Skocz do zawartości
_rdk_

Hynix C-die CJR / Micron E-die

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Z końcówką 083 są nieco gorszę niż 075, jeśli chodzi o potencjał , ale te 083 "potrafią" też iść na 3600cl16 bo gdzieś się dokopałem takiego wyniku. A ja nie wiem co oni wyprawiają z moim ramem, w poniedziałek po 16 dostałem maila i status na amazonie , że paczką została przekazana kurierowi, dziś mi wskoczył status , że paczka wyruszyła z siedziby w Marsylii ;x. Więc jest szansa , że trafię na innych kościach, bo w momencie zakupu widniał napis , że pamięci będą dostępne 20.05 . Więc pewnie pamięci nie dojdą wcześniej niż w piątek/poniedziałek ;(

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gry udaje się odpalić na 3600 cl 16 18 18 ale testmem5 dalej pokazuje błędy. Najefektywniej w tej chwili działają na 3200 cl 141515. Zobaczymy ile mi się uda z nich jeszcze wyciągnąć ale powyżej 3600 nie udało mi się jeszcze windy uruchomić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liczyłem na nieco bardziej spektakularne wyniki tak szczerze :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale płyta też może mieć znaczenie na dobrych płytach może dać się więcej wycisnąć z nich.

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Gry udaje się odpalić na 3600 cl 16 18 18 ale testmem5 dalej pokazuje błędy. Najefektywniej w tej chwili działają na 3200 cl 141515. Zobaczymy ile mi się uda z nich jeszcze wyciągnąć ale powyżej 3600 nie udało mi się jeszcze windy uruchomić.

U mnie cl 16 18 18 ładuje Windowsa na 3766, ale tak samo nawet 3600 nie działa stabilnie.

 

Mamy generalnie takie same wyniki, więc wygląda, że jak ktoś trafił końcówkę 83 to przegrał w loterii.

 

Choć żaden z nas nie ma high-endowej płyty, więc może coś jest do ugrania.

Edytowane przez Mackay22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jak b-die lepszego sortu czyli bcpb to powinny latax 3400cl14 na dość ciasnych timingach na am4 . Oczywiście zależy od płyty i potencjału kości. Ja na razie muszę czekać na cruciale , ale przyznam że jestem ciekawy co trafię i co na nich ugram. W sumie nie kosztowały mnie dużo, więc jak nie będzie jakiegoś super potencjału to też powodu do płaczu nie powinno być. 330zl - 10euro bo za zakup karty podarunkowej w żabce dają taki bonus do końca maja . 5 lat temu tyle dawałem za cruciale 2x8gb 2400cl16 więc nie jest źle:). Dojdą to zobaczę taktowanie jakie uda się wykręcić, jak będzie lipa to pójdę w 3200mhz i będę walczył o jak najniższe timingi. Te kości podobno nie lubią napięcia ponad 1.4v z tego co czytałem, potrafią gubić stabilność. 1.4 to chyba Max dla nich. Ale zobaczymy , dużo nie zostało, z francji pewnie paczka będzie jechała z 3dni robocze . Dziś o 3 nad ranem wyruszyła z siedziby amazonu, więc może na piątek będą.

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płaczu nie ma, bo działają lepiej niż Hyperx 2400 cl15 15 15@3466 cl15 18 18 ale liczyłem na więcej. Coś mi się wydaje, że moja płyta jest ograniczeniem... może na 8-9gen poszłyby wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ufo2357
Napisano (edytowane)

.

Edytowane przez ufo2357

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sie czym podniecać ;)

To są b-die ale jakiś odpad bo kręcą się słabo. (pomimo że w spd producent podaje odmiane bcpb )

Max co z tych patriotów wyciśniesz to 4000mhz/4133mhz cl19 19 19 przy 1.45v.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ufo2357
Napisano (edytowane)

.

Edytowane przez ufo2357

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ufo2357
Napisano (edytowane)

.

Edytowane przez ufo2357

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie ma sie czym podniecać ;)

To są b-die ale jakiś odpad bo kręcą się słabo. (pomimo że w spd producent podaje odmiane bcpb )

Max co z tych patriotów wyciśniesz to 4000mhz/4133mhz cl19 19 19 przy 1.45v.

Dlaczego znowu odpad? Według tej recki kręcą się dość dobrze, przy w miarę normalnym napięciu i mocno zacieśnionymi timingiami:

Napięcie pamięci Częstotliwość pamięci czas pamięci Napięcie VCCIO / CPU SA

1,35 V 3866 MHz CL18-22-22-40 2T 1,30 V / 1,35 V

1,65 V 3866 MHz CL16-16-16-31 2T 1,30 V / 1,35 V

1,65 V 4000 MHz CL16-18-18-41 2T 1,30 V / 1,35 V

https://pctuning.tyden.cz/hardware/procesory-pameti/56615-pameti-patriot-viper-4-steel-3866-mhz-bez-rgb-v-testu?start=4

Może nie jest to jakiś najwyższy bin, ale dla mnie odpadem to są samsungi b-die, które kończą się na np. 3200/3000mhz 1.16.18.18.18.36, a są takie.

 

Według:

https://www.hardwareluxx.de/community/f13/die-ultimative-hardwareluxx-samsung-8gb-b-die-liste-alle-hersteller-22-05-19-a-1161530.html

W modułach mogą być b-die samsungach, ale nie są one ekskluzywne dla nich.( ja raczej stawiałbym na to, że będą tam samsungi b-die w 100% przypadków).

A np. 3600 16-16-16?

Powinno się dać.

Osobiście posiadam przykładowo Hyperxy HX440C19PB3AK2/16 samsungi b-die bcrc, robią na Ryzenie normlanie 3200mhz cl14, jak samsungi b-die pcpb, a które miałem też wcześniej w PVLW416G360C6K

Edytowane przez Qwertypp10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ej ale masz świadomość że 1.65 V w codziennym użytkowaniu to proszenie się o bardzo szybką degradacje pamięci ?

 

Normalne Samsungi b-die bcpb robią te 3866mhz cl16 16 16 przy napięciu 1.4/1.45 V a nie 1.65 :E

 

 

No dobra może odpadem tego faktycznie nazywać nie wypada ale nie ukrywajmy, zdecydowanie szału nie ma dupy nie urywa :D

Edytowane przez Zielony21122

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego znowu odpad? Według tej recki kręcą się dość dobrze, przy w miarę normalnym napięciu i mocno zacieśnionymi timingiami:

 

https://pctuning.tyd...v-testu?start=4

Może nie jest to jakiś najwyższy bin, ale dla mnie odpadem to są samsungi b-die, które kończą się na np. 3200/3000mhz 1.16.18.18.18.36, a są takie.

 

To są dobre wyniki? Kaszana jak nic, max 3200 na b-die? Nie ma takich nawet kiepskie bcrc zrobią więcej. Patrząc na napięcie to nawet nie będzie stabilne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ej ale masz świadomość że 1.65 V w codziennym użytkowaniu to proszenie się o bardzo szybką degradacje pamięci ?

 

Normalne Samsungi b-die bcpb robią te 3866mhz cl16 16 16 przy napięciu 1.4/1.45 V a nie 1.65 :E

 

 

No dobra może odpadem tego faktycznie nazywać nie wypada ale nie ukrywajmy, zdecydowanie szału nie ma dupy nie urywa :D

Normalnie nie poleca się trzymać RAMu na więcej jak 1,5v (bez samsungów). Krótkoterminowo na samsungach b-die, przy odpowiednim chłodzeniu można je dowolotowoać nawet na 2/2,2v (LN2), na powietrzu 1,8v może więcej. Jak poczytasz fora zagraniczne ludzie potrafią żyłować samsungi długoterminowo nawet właśnie na 1,8v

 

Ale nie polecam tego nikomu i nie piszę, że jest to ok. Test i artykuł dałem poglądowo, "życiowo" więcej sensu miałby wyniki przy 1,5v, nie wiem do końca co mieli na myśli recenzenci testu, gdyż jest on w obcym języku.

To są dobre wyniki? Kaszana jak nic, max 3200 na b-die? Nie ma takich nawet kiepskie bcrc zrobią więcej. Patrząc na napięcie to nawet nie będzie stabilne.

Oj są takie, są. Zaraz uzupełnię post z przykładem. 5WB BCPB...

Nie wszystkie samsungi b-die robią 4000mhz cl12 @ "normalne napięcie", ale myślę że te Patrioty powinny zorobić coś ala 3200mhz cl14/3600mhz cl16.

Edytowane przez Qwertypp10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne te Cruciale, lepiej stabilizują się na niskich napięciach jak SA/IO 1,11v vdram - 1,32v niż wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może temperatura je zabija ? Właśnie czytałem że w tych micronach dovoltowanie niekoniecznie poprawia stabilność. Mam zapisane profile jak miałem na b-die 3466cl14 zrobię hardcore i że startu wczytam profil i dam np 1.37v na ram , resztę zostawię i zobaczę czy będą śmigać. Chociaż teraz to może ryzen 1gen będzie mi blokował osiągnąć takie taktowania. Ale sprawdze i bede opisywal jak to sie uklada . Mam tez profil 3200cl14 na bardzo ciasnych timingach, więc też spróbuję. A jak nie to zobaczę , może dram kalkulator coś więcej z nich wyciągnie . Na razie to jest puste pisanie, bo nawet ramu w domu jeszcze nie mam :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie najbardziej efektywnie w grach wychodzi mi 3200 cl 14 15 15, wyniki takie same jak na 3600mhz cl16 18 18 ale jeszcze powalczę z cl oraz może na 3333/3466mhz coś się uda ugrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dziwne te Cruciale, lepiej stabilizują się na niskich napięciach jak SA/IO 1,11v vdram - 1,32v niż wyżej.

Też mi się tak wydawało. Jak dawałem 1.4V to sypało bluescreen, a na 1.35V tylko błędy w memteście.

 

U mnie 3200 14-15-15 nawet nie wstaje.

Edytowane przez Mackay22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam coś od siebie. Posiadam Patriot PV416G320C6K Hynix CJR.

Dzięki pomocy użytkownika @novi udało mi się je ustawić ostatecznie na 3266MHz CL14-16-18-28-42 1T przy napięciu 1,4V.

 

Poniżej wklejam zdjęcie standardowych ustawień oraz po CO cpu i ramu:

 

4-1-GHz-3266-MHz-CL14111.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje Hyperx Fury Hynix c-die 2400mhz cl 15 15 15 idą stabilnie na 3466mhz cl 15 18 18 SA/IO 1.22v vdram 1,38v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystkie samsungi b-die robią 4000mhz cl12 @ "normalne napięcie", ale myślę że te Patrioty powinny zorobić coś ala 3200mhz cl14/3600mhz cl16.

A czy ktoś mówi od razu o 4000 CL 12 8:E? Te wartości, które podałeś, to robię lepsze na D-Die (pierwsza generacja) :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Nie ma co się dziwić masz mega budżetowe kości na tych modułach, to o czym piszesz typu 14-14-14xxx czy 14-15-15 / 14-16-16 / 15-15-15 itd z niskim trfc przy wysokim taktowaniu to się robiło na dobrych modułach b-die a nie na budżetówkach jak good ramy  ale przynajmniej masz dual rank i to jest plus bo nie każde 2x16 był/są DR zawsze to nadrabiasz tym te luzniejsze timingi.  Przy x3d i tak nie wiele to daje a takie "fikuśne" nastawy typu 16-8-22 to też niczego nie zmienia, równie dobrze możesz tam dać 16-16-22, w skrócie aby ta ósemka coś zmieniała to musiałbyś tcl mieć też na 8 co jest niemożliwe u nikogo na takich wartościach  
    • Dokładnie tak jak Krzysiak napisał to wyglądało i nikogo nie wyśmiewam  napisałem jaki był problem i to był jedyny jaki miałem z amd a lecę na takich platformach od lat, intela miałem raz w życiu u siebie w PC  
    • Na wstępie, nie wiem czy wybrałem odpowiedni dział, jeśli nie to proszę o przeniesienie tematu w właściwe miejsce Dziękuję. Witam szanownych użytkowników Zwracam się do Was z wielką prośbą o pomoc w takiej sprawie Niedawno złożyłem sobie starszego PC-ta do zabawy w retro, komputer był na Windowsie XP i posiada dysk 80GB Miałem na nim zapisane mnóstwo różnego rodzaju starych programów pod DOS i starych gier, które zbierałem przez dłuugi czas, większość pochodziła jeszcze z starych dyskietek które zostały już zagubione bądź sformatowane Tyle historii w dużym skrócie, a teraz co się stało, bawiąc się dzisiaj uruchomiłem komputer z dyskietki startowej z DOSem 6.22 i uruchomiłem program Fdisk i przez własną głupotę omyłkowo usunąłem partycję startową dysku C 😭na której było wszystko, od systemu Win XP poprzez wszystkie programy i gry, o ile postawić na nowo Windowsa to nie problem o tyle najbardziej zależy mi na całej reszcie, czy da się jakoś przywrócić tą partycję lub chociaż programy zapisane na dysku? Formatowania na szczęście w nieszczęściu nie robiłem. Jeśli da się to jakoś uratować, przywrócić partycję lub chociaż utracone oprogramowanie zbierane latami to jakim programem darmowym można to zrobić najłatwiej i najszybciej? Bardzo proszę Was o pomoc, wiem że można na Was liczyć Dodam że posiadam drugi nowszy komputer z Windowsem 10 do którego mogę podpiąć ten dysk HDD z tego starego komputera ale co dalej?
    • UV to obniżenie napięcia poniżej standardu karty dla zadanej częstotliwości taktowania rdzenia. Oczywistym jest, że jak taktowanie spada, to karta sama z siebie obniża te napięcia (wyjściowa tabela Hz/V jest w BIOSie karty) ale chodzi o to, żeby obniżyć je jeszcze bardziej.  Pomijam fakt, że są talenty, które obniżają krzywą (że niby niżej to lepiej) robiąc tym samym OV zamiast UV.  Jeśli się z tym nie zgadzasz, to wytłumacz mi na spokojnie, w którym miejscu i jakie bzdury Twoim zdaniem potarzam. 
    • sprawdź, czy karta - jak nie będzie internetu wpisz ping adres bramki jeśli nie będzie połączenia z ruterem\bramką raczej na pewno karta jeśli karta w menedżerze urządzeń kliknij prawym kartę - właściwości, zarządzanie energią, ewentualnie odhacz zezwól na wyłączanie urządzenia...  - może to
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...