Skocz do zawartości
Bodzi3k

Płyta oraz ram do Ryzen 7 2700

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zdecydowałem się aby do mojego rtxa 2070 dokupić ryzen 7 2700. Teraz mam prośbę jaką płytę oraz ram dobrać? Jedyne co to chciałbym za jakiś czas go trochę podkręcić ( chłodzenie to fortis 3) oraz chcę płytę ATX jak i pamięci 3000-3200mhz z przewagą tych szybszych. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależnie od budżetu. Minimum (choć nie polecam) jest MSI B450 A-Pro/Gaming Plus/Tomahawk (mają te same sekcje zasilania i podobne ich chłodzenie). Osobiście uważam, że warto dopłacić nawet do X470 Taichi.

 

Co do RAM, G.Skill Ripjawsy 3200 MHz są naprawdę okej pamięciami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczą MSI z postu wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chipset jaki lepiej wybrać? Chodzi mi o to aby nie było z 90 stopni bez OC na sekcji zasilania. Tak poza tym kiedyś czy wybiorę b450 czy jakiś inny pod am4 to wloze tam nowego ryzena serii 3? Dziękuję za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Chipset nie ma praktycznie nic do gadania, liczy się tylko sekcja zasilania w kwestii OC CPU. Aktualnie w low/mid-end MSI ma IMO najlepsze płyty pod wzlgędem VRM/cena. Polecam Ci jak wyżej wszystkie płyty MSI b450 z radiatorem na sekcji zasilnia (radiator + 2 low i high side mosfety). Będziesz mógł kręcić 8 rdzeni ile tylko chcesz. VRM powinien być poniżej 100C(~~92?) przy OC 2700X, gdzie konkurencja w tej cenie jest w granicach ~~120C/ + throttling/ wywala OTP.

Tu masz listę z VRM na płytach AM4:

https://www.hardwareluxx.de/community/f12/pga-am4-mainboard-vrm-liste-1155146.html

Edytowane przez Qwertypp10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie chyba wybiorę wersję Tomahawk, pamięci bez różnicy czy to będą g.skill, hyperx czy inny corsair? Oczywiście 3200mhz najlepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie chyba wybiorę wersję Tomahawk, pamięci bez różnicy czy to będą g.skill, hyperx czy inny corsair? Oczywiście 3200mhz najlepiej

Pamięci mają niestety znaczenie. Najbardziej polecałbym Ci Hyperxy, bo są na nowych Hynixach CJR, które dobrze współpracują z Ryzenem, G.skill są tez dobre, ale lepiej kupować tylko zestawy bez "B"w nazwie kodowej, np. GVK, zamiast GVKB, bo są wtedy na gorszych kościach.

Te pamięci z kolei to okazja na kupienie samsungów b-die w dobrej cenie, ale ich jakość to loteria.

https://www.x-kom.pl/p/427810-pamiec-ram-ddr4-gskill-16gb-3200mhz-ripjaws-v-cl15-red-2x8gb.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.komputronik.pl/product/325228/hyperx-predator-xmp-16gb-2x8gb-3200mhz-ddr4-cl16-dimm-.html - te, u mnie chodzą z marszu na 3200 właśnie na Tomahawku a i pewnie jeszcze dałoby radę je podkręcić.

Dzięki, możesz napisać jak z temperaturami u Ciebie na tym Tomahawk? Bo właśnie czytam że gaming plus mimo że tak samo zbudowany to ma niższe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z drugiej strony się zastanawiam czy może lepiej wymienić tego 7 2700 na 5 2600? Jak widze po benchmarkach w grach jest to samo, ale z drugiej strony do rtx 2070 taki 7 2700 chyba bardziej przyszłościowy. Sam już nie wiem ale płytę i pamięci pomogliscie mi wybrać:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja bym wziął 5 2600 i zrobił podmianke na Ryzeny 3000 za jakiś czas. Jak podmiany nie planujesz to dorzuć do 2700, prędzej czy później 2 rdzenie wiecej sie przydadza.

Edytowane przez Dirian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

ja bym brał r7 1700 różnica w wydajności z 15% max wzgledem 2700 a różnica w cenie kosmiczna (Proca pewnie i tak szybko wymienisz na razen 2 (16r32W :P:lol2::cool: ). Do tego ramy G.SKILL AEGIS i MSI tomahawk/gaming ( różnica w temp sekcji będzie w granicach błędy pomiarowego to praktycznie te same płyty).

Edytowane przez zlotnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma być do gierek to ryzen 2600 i późniejsza ewentualna zmiana na ryzen 3xxx jak pisze Dirian

Co po postu powyżej to różnica obecnie wynosi niecałe 100zł a nie ma co się oszukiwać prędzej ktoś odkupi tego 15% wydajniejszego 2600 niż 1700, które często (nie teraz) są na promo za pięćset z groszem.

Na x-kom obecnie tomahawk w cenie 399zł więc nic tylko brać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twój 2600 jakie temperatury w grach osiąga na fortsie 3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostały mi do kupienia tylko pamięci. Mam pytanie do ryzena 7 2700 oraz msi b450 tomahawk które będą lepsze bo mam dylemat?

 

https://www.komputronik.pl/product/325228/hyperx-predator-xmp-16gb-2x8gb-3200mhz-ddr4-cl16-dimm-.html

 

https://www.x-kom.pl/p/265068-pamiec-ram-ddr4-patriot-16gb-3200mhz-viper-4-cl16-2x8gb.html#Opinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrioty wsadzałem na B450-A Pro i ładnie śmigały, więc i na Tomahawku powinno być ok :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy pamięć RAM może zostać podkręcona na Ryzenie 7 2700 wyżej niż 3200 MHz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wziął 5 2600 i zrobił podmianke na Ryzeny 3000 za jakiś czas. Jak podmiany nie planujesz to dorzuć do 2700, prędzej czy później 2 rdzenie wiecej sie przydadza.

Prędzej skończy mu się IPC względem Ryzenów 4x/5x/6x niż 2 rdzenie więcej mu się przydadzą. Na palcach jednej ręki można policzyć gry które korzystają z więcej niż 6 rdzeni (większość gier UBI). 2700 bardziej pod streaming/pracę w 3D/programy pół-profesjonalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzeny 4000 to pewnie nie przyniosą większych zmian - ot usprawnione Ryzeny 3000.

 

Przesiadka z 2600 na 3700X będzie miała sporo sensu gdy ten drugi zleci z ceny, chociażby właśnie ze względu na wzrost IPC.

 

Dziś się nie przydadzą dwa jaja więcej w grach, ale za rok wyjdą nowe konsole i za półorej roku-dwa lata już może sytuacja wyglądać odmiennie. Oczywiście wtedy będą na rynku nowe procki i platformy, ale nie każdemu chce się bawić w zmienianie wszystkiego, a tutaj zostajemy z furtką do solidnego upgarde.

 

Taki 3700X długo powinien dawać radę w grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio wyszła poprawiona płytka arock b450m pro4-f, sekcja vrm ta sama co w pro4 ale lepsza obsługa ram i dostaje nowe biosy. killer w kategorii cena/funkcjonalność, do wyrwania na zadowolenie.pl za 283pln

Edytowane przez ghs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzeny 4000 to pewnie nie przyniosą większych zmian - ot usprawnione Ryzeny 3000.

 

Przesiadka z 2600 na 3700X będzie miała sporo sensu gdy ten drugi zleci z ceny, chociażby właśnie ze względu na wzrost IPC.

 

Dziś się nie przydadzą dwa jaja więcej w grach, ale za rok wyjdą nowe konsole i za półorej roku-dwa lata już może sytuacja wyglądać odmiennie. Oczywiście wtedy będą na rynku nowe procki i platformy, ale nie każdemu chce się bawić w zmienianie wszystkiego, a tutaj zostajemy z furtką do solidnego upgarde.

 

Taki 3700X długo powinien dawać radę w grach.

4000 pierwszy raz od baaardzo dawna zdetronizuje Intela i przestanie mieć już 1 miejsce w gamingu, bo IPC + zegary dadzą AMD przewagę już w tych tytułach gdzie obecnie przegrywa o te 5-8% w FPSach.

Rewolucja jajowa trwa od 2008 roku, gry dalej korzystają z 4 rdzeni, max po premierze nowych konsol to będzie 6, w dalszym ciągu będzie musiał zmienić płytę główną pod Ryzeny 5/6/Intela bo w dalszym ciągu te dwa rdzenie więcej nie będą robić różnicy w grach, a IPC czy zmiany w architekturze owszem będą. Tak jak 2700X w grach wytrzymał więcej przeciwko 3600 :E

 

W grach x600>x700, jeśli autor będzie robił coś poza graniem, to pewnie te dwa rdzenie więcej się przydadzą.

Edytowane przez TheMr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...