Skocz do zawartości
karsone

Mechanika do gier

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam,

 

Szukam Klawiatury mechanicznej głównie do gier. Obecnie używam zwykłej klawiatury membranowej a4techa z płaskim skokiem klawiszy co mi odpowiada. Priorytetem jak wspomniałem są gry tj. CS, escape from tarkov, tomb raider i różnej maści fpsy. Żona często chodzi wcześniej spać więc fajnie jakby klawa nie była zbyt głośna. Ze swojej strony znalazłem w dobrej cenie takie cudo : HyperX Alloy Elite RGB Cherry MX Red.

 

Znajdzie się coś lepszego do 400 zł ? Dodam jeszcze że odpadają wszystkie mechaniki z czerwonym podświetleniem.

Edytowane przez karsone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

>mechanik

>niezbyt głośna

 

wybierz jedno

 

 

edit: wiem, że są "ciche mechaniki", oringi, ale i tak to będzie głośniejsze od dobrej membranówki.

Edytowane przez huudy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Rozumiem , że będzie trochę głośniej od membrany. Chodzi mi bardziej o to żeby to w miarę możliwości ograniczyć - dlatego odrzucam blue. Czy w podanym budżecie +/- znajdzie się coś lepszego?

 

Widziałem jeszcze dzisiaj w sklepie razer ornata chroma. Mech - membrane. Niby spoko, cicha i dosyć solidna się wydaję.

Edytowane przez karsone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem ominąć ale aż mie skręca więc zapytam przekornie: jakie benefity da ci mechanik w graniu nad membraną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Miałem ominąć ale aż mie skręca więc zapytam przekornie: jakie benefity da ci mechanik w graniu nad membraną?

 

Mnie też skręca jak widzę takie posty. Forum ma służyć jako pomoc wzajemna tak? To może następnym razem zastanów się nad nabijaniem postów i napisz konkretnie co polecasz. Podaj model i podaj argumenty dlaczego to polecasz do gier. Trudno prawda? Coraz więcej na tym forum takich osób jak Ty.

Edytowane przez karsone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem ominąć ale aż mie skręca więc zapytam przekornie: jakie benefity da ci mechanik w graniu nad membraną?

Klawiatury mechaniczne mają próg aktywacji na głębokości 1,5-2mm w zależności od switcha a w membranach aktywacja następuje dopiero bo całkowitym wciśnięciu klawisza. Z kiepskiego gracza nie zrobi to Shrouda ale nie da się zaprzeczyć że jest to zaleta, tak jak monitor z szybszym czasem reakcji czy mysz z wyższą częstotliwością próbkowania.

Ta cecha mechanika to też coś czego nie da żadna mecho-membrana (w praktyce po prostu głośna i droga membrana).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mnie też skręca jak widzę takie posty. Forum ma służyć jako pomoc wzajemna tak?

Widzisz, to pytanie miało być formą pomocy. Bo jak pisałem kiedyś wprost że to "owczy pęd", że "kolega ma to i ja kupię" albo że "naogląli się jutubersów" to ludzie się obrażali. Takie pytanie nie obraża nikogo tylko konfrontuje ich z podstawami ich założeń. Ciebie to najbardziej dotyczy bo ty chcesz zrobić bardzo skrajną zmianę -> tania płaska membrana na wysokiego mechanika (który na bank bedzie wyraźnie droższy).

 

Klawiatury mechaniczne mają próg aktywacji na głębokości 1,5-2mm w zależności od switcha a w membranach aktywacja następuje dopiero bo całkowitym wciśnięciu klawisza.

No właśnie. Kiedyś tak polecałem myszki, w oparciu o to czy ma akcelerację, jak dużą, czy interpolacja jest, max speed itp itd. Ale teraz wiem że to było bez sensu. Bo ludzie nie grają tylko w kompetytywne FPSy ale w normalne gry i na dłuższą metę ważniejsze jest czy myszka dobrze leży w dłoni a nie czy ma akcelerację pozytywną czy negatywną. Więc gdyby np. autor np. napisał że gra półprofesjonalnie w gry fps, to tak zmiana, choć drastyczna, byłaby zasadna. Ale w tym przypadku nie widzę powodu żeby się od poczatku przyzwyczajać do zupełnie nowego rodzaju klawiatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem że trzeba pisać na jakim poziomie gra się w gry no ale ok :) Po mijając wszystko, szukam dobrej i wytrzymałej klawiatury która mi posłuży parę lat. Moja obecna klawiatura jest zajechana (powycierane przyciski + przycinanie się klawiszy). Dużo dobrego słyszałem o mechanikach choćby to że po prostu są lepszą konstrukcją która wytrzyma znacznie dłużej. Jeżeli macie jakieś innego pomysły - propozycję oprócz tego hyperxa którego podałem w pierwszym poście to śmiało ponieważ dalej nic konkretnego nie otrzymałem a chciałbym coś zamówić. Dzięki !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HyperX jest akurat przykładem że nie każdy mechanik to konstrukcja lepsza od membrany czy nożycówek, która znacznie dłużej wytrzymuje. Szczególnie jeżeli porówna się je do klasycznych konstrukcji Logitecha czy Microsoftu.

 

Propozycji nie dostałeś bo twoje wymagania nie są specyficzne i obejmują ogromny zakres klawiatur. Nie wymagasz żadnej cechy jak bezprzewodowości, podświetlenia, przycisków programowalnych, dodatkowych portów USB, podpórki na nadgarstek, konkretnego rodzaju układu (wyspy vs klasyczne) klawiszy (klasyczne, płaskie, wklęsłe). Dlatego u ciebie równie dobrze mogłyby się sprawdzić klasyki jak Micorsoft Wired 600 czy Logitech K120. Jedyny rzeczywiście przydatny ficzers dla ciebie to chyba antighosting. Może przejdź się po sklepach typu Media Markt, Saturn, RTVEuroAGD bo one zazwyczaj mają więcej klawiatur wystawionych niż inne, poklikaj, pomacaj, które ci układy odpowiadają, jakie kształty klawiszy, może znajdzie się więcej rzeczy które lubisz/nie lubisz i które będą dodatkowym kryterium?

 

A żeby być bardziej konkretnym to gdybym był na twoim miejscu czyli nie miał wymagań (oj niestety tak nie jest :D ) to chyba wziąłbym Logitech K310 bo można ją myć i zwyczajnie podoba mi się z wyglądu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HyperX jest akurat przykładem że nie każdy mechanik to konstrukcja lepsza od membrany czy nożycówek, która znacznie dłużej wytrzymuje. Szczególnie jeżeli porówna się je do klasycznych konstrukcji Logitecha czy Microsoftu.

 

Propozycji nie dostałeś bo twoje wymagania nie są specyficzne i obejmują ogromny zakres klawiatur. Nie wymagasz żadnej cechy jak bezprzewodowości, podświetlenia, przycisków programowalnych, dodatkowych portów USB, podpórki na nadgarstek, konkretnego rodzaju układu (wyspy vs klasyczne) klawiszy (klasyczne, płaskie, wklęsłe). Dlatego u ciebie równie dobrze mogłyby się sprawdzić klasyki jak Micorsoft Wired 600 czy Logitech K120. Jedyny rzeczywiście przydatny ficzers dla ciebie to chyba antighosting. Może przejdź się po sklepach typu Media Markt, Saturn, RTVEuroAGD bo one zazwyczaj mają więcej klawiatur wystawionych niż inne, poklikaj, pomacaj, które ci układy odpowiadają, jakie kształty klawiszy, może znajdzie się więcej rzeczy które lubisz/nie lubisz i które będą dodatkowym kryterium?

 

A żeby być bardziej konkretnym to gdybym był na twoim miejscu czyli nie miał wymagań (oj niestety tak nie jest :D ) to chyba wziąłbym Logitech K310 bo można ją myć i zwyczajnie podoba mi się z wyglądu :)

 

Dzięki. Byłem w kilku sklepach ale niestety mieszkam w małym mieście i na półce 2 klawiatury mechaniczne.

 

Na pewno nie chcę niebieskich przełączników bo miałem okazję je testować i są za głośne. Tak jak wspomniałem szukam czegoś na dłuższy czas. Więc mogę wydać do 500 zł jeśli klawa będzie solidna i wytrzymała. Podświetlanie jak wspomniałem czerwone odpada, najlepiej jakby było rgb. Jeśli chodzi o podpórkę to jak najbardziej mile widziana. Klawiatura musi mieć 'blok' numeryczny. Co do skoku klawiszy to bez większej różnicy. Oprócz tego HyperXa znalazłem jeszcze Roccat vulcan 120 aimo. Bardzo mi się podoba i jest najbliżej moich oczekiwań. Problem w tym że jest dość droga i mało popularna w Polsce więc recenzji jak i testów malutko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Też nie lubię hałasu, wysokości ani nawet wynikających z tego odległości pomiędzy kapslami w mechanikach, ale czy chęć ich posiadania to tylko owczy pęd?

 

Jakiś czas sam tak uważałem, ale - byłem w błędzie. Naprawdę pisze się na nich i gra się na nich lepiej. Co prawda do pisania na redach trzeba przywyknąć (a zwykłe redy są jeszcze lżejsze niz moje), ale przejście na mechanika to spora zmiana na plus.

 

Co polecić nie wiem. Jeśli nie przeszkadza ci mimo wszystko wysokość klawiszy i ich kształt, ale potrzebna cisza, to najlepiej byłoby pewnie iść w MX Silent, ale to też będzie raczej drogie i do tego np. o Corsair źle się ostatnio mówi.

Jeśli nie silent, to dobrą prasę ma ostatnio na forum CM, więc moze MK750? Zawsze można bawić się w o-ringi, sprawa groszowa, montaż bez problemu.

 

A co do AIMO, podkładka i oryginalne switche i kapsle...może warto sprawdzić? Chyba ją chwalono.

Jakby co, promocja w x-kom

https://www.x-kom.pl/p/457619-klawiatura-przewodowa-roccat-vulcan-120-aimo.html

 

Aczkolwiek jak dla mnie to za bardzo to świeci, te całkowicie odkryte obudowy przełączników, nieosłonięte kapslami... zamiast liter świeci cała klawiatura. :E

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast bawić się w oringi może lepiej Cherry MX Silent Red

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej napaliłem się na roccat 120. Może ktoś ją ma z forum i mógłby coś więcej napisać? Cena trochę odstrasza ale pomijając ten fakt pytanie czy warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się kupić tego roccata za 370 zł nówkę. Potestuje jak dojdzie i dam znać czy warto.

Edytowane przez karsone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę z czystym sumieniem polecić tą klawiaturę. Klawisze dość ciche, wykonanie bardzo dobre, kurzu nie zbiera i wygląda bajecznie. Trzeba się przyzwyczaić do niej bo na początku trochę dziwnie. Polecam też model 120 bo dla większości osób bez podkładki pod nadgarstek może ręka się męczyć. Pozostaje kwestia ceny. 570 zł to dużo i ja osobiście tyle ogólnie za klawiaturę bym nie dał raczej , ale myślę że warta jest swojej ceny.

Edytowane przez karsone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Corsair K70 MK2 na Cherry Brown i fajnie sie gra i pisze.

Podświetlenie można ustawić jak sie chce mam 12 profili ustawione switche chodżą lekko i dźwięk przyjemny podkładka też duzo daje komfort wysoki widać klasa premium obudowa z aluminium przewód gruby ale w oplocie ciężko go urwać.

Klawiaturę można było wyrwać w promocji nawet za 499 zł warta jest tej cenny.Jedynie może zamiast gumy podkładka mogła by być ze skory jak w Razerze.

Każdy zachwyca sie ta klawiaturą tylko wszyscy kręcą głowę na cenne bo nauczeni do tanich membranowek.

Miałem przedtem drogą membrane Logitecha i nie ma startu do mechanika.

Teraz mam spokój na parę lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś poleci przeźroczyste oringi (i sprzedawcę) do Corsair K70 RGB RapidFire Cherry MX Speed? Wersja MK1/CH-9101014-NA. Potrzebuję mniejszego skoku klawisza oraz trochę cichszego ;). Wyczytałem, że do MX Speed oringi 2,2mm powinny być całkiem spoko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam Corsair K70 RGB RapidFire Cherry MX Speed podłączam się do pytania o oringi. Stuka jak kot w drewnianych butach idąc po panelach :lol2:

 

Co do Roccat 120 AIMO tak się zaczęła zachowywać po pół roku.

 

Mój filmik, po przewinięciu do pierwszej minuty widać główne objawy.

 

 

ze swojej strony mogę polecić G413, niezawodna, cicha i wygodna. Jej minus to brak klawiszy funkcyjnych, ponieważ FN+cokolwiek to nie jest zbyt dobre rozwiązanie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

też się przymierzam aktualnie do zmiany wysłużonego już Ryos MK PRO.

 

@fazza102

 

Jak się zachowuje ten Roccat 120 AIMO po pół roku, bo filmik niedostępny na yt?

 

I jakie było rozwiązanie problemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyskusje z ludźmi nt co jest lepsze nie maja sensu :)

Jak ja to mówie, ktoś jeździ golfem i jest zadowolony, kto inny volvo i jest zadowolony.

kwestia budżetu, i trochę otoczenia - mechaniki są głośne a oring to niestety pół-środek. Owszem, wycisza ale zmeinia też feel i wysokość skoku klawisza, co nie każdemu może pasować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...