Forum PCLab.pl: Gears 5 - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Najnowsze pliki

• (65 Stron)
  • +
  • « Pierwsza
  • 59
  • 60
  • 61
  • 62
  • 63
  • Ostania »
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Gears 5 Premiera 10.09.2019

#1201 Użytkownik jest dostępny   azgan 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 20 Wrzesień 2019 - 06:29

Raz odpaliłem to multi i wystarczy nie widzę powodu, dla którego miałbym cały czas w to łupać podobnie zresztą jak CoD. Zaliczyć singla i po temacie. Teraz praktycznie wszystkie gry mają multika, CO-OPa lub są MMO za dużo tego wszystkiego jest.

#1202 Użytkownik jest niedostępny   ODIN85 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 20 Wrzesień 2019 - 06:49

Bo na tym się najwięcej zarabia.

#1203 Użytkownik jest niedostępny   BlindObserver 

• "Lepiej umrzeć stojąc, niż żyć klęcząc"
  • Ikona
  • Grupa: Moderatorzy

Napisany 20 Wrzesień 2019 - 13:22

Zobacz postlukadd, o 20 Wrzesień 2019 - 00:31, napisał(a):

To raczej zależy od poziomu gier jakie będą dodawać. Niedługo Outer Worlds.

Czyli kolejna gra SP. Takie gry nie utrzymują ludzi przy abonamencie. Utrzymuje przy nim multi. Tak było, jest i będzie. A z Gearsami 5 na PC tak nie będzie, bo multi jest zbyt konsolowe jak na PC, natomiast te staty dobitnie pokazują, że gracze wybrali tanie abo, by ograć singla.
Do tego pewnie masa poleciała na promocję na XGP, dlatego nie wiem, czy MS ma coś z tego, że dużo osób ograło Gearsy 5 właśnie dzięki tej usłudze. W końcu te pieniądze z abo muszą też rozdzielić na resztę produkcji z biblioteki.

Mnie to zadziwia, że tak duża premiera została tak zlana na Steamie, choć cały czas słyszę, że ludzie właśnie tam kupują gry, bo reszta platform śmierdzi. To już Borderlands 3 na Epicu miał na PC ~250 tys. graczy na premierę, co sprawia, że znalazłby się w TOP 10 w rankingu Steama. A tam przecież nikt gier nie kupuje, bo wszyscy czekają na Steama. No jak widać, ani z B3, ani z Gearsami nie czekali :lol2:

#1204 Użytkownik jest dostępny   azgan 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 20 Wrzesień 2019 - 13:32

Ja biorę abonament tylko dla gier singlowych jak mam grać w multi to wole kupić na własność

#1205 Użytkownik jest niedostępny   Reddzik 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 20 Wrzesień 2019 - 13:43

Jest też sporo singlowych gdzie można przejść kilka razy, tzn wrócić do nich. Ale część gier singlowych na abonamencie jak 15zł EA, czy te darmówki Microsoftu, przejść i zapomnieć. Dlatego nie wziąłem Humble z Hellblade, bo widziałem, że ma być w Xbox passie, przeszedłem grę i zaoszczędziłem, bo reszta mnie nie interesowała.
Teraz FC5 i New Dawn na ubi+ za free, przejdę i raczej nie wrócę do tego grindu. Szczególnie, jak FC5 jest spoko, podobało sie, tak zbieranie Etanolu w New Dawn zmienia się w grind, ala MMO.

Skończę tego New Dawn, już 60% fabuły, anuluję uplay+, i zabiorę się za Gears5 bo już czeka na dysku.

Ten post był edytowany przez Reddzik dnia: 20 Wrzesień 2019 - 13:44

#1206 Użytkownik jest niedostępny   Zas 

• Xyź
  • PipPipPipPipPip

Napisany 20 Wrzesień 2019 - 13:43

Ja biorę abo tylko z ciekawości dla gier, których nienormalnie bym pewnie nigdy nie kupił - patrz Gearsy.

A tak naprawdę to abo od MS wziąłem tylko po to, by obadać Dead Cells, Ruinera, Hellblade i Kingdom Come, czyli gry, których zakupu nie byłem pewien. Podobnie zrobiłem kiedyś z EA dla Andromedy.
Teraz Gearsy 5 i może Metro ogram, jak już są, chociaż ograłem póki co Gears 4 i chyba mam przesyt.

Ten post był edytowany przez Zas dnia: 20 Wrzesień 2019 - 13:45

#1207 Użytkownik jest niedostępny   ODIN85 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 20 Wrzesień 2019 - 13:51

Tylko się cieszyć że w abo każdą gre ogra się teraz za max 60zł.

#1208 Użytkownik jest niedostępny   BlindObserver 

• Ikona

Napisany 20 Wrzesień 2019 - 14:25

Mówicie o braniu abo z promki za 4 zł albo darmówki jak z Uplay. Jestem ciekawy, kto będzie dla singli opłacał taki abonament przez cały rok. No chyba, że o Origin Access Basic chodzi, bo ten jest naprawdę tani.
Chodzi tutaj o to, że sukces Gearsów 5 jest iluzoryczny, bo liczba graczy nie wynika z faktu, że oni tę grę kupili, tylko że sobie wzięli za 4 zł abonament na miesiąc. Tak to każda gra na rynku może notować sukces.

#1209 Użytkownik jest niedostępny   ODIN85 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 20 Wrzesień 2019 - 14:32

Biorę na miesiąc za 60zł i anuluje.
Tak ogram Nfsa Star wars Wd 3 i całą resztę która nie trafi na steam albo epica.

#1210 Użytkownik jest dostępny   azgan 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 20 Wrzesień 2019 - 14:35

Zobacz postBlindObserver, o 20 Wrzesień 2019 - 15:25, napisał(a):

Mówicie o braniu abo z promki za 4 zł albo darmówki jak z Uplay. Jestem ciekawy, kto będzie dla singli opłacał taki abonament przez cały rok.

Nie cały rok tylko jak pojawi się jakaś ciekawa gra w którą będę chciał zagrać. Po co płacić jak nie korzystam? Myślisz że za Netflix cały czas płacę albo Amazon Prime Video? Też nie tylko jak mnie coś konkretnie interesuje np. serial Wiedźmin albo Władca Pierścieni :D

Jak wiem, że będę grał często w multi to wole na stałe kupić, bo to taniej wyjdzie i gram, kiedy chcę.

Ten post był edytowany przez azgan dnia: 20 Wrzesień 2019 - 14:38

#1211 Użytkownik jest niedostępny   BlindObserver 

• Ikona

Napisany 20 Wrzesień 2019 - 15:05

No właśnie, o tym mówię, że z Gearsami 5 jest syndrom "biorę abo, przejdę i mam w dupie". Dlatego trochę bawi mnie mówienie o sukcesie tej gry, albo chwalenie się jej liczbami, skoro one zostały nabite dzięki przecenie abonamentu.

#1212 Użytkownik jest niedostępny   Vulc 

• Nie.
  • PipPipPipPipPip

Napisany 20 Wrzesień 2019 - 15:06

Zobacz postBlindObserver, o 20 Wrzesień 2019 - 14:22, napisał(a):

Do tego pewnie masa poleciała na promocję na XGP, dlatego nie wiem, czy MS ma coś z tego, że dużo osób ograło Gearsy 5 właśnie dzięki tej usłudze. W końcu te pieniądze z abo muszą też rozdzielić na resztę produkcji z biblioteki.

Od strony czysto finansowej za wiele pewnie nie ma, choć na dłuższą metę taka polityka może się opłacić. Często i gęsto pojawia się zwrot "biggest launch", ale wynika to właśnie z dostępności gry w Game Passie, a nie z faktycznej sprzedaży. Nie ma jeszcze chyba konkretnych danych, które by jej dotyczyły, podobno w UK gra w wersji box nie sprzedaje się specjalnie dobrze:

https://www.pcgamesn...5/gears-5-sales

Większość będących w temacie graczy pojechała więc pewnie po taniości, bo i oferta była niewątpliwie bardzo atrakcyjna.

Kończę chyba powoli ten zimowy hub i nie wiem jak długo jeszcze uda mi się pociągnąć. Postaci są nijakie, fabuła kompletnie nie zachęca do kontynuowania zabawy, a świeżości w gameplay'u jest tyle, co kot napłakał. Jak ktoś nie miał wcześniej kontaktu z serią, pewnie znajdzie w piątce więcej funu, ja na razie mocno się odbijam. Cieszę się, że również skorzystałem z abo, pełnej ceny bym ze ten tytuł w żadnym wypadku nie dał.

Ten post był edytowany przez Vulc dnia: 20 Wrzesień 2019 - 15:07

#1213 Użytkownik jest niedostępny   BlindObserver 

• Ikona

Napisany 20 Wrzesień 2019 - 15:12

Te info widziałem, bo pisałem już o tym największym debiucie gry MS newsa. Czytałem zresztą tweety Ahmeda i on sam pisze, że się Microsoft zdziwił, jak bardzo na pysk poleciała sprzedaż piątki. A najbardziej mnie zdziwiły żałosne wyniki na Steam. Tyle osób deklaruje, że woli kupić tam, niż gdzie indziej, nawet jakby mieli dopłacić ( :lol2: ), ale z Gearsami 5 to wygląda tak, jak od zawsze mówiłem - takie gadanie o przywiązaniu do platformy to pierdololo. Windows Store, który pod każdym możliwym względem jest kupą gówna bez żadnych funkcji wygrał z rozbudowanym Steamem. Nie dlatego, że był lepszy, tylko dlatego, że był tańszy.
A najśmieszniejsze, że ja mam Gearsy 5 na Steamie właśnie :E Ale nic mnie nie kosztowały, to nie narzekam.

#1214 Użytkownik jest niedostępny   ODIN85 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 20 Wrzesień 2019 - 15:14

Zobacz postVulc, o 20 Wrzesień 2019 - 16:06, napisał(a):

Od strony czysto finansowej za wiele pewnie nie ma, choć na dłuższą metę taka polityka może się opłacić. Często i gęsto pojawia się zwrot "biggest launch", ale wynika to właśnie z dostępności gry w Game Passie, a nie z faktycznej sprzedaży. Nie ma jeszcze chyba konkretnych danych, które by jej dotyczyły, podobno w UK gra w wersji box nie sprzedaje się specjalnie dobrze:

https://www.pcgamesn...5/gears-5-sales

Większość będących w temacie graczy pojechała więc pewnie po taniości, bo i oferta była niewątpliwie bardzo atrakcyjna.

Kończę chyba powoli ten zimowy hub i nie wiem jak długo jeszcze uda mi się pociągnąć. Postaci są nijakie, fabuła kompletnie nie zachęca do kontynuowania zabawy, a świeżości w gameplay'u jest tyle, co kot napłakał. Jak ktoś nie miał wcześniej kontaktu z serią, pewnie znajdzie w piątce więcej funu, ja na razie mocno się odbijam. Cieszę się, że również skorzystałem z abo, pełnej ceny bym ze ten tytuł w żadnym wypadku nie dał.

Po zimie będzie jeszcze gorzej.

Zobacz postBlindObserver, o 20 Wrzesień 2019 - 16:12, napisał(a):

Te info widziałem, bo pisałem już o tym największym debiucie gry MS newsa. Czytałem zresztą tweety Ahmeda i on sam pisze, że się Microsoft zdziwił, jak bardzo na pysk poleciała sprzedaż piątki. A najbardziej mnie zdziwiły żałosne wyniki na Steam. Tyle osób deklaruje, że woli kupić tam, niż gdzie indziej, nawet jakby mieli dopłacić ( :lol2: ), ale z Gearsami 5 to wygląda tak, jak od zawsze mówiłem - takie gadanie o przywiązaniu do platformy to pierdololo. Windows Store, który pod każdym możliwym względem jest kupą gówna bez żadnych funkcji wygrał z rozbudowanym Steamem. Nie dlatego, że był lepszy, tylko dlatego, że był tańszy.
A najśmieszniejsze, że ja mam Gearsy 5 na Steamie właśnie :E Ale nic mnie nie kosztowały, to nie narzekam.

A gdzie za tyle dawali?

Ten post był edytowany przez ODIN85 dnia: 20 Wrzesień 2019 - 15:15

#1215 Użytkownik jest niedostępny   Vulc 

• Nie.
  • PipPipPipPipPip

Napisany 20 Wrzesień 2019 - 15:25

Zobacz postBlindObserver, o 20 Wrzesień 2019 - 16:12, napisał(a):

A najbardziej mnie zdziwiły żałosne wyniki na Steam. Tyle osób deklaruje, że woli kupić tam, niż gdzie indziej, nawet jakby mieli dopłacić ( :lol2: ), ale z Gearsami 5 to wygląda tak, jak od zawsze mówiłem - takie gadanie o przywiązaniu do platformy to pierdololo.

Idzie się tam, gdzie jest lepiej. Można chyba śmiało założyć, że dla większości ludzi lepiej=taniej. Rynek konsolowy nie raz pokazał ile jest warte przywiązanie do platformy, nie widzę powodu dla którego na rynku PC miałoby być inaczej. Wiedząc o ofercie abonamentowej Microsoftu, ile osób zdecydowało się na zakup tej gry za pełną kwotę? Tylko i wyłącznie po to, żeby zdobywać osiągnięcia na Steamie i dołączyć kolejną grę do kolekcji. Zwłaszcza że to tytuł mimo wszystko nastawiony na singla, a dostęp do niego uzyskuje się na 2 pełne miesiące. Chwalą się więc największym startem w historii, ale z samymi wynikami sprzedaży już raczej tego nie zrobią.

#1216 Użytkownik jest niedostępny   BlindObserver 

• Ikona

Napisany 20 Wrzesień 2019 - 15:35

Wiesz, ja akurat kupuję strzelanki z myślą o multi i muszę się zmuszać, by single w nich kończyć. Ale jeśli właśnie gra jest nastawiona na singiel, to nie wiem, co chciał osiągnąć MS wrzucając ją do abo xD Bo zwykle jednak trafiały tam ich tytuły, które można grać przez wiele miesięcy, jak Forza, czy ta gra o piratach albo State of Decay. A tutaj jeszcze przed premierą dali promo na abonament, co z wiadomych powodów odciągnęło ludzi od tradycyjnego zakupu.
No nie wiem, czy taniej to lepiej, bo na tym forum dowiedziałem się np., że kluczową funkcjonalnością danej platformy są recenzje i forum. W sumie też była mowa o osiągnięciach, które chyba teraz na PC w Windows Store nawet się nie pokazują.

#1217 Użytkownik jest niedostępny   Isharoth 

• Puhuhu
  • PipPipPipPipPip

Napisany 20 Wrzesień 2019 - 15:40

Zobacz postBlindObserver, o 20 Wrzesień 2019 - 15:25, napisał(a):

Jestem ciekawy, kto będzie dla singli opłacał taki abonament przez cały rok.

Największy problem jest w tym, że ten rynek jest mocno podzielony. Gdybym za załóżmy 60 zł miesięcznie miał dostęp do dosłownie każdej gry, to nie miałbym żadnego problemu żeby opłacać go przez cały rok. Obecnie i tak w ciągu roku wydam grubo ponad 1k na gry, więc dla mnie jest to bardziej opłacalne, nawet jeśli nie zawsze będę z tego korzystał.

#1218 Użytkownik jest niedostępny   BlindObserver 

• Ikona

Napisany 20 Wrzesień 2019 - 15:43

To w pełni zrozumiałe. Ja gdybym grał w więcej niż 3 gry w roku pewnie opłacałbym właśnie abo. A tak to wiesz, przyjdzie teraz CoD i na tym koniec.

#1219 Użytkownik jest niedostępny   Vulc 

• Nie.
  • PipPipPipPipPip

Napisany 20 Wrzesień 2019 - 15:44

Zobacz postBlindObserver, o 20 Wrzesień 2019 - 16:35, napisał(a):

No nie wiem, czy taniej to lepiej, bo na tym forum dowiedziałem się np., że kluczową funkcjonalnością danej platformy są recenzje i forum. W sumie też była mowa o osiągnięciach, które chyba teraz na PC w Windows Store nawet się nie pokazują.

W osiągnięcia jestem w stanie uwierzyć, ale recenzje i forum? No cóż, może o czymś nie wiem, bo obie te rzeczy są mi kompletnie obojętne i z nich nie korzystam. A pamiętając o zjawisku review bombingu, to ostatnia rzecz jaka by mnie miała przekonać do kupna lub od niego odwieść. Jak to wygląda choćby na Metacritic, każdy zainteresowany wie.

Mutli w Gearsach było swego czasu mocno popularne, nie wiem jak jest teraz. Tak czy inaczej w piątce ten element ponoć nie powala, można więc chyba założyć, że ludzie skusili się przede wszystkim na singla. Plus stałe ekipa sieciowa.

#1220 Użytkownik jest niedostępny   lukadd 

• there is a near zero risk
  • PipPipPipPipPip

Napisany 20 Wrzesień 2019 - 16:01

Zobacz postBlindObserver, o 20 Wrzesień 2019 - 14:22, napisał(a):

Czyli kolejna gra SP. Takie gry nie utrzymują ludzi przy abonamencie. Utrzymuje przy nim multi. Tak było, jest i będzie. A z Gearsami 5 na PC tak nie będzie, bo multi jest zbyt konsolowe jak na PC, natomiast te staty dobitnie pokazują, że gracze wybrali tanie abo, by ograć singla.

Mnie to zadziwia, że tak duża premiera została tak zlana na Steamie, choć cały czas słyszę, że ludzie właśnie tam kupują gry, bo reszta platform śmierdzi. To już Borderlands 3 na Epicu miał na PC ~250 tys. graczy na premierę, co sprawia, że znalazłby się w TOP 10 w rankingu Steama. A tam przecież nikt gier nie kupuje, bo wszyscy czekają na Steama. No jak widać, ani z B3, ani z Gearsami nie czekali :lol2:

No kolejna, ale jak mam dać nawet 40pln w pełnej cenie abo za ogranie gry single zamiast 150-250pln to wiadomo co wybiorę.

XGP przecież działa na konsolach od wielu lat i się trzyma, teraz dodali do tego PC. Premierowe gry w abo to raczej nowość. Ale w tej chwili jest spora konkurencja więc jak chcą zawalczyć o kawałek tortu to czymś muszą przyciągnąć ludzi do korzystania z swojego klienta przez którego również można kupować/wypożyczać gry na "własność"

A co do tego drugiego to fanatycy steam to ledwie ułamek graczy, fani pary tylko głośno krzyczą, a jak dostaną możliwość ogrania premierowej gry za kilka-kilkanaście zeta vs 200-250zeta to większość z nich zrezygnuję z swojego fanboystwa.

Ten post był edytowany przez lukadd dnia: 20 Wrzesień 2019 - 16:05

• (65 Stron)
  • +
  • « Pierwsza
  • 59
  • 60
  • 61
  • 62
  • 63
  • Ostania »