Skocz do zawartości
DarasXX

Czyszczenie Xbox One 1gen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie odnośnie czyszczenia konsoli Xbox One, kupiłem niedawno Xbox One 1gen, ostatnie wydanie z matową obudową u góry, Gość co sprzedawał mi ją zarzekał się że bardzo rzadko używana, pierwsze co zrobiłem to wyczyściłem cegiełkę (zasilacz) po jego otwarciu mile się zaskoczyłem bo ilość kurzu była marginalna, wyglądało to jakby faktycznie był on używany sporadycznie... Nawet nie było jak to w tej konstrukcji wiatraków (laptopo-podobnych) bywa że zbiera się dywan z kotunów kurzu. Patrząc na górę konsoli przez te kratki nie widać świecąc ledem białym by był jakiś kurz na łopatkach, kurz kurzem jednak zastanawia mnie jakość pasty od 2015 roku czy będzie miała jeszcze choć połowę swoich właściwości termo-przewodzących. Konsola się jakoś nie grzeje mocno podczas grania, wiadome że jest ciepła ale nie ma tragedii by parzyła w rękę po dotknięciu.

 

Proste pytanie zatem, zmieniać pastę w myśl zasady lepiej dmuchać na zimne, czy zostawić w spokoju i nie ruszać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli czujesz się na siłach to ja bym zmienił.

Jeśli nie to konsola też będzie działać zapewne, ale co świeżutka pasta to świeżutka.

Tym bardziej po czterech latach i do tego niskiej jakości.

Do tego konsolka nie styrana to aż miło zaaplikować nową pastę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Najlepiej to sprawdzić czy nie jest za głośna w stresie.. Ale no do tego przydałoby się porownaniu do innego tego samego modelu :). Mimo to jednak moze faktycznie lepiej wyczyścić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem pastę jakoś miesiąc temu i jest o wiele cichsza, na dodatek chłodniejsza. Po tygodniu podmieniłem dysk na sshd 1TB bo zauważyłem że tamten mega głośno parkował głowicę w spoczynku dysku, co mnie zainteresowało i po podpięciu do PC moim oczom ukazało się info w smarcie że dysk został uruchomiony 20k razy... jak znajdę zdjęcie na telefonie to zamieszczę. Po zmianie dysku xbox się odpala o wiele szybciej wbrew pozorom :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...