Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym zapytać czy Xbox One S ma lepszą grafike i osiągi od zwykłego PS4? Ekran to 24 calowy monitor Full HD. Proszę o odpowiedź i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź a roznica bedzie dosc spora czy raczej marginalna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Marginalna, są różnice ale znikome.

Edytowane przez PawelP7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A warto według ciebie kupic One S czy moze dozbierac do One X? Monitor to niestety tylko Full Hd, a moze dozbierac na jakis komputer do gier powiedzmy do 3000zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat rzeka, nie podpowiem sensownie. Ja gram w strategie na laptopie a do gier w 80% używam PS4 Pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Co to za bzdury, xbox one s ma w wiekszosci gier troche gorsza grafike i osiagi od ps4 a w najnowszych tytulach ta roznica sie powiekszyla.

Edytowane przez SNC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jest odwrotnie niż pisze PawelP7. PS4 ma lepsza grafikę niż Xbox one s, ponieważ Xbox ma dynamiczna rozdzielczość i często żeby utrzymać płynności na poziomie 30fps obniża rozdzielczość nawet na 720p. PS4 dużo rzadziej obniża rozdzialke i tylko do 900p. Na Xbox ogólnie niektóre gry od razu chodzą w 900p, a nie w 1080p. Kup PS4 również z względu na ilość świetnych gier exkluzywnych. .

Edytowane przez xtn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z podstawowych wersji konsol obecnej generacji: sprzętowo PS4>Xone S, stabilniejszy framerate + w miarę trzyma domyślną rozdzielczość - na XS coraz częściej masz spadki i dynamiczną rozdziałkę (np. 1600 x 900p).

 

Jakichś większych różnic nie ma mimo wszystko, przewaga Sony jest imo delikatna.

 

Ważniejsze pytanie w co chcesz grać? Tytułami exclusive PS4>Xone (jak dla mnie). Uncharted, HZD, Bloodborne to fantastyczne tytuły, choć na Xboxie też dobrze się bawię przy Halo czy Gears of War.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, zacznijmy od tego że mam w posiadaniu PS4 (zwykłe. nie slim) i szukam czegos mocniejszego bo czasem grafika na zwyklym PS4 mnie odstrasza, zastawiam się nad Xbox One S ale teraz mam od was informacje że nie będzie ona lepsza od zwykłego PS4. Gdybam rowniez nad Xbox One X ale nie wiem czy warto go kupowac do monitora Full HD, a ostatnio wpadłem na pomysl zeby kupic moze jakis komputer do ok. 3000zł zbudowany tylko pod wydajność w grach. PS4 Pro raczej nie kupie bo bardziej bym chcial wyprobowac jakiegos nowszego Xboxa lub ten komputer, lecz nie mowie 'nie' PS4 Pro na sto procent. Jakieś porady? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będziesz miał lepszej grafiki nawet na Xboxie One X, może delikatnie ale to nie są duże różnice i tylko w wybranych grach (przykładowo w RDR2 nie będzie takiego okropnego rozmycia jak na PS4/Pro). Jeśli odstrasza Cię grafika (w jakich grach?) to tylko pecet Ci zostaje ale za 3k to też nie zbudujesz niczego wiele lepszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Pro abo X ma największy sens wraz z monitorem/tv 4k z hdr, wtedy poczujesz różnicę wizualną i to mocno. Za 3k pln nie zbudujesz potwora pc, ale w 1080p gry będą działały w 60fps na detalach minimum high, a większość ~v.high

 

Edit:

Masz jeszcze taką opcję, sprzedajesz ps4 i monitor 1080p. Kupujesz xboxa one X lub PS4 pro(co wolisz) i do tego monitor Philips Momentum 436M6VBPAB 43" 4k z HDR 1000.

 

Ten monitor teraz kosztuję niecałe 2600pln więc w zależności od wartości twojego monitora 1080p i za ile go opchniesz wraz z konsolą ps4 to upgrade wyniesie cię 3kpln lub troszkę więcej.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Co z używanych części? Za około 3k pln, złoży coś na ryzenie 1700, który teraz kosztuję 569pln :E + do tego 1660Ti o porównywalnej wydajności do gtx 1070 do 1080p starczy, dzisiejsze gry będą latać na ~high-ultra.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ram też potaniał szanowny kolego :E Za ~350pln kupisz 16GB 3000Mhz CL16. Przyzwoite SSD 512GB za jakieś 260pln też kupi.

Budżet około 3k pln. Więc i powinno wchodzić w rachubę 3200-3300pln bo to ta okolica. Chociaż jakby dobrze po polować w różnych sklepach na części to pewnie i w 3k by się dało wyrobić.

 

Pro to jak już pisałem wraz z monitorem 4k i HDR ma jak najbardziej sens, ale do monitora 1080p to raczej nie odczuje zbytnio wizualnego skoku.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Będą, ale jak sam napisał czasami go odstrasza grafika na zwykłym ps4 w 1080p to nie będzie cudów, brakuję po prostu rozdzielczości i efektów typu HDR. Więc wizualny upgrade będzie minimalny po przesiadce z ps4 na ps4 pro zostając przy starym monitorze 1080p.

 

Jak by do tego ps4 pro dokupił jak wyżej pisałem monitor 4k z HDR to na pewno micha by się cieszyła i upgrade wizualny byłby konkretny.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo czasem grafika na zwyklym PS4 mnie odstrasza,

Sprecyzuj, kiedy? Jakie tytuły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, zacznijmy od tego że mam w posiadaniu PS4 (zwykłe. nie slim) i szukam czegos mocniejszego bo czasem grafika na zwyklym PS4 mnie odstrasza, zastawiam się nad Xbox One S ale teraz mam od was informacje że nie będzie ona lepsza od zwykłego PS4. Gdybam rowniez nad Xbox One X ale nie wiem czy warto go kupowac do monitora Full HD, a ostatnio wpadłem na pomysl zeby kupic moze jakis komputer do ok. 3000zł zbudowany tylko pod wydajność w grach. PS4 Pro raczej nie kupie bo bardziej bym chcial wyprobowac jakiegos nowszego Xboxa lub ten komputer, lecz nie mowie 'nie' PS4 Pro na sto procent. Jakieś porady? :D

Idz w PC. Za 3000zl złożysz PC który na ultra zawsze utrzyma ci 30fps w fhd, a na wysokich 60fps. Kupowanie Pro do fhd mając zwykle PS4 nie ma sensu.

Tu masz listę do PC https://www.x-kom.pl/lista/du6cm8ugu

Ryzen 2600 gtx1660 16gb ram Ssd 480gb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za wszystkie podpowiedzi. Generalnie odstraszyla mnie grafika w GTA 5 a dokladnie to doładowujące się wiecznie tekstury, a co do monitora Philips Momentum 436M6VBPAB 43" to jednak za duzo, chyba wolalbym kupic jakis telewizor LG 4K do jakichs 2000zł, chyba nie bedzie zły? W kazdym razie musze sie solidnie zastanowic jaka droga chce podazyc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie kupisz za 2k pln czy za 2.5k pln dobrego TV z 4k i HDR 1000, dla tego napisałem o tym monitorze bo w tej cenie do grania jest po prostu bezkonkurencyjny.

 

A dobry HDR robi wizualne wrażenie w nowych grach.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dziękuje za wszystkie podpowiedzi. Generalnie odstraszyla mnie grafika w GTA 5 a dokladnie to doładowujące się wiecznie tekstury, a co do monitora Philips Momentum 436M6VBPAB 43" to jednak za duzo, chyba wolalbym kupic jakis telewizor LG 4K do jakichs 2000zł, chyba nie bedzie zły? W kazdym razie musze sie solidnie zastanowic jaka droga chce podazyc ;)

Zmień dysk na Ssd i powinno sporo pomoc.

 

Nie kupisz za 2k pln czy za 2.5k pln dobrego TV z 4k i HDR 1000, dla tego napisałem o tym monitorze bo w tej cenie do grania jest po prostu bezkonkurencyjny.

 

A dobry HDR robi wizualne wrażenie w nowych grach.

Ile da się potrzeć na monitor z 1 metra z hdr na pełnej jasności? Jak dla mnie to robi wrazenie na chwile potem już gały wypala.

Edytowane przez xtn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A dla czego z 1m? Siedzisz z takiej odległości jak ci pasuję i ci jest wygodnie. HDR nie świeci 1000cd na całym ekranie, a miejscowo i różną mocą w zależności od sceny.

 

Ja siedzę jak gram z HDR 1000 tak ~1.5m. Monitor ma też tryb normal HDR i wtedy słabiej świeci tak do ~600-700cd, gdzie tryb vesa 1000 potrafi strzelić nawet ponad 1100cd/m2, przy tym zachowując głębię czerni na poziomie <0.02 cd/m2. Więc jakieś płomienie w nocy ładnie świecą, a reszta obrazu gdzie ma być ciemno jest ciemna.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na PC z HDR jest naprawdę różnie i użyłem tylko w DMC5 bo działa jak trzeba, tak po kupnie PS4pro to już bez HDR żyć nie mogę. Co do One S ma spoko scalowanie i w porównaniu do normalnego one to niebo a ziemia, bo gry na zwykłym one wyglądają dosłownie jak g*wno. Ps4 jest sporo lepsze, a prosiak ma już grafe na tyle w pytę, że graficznie nie mam żadnego ale w porównaniu do konfigu z sygny. No może do tego, że jakość plastiku na konsoli jest gorsza niż w ruskich zabawkach z targu z lat 90, heh chyba nawet jednorazowe talerzyki z plastiku są lepszej jakości xD XOX graficznie jeszcze lepszy ale łykaj tylko jak nastawiasz się na multiplatformy, bo oprócz halo i forzy to bieda w wuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) Co do One S ma spoko scalowanie i w porównaniu do normalnego one to niebo a ziemia, bo gry na zwykłym one wyglądają dosłownie jak g*wno. (...)

 

Że co proszę :E :E Od kiedy i jakim cudem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • pewnie że wole niestety kosmici w komputroniku tylko pracują a na to nie mam wpływu tak jak i na to że zasilacz 1600 w jest niedostępny więc bedzie musiał wystarczyć 1300 w tak dokładnie wydaje po to 26 tys by "chapnąć" 2600 i kupic najtańszy tv 55 cali cholera trafił mi sie myśliciel i wizjoner a jak pomógł swoim mądrym postem cholera od teraz moje życie sie zmieni
    • @up Skill to w moim przypadku za dużo powiedziane. RL1 to w dużym stopniu przedsięwzięcie strategiczno-logistyczne, a nie tylko poznawanie movesetu przeciwników. Kluczem do walki z Malenią było ogarnięcie właściwego buildu i taktyki, bo jak chciałem po prostu wszystko wydodge'ować, to miałem poważne problemy z przejściem nawet pierwszej fazy. Dla zainteresowanych:
    • Chce pan tanio i szybko? To ma pan tanio, szybko i ekologicznie   To wyżej to taka robota na boku bo zmieniałem ram z 16 GB na 32 GB i eksmitowałem 5800x3d i na powrót dałem 5700G. Koszt zmiany ramu to jakieś 70 - 80 złotych o ile poprzednie g.skille pójdą za 120  - 130 zł. Tak, te klevvy kupiłem nówki za 101 zł za komplet  Fajnie, że mają czujnik temperatury.   
    • Pewny jesteś nazwy płyty? Według Google to MSI. Co do pytania to raczej nie warto bo praktycznie nic to nie zmieni. Chyba, że o ile dobrze rozumiem, to pamięci z i5 działają na 2666 MHz a z i7 oraz i9 na 2933 MHz. Wtedy za około 200 zł dojdą 4 wątki, trochę szybszy zegar i szybciej działające pamięci.  https://allegro.pl/oferta/procesor-intel-core-i7-10700f-2-90ghz-lga1200-15372094649?utm_medium=afiliacja&utm_source=ctr_2&utm_campaign=a87648d1-a282-4a5a-bbdf-1f1e1cd28cc4&utm_content=4ac103486af9#  
    • kupiłem se kołpaki (ze wzgledow praktycznych - psy mi sikaja na tarcze) i tak, wiem ze bieda, ale oryginały były w tej samej cenie a te mi sie podobaja bardziej - i TAK, wiem ze jestem w mniejszosci bo wiekszosci sie nie podobaja
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...