Tak samo 1920x1080 na 27" z natywnym 1920x1080, wygląda jak kupa, no chyba, że ktoś ma wadę wzroku, to wszystko jedno :)

 

Oczywiście przez cały czas rozmawiamy, o odległościach, z jakich normalnie siedzi się przed monitorem PC, czyli np. 60cm.

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze ustawia się natywną rozdzielczość. Amen. Jeśli robisz inaczej to już twoja sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy 27"? ... masz oczywiście rację. Tak samo 1920x1080 na 27" z natywnym 1920x1080, wygląda jak kupa, no chyba, że ktoś ma wadę wzroku, to wszystko jedno :)

 

Oczywiście przez cały czas rozmawiamy, o odległościach, z jakich normalnie siedzi się przed monitorem PC, czyli np. 60cm.

60cm przy 27 calach... brawo ty, a 1m od 40 cali... 1,5m od 50cali. Mam nadzieje, ze zapasowe oczy i nowy kręgosłup już sobie zamówiłeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mam nadzieje, ze zapasowe oczy i nowy kręgosłup już sobie zamówiłeś.

Wytłumacz sens tego co napisałeś. Czemu niby kręgosłup miałby mi się popsuć od siedzenia 60 cm od monitora? ... albo oczy?

 

Zawsze ustawia się natywną rozdzielczość. Amen. Jeśli robisz inaczej to już twoja sprawa.

Czyli twierdzisz, że gra w VSR 4K na monitorze 1920x1080 wygląda gorzej, niż FHD na FHD ? :lol2: Jasne, że lepiej ustawić natywne np. 5K na monitorze 27" 5K, ale w pewnych sytuacjach trzeba zrobić inaczej (np. problem z wystarczającą wydajnością GPU w 5120x2880) - jak pomyślisz, to też dojdziesz do takich wniosków.

 

Swoją drogą jeśli chodzi o jakość obrazu, to wolałbym grać na 27" 4K w rozdzielczości 2560x1440, niż na 27" 1920x1080 w natywnym 1920x1080.

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wytłumacz sens tego co napisałeś. Czemu niby kręgosłup miałby mi się popsuć od siedzenia 60 cm od monitora? ... albo oczy?

 

Czyli twierdzisz, że gra w VSR 4K na monitorze 1920x1080 wygląda gorzej, niż FHD na FHD ? :lol2: Jasne, że lepiej ustawić natywne np. 5K na monitorze 27" 5K, ale w pewnych sytuacjach trzeba zrobić inaczej (np. problem z wystarczającą wydajnością GPU w 5120x2880) - jak pomyślisz, to też dojdziesz do takich wniosków.

Nie ma żadnego powodu. Rób tak dalej, potem sam tego doświadczysz. Nie chce mi się tłumaczysz oczywistych rzeczy. Powinieneś wiedzieć takie rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...