Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

witam polecacie jakas mini konsole na wzór playstation classic tylko w postaci takiego emulatora, coś do czego podłączam kabelek od hdmi i są na tym gierki/można wgrać

 

nie chodzi mi o nintendo tylko właśnie coś co naśladuje te stare konsole

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konsola Retro Freak. Ale to jak masz dużo niepotrzebnego hajsu :E

 

Choć też bym raczej celował w coś na Raspberry Pi jak kolega wyżej. Choćby ze względu na koszta właśnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopuję trupa, ale muszę polecić PlayStation Classic po modzie + RetroArch, konsolki były swego czasu na wyprzedaży po 25 baksów, w środku siedzi najzwyklejszy CPU ARM ale to jest plus tej konsolki bo w przeciągu kilku dni były już portowane emulatory :). Do tego pady które są sensowniejsze niż granie na wynalazkach pokroju tanie klawiaturki na Bluetooth czy kombinowanie z padami od dużych konsol. Jak ktoś chce kupić sprzęt, wgrać moda i po prostu grać, to chyba nie ma nic lepszego.

 

Jeśli chodzi o Rapsberry to "czwórka" jest warta uwagi ALE nie polecam teraz jej nabywać, gdyż jest problem konstrukcyjny ze złączem USB-C - nie działają wszystkie kable. Ma wyjść rewizja już naprawiona i taka wersja jest godna uwagi. Mimo wszystko jednak trzeba kombinować, a w przypadku PSX Classic jest niemal "gotowiec".

 

Jeśli ktoś myśli o graniu w poważne emulatory (DC, Doplphin, PCSX2), warto zainteresować się komputerami pokroju Lenovo M93p np. w wersji z procesorem 4570T. HD4600 to dość dobry układ iGPU, procek daje radę, komputerek do kupienia już za 400-500 PLN a jest malutki, prądu wiele nie bierze, a dobrze skonfigurowany posłuży jako retromaszynka :). Na CEMU i nowsze emulatory jest za cienki, z drugiej strony platforma x86 i relatywnie wysokie taktowanie jednowątkowe pozwala na odpalenie nawet PCem, czyli emulatora x86 - można zrobić sobie komputerek z lat 90-tych od XT do P233MMX (a nawet w najnowszej wersji K6 i WinChipy). Na takim CPU powinien spokojnie działać P166 + 32 MB RAM na jednym rdzeniu, a na drugim emulacja Voodoo 1 4MB i można ograć sporo gier, które nie lubią się z XP i nowszymi systemami. Także jeśli ktoś szuka schludnego, niewielkiego, ale jednak kompleksowego rozwiązania do retrogamingu, to taki mini komputerek jest strzałem w 10-tkę. Trzeba tylko poświęcić chwilkę na jego konfigurację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • @LeBomB nie chciałem tworzyć za długiego posta a wszystko jest w linku , poza tym najważniejszy jest import, eksport jest tylko koniecznością , taka Portugalia czy Hiszpania importowała sobie towary z kolonii "za darmo" i nie musieli eksportować niczego w zamian poza niewolnikami do pracy Pisałem trzeba analizować merytorycznie i logicznie co dobrego mamy dzięki byciu w UE a co jest złego w tym że jesteśmy w UE, a potem myśleć co w zamian  Jako bantustan kolonialny nie mamy za dużo do powiedzenia ale próbować trzeba  Napewno trzeba się cieszyć że Tusk to człowiek "Niemców" bo dzięki temu nie mamy wojny w Polsce, premier Grecji się wygadał kto dążył do wejścia do wojny za wszelką cenę gdyby nadal rządził PiS to podejrzewam ze w Polsce mogła by już być wojna , Niemcy chcą powrócić do partnerstwa z Rosją 
    • Tak to najlepiej też wyłączyć i możesz też odrobinkę zmniejszyć kontrast do 50 w HDR Game (ten tryb jest też lepszy od Vivid, ma lepsze kolory)
    • A wyłączenie Dark Enhance jeszcze trochę pomaga.
    • @voltq  1. Artykuł podaje dane z 2020 i 2021 roku 2. słowo klucz w tym co przytoczyłeś: importuje 3. co z eksportem? Czyli bez UE eksport spada o około 75% jeżeli przestanie się opłacać przez np. cło. Pogrubiłem produkty, które mają szczególne wymagania importowe do UE przez co nie wszystko da się eksportować masowo bez odpowiednich umów i spełnienia odpowiednich przepisów. 
    • To jest właśnie ten "minusik". W ASUS było po ciemnej stronie PQ, w AORUSIE w jasną stronę mocy Na szczęście jak wspomniałem wcześniej: Temperatura kolorów oraz poprawność kolorów jest bardzo dobra na poziomie TB400 oraz te błędy luminacji jasnej szarości występują we właśnie mniejszych "okienkach" 1-10% potem ta sama norma co w TB400.   Oznacza to że obraz jest lekko jaśniejszy niż TB400 ale ma więcej powera w high lightach dające po 1000+ nitów gdzie w tych wysokich nitach właśnie te błędy luminacji są wypalone ale w odbiorze to nie przeszkadza a lekko podniesione cienie można łatwo dostosować w ustawieniach np. gry czy kalibratorze. Podkreślę że nie jest to wyprany kolor albo wyprana czerń, (również to potwierdza koleś z TFTcentral) i nie miałem żadnych zastrzeżeń grając w Resident Evil'y a to horrory i dużo ciemności więc podbite znacząco cienie mogłyby zepsuć klimat gry nie wspominając o znacznie trudniejszej potem korekcie
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...