Skocz do zawartości
_rdk_

Hynix C-die CJR / Micron E-die

Rekomendowane odpowiedzi

Widze że na nowej płycie też masz problemy :E fclk działa najlepiej jak jest synchronizacja z pamięcią. Jak masz ram 4000mhz a fclk masz np 1800 to to będzie gorsze niż 3600 z fclk 1800

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem , chcę sprawdzić potencjał ramu :x.

Z głownym problemem się uporałem, format pomógł (komp się uruchamiał 15min, za każdym razem)

4400mhz,4200mhz,4000mhz komp się włącza , pewnie 4200cl18 bym ogarnął na stabilizację, tylko w takim hard oc się nie orientuję .

W dodatku asus ma rozbudowany bios, i sporo różnych funkcji , o których nie mam pojęcia do czego służą .

Bios po rozpakowaniu najnowszy miał ponad 30mb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź tam sobie z góry moje timingi i ustawienia z ryzen mastera ustaw IF na 1900 ramy na 3800 obadaj czy hula jak tak i chcesz dawać powyżej 1.4v to możesz je jeszcze zacisnąć szczególnie, że na 2 modułach pewnie jedziesz bez geardowna więc od razu wskoczysz na 66ns albo poniżej :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie IF kończy się na 1800, może 1833. Musiałbym dłużej potestować. Nie wiem czy to nie jest urok golego 3600, proca bez X.

 

I tak czekam na serię 4000. Chyba że nowa generacja Intela zabłyśnie. Ale nie 10gen a 11gen. 10 zapowiada się na platformę w której największą zmianą będzie nowy socket. 10gen HEDT ponoć zmieni się tylko cena i oznaczenie. Seria zaprojektowana przez dział marketingu bez udziału konstrukcji.

 

 

Liczę na duży progres w Zen3. Szczególnie w kwestii IF. Moze dzielniki jakieś dojdą bo na razie 1:1 i 1:2 to nędza straszna.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie jak ktos ma gdzieś pobór prądu to czy 3600 nie będzie wydajniejszy przy ustawieniu PBO chodzi o to czy nie będzie bardziej uniwersalny zamiast ustawieniu go na sztywno na wszystkich rdzeniach 4.2ghz :hmm:

 

Co do pamięci to za cholerę nie zrobie tych okrągłych 3600mhz, poległem na 3533 nawet na 1.47v dziwne jest to że raz jak puszczę TM5 to przechodzi 10 cykli już myślałem że stabilne a włączyłem drugi raz i wywalił się na 3 cyklu :E następnie odpaliłem jeszcze raz i przeszedł 10 pózniej kolejny wywalił się na 6 cyklu jakaś loteria dziwna :E

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź tam sobie z góry moje timingi i ustawienia z ryzen mastera ustaw IF na 1900 ramy na 3800 obadaj czy hula jak tak i chcesz dawać powyżej 1.4v to możesz je jeszcze zacisnąć szczególnie, że na 2 modułach pewnie jedziesz bez geardowna więc od razu wskoczysz na 66ns albo poniżej :P

 

Głośnik systemowy pika, 3 restarty i tyle z Twoich ustawień:). Fclk chyba nie ogarnia.

 

Jednak moja płyta nie ogarnia Twoich ustawień. Fclk nawet 1600 nie wstaje z przekopiowanymi ustawieniami :)

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głośnik systemowy pika, 3 restarty i tyle z Twoich ustawień:). Fclk chyba nie ogarnia.

 

Jednak moja płyta nie ogarnia Twoich ustawień. Fclk nawet 1600 nie wstaje z przekopiowanymi ustawieniami :)

Jaki ja jestem pusty xD ty jesteś na 2 modułach to terminacje mogą jakby nie pasować :E Nie mniej obadaj do kiedy fclk wstaje i wtedy i te timngi powinny pójść

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem też na rzq/5 Na rttpark ale też pc nie wstał:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli rozumiem że jak nic poza 1600 nie wstaje to masz ram na 3200mhz :E :E to z deszczu pod rynne z tą wymianą płyty jesteś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie jak ktos ma gdzieś pobór prądu to czy 3600 nie będzie wydajniejszy przy ustawieniu PBO chodzi o to czy nie będzie bardziej uniwersalny zamiast ustawieniu go na sztywno na wszystkich rdzeniach 4.2ghz :hmm:

 

Co do pamięci to za cholerę nie zrobie tych okrągłych 3600mhz, poległem na 3533 nawet na 1.47v dziwne jest to że raz jak puszczę TM5 to przechodzi 10 cykli już myślałem że stabilne a włączyłem drugi raz i wywalił się na 3 cyklu :E następnie odpaliłem jeszcze raz i przeszedł 10 pózniej kolejny wywalił się na 6 cyklu jakaś loteria dziwna :E

Prawdopodobnie na pbo będzie najwydajniejszy ale też wyższych napięć potrzebuje. Na sztywno i tak zrzuca zegarki więc wsio ryba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie na pbo będzie najwydajniejszy ale też wyższych napięć potrzebuje. Na sztywno i tak zrzuca zegarki więc wsio ryba.

A zrzuca ci jak wyłączysz c-state i c&q w biosie a pod windą masz "najwyższa wydajność" ? mógłbyś tak sprawdzić jakbyś miał chwile ? :)

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nurtuje minie jedno pytanie.

Dlaczego pamięci sprzedawane przez microna, czyli: curcial ballistix, mają ograniczoną czasowo gwarancję do 5 lat?

Natomiast u Polskiego producenta Goodram obowiązuje wieczysta gwarancja, mimo stosowanych przez nich kostek od firmy micron lub nanya.

U konkurencji np. adata gwarancja nie ma ograniczenia czasowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zrzuca ci jak wyłączysz c-state i c&q w biosie a pod windą masz "najwyższa wydajność" ? mógłbyś tak sprawdzić jakbyś miał chwile ? :)

Ta jak prime95 skończę katować na 4.2 to sprawdzę co pokazuje ryzen master.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta jak prime95 skończę katować na 4.2 to sprawdzę co pokazuje ryzen master.

Jak długo testujesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cruciale sport LT 3000 w wersji gray (4x8gb) ogarnięte na 3600 @ 1.46v.

 

 

 

 

memki-nowe.png

 

memki-nowe-tha.png

 

 

 

 

Trzeba było się trochę nasiedzieć, ale efekt ciekawy ;)

Zastanawiają mnie czy te napięcia nie są za wysokie? Oraz czemu potrzebuję tak wysokich napięć do stabilizacji pamięci - na 1.4v komp nie wstawał, na 1.44v błędy po kilku minutach testów (Memtest 05). Dopiero 1.46 jest stabilnie.

 

Zwłaszcza że na forum widzę, że te pamięci kręcą się na niższych voltach.

 

Ale za tę cenę (poniedziałkowa promka w XKom), to nie ma na co narzekać ;p

Edytowane przez kamil093c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cruciale sport LT 3000 w wersji gray (4x8gb) ogarnięte na 3600 @ 1.46v.

 

 

 

 

memki-nowe.png

 

memki-nowe-tha.png

 

 

 

 

Trzeba było się trochę nasiedzieć, ale efekt ciekawy ;)

Zastanawiają mnie czy te napięcia nie są za wysokie? Oraz czemu potrzebuję tak wysokich napięć do stabilizacji pamięci - na 1.4v komp nie wstawał, na 1.44v błędy po kilku minutach testów (Memtest 05). Dopiero 1.46 jest stabilnie.

 

Zwłaszcza że na forum widzę, że te pamięci kręcą się na niższych voltach.

 

Ale za tę cenę (poniedziałkowa promka w XKom), to nie ma na co narzekać ;p

 

A kto Ci powiedział że masz "TE" pamięci, "TĄ" płytę, "TEN" procesor co inni na forum ?

 

Każdy proc, ram, płyta są inne. Nawet te same modele. To co działa u jednej osoby wcale nie musi być regułą u innej.

Zerknij sobie na stabilność w programie TM5 (10 cykli) oraz HCI MemTest (1000%)

 

Przy okazji napięcie nastawione i teoretycznie odczytane przez płytę, nigdy nie jest takie jakie podaje soft (tutaj na przykładzie vCore):

https://www.hardwarecooking.fr/test-temperatures-vrm-x570-la-meilleure-carte-a-moins-de-250e/

vcore-cpu-benchmark-temperature-carte-mere-x570.png

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie próbował ktoś zlockować fclk na 1900 MHz i lecieć dalej z pamięcią? :E

 

Edit: dobra nie było pytania nawet jak fclk jest na 1900 MHz to od razu mam opóźnienie nawet na 4 GHz CL16 78ns+ więc nawet jak mnie ryzen master pokazuje 1900 na fclk to w rzeczywistości już jest 2:1

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie próbował ktoś zlockować fclk na 1900 MHz i lecieć dalej z pamięcią? :E

 

Edit: dobra nie było pytania nawet jak fclk jest na 1900 MHz to od razu mam opóźnienie nawet na 4 GHz CL16 78ns+ więc nawet jak mnie ryzen master pokazuje 1900 na fclk to w rzeczywistości już jest 2:1

obiecales ze sprawdzisz czy zrzuca ci zegar jak masz wyłączone w biosie oszczędzacze a pod windą najwyższą wydajność :cool::P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obiecales ze sprawdzisz czy zrzuca ci zegar jak masz wyłączone w biosie oszczędzacze a pod windą najwyższą wydajność :cool::P

 

Zrzuca zegary ale vcore mi trzyma wysoki: 1.43v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrzuca zegary ale vcore mi trzyma wysoki: 1.43v

No ja jeszcze do wczoraj miałem 4225mhz i 1.4v podbijało do 1.41 a przy 4200 jest stabilny przy napięciu w biosie 1.3125 :E pobór spadl o 10w a temperatury o jakieś 7-8stopni dopiero przy 1.3v się wywala dałem mu zapas 1.33v

Tylko nie wiem czy on faktycznie ma tyle czy jednak jest to 1.36 na wszystkich rdzeniach i niżej nie da się zejść po prostu? https://zapodaj.net/d09fa282c68c8.png.html cpu vcore jest 1.336 a vid bez obciążenia stoi na 1.4 i pod pełnym cinebenchu spada do 1.36 :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No i tak jest, nie działają te Krusziale w dual channel, płyta nie bootuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dzisiaj Balistix-y Sport 3000 Gray ( Micron E-Die ) z x-kom ( 299 zł ) i walnąłem na 3600 CL 16-20-16-39 CR1 i "latają" :)

 

Co zaobserwowałem , CL15 nierealne na Gigabyte B450 ( jak i na tych jak na poprzednich G.Skill Samsung B-Die ) , ale obecnie miałem mało czasu i mam tylko podstawowe timingi na sztywno i 1,38 [V] i 3600 [MHz] , może polecą na niższym Voltażu :) , ale dziś już chyba nie zdążę ( impreza :P )

 

OCCT bez avx przeszło ponad pół godziny , Cinebenche R15/20 luz , Heaven też , teraz jedzie Aida stress test ponad 40 minutę ... jedynie co, to wzrosła temperatura CPU w stresie o jakieś + ~4 stopni.

 

Micron E-Die power w dobrej cenie :)

 

Test 3666 [MHz] CL 16 trwa ;) przy 1.38 [V]

 

0c2a340eac3213b6gen.png

 

 

Co najlepsze VRM do 50 [°C] , przy R5 2600 dobijał 15 stopni wyżej .. hmm

 

3666 [MHz] przy 1,38 [V] CL 16 wydaje się być stabilne , jutro jeszcze pobawie się dodatkowymi timingami ew. 3733 :P

 

Test 3600 Aida Stress test przeszedł 35 minut .. > CL 16-19-16-35 @ 1,35 [V] Na 3600 jest chyba optymalnie ... ;)

 

Odczyt : 51599

9fe685c59903f316med.png

 

Zapis : 28757

bbdb1c46789b2119med.png

 

Kopia : 48952

da3805bb7c73174fmed.png

 

Czas dostępu : 68,6 [ns]

fe133019886dfaa6med.png

Edytowane przez Phill76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja z innej beczki...

 

Jaka jest optymalna częstotliwość taktowania ramu dla AMD RYZEN w przypadku kart pokroju GTX 1070 lub RX 570 ?

 

Chodzi mi o zastosowanie w grach aby nie żyłować bez sensu pamięci...no chyba ze dla testu ile pójdą

 

Posiadam Crucial 16GB 3000MHz Ballistix Sport LT Gray CL15 (2x8GB)

Trzymam je teraz na 3400 cr1.16.18.16.16.36.56 , trfc 560 , gear down mode on, procodt 53.3 , napięcie 1.37v

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

U mnie (1070 gtx) brak różnic między 3600 cl14 a 16, więc nie trzeba tak żyłować. 3400 już daje lekki spadek, ale to nie są jakieś wielkie liczby. Przy 3000Mhz jest 5-6 fps mniej, niekiedy tylko 2, zależy od gry.

 

Phill76 bo chyba przy włączonym geardown nie można nieparzystych, jak już to testuj CL14, zamiast 15 - ale oczywiście napięcie pójdzie do 1.44-1.46 by było stabilnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • To już druga osoba bodajże w tym temacie z tym samym modelem i po własnej aplikacji pasty taka duża różnica, gwarancji nie trzeba żegnać jak przyrosty są tak fajne to warto to zrobić, jak jest plomba na którejś śrubie to można zamówić i nakleić jeżeli np suszarka + żyletka nie dały rady lub w ogóle ktoś robi dziurę w plombie od razu  Chwile temu zamawiałem z alledrogo do xfx https://allegro.pl/oferta/5x-naklejki-gwarancyjne-asus-msi-palit-xfx-evga-gigabyte-zotac-15362612792
    • Dane CFM z opakowań producentów nie można porównywać między nimi, a najlepiej kompletnie na te dane nie patrzeć. Nie dość, że nie ma żadnego ogólne standardu względem którego dokonywane są te pomiary, więc każdy producent mierzy jak uważa, to dodatkowo zarówno te dotyczące przepływu jak i ciśnienia są dokonywane przy skrajnych i nierealnych sytuacjach. Na przykład w przypadku ilości przepchniętego powietrza mogą być stosowane kilkudziesięciocentymetrowe tunele z "prostownikami przepływu" na końcu którego znajduje sie wentylator i po przeciwnej stronie przyrząd do pomiaru, czyli coś czego nikt w domowym komputerze nie zastosuje przez co taki wynik jest niestosowalny w praktyce dla wentylatora zamontowanego bezpośrednio na radiatorze (czy to od wieży chłodzenia czy układu cieczą) lub kratce obudowy. Zostają tylko praktyczne testy jak np. TechPowerUP czy HWCooling.net lub takie przy stałej metodologii dla wszystkich śmigieł jak np. Cybenetics. W takim przypadku będziesz miał miarodajne wyniki. Nie potrzebujesz takiej przejściówki dopóki gniazdo do którego wpinasz 4 pinową wtyczkę nie jest blokowane plastikiem z boku w którym wtyczka by wystawała (a jeżeli blokuje to możesz próbować tę blokadę usunąć). Rozstaw pinów w wentylatorze 2, 3 i 4 pinowym jest teoretycznie identyczny, bo dwa pierwsze piny to kolejno uziemienie i napięcie, kolejny to pomiar obrotów i ostatni czwarty to pin do sterowania PWM. Wentylator 2 i 3 pin można sterować tylko poprzez zmianę napięcia pracy, a dla wentylatora PWM nie ma teoretycznie znaczenia czy steruje się go sygnałem czy napięciem, tak długo jak jego sama konstrukcja nie przeszkadza w sterowaniu jego obrotami poprzez zmianę napięcia zamiast sygnałem modulacyjnym (jak np. nie powinno się robić w przypadku łożysk magnetycznych jak w wentylatorach Phanteks T30 lub Corsair ML120 czy konstrukcjach Sunona MagLev).
    • Świetny ruch, ale mimo wszystko wk*****m się niemiłosiernie, że występują takie egzemplarze. Sam polecam/poleciłem ten model nie jednemu znajomemu i wszystko jest ok. Super, że pomogło, przykro, że Asus wypuszcza takie buble w postaci Asus Dual, które człowiek musi sobie poprawiać sam. Wiadomo, że mógłbyś to próbować zrobić w inny sposób i szkoda, że tak fajny model jakim jest Asus Dual, potrafi wypuścić takie gówno.
    • Jak laptop działa stabilnie po mimo whea w dzienniku zdarzeń to możesz olać (myślałem że miałeś co innego na myśli pisząc "sypie błędami") albo spróbuj zrobić te rzeczy o których piszą w tym temacie z reddita no może oprócz wymiany dysku na gen 3   
    • Gniesz pałkę znowu. Znajdź mi kraj gdzie każdy dobrowolnie chce iść zginąć.  Jak można się dziwić, że ktoś nie chce iśc na wojnę i jak można się dziwić, że ludzie przed nią uciekają.   Z rosji wyjechał tak samo ogrom ludzi przed wojną. Z każdego kraju kto będzie mógł to będzie kombinował jak uniknąć wysłania na front, jest to oczywiste. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...