Skocz do zawartości
jacoo22

GTX 1070 Gigabyte piszczące cewki

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

Kupiłem właśnie na pewnym portalu GTX 1070 od Gigabyte, wszystko byłoby pięknie ładnie, karta chodzi nie wyświetla artów, nie przegrzewa się, jednak jest pewien z nią problem...niemiłosiernie piszczą w niej cewki. Da się na to jakiś zaradzić podlega to gwarancji??

 

Nagrałem nawet filmik jak to wygląda, przy wyłączonych wentylatorach na procesorze i obudowie nie da się wytrzymać..specjalnie wyłączyłem wentylator na procesorze oraz na karcie przetrzymując na chwilę, aby nie zakłócić szumem powietrza.

 

 

Napisałem o tym fakcie do sprzedającego to odpowiedział.. żebym sobie wysłał na gwarancję to mi naprawią, jeśli mi przeszkadza :lol2: :lol2:

 

Jest sens szarpać się o to ze sprzedającym iż zataił ten fakt?

 

Nie wiem czy napisałem w dobrym dziale, jakby coś to proszę o przeniesienie do dyskusji:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

piszczące cewki nie są objęte gwarancją, jak wyślesz to pewnie wróci z adnotacją 'wad nie stwierdzono'

Edytowane przez ventech

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta jest sprawna a sprzedajacy nie ma obowiazku udzielic ci takiej informacji, to tylko dobra wola, jednak w tym przypadku zmniejszaloby szanse na sprzedaz. Nie wiem czy na allegro istnieje cos takiego jak zwrot ale jesli tak to oddaj. Widac ze sprzedajacy kawal h... :E

 

Ile dales za karte z ciekawosci :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta sprawna - możliwe że u sprzedającego tak mocno nie piszczały :)

 

Przed zakupem mogłeś zapytać jak z kulturą pracy pod obciążeniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób test na 2-3 zasilaczach , bo coś jest nie tak. Ja już z 4 karta która nie piszczy nawet na 400fps i więcej . Wcześniej to nawet gtx960 piszczała, ale miałem zasilacz silverpower jak dobrze pisze na bazie seasonica .gtx970, Gtx1050, gtx1070 i rx570 na 100% nie piszczały/piszczą . 2 ostatnie karty po koparkach . Wcześniejsza karta piszczała u Ciebie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na tym filmie nic nie słyszę, albo autor jest jakoś super przewrażliwiony :E

w grach gdzie masz b.duzo fps włączaj sobie vsync i po problemie, przestanie ci piszczeć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

V sync nie działa, tzn nic nie daje.. 60FPS piszczy, 50 itp ciągle tak samo jedynie przy włączonym vsync nieco mniej upierdliwie :E

 

Za kartę dałem 750zł i jest na nią zbiorcza faktura w Sferis. Teraz pytanie czy jak karta była brana na firmę nie ma przypadkiem krótszej gwarancji niż 3 lata?

 

Apropo pytań przed zakupem zazwyczaj tak robię, jednak w większości otrzymuję odpowiedz że karta jest w idealnym stanie, wszystko hula jak trzeba itp.. a przyjdzie co do czego.. :E

 

Wcześniej miałem GTX 1060 6GB na dosłownie takiej samej konstrukcji taka mała wersja mini ITX i nic nie piszczało, zasilacz raczej dobry BeQuiet 480W innego nie mam aby podmienić.

Edytowane przez jacoo22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta brana na firmę ma krótszą gwarancję (prawdopodobnie standardowo 12 miesięcy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Każdy sklep ma inny regulamin, z tego co pamiętam to proline.pl ma takie same warunki gw na przedsiębiorców jak i konsumentów jeśli się mylę to proszę poprawić, szukałem jak to jest w sferis ale nie znalazłem tego w regulaminie..Napisze do obsługi sklepu ciekawe czy doczekam się odpowiedzi.

Edytowane przez jacoo22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

giga ma 3 lata niezależnie czy leci na firmę czy osobę prywatną - reklamować

 

swoją drogą na jakim zasilaczu lecisz?

bo może to wina jakiegoś szit-psu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam 1070 od EVGA i również piszczące cewki. Piszczą na obecnym zasilaczu i piszczały na starym (jakiś Chieftec z certyfikatem gold). Także jak dla mnie to raczej wina samych cewek niż zasilacza, chociaż czasami wymiana zasilacza pomaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta brana na firmę ma krótszą gwarancję (prawdopodobnie standardowo 12 miesięcy)

A skąd masz takie informacje? Możesz podać ich konkretne źródło?

Czasami faktycznie spotyka się ograniczenia dla firm ale nie słyszałem jeszcze o takim w przypadku kart graficznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam gtx 1070 Gigabyte Windforce i żadne cewki w niej nie piszczą. Kartę mam z Morele też na firmę i obowiązuje 3 lata gwarancji bez względu na wszystko, tak jak ktoś wyżej napisał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...