Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jak jest ze stabilnością tego wynalazku? Czy takie coś jest w stanie przetrwać np. migrację z Windowsa 7 na 10 i odwrotnie? Albo format?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strasznie ogólne pytania zadajesz. Jeżeli chodzi o moje zdanie, to jest to pewniejsza rzecz niż fake-raidy na chipsetach.

Nie ma powodu nie przetrwać. Cokolwiek przez "format" rozumiesz, i jakie użycie masz na myśli.

Bo można dyski na dane mieć dynamiczne, można dysk systemowy mieć dynamiczny, można nawet zrobić mirror woluminu systemowego.

 

 

Bo mówimy o dyskach dynamicznych, a nie nowych "urządzeniach do magazynowania", prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego windowsowy RAID jest pewniejszy od RAID z płyty głównej? Nad tym rozwiązaniem też się zastanawiałem, ale póki co postawiłem na zarządzanie z poziomu systemu.

Format partycji systemowej, późniejszą instalację systemu (w tej samej lub innej wersji [kompilacji lub nawet innego systemu Windows]). Ostatnio taki RAID mi się rozleciał z jakiegoś powodu i zacząłem się zastawiać, czy to z mojej winy czy jednak sama konfiguracja jest po prostu niestabilna :lol2:

Chodzi mi o RAID 0. Od razu zaznaczam, że nie chcę wchodzić tutaj w dyskusje o sensowności takiego rozwiązania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

U mnie raid na windowsie odpalił jakieś buforowanie. I za chiny nie udało mi się tego wywalić. Nie wiem czemu. Teraz mam z chipsetu zrobiony i działa jak należy.

 

A w moim podpisie masz jego wyniki.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parę lat temu zrobiłem systemowy RAID w Windows 8.1 i co drugie uruchomienie windowsa miałem "synchronizowanie dysku". A że były to HDD 3TB to właściwie nigdy nie przestawało mielić dyskami szczerbaty.gif szybko się wyleczyłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jest ze stabilnością tego wynalazku? Czy takie coś jest w stanie przetrwać np. migrację z Windowsa 7 na 10 i odwrotnie? Albo format?

 

 

chodzi ci o partycję rozłożoną ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...