Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jedyne wyjście nie wchodzić na główną, newsy czytać na innych portalach. Jeśli korpo nie pyta się nawet członków redakcji co myślą o nowym layout przed jego wprowadzeniem. To tylko słupki pokazujące czarno na białym spadek oglądalności dają nadzieję na pozytywne zmiany :E

Jeszcze działają RSS więc można używać dodatków jak Feedbro i w nich przeczytać całość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam od razu przechodzę do forum, omijam główną, jak nie słuchają społeczności gdzie ludzie siedzą tutaj po 15lat na pclabie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam od razu przechodzę do forum, omijam główną, jak nie słuchają społeczności gdzie ludzie siedzą tutaj po 15lat na pclabie

Dziwisz się? W końcu z loga zniknęło "digital community"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Chciałem poprosić, by prócz wersji na smartfony, zrobić jeszcze wersję na PC. Ale po postach widzę, że to dzieło na smartfonach też zbiera "świetne opinie".

 

Nie będę oryginalny w tezie, że efekt fatalny. Nie będę też oryginalny w prośbie - nie ulepszajcie forum, bo wtedy już kompletnie nie będzie po co tu wchodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im bardziej przyglądam się nowemu wyglądowi, tym większego mam mindfucka.

 

To kompletnie nie jest przemyślane, nie wspominając o przetestowaniu.

 

Początek artykułu. W zależności od reklamy można się pogubić co jest co. Dajcie reklamę na samą górę lub z boku. Grafika artykułu jest za duża i spróbowałbym zamienić miejscem z tytułem.

7b9b9c8d4e93.jpg

 

WTF? WTF? WTF? Kto wpadł na pomysł, żeby dać tutaj pomarańczowe tło?

d86ed0a507b5.jpg

 

Górna belka.

Dajcie jej stały rozmiar taki jak przy przewijaniu strony. Raz, że zwijanie jej ani nie jest ładne, ani funkcjonalne.

Dodatkowo jak się kliknie w komentarze (np. z głównej), to belka jest w pełnym rozmiarze i zasłania treść. Nawet po przewinięciu i powrocie, zwinięta belka zasłania autora, trzeba jeszcze trochę przewinąć.

fa5d9a2c9c4e.jpg 0de6ed0c31d5.jpg 7c09e9611e74.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- pusto jakoś

- biało jakoś

- duże to to

generalnie do dupy layout

 

nagłówki jak z onetu :) zaraz będą wyglądać tak:

"Ray tracing na kartach graficznych Nvidia GeForce GTX z serii 1000

Jednak działa! Ray tracing na kartach GTX - Tego nie wiedziałeś, nikt inny ci tego nie pokaże, zobacz sam ..... mam to w dup..e"

 

echh trzeba sie przesiać do konkurencji, może jak zobaczą odpływ oglądających to sie zreflektują?

aż sie odechciewa języka strzępić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

patrząc na połowę screenów tu zamieszczonych na których doskonale widać blokowanie reklam, nie dziwię się że redakcja stara się "zachęcić" do czytania na smartfonach, gdzie blokowanie nie jest tak łatwe. Nie mnie jednak powinniście pamiętać, że nie jest to portal głównie dla małoletnich lub nierozgarniętych konsumentów wszystkiego co lata i miga na ekranie, tylko portal IT gdzie przynajmniej spora część czytelników ( i wg mnie najbardziej dla Was wartościowa) jest technicznie świadoma. Czyżbyście chcieli iść drogą Microsoftu? Oni wprowadzili powszechnie krytykowany interfejs i zyski im rosną, ale szczerze wątpię żeby w Waszym przypadku było podobnie :) Takie podejście być może sprawdza się na Onecie, gdzie nie ma komentarzy pod artykułami, ale jeśli tutaj wyłączyli byście komentowanie to nie miałbym już żadnego powodu żeby zaglądać na stronę główną.

Mógłbym jeszcze jako tako zrozumieć interfejs kafelkowy gdybym jako użytkownik końcowy miał możliwość ich przestawiania, ale w takiej postaci jest to dla mnie niestrawne. W poprzednim layoucie miałem możliwość dostosowania które elementy strony mnie interesują, a których nie chcę oglądać, tutaj trzeba będzie wrócić do AdBlocka i to nie w celu wycinania reklam, a całych elementów strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja jestem z redakcji i przekazuję wyżej wszystko co istotne. Nikt nas nie pytał niestety czy ten nowy layout nam odpowiada.

 

Wyglada na to ze grupa focusowa to wszystkie 3 osoby ktore uczestniczyly w tych wielogodzinnych spotkaniach. No moze ktos jeszcze pokazal project swojej mamie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

patrząc na połowę screenów tu zamieszczonych na których doskonale widać blokowanie reklam, nie dziwię się że redakcja stara się "zachęcić" do czytania na smartfonach, gdzie blokowanie nie jest tak łatwe. Nie mnie jednak powinniście pamiętać, że nie jest to portal głównie dla małoletnich lub nierozgarniętych konsumentów wszystkiego co lata i miga na ekranie, tylko portal IT gdzie przynajmniej spora część czytelników ( i wg mnie najbardziej dla Was wartościowa) jest technicznie świadoma. Czyżbyście chcieli iść drogą Microsoftu? Oni wprowadzili powszechnie krytykowany interfejs i zyski im rosną, ale szczerze wątpię żeby w Waszym przypadku było podobnie :) Takie podejście być może sprawdza się na Onecie, gdzie nie ma komentarzy pod artykułami, ale jeśli tutaj wyłączyli byście komentowanie to nie miałbym już żadnego powodu żeby zaglądać na stronę główną.

Mógłbym jeszcze jako tako zrozumieć interfejs kafelkowy gdybym jako użytkownik końcowy miał możliwość ich przestawiania, ale w takiej postaci jest to dla mnie niestrawne. W poprzednim layoucie miałem możliwość dostosowania które elementy strony mnie interesują, a których nie chcę oglądać, tutaj trzeba będzie wrócić do AdBlocka i to nie w celu wycinania reklam, a całych elementów strony.

 

To już nie te czasy, obecnie nie potrzebujesz nawet ROOT'a, wystarczy Firefox i wgrany do niego Ublock, a reklamy przechodzą do historii :)

W przeciwnym razie ja bym w ogóle nie decydował używać przeglądarki na telefonie, doskonale pamiętam czasy jak wejście na dowolną stronę kończyło się wysypem okienek, masz wirusa zainstaluj naszego AV :E

 

PS. Mobilkę widzę usunęli, ale żeby tak zacząć naprawiać ten nowy badziew i chociaż dodać wreszcie widget od forum to niet!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż to. FF na telefonie ma prawie taką samą funkcjonalność jak na komputerze, również można wgrywać do niego dodatki. Jak z kolei na fonie używam Opery, która fabrycznie ma w ustawieniach możliwość włączenia blokowania reklam, więc...

 

Ogólnie, jeśli teraz naprawa tego (...) będzie trwała również 11 lat po wielu spotkaniach (bo taaaki wieeelki projekt), to już nikogo tutaj nie będzie.

 

Aż mnie korci założyć oficjalny wątek z protestem, albo zapytaniem gdzie się przenosimy :E Z ciekawości chciałem obadać jak wygląda forum ITH (obiecująca stronka), to ku mojemu zdziwieniu ukazało się logowanie fb, wtf? :E

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piękny paździerz odwalili :lol2: a teraz - polskim standardem - będą brnąć w ten szajs zamiast posłuchać uwag użytkowników.

 

dawna strona była archaincza ale bardzo czytelna. teraz nie mam pojęcia co już przeczytałem a co jheszcze nie (jak się czyta kilka/kilkanaście stron branżowych to takie rzeczy umykają) więc chyba po prostu przestanę zaglądać na główną pclaba.

dzięki, młoty. piękne dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości chciałem obadać jak wygląda forum ITH (obiecująca stronka), to ku mojemu zdziwieniu ukazało się logowanie fb, wtf? :E

Cóż Ci poradzę, szefostwo doszło do wniosku, że zamykamy, bo ruchu na forum praktycznie nie było ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest właśnie ten problem, ciężko będzie znaleźć inne konkurencyjne forum które zapewni taki ruch jak Lab... Ja nie wiem czy forum benchmarka nie jest następne w kolejności po Labie, bo na PPC wieje kijem, forum ITH praktycznie można powiedzieć że nigdy nie istniało bo ruch był tam znikomy.

 

Póki forum nie ruszają to nie ma sensu się martwić na zapas, ALE jeżeli komuś wpadnie tak genialny pomysł aby z forum zrobić taką samą laurkę co z portalu to nie wróżę świetlanej przyszłości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Redakcja chyba dała jasno do zrozumienia, że zależy im na użytkownikach smartfonów a nie PC, może już czas zmienić nazwę na MobileLab? A tak na serio to ja wolałem na moim smartfonie oglądać pclab w wersji desktop a teraz między desktop a mobile różnicy brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż Ci poradzę, szefostwo doszło do wniosku, że zamykamy, bo ruchu na forum praktycznie nie było ;)

 

A co w obecnej sytuacji, gdzie sporo użytkowników PCLola może chcieć z niego zwiać? Up_to_something.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wyście szanowni pracownicy pclaba gówno odwalili. Już bardziej się tego s****lić nie dało :E .

 

Jeśli podgląd ostatnich wpisów na forum nie wróci to serwis umrze śmiercią szybszą niż wam sie wydaję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw dajcie możliwość rejestracji na maila. Tylko dla tego się tam nie zarejestrowałem bo nie używam fb, a nawet gdybym z niego korzystał to nie chciałbym się z niego rejestrować po portalach.

Forum w tym momencie nie ma w ogóle, ten link to po prostu przekierowanie do grupy na FB 8:E Niemniej będę działać w temacie, żeby się zreaktywowało ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zmiany na forum takie jak na głównej (mocne i nieprzyjemne dla userów) mogą być nieuniknione, bo problem leży w Google i pogoni korporacji (właścicieli portali/forów) za pieniążkami: Google nie płaci kasy jeśli silnik strony/forum nie jest w wersji zgodnej z ich wytycznymi (bo np. Google ma problemy ze wstrzykiwaniem reklam).

Kilka stron/forów już przez to przeszło i wygrała niestety kasa i Google.

 

Gdyby to była prywatna stronka czy forum (są jeszcze takie), niezależna od dużej korpo (jak kiedyś PCLab), to właściciel i jednocześnie pasjonata wypiął by się na Google, bo mu na kasie nie zależy, bo nie dla kasy to robił i robi.

No ale PCLaba to niestety już nie dotyczy.

 

Ostatni znany taki przykład "załatwienia" z tych powodów (Google i kasa) strony głównej i jednego z najlepszy forów, to Telepolis (w pewnym momencie prywatny Telepolis, tworzony przez pasjonatów, został sprzedany korporacji finansowo-ubezpieczeniowej Comperia i gdy Google zaczęło przykręcać kurek z kasą, to poleciała główna i forum wg wytycznych Google, ale redaktorzy Telepolis przynajmniej mówili o tym wprost, dlaczego to zmieniają i że nie ma wyjścia, bo kasa...).

 

Widzę tu szansę dla np. ITH, i niestety bardzo złą decyzją było zamknięcie kiedyś ich forum, bo teraz by było jak znalazł już z jakąś bazą (raczej większą obecnie niż w dniu zamknięcia forum), a tak muszą zaczynać (ewentualnie) od zera.

 

Na forum bazę użytkowników buduje się latami ale tego szefowie ITH nie rozumieli. Zresztą tam szefowie o wielu sprawach nie mają pojęcia. Tam całość sprawę ratują jeszcze artykuły np. @tomcuga, ale nie wiem czy on to całe ITH (i szefów) pociągnie do sukcesu w dłuższej perspektywie.

Edytowane przez DaviM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

To było po prostu nieuniknione. Jak wszedłem to miałem niezłego zonka na twarzy :E

 

Wiedziałem, że PCLab zostanie też kiedyś dojechany przez ten horyzontalny design. Takie mamy niestety czasy. To smutne.

 

R.I.P. główna.

 

F

Edytowane przez Filip454

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Widgetu od forum jak nie było tak nie ma, a przecież miał być lada dzień! 8:E

Kodowanie grafiki która składa się z białego tła ikonki i tekstu musi być strasznie męczące... :(

 

Oczywiście ruch na forum zdechł, bo nawet widget znajdujący się w kodzie forum pokazuje tylko nowe tematy, a nie odpowiedzi w istniejący... Good Job :thumbdown:

 

Dajcie nam znać, co Wam się podoba, a co nie. Co powinniśmy jeszcze poprawić. Wszystkie Wasze komentarze przeczytamy. Najczęściej wskazywane uwagi (oczywiście sensowne ;-) postaramy się zaimplementować. No, może poza „przywróćcie starą wersję serwisu” ;-)

 

Wiecie co? Fajnie było, takie spóźniony troll na 1 kwietnia, ale możecie już przywrócić stary layout, bo przestało być to śmieszne, a coraz większa liczba czytelników trafia do szpitala poparzonym wzrokiem :E

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co? Fajnie było, takie spóźniony troll na 1 kwietnia, ale możecie już przywrócić stary layout, bo przestało być to śmieszne, a coraz większa liczba czytelników trafia do szpitala poparzonym wzrokiem :E

Coraz więcej osób w trosce w nerwy i wzrok sięga po Pure czy inne polskie portale IT. Nawet Komputer Świat jest teraz o wiele bardziej czytelny i rzetelny od Laba :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oooo widze stażyści skończyli projekt i wrzucili nową wersja pclaba, troche im nie wyszło ale kto tam lubi grzebać w css

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że pomijając wersję pełną, to stara mobilna również bardziej mi pasowała od tej nowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie podoba się :thumbdown:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...