Skocz do zawartości
dawidoxx

Call of Duty: Modern Warfare

Rekomendowane odpowiedzi

Oryginalne Modern warfare jest można powiedzieć sprzed ery bullshotów i w 4K nie wygląda tak źle jak na tym trailerze ;) Tu masz przegląd całej serii w 4K. A i tego, że CoD graficznie wygląda tak samo to ja nie powiedziałem, mówiłem o mechanice a nie grafice a to spora różnica. Graficznie oczywiście się zmienia ale grafika nie jest najważniejszą rzeczą na świecie.

 

MW 2007 to jedna z najlepszych części serii dla mnie poza CoD 2 i CoD 1 UO oczywiście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że tak jest, w pełni się z tym zgadzam tylko, że to był rok 2007, nie było tego raka w postaci płatnego DLC typu 2 bronie i mapka, nie było mikropłatności w grach za o zgrozo, 60$, płatnych skrzynek, nie było pierdyliona patchy, długo można by wymieniać.

 

Piszecie tak, jakbyście byli ignorantami i nie wiedzieli, że mikrotransakcje w CoD są od dawna. Nie żebym Was posądzał o bycie ignorantami oczywiście :E

 

Jak ostatni raz grałem w CoD to nikomu nawet nie przyszło do głowy żeby wciskać mikropłatności do płatnych gier.

Edytowane przez Kris194

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie takie podejście doprowadziło do obecnej sytuacji na rynku gier. Nie ma to jak coraz bardziej wypinać tyłek im bardziej wydawca próbuje nas wydymać...

Edytowane przez Kris194

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Ci na serio przytoczyć ile rzeczy było opcjonalnych w przeciągu ostatnich 20 lat w grach, które teraz już opcjonalne nie są?

Edytowane przez Kris194

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszecie tak, jakbyście byli ignorantami i nie wiedzieli, że mikrotransakcje w CoD są od dawna. Nie żebym Was posądzał o bycie ignorantami oczywiście :E

 

Mi to dynda, bo ja w CoD gram tylko dla singla a tam nie ma tego badziewia. Ostatniego CoD bez singla z tym trybem Battle Royale na oczy nie widziałem i nie chcę zobaczyć (nawet za darmo).

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8h? Ostatniego CoD w jakiego grałem to ja skończyłem w 4 :E

Edytowane przez Kris194

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że tak jest, w pełni się z tym zgadzam tylko, że to był rok 2007, nie było tego raka w postaci płatnego DLC typu 2 bronie i mapka, nie było mikropłatności w grach za o zgrozo, 60$, płatnych skrzynek, nie było pierdyliona patchy, długo można by wymieniać.

 

 

 

Jak ostatni raz grałem w CoD to nikomu nawet nie przyszło do głowy żeby wciskać mikropłatności do płatnych gier.

 

czyli grales dawno temu, z czego bierzesz to ze cod sie nie zmienia od lat? z filmow na yt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zmieniło się coś w singlu? Gracz ma możliwość wykonania zadania na swój sposób czy dalej musi iść korytarzykiem sztywno wyznaczonym przez developera jakbyśmy żyli cały czas w epoce 32MB RAM? Zwykły chociażby Crysis też z 2007 roku też był grą liniową ale jakąś dowolność nam dawał. To na tym polega wojna, że żołnierze idą drogą, którą spodziewa się wróg, że pójdą? Zero elementu zaskoczenia? Zero możliwości wyznaczenia sobie trasy? Wiem,że CoD to nie symulator wojenny ale bez jaj, mamy 2019 rok.

Edytowane przez Kris194

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo cod stawia na filmowosc i wychodzi im to bardzo dobrze. Cod to tez nie tylko SP ale i MP

Wole przejsc kampanie w CoD niz w BF, multi obecnie ogrywam w BF bo futurystyczny cod sprzedawany od kilku lat do mnie nie podchodzi, jedyny wyjatek od 2k8/9 roku to CoD WW2 bo to znowu powrot do starych czasow, nowy cod zapowiada sie na wspolczesny ale nie futurystyczny konflikt wiec tez czekam na niego, ale najpierw trzeba zagrac i zobaczyc na wlasne oczy.

Na tym polega wojna, ale to jest gra komputerowa, do tego arcade a nie symulacja. Chcialbys z tego chyba arme zrobic, ale to wystarczy zagrac w arme a nie zmieniac coda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zmieniło się coś w singlu? Gracz ma możliwość wykonania zadania na swój sposób czy dalej musi iść korytarzykiem sztywno wyznaczonym przez developera jakbyśmy żyli cały czas w epoce 32MB RAM? Zwykły chociażby Crysis też z 2007 roku też był grą liniową ale jakąś dowolność nam dawał. To na tym polega wojna, że żołnierze idą drogą, którą spodziewa się wróg, że pójdą? Zero elementu zaskoczenia? Zero możliwości wyznaczenia sobie trasy? Wiem,że CoD to nie symulator wojenny ale bez jaj, mamy 2019 rok.

Niby Stalker Cień Czarnobyla też z 2007 roku, ale jaka dowolność, mogłeś na wiele sposobów zaatakować obóz bandytów, a w Codzie zawsze tak samo jest. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kampania singowa to tylko CoD a jeśli multi to tylko BF :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto mówi o odejściu od filmowości? Rozwinięcie możliwości jakie ma gracz nie oznacza utraty efekciarstwa znanego z CoD. Jak już powiedziałem, Wiedźmin się rozwinął a tożsamości nie stracił, GTA tak samo, nawet...FIFA się rozwinęła na przestrzeni ostatnich 15 lat a to dalej jest FIFA i to czuć gdy się odpali grę. Need for Speed kiedyś też się prężnie rozwijał i to dalej był NFS.

Edytowane przez Kris194

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niby 2k19 a fortnie na ultra wyglada gorzej niz crysis na low a mimo to, zobacz ile zarabia a ile zarobil crysis?

nie wspominajac o minecrafcie

stalker taka dowolnosc i gdzie on teraz jest?

Przeciez jak cos sie komus nie podoba to w to nie gra, ja przestalem w coda od 5 czesci, bo competetive ktore wtedy gralem olali, to ja olalem ich, przeszedlem na bfa ktory nie byl lepszy ale mial normalne serwery.

teraz i bf nie ma serwerow (beda ale nie dokladnie jak kiedys), cod dalej to olewa, ten nowy tez na pewno nie bedzie mial. Cale szczescie wyszedl battalion ktory sie powoli rozkreca, nie wiadomo jak dlugo, zalata luke po tych dwoch tytulach. bedzie w co grac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby Stalker Cień Czarnobyla też z 2007 roku, ale jaka dowolność, mogłeś na wiele sposobów zaatakować obóz bandytów, a w Codzie zawsze tak samo jest. :E

 

Może w takim razie oświecisz mnie i Stjepana co się zmieniło w singlu CoD poza grafiką, settingiem i mapkami?

Edytowane przez Kris194

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I najwyrazniej nie trzeba duzo zmieniac w mechanice gry by bila z roku na rok rekordy, gdzie wymienione przez was gry obecnie nie istnieja, a mimo to cod dalej sprawia ludziom frajde bo gdyby tak nie bylo to by go chyba nie kupowali prawda?

W multi sie zmienilo duzo na przestrzeni cod 1-2-4, co pozniej to nie wiem bo nie gralem, po prostu znalazlem alternatywe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można biegać po ścianach.

 

Nikt nie oczekuje od Coda dowolności.

Ma być akcja akcja akcja wybuchy akcja akcja.

 

Jak szukasz złotego środka to zagraj w Bad Company 2.

Tyle w temacie.

Toś poleciał teraz, współczesny żołnierz biegający po ścianie :lol2:

Co do Bad company 2 to grałem i dobrze wspominam, nawet tam możliwości choćby destrukcji były większe niż w CoD kiedykolwiek :E Tym bardziej cieszą mnie plotki o Bad company 3, które ma ukazać się dopiero na next genach :) To jednak nie temat o Bad company a o CoD.

Edytowane przez Kris194

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszecie tak, jakbyście byli ignorantami i nie wiedzieli, że mikrotransakcje w CoD są od dawna. Nie żebym Was posądzał o bycie ignorantami oczywiście :E

 

W sumie grałem tylko w MW, a potem w IW, i tylko w single, to nie wiem :E

Fakt, dziwne by było, gdyby poszli w nie dopiero teraz, kto jak kto, ale Acti-Blizz? :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kris ale Cie boli ten cod... A co do mikroplatności to jak pisałem odin, jedni kupią, drudzy nie i będą z tym żyć.

Edytowane przez jarecki94

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie w CoD również boli to, że single jest zbyt filmowy i zbyt krótki. W sumie... to chciałbym trochę tego, co Kris, żeby mapy były większe i żeby pomiędzy jedną osom akcją a drugą osom akcją było trochę "zwykłego strzelania", na które dodatkowo mam jakiś szczątkowy wpływ (Tak, w jakimś sensie nawet takiego zapychacza - bo po to gram w FPS-a, żeby strzelać: w ponad połowie dla dobrego gunplay'a, potem dla klimatu, wkrętki, grafiki).

 

Odkąd wyj...i respawny wrogów z single (Nikt już tego raka nie pamięta?! Ach, zaprawdę MW 2007 było dzięki temu osom), to naprawdę jest to fajna, luźna arkadowa "szczelanka", z fajnym efekciarskim klimatem. Problem w tym, że z tym efekciarstwem w 90% ostro przeginają, a sam singiel jest tak nieprzyzwoicie krótki, że jest wart 20 zł, maksymalnie 30 zł. Tak, wiem, jest tylko dodatkiem do multi - no i szkoda.

 

Bo gdyby nie renesans staroszkolnych shooterów (Doom i Doom Eternal, Wolfenstein TNO i TNC, RAGE 2) - nie byłoby już w czym postrzelać w single (dlatego chwalnym ID i Bethesdę, bo są dobrzy).

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie w CoD również boli to, że single jest zbyt filmowy i zbyt krótki. W sumie... to chciałbym trochę tego, co Kris, żeby mapy były większe i żeby pomiędzy jedną osom akcją a drugą osom akcją było trochę "zwykłego strzelania", na które dodatkowo mam jakiś szczątkowy wpływ (Tak, w jakimś sensie nawet takiego zapychacza - bo po to gram w FPS-a, żeby strzelać: w ponad połowie dla dobrego gunplay'a, potem dla klimatu, wkrętki, grafiki).

 

Odkąd wyj...i respawny wrogów z single (Nikt już tego raka nie pamięta?! Ach, zaprawdę MW 2007 było dzięki temu osom), to naprawdę jest to fajna, luźna arkadowa "szczelanka", z fajnym efekciarskim klimatem. Problem w tym, że z tym efekciarstwem w 90% ostro przeginają, a sam singiel jest tak nieprzyzwoicie krótki, że jest wart 20 zł, maksymalnie 30 zł. Tak, wiem, jest tylko dodatkiem do multi - no i szkoda.

 

Bo gdyby nie renesans staroszkolnych shooterów (Doom i Doom Eternal, Wolfenstein TNO i TNC, RAGE 2) - nie byłoby już w czym postrzelać w single (dlatego chwalnym ID i Bethesdę, bo są dobrzy).

Chyba się "starzejemy" lub

ewentualnie tylko my tutaj pamiętamy korzenie tej serii a ogólnie nie tylko my bo np osoba recenzująca Call of Duty:WWII wymieniła w minusach np te dwie rzeczy

 

-momentami przesadzone sceny akcji (np. wagony kolejowe fruwające jak patyki na wietrze);

-niepotrzebne sekwencje QTE;

A co do Dooma to chwała id software za przywrócenie serii do życia :)

 

Skandalicznie krótki to był kiedyś.

Teraz jest te 8-10h czyli na tyle co np Rage 2.

Na 4h jest dalej w Bfie.

 

Aż musiałem sprawdzić

 

https://www.youtube.com/watch?v=X99Rq2wIm4o

 

Gdzie masz te 8h? :E 4h 30 minut z przerywnikami i to na padzie :lol2:

Edytowane przez Kris194

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zas zapomniałeś o Shadow Warrior 1 i 2, to też staroszkolny shooter. :)

Edytowane przez Stjepan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ci co płaczą że silnik Coda nie przechodzi gruntownych zmian, muszą zrozumieć że CoD to przede wszystkim gra KONSOLOWA tak, dobrze przeczytaliście, COD jest grą konsolową, której celem z punktu technicznego jest 60fps na każdej konsoli nawet na zwykłym Xbox One. Tam nawet interfejs i movement postaci jest pod pada zrobiony i to było czuć coraz bardziej z każdym nowym Codem od Mw2 aż do BO4. My na PC dostajemy zwykły port z konsoli, DEVsi nie muszą jakoś specjalnie dopieszczać wersji PC bo Activision ich za to nie zje, seria Call of Duty po prostu znacznie lepiej się sprzedaje na konsoli i basta.

Edytowane przez DamianX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemem nie jest filmowość. Przecież można dać 3 drogi do celu z 3 skryptami zamiast 1 z 1. Tylko trzeba chcieć.

A im się nie chce i chcieć nie będzie bo ta gra się świetnie sprzedaje dzięki MP, a nie SP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stalker taka dowolnosc i gdzie on teraz jest?

Do Stalkera wciąż wychodzą mody, społeczność tej gry jest bardzo aktywna, a sama gra wciąż fascynuje. No i kolejna część jest w produkcji.

 

Problemem nie jest filmowość. Przecież można dać 3 drogi do celu z 3 skryptami zamiast 1 z 1. Tylko trzeba chcieć.

Trzy drogi do celu w CoDzie to masz na każdej mapie w multi :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno ten silnik robią od 5 lat i to nawet studio w polsce pomaga przy nim.

Studio w Polsce powstało pod koniec 2017 roku. Gdyby to był faktycznie nowy silnik z prawdziwego zdarzenia to zdążyliby się nim dawno pochwalić na jakimś GDC czy czymś podobnym a ten ich twór nie ma nawet nazwy, nawet w artykule na eurogamer masz jak byk napisane, że to nie jest nowy silnik tylko mocno zmodyfikowany obecny. To samo było przy Ghosts, nowy silnik, nowy silnik a jak prasa zaczęła ciągnąć developerów za język to wyszło szydło z worka. To, że ten ich twór powstaje ponoć od 5 lat kompletnie nic nie znaczy, Cyberpunk powstaje od ~6 a realnie jest w fazie aktywnego rozwijania znacznie krócej.

Edytowane przez Kris194

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...