Skocz do zawartości
Gość pytanko2

RX - problem

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pytanko2
Napisano (edytowane)

Witam, nowa karta RX580 czasem piszczy. Np. przez ok. 1 minutę i potem przestaje. Dzieje się to tylko gdy brak obciążenia, tj. przeglądam Internet lub komputer stoi tylko włączony. Jak się włączy Furmarka, to od razu pisk znika. Coś się z tym da zrobić? Można takie coś reklamować? Może to oznaka, że karta się wkrótce zepsuje?

Edytowane przez pytanko2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, nowa karta RX580 czasem piszczy. Np. przez ok. 1 minutę i potem przestaje. Dzieje się to tylko gdy brak obciążenia, tj. przeglądam Internet lub komputer stoi tylko włączony. Jak się włączy Furmarka, to od razu pisk znika. Coś się z tym da zrobić? Można takie coś reklamować? Może to oznaka, że karta się wkrótce zepsuje?

Reklamować można próbować, możesz dać inny zasilacz na próbę czasem pomaga.

 

To jest od instalacji elektrycznej/zasilacza a potem słabej jakości elektroniki na nowych kartach. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanko2
Napisano (edytowane)

Zasilacz to Bequiet Purepower L8 430W. Ma już chyba ok. 5-6 lat.

Dokładny model grafiki to Asus RX580 Strix.

Jeśli to na pewno wina zasilacza, to mogę go wymienić.

Edytowane przez pytanko2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest na pewno wina zasilacza. Chodziło tylko o to, żebyś w ramach testu podmienił go na inny. Czasami zdarza się, że zasilacz może wywoływać piszczenie karty lub wpływać na jego barwę. Takie przynajmniej spotyka się czasem opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wymieniaj, możesz się jeszcze pobawić napięciami może uda Ci się uciszyć kartę zrób UV.

 

To są niskiej jakości cewki, zasilacz może pomóc ale raczej nie wyeliminuje piszczenia, szkoda walić pieniądze w ciemno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanko2

A jak mój zasilacz ma już ok. 5 lat, to nie powinienem i tak go już wymienić? Gwarancję miał 3 lata, więc już jest sporo po...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Po co? Jak jest regularnie czyszczony to można go spokojnie używać. Jak musisz koniecznie wydać pieniądze to seasonic Focus fajne i dobre.

Edytowane przez mefisto777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim to nie wina zasilacza (o ile jesteś pewien, że to karta). Jak mefisto napisał, to koniecznie UV. U mnie RX 580 XFX 4GB poszedł 1300Mhz na 0,925V a pamięć z użyciem timing patcha na 2100 przy 0,950v. Niezbyt często jednak zdarza się aby przez cewki nastąpiła wymiana/naprawa/zwrot, ale próbuj. Napisz, co tam wywalczyłeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanko2
Napisano (edytowane)

Ale undervolting przecież działa pod obciążeniem. A moja karta piszczy (czasem - dzisiaj na ok. 4 godziny korzystania - 1 raz, do czasu wlączenia na chwilę furmarka aby to znikło) TYLKO w stanie spoczynku. Wtedy jest 0,75V i tego nie da się zmienić. Jestem pewny, że to karta, bo pojawiło się to po jej zamontowaniu.

Co do undervoltingu, to ustawiłem u siebie 0,95V@1300MHz, karta dzięki temu jest chłodniejsza pod obciążeniem (oryginalnie było 1,05V@1366MHz). Pamięć ustawiłem na 0,9V 1750MHz. Nie testowałem na razie niższych napięć, te po prostu wpisałem na początek i jest stabilnie. Wcześniej jak miałem RX570, to była stabilna przy 0,9V@1300MHz.

Edytowane przez pytanko2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale undervolting przecież działa pod obciążeniem. A moja karta piszczy (czasem - dzisiaj na ok. 4 godziny korzystania - 1 raz, do czasu wlączenia na chwilę furmarka aby to znikło) TYLKO w stanie spoczynku. Wtedy jest 0,75V i tego nie da się zmienić. Jestem pewny, że to karta, bo pojawiło się to po jej zamontowaniu.

Co do undervoltingu, to ustawiłem u siebie 0,95V@1300MHz, karta dzięki temu jest chłodniejsza pod obciążeniem (oryginalnie było 1,05V@1366MHz). Pamięć ustawiłem na 0,9V 1750MHz. Nie testowałem na razie niższych napięć, te po prostu wpisałem na początek i jest stabilnie. Wcześniej jak miałem RX570, to była stabilna przy 0,9V@1300MHz.

Zmień zegar w spoczynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

90% przypadków piszenia GPU są uzależnione od PSU - zrób jak Ci napisali wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanko2
Napisano (edytowane)

Zmień zegar w spoczynku.

U mnie w Wattmanie nie da się zmienić częstotliwości i napięcia w spoczynku (jest "N/A"), spada u mnie wtedy do 300MHz.

Dobra, zmienię PSU. be quiet! Dark Power Pro P11 550W będzie ok? Dlatego pytam o ten model, bo teraz tez mam bequieta i jestem z niego bardzo zadowolony jeśli chodzi o kulturę działania, a zalezy mi własnie na ciszy.

Edytowane przez pytanko2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

be quiet! Dark Power Pro P11 550W to rewelacyjny zasilacz. Najwyższa półka, zwłaszcza jeśli chodzi o kulturę pracy. Jak Cię stać to kup sobie teki kolejny. Bardzo dobry jest też z niższej serii - STRAIGHT POWER 11 550W (BN281):

https://www.bequiet.com/pl/powersupply/1252

Polecam oba modele. Osobiście wybrałbym ten tańszy.

 

Poniżej masz porównanie obu modeli:

https://www.bequiet.com/pl/compare/powersupply/result?model-compare%5Bpowersupply%5D%5B%5D=BN281&model-compare%5B%5D%5B%5D=BN250

Edytowane przez kola01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanko2

Jeszce napisałem z pytaniem o zasilacz w odpowiednim dziale, może znajdzie się jakiś inny ciekawy, ale przychylam się ku STRAIGHT POWER 11 550W lub 450W. Dzięki za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanko2

Sprawdziłem na innym zasilaczu, też był pisk.

Ktoś wie jak sklep morele podchodzi do takich reklamacji? Bo nie chcę oddać na gwarancję, aby po miesiącu oddali z opisem "działa ok".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem na innym zasilaczu, też był pisk.

Ktoś wie jak sklep morele podchodzi do takich reklamacji? Bo nie chcę oddać na gwarancję, aby po miesiącu oddali z opisem "działa ok".

Musiałbyś się skontaktować bezpośrednio z producentem i opisać sytuacje. Bo sklep to na 99% cię oleje, karta nawet nie doleci do serwisu producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanko3

Okazało się, że pisk był od wentylatora obudowy przy określonym napięciu zasilania :lol2: Ustawiłem w Speedfanie taką krzywą aby ominąć to napięcie/ prędkość i jest teraz ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Okazało się, że pisk był od wentylatora obudowy przy określonym napięciu zasilania :lol2: Ustawiłem w Speedfanie taką krzywą aby ominąć to napięcie/ prędkość i jest teraz ok.

:E Zasilacza nowego nie kupiłeś :Up_to_s:

Edytowane przez mefisto777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanko3

Dark Power Pro P11 550W, spisuje się bardzo dobrze, bardzo cichy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...