Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

' date='15 Maj 2019 - 14:31' timestamp='1557923475' post='15503885']

To się powtórzę z tematu obok.

 

Będzie jakaś możliwość konfiguracji tak jak w poprzedniej wersji?

W ciemnych skórkach nie gustuję ale białe tło daje po oczach. Poprzednio była możliwość wyboru z kilku odcieni.

 

Pierwsze wrażenie jest, że wszystko jest za wielkie, rozsadza mi monitor, a zarazem jest jakoś tak pusto.

Drugie wrażenie, to link do komentarzy jest zdecydowanie za mały, nie wiem jak na komórce będzie się w niego celowało, skoro na PC trzeba się ciut postarać.

W komentarzach pomyślałbym nad przeniesieniem linka do cytowania z góry wypowiedzi na jej bok z wyrównaniem do dołu i trochę powiększyć przycisk. Będzie to najczęściej używana funkcja, szkoda się męczyć z trafianiem we właściwą ikonkę, zwłaszcza dużym palcem na małym ekranie telefonu. Na monitorze 1080p mam odstęp 90px od reklamy, więc miejsce jest.

 

Jak grzebiecie, to może dodać w raportach opcję komentarza, tak żeby ewentualni moderatorzy, admini mieli trochę łatwiej w domyśleniu się o co chodzi.

Podpisuję się pod to. Jak artykuł/recenzja/test ma kilka stron, przydałby się jakiś czytelny indeks do sprawnego przeskakiwania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa problemy z nową stroną:

1. Na starej wersji można było zmienić z mobilnej na pełną wersję na smartfonie, teraz ta opcja została usunięta

2. Na starej wersji było widać czy komentarze pod artykułem / newsem były przez Ciebie przeczytane i czy są nowe, to też zostało usunięte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno widziałem bardzo podobne zmiany w innym portalu tematycznym. Kafelki oddzielone białą szeroką kratą i wszechogarniająca biel oraz brzydkie wydanie minimalizmu. Dzięki temu wiem już ze do tego syfu można się przyzwyczaić, ale nadal pozostanie syfem. Najwyraźniej taka jest obecnie moda. Przyznam jednak że po wejściu w aktualności tam jeszcze da się znieść, tu wygląda to jak policzek... znaczy jak robota osoby która właśnie zaczęła swoja przygodę z tworzeniem stron i nauczyła się tworzyć linki i zmieniać czcionkę. Gdybym miał oceniać PcLab to zapytałbym (zupełnie naturalnie) "ale gdzie ta strona"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna sprawa.

 

Wszelkie rozwijane menu: konta, kategorii, jak się kliknie w użytkownika; nie zwijają się po kliknięciu gdziekolwiek. W poprzedniej wersji nie było z tym problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat rozczarowuje. 200 postow konkretnego hejtu w komentarzach na glownej wprawilo mnie w dobry humer, oczekiwalem kolejnej porcji tu na forum. A tu spokoj... chyba niewielu uzytkoniwkow wie o tej sekcji forum.

 

Tak czy ianczej kiszka jakich malo. FRAZPC mial bardziew, ale pclab wzniosl sie na nowy poziom. Nawet kiedy inne portale stosuja kafelki, to robia to w lepszym stylu (chociazby ten portal na ktory praz teraz przekierowuje) - lepsze proporcje, lepiej dobrane kolory, gdzieniegdzie jakis tekst...

 

Jak widze w newsie zdjecie ze Pila & family spedzil na tym kilkadziesiat godzin, to pierwsze skojarzenie mam z jakas stadnina koni czy innym orlenem - kasa poszla do wujka I siostrzeniaca, zamiast do specjalisty. Przynajmniej jest to prywatny portal, moje podatki na to nie ida, konsekwencje kiszki poniesie jej autor, wiec bardziej mnie to zmieszy niz zlosci... szkoda tylko juz kompletnie nic nie zosytalo z dawnej marki. Swoja droga poprzedni layout tez byl krokiem wstecz. A mozna bylo np. popatrzec jak wyglada np. arstechnica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Chyba ktoś ze złości serwer wysadził :E

 

A dokładnie ten link odrzuca, bo główna działa

 

https://pclab.pl/kom94835--0.html#c1203431

 

ShareX_DisconnecT__2019-05-16_13-38-38_IMG-1415__e95ab163-2a78-4d16-96fe-4f306f30c578.png

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adguard adbloker zbanował zegar :lol2: :lol2:

 

Większość adblocków ten zegar wycinała, nic dziwnego skoro został zagnieżdżony w niemalże identyczny sposób jak reklama :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O białe boki się nie martwcie, pewnie będą tam reklamy Asus/MSI i Samsung/Huawei :lol2:

A ogólnie co do głównej... no nic od dzisiaj będę wchodził na forum od razu i po problemie. W sumie i tak nic ciekawego tam od dawna nie ma prócz botów piszących aktualności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

O białe boki się nie martwcie, pewnie będą tam reklamy Asus/MSI i Samsung/Huawei :lol2:

A ogólnie co do głównej... no nic od dzisiaj będę wchodził na forum od razu i po problemie. W sumie i tak nic ciekawego tam od dawna nie ma prócz botów piszących aktualności.

 

No pisałem wcześniej że jedną stronę bierze MSI drugą Asus i będziemy mieli bling bling w klimatach RGB :E

 

Aha już na siłę włączyli dzielenie komentarzy na karty zamiast jednego ciągu i oczywiście nie dali wyboru, zaczyna się klasycznie :]

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wprowadzili strony po 20 komentarzy, a całości na jednej stronie już nie wyświetlisz... brak mi słów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Raptem kilka osób napisało o listowaniu komentarzy na głównej, zrobili! Oczywiście bez wyboru, ale lepsze jest to że na pewne inne zmiany kręci głową ponad połowa portalu, w tym widget od forum i jak widać tego nie robią :lol2:

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@UP

 

Bo listing napiszesz w 5 minut, przynajmniej tak prymitywny jak jest teraz zastosowany.

Edytowane przez Drzemor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisane wysuwanej belki z ilością dostępnych postów na stronę w tym i wyłączenie tego to zapewne kolejne 10-15 min, ale tego już akcjonariusze nie podzielają, więc nie będzie :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisane wysuwanej belki z ilością dostępnych postów na stronę w tym i wyłączenie tego to zapewne kolejne 10-15 min, ale tego już akcjonariusze nie podzielają, więc nie będzie :rotfl:

 

Widocznie znów odbywają wielogodzinne narady co z tym zrobić :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widocznie znów odbywają wielogodzinne narady co z tym zrobić :lol2:

 

To nie jest smieszne :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Owszem jest :E

 

W tym tempie użyteczność tej strony osiągnie właściwą formą dopiero za 11 lat, jak znowu dostaniemy epicką "niespodziankę". :biggrinsanta:

 

EDIT: Tak w ogóle Kain, po za moderacją forum, ktoś tutaj z redakcji zagląda do tego tematu? Bo czasami mam wrażenie że jesteśmy pozostawieni samemu sobie, w ramach małego backendowego hejtu :E

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze wyszła jakaś alfa, kiedy dostaniemy betę opracowaną za pomocą tych fikuśnych klocków podczas wielogodzinnych narad?!

I dlaczego to jest takie ciężkie, skoro strona wygląda jak pierwszy projekt w HTML gimnazjalisty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze wyszła jakaś alfa, kiedy dostaniemy betę opracowaną za pomocą tych fikuśnych klocków podczas wielogodzinnych narad?!

I dlaczego to jest takie ciężkie, skoro strona wygląda jak pierwszy projekt w HTML gimnazjalisty?

 

Legenda głosi że ta nowa strona jest piękna i funkcjonalna, ale serwer FTP po dzień dzisiejszy nie jest w stanie utrzymać zakładanego transferu i wszyscy musimy Czekać®

 

8:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest typowa polityka Microsoftu, też się obudzili jak była musztarda po obiedzie i będą usilnie dążyć do czegoś co nie ma sensu.

 

Ta strona mogła by wyglądać dobrze nawet korzystając z "material design", ale potrzebny jest konkretny nakład pracy, jakieś delikatne przerysowane cienką kreską grafiki, jakiś pomysł na tło, no i co najważniejsze musi zostać przywrócona funkcjonalność widgetów, bez tego ten portal ma znikomą funkcjonalność i jest utrapieniem.

 

Ja jestem generalnie w szoku że to w ogóle w takim stanie ujrzało światło dzienne, to nie wygląda jak finalna wersja ani nawet BETA, obecny twór przypomina bardzo wczesny koncept czegoś co powinno zupełnie inaczej wyglądać. :)

 

Dokładnie. A to coś wygląda raczej jak KONSPEKT, pozbawiony grafiki, podziałów, tła, taki współczesny wysryw "grafika", który tak naprawdę jest programistą od UI i nie ma z grafika nic wspólnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry ale jako stary użytkownik pclaba, stwierdzam że ten nowy wyglad jest taki lipny, i nieczytelny, zróbcie coś konkretnego i czytelnego, a nie oczo... ebne... go, bo z tego korzystać się nie da, normalnie jak by ktoś w pajączku robił stronę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDIT: Tak w ogóle Kain, po za moderacją forum, ktoś tutaj z redakcji zagląda do tego tematu? Bo czasami mam wrażenie że jesteśmy pozostawieni samemu sobie, w ramach małego backendowego hejtu :E

 

No ja jestem z redakcji i przekazuję wyżej wszystko co istotne. Nikt nas nie pytał niestety czy ten nowy layout nam odpowiada. Mnie w obecnej formie nie. Uważam że można to było pokazać jako bete na którą chętni mogliby się przełączyć, ocenić, zasugerować poprawki. Nie była to jednak moja decyzja przecież. Niemniej fala krytyki na szczęście dotarła wysoko i poprawki będą wprowadzane, prawdopodobnie szybko ;-)

 

Wiecie stary layout rzeczywiście był prehistoryczny i musiał zostać zmieniony, nowy jak się go dopracuje będzie lepszy. Tylko to dopracowywanie jak widać musi zająć sporo czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Więc po cholerę sobie szkodzić wypuszczając taką fuszerę?

Jak by w zakładach wdrażali tak wszystko bez kontroli jakości ludziom by upierdzielało ręce nogi. W waszym przypadku ruch na stronie.

Ktoś wyżej niż Piła o tym zadecydował?

@Edit:

Kain nowy layout to ściek. Portal już całkiem utracił swój charakter idąc w ten wszechobecny chłam rodem z wordpressa.Myślę że nawet poprzedni layout dało by się odpicować jak nie jeden stary mebel.

 

Edytowane przez Drzemor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jeżeli by kogoś interesowało mała zmiana https://userstyles.org/styles/171978/pclab wystarczy plugin zainstalować i później dodać ten styl.

 

PS. Trochę przejrzałe kod. Ja wiem że teraz staże są popularne, ale za używanie float w stylach to bym łapy obciął.

Używacie wszystkiego od flexboxa, przez calc() po właśnie nieszczęsne float! W css jest jest taki sam burdel jak w wyglądzie strony.

Edytowane przez tomik23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drzemor przeczytaj uwaznie newsa dodanego na glownej, sam sobie odpowiesz ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • @Spl97 to znaczy że jak mam rachunki prognozowane a już zapłaciłem po starej wyższej cenie to teraz elektrownia odda mi pieniądze  Co to za państwo z kartonu gdzie z dnia na dzień takie rzeczy się dzieją  @Camis nie ma czegoś takiego jak lewy podpis Są jakieś konkrety co podpisali ? Jakie polecenia wydawali ? Bo np policja bez wymaganej ustawy nakładała mandaty karne na ludzi chodzących bez maski to za takie coś powinien wylecieć komendant główny i wszyscy wojewódzcy i powiatowi
    • Też doszedłem do takiego wniosku. 5950x i Fortis 3 😀 Tryb Turbo Boost daje duże skoki CPU V oraz MHz i podbija na chwile temperaturę. Czyli sposobem na skoki temperatury CPU (przyspieszanie i zwalnianie wentylatora podczas jakiegoś małego procesu)  jest tylko ustawienie opóźnienia w Fan control ?  Mówisz o max rpm ale na czym? ja mam tylko max RPM na obudowie, będę to zmieniał. Wentylatorem od CPU steruje płyta główna, tylko, że na opcji auto.... Nigdy nie korzystałem z Turbo Boosta, zawsze miałem wyłączony na innych CPU, bo korzystałem z OC a teraz OC na CPU już nie ma sensu. No tak, wykrywa wszystkie, ukryłem nieaktywne, zostawiłem tylko jeden i przypisałem do niego GPU. W sekcji speeds są dwa CPU i GPU wiec przypisałem GPU do tego o góry i ustawiłem krzywą, ale to już już dawno.  Na froncie mam jeden wentylator oraz jeden z tyłu tak jak jest oryginalnie w R5. Kiedyś myślałem nad dodaniem drugiego wentylatora na front tylko miałem wątpliwości bo skoro 2 wentyle wpuszczą tyle powietrza do budy to w jaki sposób ten na tyle ma to wszystko w tym samym czasie wyciągnąć, nie będzie się robił nadmiar ciepła w środku ? Ja nie wiedziałem, że 3 pinowe wentylatory można podłączyć pod 4 pinowe wejście na płycie głównej. podłączyłem teraz na chwilę ten frontowy Dynamic GP-14 140 mm. W zakładce speeds się nie pojawił, ale można było go dodać przez "No calibration" chciałem zobaczyć sterowanie manualne, to zaczęło sterować wentylatorem CPU zamiast Fun4. 3 pinowy wentyl daję możliwość regulacji obrotów ? Jeśli kupie 4 pinowy, to jest jakaś przejściówka, żeby podłączyć, się pod kontroler Fractala? bo tam jest mniejsze gniazdo na max 3 pin (2).  
    • Jeżeli zaczną wchodzić strefy czystego transportu, to ludzie poruszający się starszymi autami sami będą chcieli udowodnić, że auto EURO 5 czy 6 też może syfić bardziej niż ich EURO 4 (czemu nie zaprzeczam, bo tak może być jak właśnie jest coś pokombinowane) więc sami mogą przypadkiem wymusić szybszą zmianę przepisów  
    • Odpowiednikiem dla RX 6600 jest RTX 2070 przynajmniej w 1080P  https://www.techpowerup.com/review/powercolor-radeon-rx-6600-fighter/31.html Ja sam siedzie na RX 6700 i daje radę swego czasu chodziły 750zł w wersji GPRO X080 od Sapphire
    • Silnik 8tys zł + rozrząd ORI + płyny + robocizna = 13tys zł  Tyle zapłacił znajomy za wymianę silnika w 5 letnim MK5. Robił mu miejscowy mechanik.  Skrzynia automat PS kompletny remont części+ robocizna ~14tys zł. DPF jest niezniszczalne w tym aucie. Wypala się nawet na biegu jałowym.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...