Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

"Nadejszła wiekopomna chwila", PCLab.pl ma nowy wygląd. Nie jest on w 100% dopracowany jak wszyscy widzimy, ale prace trwały długo, a słowa "upgrade" i "wkrótce" stały się elementem lokalnego folkloru :E Postanowiliśmy więc działać na żywym organizmie, a poprawki mają być cały czas wdrażane. Bardzo proszę więc o raportowanie tutaj znalezionych błędów (na pewno będzie ich wiele) i sugestie co dodać albo zmienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie przekopiować to co napisałem pod newsem:

 

Nie jest źle ale strona jest strasznie rozwleczona. Ta treść która kiedyś mieściła się w oknie przeglądarki teraz wymaga skrolowania strony, bo wszystko jest duże, porozrzucane i z wielkimi odstępami. Starszy wygląd był znacznie bardziej kompaktowy a przez to czytelny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz wchodzac na strone czy forum - brak ostatnio komentowanych tematow skutecznie utrudnia, zniecheca czy nawet uniemozliwia sensowne korzystanie z forum

Gdyby chociaz bylo "nieprzeczytane posty" ale tego tez brak. Masakra. W takim stanie - forum i wypowiadanie sie czy pomoc w tematach - skutecznie utrudniona

 

Wg. mnie - obecnie priorytetem powinno byc przywrocenie tej funkcjonalnosci, najlepiej na stronie glownej lub ostatecznie, w najgorszym wypadku - na samym forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Brak widgetów aktualności , forum.Wygląd iście spartański, małoczytelny.Serio uważam że ze starego layoutu dało się coś jeszcze wyciągnąć nawet przepisując go od zera ale w nowych technologiach.

Edytowane przez Drzemor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz wchodzac na strone czy forum - brak ostatnio komentowanych tematow skutecznie utrudnia, zniecheca czy nawet uniemozliwia sensowne korzystanie z forum

Gdyby chociaz bylo "nieprzeczytane posty" ale tego tez brak. Masakra. W takim stanie - forum i wypowiadanie sie czy pomoc w tematach - skutecznie utrudniona

 

Wg. mnie - obecnie priorytetem powinno byc przywrocenie tej funkcjonalnosci, najlepiej na stronie glownej lub ostatecznie, w najgorszym wypadku - na samym forum

 

Lada dzień pojawi się bloczek forum na stronie głównej portalu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, dobra żartownisie. Jak to wyłączyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lada dzień pojawi się bloczek forum na stronie głównej portalu :)

 

Proponuje owa funkcjonalnosc na stronie jak i na prawej belce na samym forum, najlepiej w gornej czesci ;)

 

I Poprosze o PW jak bedzie bo do tego czasu moje 80% obecnosci i aktywnosci to bylo forum i zostalo wlasnie pozamiatane :E

 

Dodatkowo przydalby sie Dark Mode

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie napiszę to co pod newsem - wersja mobile spoko. Na komputerze... no jeszcze trochę pracy się należy, no ale beta... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się powtórzę z tematu obok.

 

Będzie jakaś możliwość konfiguracji tak jak w poprzedniej wersji?

W ciemnych skórkach nie gustuję ale białe tło daje po oczach. Poprzednio była możliwość wyboru z kilku odcieni.

 

Pierwsze wrażenie jest, że wszystko jest za wielkie, rozsadza mi monitor, a zarazem jest jakoś tak pusto.

Drugie wrażenie, to link do komentarzy jest zdecydowanie za mały, nie wiem jak na komórce będzie się w niego celowało, skoro na PC trzeba się ciut postarać.

W komentarzach pomyślałbym nad przeniesieniem linka do cytowania z góry wypowiedzi na jej bok z wyrównaniem do dołu i trochę powiększyć przycisk. Będzie to najczęściej używana funkcja, szkoda się męczyć z trafianiem we właściwą ikonkę, zwłaszcza dużym palcem na małym ekranie telefonu. Na monitorze 1080p mam odstęp 90px od reklamy, więc miejsce jest.

 

Jak grzebiecie, to może dodać w raportach opcję komentarza, tak żeby ewentualni moderatorzy, admini mieli trochę łatwiej w domyśleniu się o co chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Miałem pisać że update forum pewnie dołożone za kolejne 10 lat, ale jednak dam na wstrzymanie, po ciężkim doświadczeniu walki z główną cieszę się że forum zostało po staremu :E

 

Funkcjonalność leży i to mocno, brak widgetów, w tym ostatnich postów na forum, brak widgetów ostatnio komentowanych, bloga, brak ładu składu, w mojej ocenie za duże miniatury no i spartański wygląd, żadnego tła, strona przypomina edytor graficzny w CMS'ie :)

 

Komentarze też marnie wyglądają, zwłaszcza jak ktoś patrzy na swój własny komentarz nie ma nawet informacji i nicku.

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to starsza wersja wyglądała o niebo lepiej według mnie. To nowe jest mało czytelne i mało funkcjonalne. Być może kwestia przyzwyczajenia do starych nawyków ale jak widać nie tylko ja tak uważam. Czekamy na dalszy rozwój i zobaczymy co z tego będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam prośbę,

nie ruszajcie forum, wolę to jakie jest, niż jak mam w przyszłości ppatrzec na strone zrobiona w jakims webcms ....tak jak gowna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Też już narzekałem w innych miejscach, ale żeby i mój suwerenowy głos był lepiej słyszany... :lol2:

1. Oczy mje bolom. Tryb ciemny to absolutna konieczność.

2. Brak widgetu do forum.

3. Czy wszystko naprawdę musi być aż tak bardzo rozjechane?

4. Oddzielmy może sensownie, wartościowe artykuły od twitterowych plotek pana Kotowskiego czy innych pudelkowych sensacji.

5. Kto nie justuje tekstu, ten nie rucha.

 

Na otuchę napiszę to, co już też w innym miejscu pisałem:

zawsze na każdą zmianę reakcja jest jedna - totalna negacja. Zobaczymy, jak to wyjdzie w praniu. Nie należy załamywać rąk tylko dlatego, że chwilę po zmianach reakcje są negatywne.

Wiem tyle, że kiedyś korzystałem z dwóch polskich portali tego typu. Potem jeden się tak pokafelkował i teraz korzystam już tylko z laba, bo na ten drugi po prostu zacząłem wchodzić coraz mniej, aż w końcu przestałem.

 

EDIT:

Dobrym rozwiązaniem tymczasowym jest ustawienie powiększenia strony głównej na 80% (monitor FHD, 24"). Zdecydowanie wygodniejsza sięrobi.

Edytowane przez Makavcio2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - dark mode! Albo chociaż alternatywna kolorystyka, byle mniej bieli.

Po drugie - pusta przestrzeń w tle. Aż za minimalistycznie. Jakieś ramki, kształty za elementami, cokolwiek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie nie wchodzę na główną, tylko od razu w aktualności ale z ciekawości teraz spojrzałem i nawet składnie to wygląda.

 

Przyczepić się można do linków do komentarzy. Standardowo małe, dodatkowo przy niektórych grafikach zupełnie niewidoczne np. https://pclab.pl/news80634.html (trzeba patrzeć na głównej).

Tutaj propozycja, żeby autorów zmusić do zmieszczenia się z tytułem w 3 liniach, a w 4 dać link do komentarzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakopane komentarze też mizernie wyglądają, praktycznie jak by ich nie było a dodatkowy nick i ocena były efektem błędu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dobra... jest strasznie. Delikatnie mówiąc. Za jasno, za prosto, brakuje bloczków itp. itd. Po prostu pusta biała strona ze wstawionymi obrazkami i napisami - tyle. Serio? Dziecko w paincie narysowałoby ładniejszą stronę. Kompletnie nieczytelna, nic nie jest wydzielone wyraźnie. Dotychczas było kolorowo, jakieś bloczki, ramki, przejścia kolorów, każda grupa w swojej ramce itd. Teraz jest minimalizm do potęgi. Nie i jeszcze raz nie. Oj, chyba trzeba będzie rzadziej tutaj zaglądać :heu:

 

P.S. Ostrzegałem w temacie z "zegarem", że będzie aktualizacja na miarę na MS i co? Nie myliłem się!

Edytowane przez Pawelek6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lada dzień pojawi się bloczek forum na stronie głównej portalu :)

To ważne, aktywne forum jest chyba najwiekszą perłą tego portalu.

 

A ogólnie:

- na komórce ok,

- na desktopie dramat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też macie ucięty kawałek z prawej strony po wejściu we "Wszystkie komentarze" pod jakimkolwiek artykułem? (Chodzi o wersję mobilną na telefonie) Dobrze wyświetla tylko w trybie poziomym - sprawdzane na Chrome jak i na Operze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra... jest strasznie. Delikatnie mówiąc. Za jasno, za prosto, brakuje bloczków itp. itd. Po prostu pusta biała strona ze wstawionymi obrazkami i napisami - tyle. Serio? Kompletnie nieczytelna, nic nie jest wydzielone wyraźnie. Dotychczas było kolorowo, jakieś bloczki, ramki, przejścia kolorów, każda grupa w swojej ramce itd. Teraz jest minimalizm do potęgi. Nie i jeszcze raz nie. Oj, chyba trzeba będzie rzadziej tutaj zaglądać :heu:

 

P.S. Ostrzegałem w temacie z "zegarem", że będzie aktualizacja na miarę na MS i co? Nie myliłem się!

 

Do tego jeszcze strona nadal kodowana jak pod wyświetlacze 4:3/5:4, praktycznie połowa powierzchni wyświetlacza 16:9 jest biała, wolę nawet nie widzieć jakie wrażenia mają posiadacze 21:9, bo podejrzewam że scrollowanie przypomina rozwijanie rolki papieru :mad2:

 

:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

P.S. Ostrzegałem w temacie z "zegarem", że będzie aktualizacja na miarę na MS i co? Nie myliłem się!

Ja sie bałem że odświeżą na wzór AGDLaba, a tu prosze, nawet wspomniana witryna wygląda przy tym elegancko -.-

.... wolę nawet nie widzieć jakie wrażenia mają posiadacze 21:9, bo podejrzewam że scrollowanie przypomina rozwijanie rolki papieru :mad2:

 

:E

 

Na białej ścianie :lol2:

Edytowane przez Drzemor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ktoś powinien za to beknąć. Rozumiem, że tą pustą kartkę papieru ze wstawionymi obrazkami i literkami robiliście maksymalnie 10 min., no nie?

 

P.S. To co teraz forumowicze? Bojkot, protest, strajk? Widły, pochodnie? :E

Wiem, jestem wredny, ale poważnie tutaj nie ma czego (żeby nie mówić kogo) oszczędzać...

Edytowane przez Pawelek6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie zobaczyłem jedynie na telefonie, ale to co zobaczyłem nieco przypomina mi agdlab (co powinno zostać odebrane jako ostra obelga).

Jeżeli to ma być wizytówką dużego portalu IT w Polsce w 2019 roku...to beczunia na całego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ależ piękna strona :E

 

ten minimalizm, coś wspaniałego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • O tym, że wielokrotnie obywatel jest opodatkowywany, co w efekcie daje wysokie opodatkowanie (procent składany). No nie wiem ... z mojej wypłaty jest zabierane niemal 42% podatku (koszt pracodawcy - to co dostaję na rękę). Jeszcze parę lat temu, to było "tylko" ~38%.
    • Ciekawe info na temat antyczita   Widocznie zmiana anticzita eliminuje nam Afterburnera. Generalnie mi to nie przeszkadza o ile nie zacznie sypać banami z tyłka.  
    • Akurat nie podkręcam za bardzo podzespołów więc dzięki za podrzucenie tańszej wersji. Pomyślę i wybiorę co mi podpasuje.  Dzięki wam. 
    • Największa różnica w wydajności jest między 4070, a 4070 Super i tu najbardziej opłaca się dopłacić. Miedzy 4070 Super, a 4070Ti różnica jest znacznie mniejsza i dołożyć trzeba kolejne kilkaset zł. To samo między 4070Ti, a 4070Ti Super. Największe różnice są w rozdzielczości 4K gdzie dodatkowy vram w 4070Ti Super pozwala mu na lepsze osiągi względem 4070Ti.  Jak zapatrujesz się na mocniejsze karty to radziłbym od razu myśleć o zasilaczu. Teoretycznie zasilacz 550W powinien wystarczyć jednak CPU u Ciebie ma 150W poboru w trybie turbo, RTX 4070Ti obciążona w grach średnio ciągnie ponad 260 W, jednak w pikach (karta nie ma liniowego poboru prądu) potrafi przekroczyć 400W. Do tego dochodzą wszelkie peryferia z płytą i może się zdarzyć że chwilowy pobór znacznie przekroczy możliwości zasilacza. W przypadku 4070Ti Super i 7900XT wartości są jeszcze większe. Problem może nigdy nie wystąpić ale sam musisz zdecydować czy "chuchać na zimne" i dla pewności od razu brać mocniejszy zasilacz. Przy RTX 4070/Super pobór (i piki poboru) jest sporo mniejszy więc przy obecnym zasilaczu nie powinno być żadnych problemów. Śmiem twierdzić że się nie mylę. Po pierwsze to odnosiłem się do wydajności kart które mieszczą się w kwocie jaką początkowo Autor zasugerował czyli do ok. 3000 zł. Tu nie ma RX 7900XT, a jest 7800XT i 7900 GRE. Obie te karty z włączonym RT wypadają słabiej od RTX 4070, a lepiej tylko w standardowym rasterze. Dokładnie taka sama sytuacja jest w przypadku droższych kart czyli 4070Ti/Super vs 7900XT. W rasterze górą jest Radeon, w RT RTX-y. Nie znam żadnego solidnego portalu robiącego testy kart na którym 7900XT maiłby przewagę nad 4070Ti/Super w Hogwart Legacy przy włączonych wszystkich opcjach RT.
    • Jak Ksiądz robił grube wałki to nie ma taryfy ulgowej , do celi z  ''długim Józkiem'' i sprawa załatwiona .
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...