Skocz do zawartości
Piotr562

Internet na działce letniskowej z domu.

Rekomendowane odpowiedzi

Tak wtrącając zajęło mi to prawie 2 godz, sprawdzałem na goolge earth jak będzie przebiegał sygnał i powiem Wam, że wszystkie wysokie konstrukcje są omijane, sygnał będzie leciał głównie przez 2 piętrowe budynki trochę 3 piętrowych, ale niższych niż mój blok parking za sklepem i przez cmentarz, co się okazało antene muszę skierować miedzy lukę między bocznym blokiem, a blokiem na przeciwko mnie. Głównym problemem mogą być drzewa. Gdybym mieszkał 2m wyżej nawet strefa fresnela nie była by zakłócona według tej mapy więc dodając budynki strefa powinna być lekko zakłócona.

Edytowane przez Piotr562

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze do połączeń bezpośrednich są anteny paraboliczne- w miarę małe, nie sieją na około, efektywne energetycznie choć należy je precyzyjnie ustawić.

 

coś jak to:

 

Mój link

 

a jeśli, być może nie był to najlepszy przykład, tu masz inne:

 

Mój link

 

Mój link

 

Ale widoczność musi być(ewentualnie przez koronę jakiegoś drzewa) i już w Twojej kwestii jest dogadanie się z zarządcą budynku-dach, czy mieszkającym wyżej sąsiadem-jego balkon np.

Swoją drogą mając smykałkę do majsterkowania, to tego typu antenę można wykonać samodzielnie ze starej, za małej już do odbioru programów sat., offsetowej anteny satelitarnej:

 

Mój link

 

Mój link

 

Mój link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do anteny gdybym mieszkał w starym miejscu antena mogła by być zamontowana nawet na 5m i strefa fresnela nie była by zakłócona bo na działkę wtedy miałby sygnał 700m mieszkałem na 4pietrze i tam była możliwość wejścia na dach dla normalnego człowieka i dach był płaski. Teren też był korzystniejszy bo blok stał na górce a działka w zaglebiebiu.

Co do anteny które podałeś to mają jedną dużą zaletę że są tanie. Co do robienia własnej anteny smykałkę niby mam ale przy takiej cenie wolę kupić gotowca. Martwi mnie jedna rzecz że te anteny nie są "firmowe" i może być problem z poradnikami do konfiguracji, jeszcze pytanie jak ona będzie działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym mieszkał 2m wyżej

Próbnie montujesz na barierce balkonu, czy przy suficie?

Można pogadać z sąsiadami, czy by się nie zgodzili na montaż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle teorii zamiast wyjść na dach i zobaczyć.

Przez drzewa ale parę sztuk to jest szansa.

Parabole sobie odpuść bo to dramat. Jeśli samemu chcesz zamontować z miski to już lepszy efekt będzie na samej nano z anteną 13dbi.

 

Właśnie przez takie rzeźbienie w samoróbki jest opinia że radiowka nie działa jak deszcz oada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w bloku nie mogę sam wejść na dach. Wyjścia na niego niema, i musiałby dobrze się ubezpieczyć żebym nie spadł z tego dachu. Powiem tak sparawdziłem na działce bo tam mogę wejść na dach i przymocowalem do kina kamerę taśmą wzniosłem do góry na wysokość anteny i widać tam dach mojego bloku, niestety dach chyba że to coś innego bo kamerka jest stara słaba grafika jest. A nie balkon. Antena na działce jest wysoko bo inaczej nie chciała odbierać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zagadaj z działem technicznym dobrze to wejdziesz.

Ja mam klucze na każdy dach w mieście który należy do spółdzielni :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety zarządca się nie zgodził na wejście na dach ponieważ oni ponieśliby odpowiedzialność gdybym z tego dachu się zsunął, i zrobił krzywdę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się, ale wypowiem.

 

Zawsze można by napisać stosowne oświadczenie zwalniające z takiej odpowiedzialności.

 

Niemniej jeśli odpowiedź będzie wtedy brzmiała nie, bo nie, to może jest jakiś konflikt interesów z już istniejącymi dostawcami, albo chcą jakichś pieniędzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zarządzca a dział techniczny. Dobra flacha i masz klucz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jest sens wymyślać koło na nowo- trzeba by sprawdzić lokalizację działki i (chociażby na telefonie) działanie internetu w godzinach 17-22/weekendy.

Pomysł jest taki: B715 z outletu Play 449zł ( https://www.play.pl/...97899#GWARANCJA )

1TB Internet Orange na rok ~ 270zł-300zł.

Razem wychodzi max. 749zł z urządzeniem i ~1,3TB (1TB+bonusy za doładowania)-jesteś na działce korzystasz, nie ma Cię nic nie przepada-a przynajmniej przez rok.

Edytowane przez przemekan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjdę do niego z flachą a on mnie pogoni :E .

Gdybym miał drona to bym poleciał na wysokość dachu i zobaczył czy widoczność jest.

Edytowane przez Piotr562

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej działa internet od orange, niezależnie od godziny czasami nawet lepiej niż w domu, z play działa tak sobie najgorzej rano i wieczorem właśnie w godzinach 17-22 a w weekendy to zapomnieć można o internecie. Natomiast mój komputer na działce pewnego razu wychwycił internet a w nazwie internetu było ubiquiti loco m2 pochodziłem popatrzeć na dachy domków na działce i okazało się 2 działki dalej że taka antena znajduje się na dachu jednego z działkowców, podpytałem powiedzieli że mają około 4 km do domu i im to działa nawet, z tym że oni maja czystą drogę do domu bo maja go też nad rzeką więc jedyną przeszkodą są drzewa i drobne zabudowania. Ale może coś pokombinuje z internetem od orange np kupić internet mobilny światłowodowy za 60 zł włączać na 2 miesiące za pomocą usługi orange flex i tak może by to działało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Piotr562, a ile mniej więcej tego internetu potrzebujesz miesięcznie?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze, to ciężko powiedzieć. Dużo zależy od pogody jeżeli jest ciepło to siedzimy dużo na działce i internetu idzie sporo na tą piątke osób, aczkolwiek te 100gb wydawało by się optymalne. Myślałem o czymś takim

 

https://klient.orange.pl/swiatlowod/?gclid=CjwKCAjw9dboBRBUEiwA7VrrzdbeikS5elODgPjKYRHYZnN6hRDFSpvSPRupyjo3FMrSFJPkIwFUcxoC8c8QAvD_BwE&gclsrc=aw.ds.

Kupić to za 59,99 zł. Teraz pytanie czy mój plan się powiedzie, orange wprowadziło to orange flex czy jakoś tak, gdyby ta funkcja działała z tą oferta internetu to na pobyt na działce włączało by się ten internet a na zimę wyłączało. Bo po co płacić za coś z czego nie będę korzystał podczas zimy. A światłowód zamiast lte byłby lepszy. Aczkolwiek nie wiem czy mój plan by wypalił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nju mobile (Orange) po roku masz 100GB, możesz wziąć i wrzucić do szuflady i raz na 5-6 miesięcy wysłać smsa, zadzwonić na sekunde aby nie przeniosło z abonamentu na kartę. Bez używania zapłacisz po 9 zł miesięcznie przez 3 miesiące, kolejne już za 0 zł. Jak wykorzystasz 152 MB nabijesz 29 zł i masz dalej darmowe 40 GB po pół roku 80 GB, po roku 100 GB, po dwóch 120 GB. Po przekroczeniu masz darmowy internet z lejkiem 1 Mb/s. Ja sobie tak nabiłem i mam 120 GB za 29 zł. Według mnie warto sobie wziąć i nawet wrzucic do szuflady, kiedyś może się przydać.

 

Plush ma podobną ofertę tylko tam jak nie korzystasz i nie chcesz płacić to musisz wysyłać bezpłatnego smsa wakacje, szybciej rosną bonusowe GB i lejek tylko 32 kb/s.

 

Ja właśnie z myślą o działce wziąłem sobie tego z Nju i jestem zadowolony.

Edytowane przez mattpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No rozważę w ostateczności to rozwiązanie. Ale czekam na potwierdzenie czy sposób na internet opisany powyżej zadziała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za cudo "internet mobilny światłowodowy" ? Flex to aplikacja na smartfona i masz w niej do wyboru 10 planów ten co ma 100 GB kosztuje 80 zł.

Edytowane przez mattpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To cudo. https://klient.orange.pl/swiatlowod/?gclid=CjwKCAjw9dboBRBUEiwA7VrrzdbeikS5elODgPjKYRHYZnN6hRDFSpvSPRupyjo3FMrSFJPkIwFUcxoC8c8QAvD_BwE&gclsrc=aw.ds A da się zrobić tak że np mam internet bo ktoś z mojej rodziny jest w Orange. Ale chciałbym pod jeden abonament mieć 2 karty i jedna włączyć do routera. Bo telefon i odbiornik ma słabszy i szybko się rozładowuje . Bo tak bym wziął to z Orange flex 100 GB za 80 zł ale najpierw interesuje mnie ta oferta która podałem wyżej da się go wyłączyć gdybym go nie potrzebował. Znalazłem jeszcze coś takiego https://www.orange.pl/internet-mobilny?offerType=DATA&loyalty=24&processType=ACTIVATION&serviceplan=MOB_PO_5703_6847_7086 bo światłowód jest w moim rejonie niedostepny, tylko obok mojego bloku jest . Tylko tu też jest kwestia czy mogę to tak jakby wyłączyć na czas nieużywania . Chyba zdecyduje się wreszcie na propozycje którą podałeś.

Edytowane przez Piotr562

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co stoi na przeszkodzie by zadzwonić samemu na BOK, by się dowiedzieć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I gdzie masz tam coś napisane o internecie mobilnym światłowodowym ? Co ty tak kombinujesz weź sobie te nju za 29 zł, po 6 msc. będziesz miał już 80GB a na przyszłe wakacje 100GB. Ja bym nie płacił 80 zł za 100GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zdecyduje się na internet z nju mobile oferta naprawdę fajna. Pytanie jak prędkości z nju mobile będą na działce, do tego jakiś modem i powinno być git. A może jest jakaś tak jakby przejściówka, że wkładam kartę podpinam pod gniazdo routera i mam internet. Rozumiem że jak zużyje w pół miesiąca (w co wątpię trochę) 40 gb zapłacę 29 zł i aktywuje mi się kolejne 40gb za 29 zł jak "doładuje" a jak nie to płace przez pierwsze 3 miesiące po 9 zł a potem już nic.

Edytowane przez Piotr562

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak przekroczysz 40 GB w danym cyklu to masz później darmowy lejek 1 Mb/s. Nju = Orange pisałeś, że masz najlepsze prędkości na Orange. Kup sobie router mobilny Huawei E5785 tylko ten z Play (szukaj na olx, allegro) bo reszta operatorów może zablokować jeśli pierwszy właściciel przestanie opłacać abonament. Router agreguje dwa pasma i ma dobrą wymienną baterie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wspominałem wyżej o podwojeniu GB przez Orange ostatnio. Oferta jednak jest na czas określony do końca sierpnia.

 

Jeszcze ciekawy wpis z przeglądem ofert:

Mój link

Tu podobno też można coś znaleźć:

https://www.my-mobile.pl/

Edytowane przez deton24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...