Skocz do zawartości
Czupaczups

Watch Dogs Legion

Rekomendowane odpowiedzi

Nie brońcie tego UBi. Zapłacili im to ucięli co trzeba tak jak było w Watch dogs 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Wu70 napisał:

Czy ten gimnazjalista grajacy w te cos naprawde by sobie nie poradzil gdyby droga przed nim sie nie swiecila? :szczerbaty:

HuQIJWW.jpg\

 

Też mi sie to rzuciło w oczy. Czy da sie to jakoś wyłączyć? Za dużo tego HUDu w grach UBI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, luk21pl napisał:

Nie brońcie tego UBi. Zapłacili im to ucięli co trzeba tak jak było w Watch dogs 1

Nikt ich nie broni bo niby po co. A to, że odbicia w tej grze są tak zrealizowane to jest faktem. Włącz sobie WD2 i zobacz, to jest ten sam silnik. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, ODIN85 napisał:

Też się śmiałem z tego całego rt na yt ale w domu to bajka,ładny efekt.

Ale nie w każdej grze - Metro Exodus, Control i BF5 tyle 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz @ODIN85 ślizgaj proboszcze przy tym.  :rotfl:

 

Wszystko się świeci jak psu jajaca, to nie jest naturalne światło, takie 3/10, czekam na CP 2077, tego gówna nawet kijem 10m nie dotknę, już dwójka jaką kupą była dla gimbazy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta gra nie ma oświetlenia robionego przez RT, tylko odbicia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten koleś z kartonem na głowie, no jprdl, już myślałem, że w dwójce odlecieli z cool and jazzy klimatem ale Legion to jak widzę nowy poziom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te kaluze to sa na stale wbudowane w ulice? :D

Edytowane przez Wu70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Need for Speed 2015 też cały czas były kałuże, a w Syndicate fajnie się to sprawdziło, bo nadawało klimat.

Mnie akurat Legion nie interesuje z tego powodu, że nie ma tu jednego, stałego bohatera, tylko ludzie z ulicy, co mi się nie podoba i czekam na Valhallę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi o to ze wydajnosc drastycznie sie rozni zaleznie od sytuacji lokacji, czy idziesz czy jedziesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Stjepan napisał:

Wklejałem już ten filmik z tymi testami. Ale widać, że przegapiłeś premierę WD2 i nie pamiętasz jakie ta gra miała wymagania. Na wtedy najmocniejszym GPU GTX 1080 w 1080p na ultra(a detale dało się podbić jeszcze poza ten preset) gra miała problemy z utrzymaniem 60fps. W 4k to nawet na high była masakra. No, ale gra skalowała się nie najgorzej z poziomami detali, więc jak ktoś miał przyzwoity sprzęt to dało się to ustawić i podobnie to wygląda w WD3.
No, ale jak ktoś musi mieć wszystkie suwaki na maxa w prawo to nich płacze :E

3EsETJW.png

hSumXll.png

1 godzinę temu, Eltik napisał:

chodzi o to ze wydajnosc drastycznie sie rozni zaleznie od sytuacji lokacji, czy idziesz czy jedziesz

W open worldach tak jest, poszczególne lokacje często są bardzo zróżnicowane i mają różne wymagania.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Eltik napisał:

chodzi o to ze wydajnosc drastycznie sie rozni zaleznie od sytuacji lokacji, czy idziesz czy jedziesz

Nooo, tak to już od dawna jest ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W WD2 np cienie ustawione na ultra powoduja ze w niektorych lokacjach sa nienaturalne silne spadki wydajnosci. To samo jak sie ustawi screan space reflections na ultra to podczas deszczowej nocy i przejazdu przez centrum na oswietlonej drodze jest rzezna z fps

Ja te 2 opcje mam na b.wysokie reszta prawie wszystko maks i zadnych problemow z fps wyraznie powyzej 60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie 79 na Meta, 7,5 na GOL-u :D
A byłem pewny że embargo spada o 13:00 :o 

Edytowane przez JeanPepin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie typowe UBI, żadna rewelacja ale też poprawnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po filamch na YT stwierdzam ze cos jest nie tak chyba z wydajnoscia bo zmniejszenie ustawien powoduje obnizenie wykorzystania GPU a nie jakis znaczny wzrost wydajnosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Eltik napisał:

Po filamch na YT stwierdzam ze cos jest nie tak chyba z wydajnoscia bo zmniejszenie ustawien powoduje obnizenie wykorzystania GPU a nie jakis znaczny wzrost wydajnosci

Pewnie dlatego, że nie ma jeszcze sterowników z  pełnym wsparciem i optymalizacją dla gry. Będą sterowniki to będzie można patrzyć realnie na wydajność - to co podają teraz na pewno ulegnie poprawie. Może nie jakiejś znacznej ale jednak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i co z tego? jaka mamy pewnosc ze update to naprawi albo ze to np wina sterow? Moze DX 12 nie ogarnia tutaj. Nie widzialem testow na DX 11

 

Taki film . GTX 1080 i5 8600K. Nie wyglada to dobrze

 

Edytowane przez Eltik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rwanie na każdym ustawieniu. Ciekawe czy to wina CPU, czy GPU. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Eltik napisał:

no i co z tego? jaka mamy pewnosc ze update to naprawi albo ze to np wina sterow? Moze DX 12 nie ogarnia tutaj. Nie widzialem testow na DX 11

A jaką masz pewność, że nie naprawi? Z zasady patche i update sterowników służą poprawie działania, a nie pogorszeniu. Jeśli patch lub łatka pogarsza działanie to jest, źle zrobiona i trzeba usunąć błąd. Dlatego trzeba poczekać do oficjalnej premiery, wydania premierowej łatki oraz odpowiednich sterowników, żeby zobaczyć jaki będzie rezultat.

Co do filmiku, średni FPS na poziomi 48 klatek na ustawieniach very high i na nienajmłodszym już GPU i to w rozdzielczości 1440p nie wygląda źle. Problem w tym, że na filmiku widać szarpanie mikroprzycięcia pomimo nienajgorszego FPS. I tu właśnie pomóc może łatka lub nowe sterowniki.

Czasem pomaga też wyłączenie v-sync w grze i wymuszenie w sterowniku (sam tak miałem w Wiedźminie 3, gdzie pomimo stabilnych 60 FPS obraz rwał. Po wyłączeniu vsync w grze i uruchomieniu tego w sterowniku problem zniknął. A to powinno być możliwe do naprawienia łatką

Edytowane przez JohnyWol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Eltik napisał:

Po filamch na YT stwierdzam ze cos jest nie tak chyba z wydajnoscia bo zmniejszenie ustawien powoduje obnizenie wykorzystania GPU a nie jakis znaczny wzrost wydajności

Może znowu bottleneck jest gdzie indziej a nie na GPU, może wydajność siedzi głównie na cepie, albo na podsystemie pamięci.

Trzeba zaczekać na testy ramu powiedzmy 2666 vs 3200 vs 3800 i ile tutaj można zyskać na performance

Edytowane przez frog67

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dopratuje sie problemu w tym ze mimo 1440p tylko na ultra GPU leci z pelna moca. Obnizenie ustawien nie powoduje jakiegos widocfznego wzrostu fps a jednynie zmniejsza sie uzcyie GPU. Mamy 1440p wiec bottleneck procka i pamieci nie powinien byc az tak widoczny

Zobaczcie tu jak "slabo" sobie radzi GTX 1070 nawet na niskich/srednich. No fakt i5 9400F i ramy 2133

Na niskich fps potrafi sie zakrecic wokol 40 kl przy uzyciu GPU jakies 60%. Cienko. Ja mam i7 8700 z ramem 3866 mhz i GTX 1080 wiec jutro sie okaze co to bedzie

 

Edytowane przez Eltik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...