Skocz do zawartości
Jaycob

Gears 5

Rekomendowane odpowiedzi

Wygoda. :)

 

Ale ja wiem, to tak jak z samochodówkami - klawiatura, pad i kierownica - gra się przecież dokładnie tak samo, przecież samochód jedzie i skręca. ;)

 

A tak poważnie to jasne, że nikt nikogo nie przekona i w sumie nie musi, póki jest wybór niech sobie każdy gra jak chce :) Po prostu dobrowolne przejście na pada w grach FPP/TPP niezmiennie stanowi dla mnie zagadkę. Jakieś slashery, platformówki, samochodówki, sportowe - jest masa gier gdzie pad faktycznie sprawdza się lepiej no ale FPS/TPP ze strzelaniem? No ale jak ktoś lubi auto-aim.... A potem ci sami często jęczą, że nowe gry takie każual, że znaczniki, że za rączkę, ze autoregeneracja... :)

 

Dobra, koniec off-topu bo i tak każdy zostanie przy swoim zdaniu. Nie pierwszy to i nie ostatni raz.

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się nie chce po prostu siedzieć przy biurku, a trzymać klawę i myszkę na łóżku/fotelu ciężko. I tyle.

 

Ten legendarny auto-aim aż tak agresywny, jak co niektórzy sobie wyobrażają, to nie jest. Jedyne gry, w których widać było, że komputer pomaga, to Far Cry 5 i Dishonored 2 - po najechaniu na banię, celownik blokował się. W innych grach, w które grałem na padzie, działał bardzo subtelnie.

Edytowane przez Lypton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest też kwestia osobista. Mi autoaim nie przeszkadza, ale i tak nie cierpię grania w strzelanki na padzie. Właściwie jedyna gra jaką przebolałem grając w ten sposób to RDR2, bo innego wyjścia nie miałem, a gra jest super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duża liczba graczy z padami w tej grze jest problemem w multi, bo jest przez to niesamowicie niezrównoważone. Jeśli gracie tryby, w których nie ma gnashera/nie każdy ma do niego standardowo dostęp, to dosłownie każdy gość z padem dostaje okrutny wpierdol. A ich łatwo rozpoznać, gdy się poprzegląda powtórki, w końcu tak koślawego namierzania na myszce nie da się zrobić. Jak ktoś gra w singla to jest mało ważne, na czym to odpala. M.in. dlatego to multi na PC padnie szybko, bo ja nie widzę przyjemności w oraniu drużyny przeciwnej w prawie każdym meczu. Dobrze, że nie ma czata, bo bym pewnie miał 1000 wiadomości o tym, jakim to jestem hakerem, albo jaka jest moja matka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, a spotkałem się już w życiu z osobami, które usilnie próbowały mnie przekonać, że na padzie możesz celować lepiej i szybciej niż myszką. A to jest przecież fizycznie niemożliwe. Rozumiem jak komuś strzela się na padzie wygodniej - jak już pisałem, kwestia osobista. Ale przepaść pomiędzy strzelaniem na padzie a myszką jest tak duża, że nigdy nie powinno mieszać się razem graczy używających tych dwóch różnych urządzeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemu w multi nie ma, jeśli każdy gra na tym samym sprzęcie - jak to w konsolach w znacznej części jest. Żal mi ludzi co używają myszek na konsolach w multikach.

https://www.youtube.com/watch?v=2gxLJCUKL4Q

 

 

Lubię tego gościa słuchać jak tłumaczy technikalia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatni update gry popsuł granie. Nie da się grać. Są okropne przycięcia. Dotyczy to osób używających myszki Razer. Trzeba wyłączyć aplikacje Razera, żeby móc grać.

 

Co do samej gry, to singiel poprawny. Multiplayer sporo gorszy od tego w 4. Do tego te nowe mapki są beznadziejne.

Edytowane przez Monaro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemu w multi nie ma, jeśli każdy gra na tym samym sprzęcie - jak to w konsolach w znacznej części jest. Żal mi ludzi co używają myszek na konsolach w multikach.

https://www.youtube.com/watch?v=2gxLJCUKL4Q

 

 

Przecież konsolowcy twierdzą że pady idealnie opanowali:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem całą grę fajnie sie grało jak to w strzelanki.

Graficznie miejscami next gen na ustawieniach insane ,optymalizacja bardzo dobra nie widziałem mniej niż 60 w 1440p przeważnie 80-120.

Oby więcej takich gierek odstresowaczy a nie sandboxów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na największą premierę MS na Steamie, to te Gearsy 5 wypadły naprawdę strasznie słabo. Jak było 10k, to już więcej nie będzie. Może się okazać, że 90+ procent graczy na PC przeszło tę grę na cebuli i się MS zdziwi, jak po miesiącu duża grupa nie będzie już opłacała XGP.

 

a1G9y2U.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To raczej zależy od poziomu gier jakie będą dodawać. Niedługo Outer Worlds.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raz odpaliłem to multi i wystarczy nie widzę powodu, dla którego miałbym cały czas w to łupać podobnie zresztą jak CoD. Zaliczyć singla i po temacie. Teraz praktycznie wszystkie gry mają multika, CO-OPa lub są MMO za dużo tego wszystkiego jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To raczej zależy od poziomu gier jakie będą dodawać. Niedługo Outer Worlds.

Czyli kolejna gra SP. Takie gry nie utrzymują ludzi przy abonamencie. Utrzymuje przy nim multi. Tak było, jest i będzie. A z Gearsami 5 na PC tak nie będzie, bo multi jest zbyt konsolowe jak na PC, natomiast te staty dobitnie pokazują, że gracze wybrali tanie abo, by ograć singla.

Do tego pewnie masa poleciała na promocję na XGP, dlatego nie wiem, czy MS ma coś z tego, że dużo osób ograło Gearsy 5 właśnie dzięki tej usłudze. W końcu te pieniądze z abo muszą też rozdzielić na resztę produkcji z biblioteki.

 

Mnie to zadziwia, że tak duża premiera została tak zlana na Steamie, choć cały czas słyszę, że ludzie właśnie tam kupują gry, bo reszta platform śmierdzi. To już Borderlands 3 na Epicu miał na PC ~250 tys. graczy na premierę, co sprawia, że znalazłby się w TOP 10 w rankingu Steama. A tam przecież nikt gier nie kupuje, bo wszyscy czekają na Steama. No jak widać, ani z B3, ani z Gearsami nie czekali :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja biorę abonament tylko dla gier singlowych jak mam grać w multi to wole kupić na własność

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest też sporo singlowych gdzie można przejść kilka razy, tzn wrócić do nich. Ale część gier singlowych na abonamencie jak 15zł EA, czy te darmówki Microsoftu, przejść i zapomnieć. Dlatego nie wziąłem Humble z Hellblade, bo widziałem, że ma być w Xbox passie, przeszedłem grę i zaoszczędziłem, bo reszta mnie nie interesowała.

Teraz FC5 i New Dawn na ubi+ za free, przejdę i raczej nie wrócę do tego grindu. Szczególnie, jak FC5 jest spoko, podobało sie, tak zbieranie Etanolu w New Dawn zmienia się w grind, ala MMO.

 

Skończę tego New Dawn, już 60% fabuły, anuluję uplay+, i zabiorę się za Gears5 bo już czeka na dysku.

Edytowane przez Reddzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja biorę abo tylko z ciekawości dla gier, których nienormalnie bym pewnie nigdy nie kupił - patrz Gearsy.

 

A tak naprawdę to abo od MS wziąłem tylko po to, by obadać Dead Cells, Ruinera, Hellblade i Kingdom Come, czyli gry, których zakupu nie byłem pewien. Podobnie zrobiłem kiedyś z EA dla Andromedy.

Teraz Gearsy 5 i może Metro ogram, jak już są, chociaż ograłem póki co Gears 4 i chyba mam przesyt.

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówicie o braniu abo z promki za 4 zł albo darmówki jak z Uplay. Jestem ciekawy, kto będzie dla singli opłacał taki abonament przez cały rok. No chyba, że o Origin Access Basic chodzi, bo ten jest naprawdę tani.

Chodzi tutaj o to, że sukces Gearsów 5 jest iluzoryczny, bo liczba graczy nie wynika z faktu, że oni tę grę kupili, tylko że sobie wzięli za 4 zł abonament na miesiąc. Tak to każda gra na rynku może notować sukces.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówicie o braniu abo z promki za 4 zł albo darmówki jak z Uplay. Jestem ciekawy, kto będzie dla singli opłacał taki abonament przez cały rok.

 

Nie cały rok tylko jak pojawi się jakaś ciekawa gra w którą będę chciał zagrać. Po co płacić jak nie korzystam? Myślisz że za Netflix cały czas płacę albo Amazon Prime Video? Też nie tylko jak mnie coś konkretnie interesuje np. serial Wiedźmin albo Władca Pierścieni :D

 

Jak wiem, że będę grał często w multi to wole na stałe kupić, bo to taniej wyjdzie i gram, kiedy chcę.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, o tym mówię, że z Gearsami 5 jest syndrom "biorę abo, przejdę i mam w dupie". Dlatego trochę bawi mnie mówienie o sukcesie tej gry, albo chwalenie się jej liczbami, skoro one zostały nabite dzięki przecenie abonamentu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego pewnie masa poleciała na promocję na XGP, dlatego nie wiem, czy MS ma coś z tego, że dużo osób ograło Gearsy 5 właśnie dzięki tej usłudze. W końcu te pieniądze z abo muszą też rozdzielić na resztę produkcji z biblioteki.

Od strony czysto finansowej za wiele pewnie nie ma, choć na dłuższą metę taka polityka może się opłacić. Często i gęsto pojawia się zwrot "biggest launch", ale wynika to właśnie z dostępności gry w Game Passie, a nie z faktycznej sprzedaży. Nie ma jeszcze chyba konkretnych danych, które by jej dotyczyły, podobno w UK gra w wersji box nie sprzedaje się specjalnie dobrze:

 

https://www.pcgamesn.com/gears-5/gears-5-sales

 

Większość będących w temacie graczy pojechała więc pewnie po taniości, bo i oferta była niewątpliwie bardzo atrakcyjna.

 

Kończę chyba powoli ten zimowy hub i nie wiem jak długo jeszcze uda mi się pociągnąć. Postaci są nijakie, fabuła kompletnie nie zachęca do kontynuowania zabawy, a świeżości w gameplay'u jest tyle, co kot napłakał. Jak ktoś nie miał wcześniej kontaktu z serią, pewnie znajdzie w piątce więcej funu, ja na razie mocno się odbijam. Cieszę się, że również skorzystałem z abo, pełnej ceny bym ze ten tytuł w żadnym wypadku nie dał.

Edytowane przez Vulc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te info widziałem, bo pisałem już o tym największym debiucie gry MS newsa. Czytałem zresztą tweety Ahmeda i on sam pisze, że się Microsoft zdziwił, jak bardzo na pysk poleciała sprzedaż piątki. A najbardziej mnie zdziwiły żałosne wyniki na Steam. Tyle osób deklaruje, że woli kupić tam, niż gdzie indziej, nawet jakby mieli dopłacić ( :lol2: ), ale z Gearsami 5 to wygląda tak, jak od zawsze mówiłem - takie gadanie o przywiązaniu do platformy to pierdololo. Windows Store, który pod każdym możliwym względem jest kupą gówna bez żadnych funkcji wygrał z rozbudowanym Steamem. Nie dlatego, że był lepszy, tylko dlatego, że był tańszy.

A najśmieszniejsze, że ja mam Gearsy 5 na Steamie właśnie :E Ale nic mnie nie kosztowały, to nie narzekam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A najbardziej mnie zdziwiły żałosne wyniki na Steam. Tyle osób deklaruje, że woli kupić tam, niż gdzie indziej, nawet jakby mieli dopłacić ( :lol2: ), ale z Gearsami 5 to wygląda tak, jak od zawsze mówiłem - takie gadanie o przywiązaniu do platformy to pierdololo.

Idzie się tam, gdzie jest lepiej. Można chyba śmiało założyć, że dla większości ludzi lepiej=taniej. Rynek konsolowy nie raz pokazał ile jest warte przywiązanie do platformy, nie widzę powodu dla którego na rynku PC miałoby być inaczej. Wiedząc o ofercie abonamentowej Microsoftu, ile osób zdecydowało się na zakup tej gry za pełną kwotę? Tylko i wyłącznie po to, żeby zdobywać osiągnięcia na Steamie i dołączyć kolejną grę do kolekcji. Zwłaszcza że to tytuł mimo wszystko nastawiony na singla, a dostęp do niego uzyskuje się na 2 pełne miesiące. Chwalą się więc największym startem w historii, ale z samymi wynikami sprzedaży już raczej tego nie zrobią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, ja akurat kupuję strzelanki z myślą o multi i muszę się zmuszać, by single w nich kończyć. Ale jeśli właśnie gra jest nastawiona na singiel, to nie wiem, co chciał osiągnąć MS wrzucając ją do abo xD Bo zwykle jednak trafiały tam ich tytuły, które można grać przez wiele miesięcy, jak Forza, czy ta gra o piratach albo State of Decay. A tutaj jeszcze przed premierą dali promo na abonament, co z wiadomych powodów odciągnęło ludzi od tradycyjnego zakupu.

No nie wiem, czy taniej to lepiej, bo na tym forum dowiedziałem się np., że kluczową funkcjonalnością danej platformy są recenzje i forum. W sumie też była mowa o osiągnięciach, które chyba teraz na PC w Windows Store nawet się nie pokazują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekawy, kto będzie dla singli opłacał taki abonament przez cały rok.

Największy problem jest w tym, że ten rynek jest mocno podzielony. Gdybym za załóżmy 60 zł miesięcznie miał dostęp do dosłownie każdej gry, to nie miałbym żadnego problemu żeby opłacać go przez cały rok. Obecnie i tak w ciągu roku wydam grubo ponad 1k na gry, więc dla mnie jest to bardziej opłacalne, nawet jeśli nie zawsze będę z tego korzystał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Ale tak bylo od wiekow to na prawde zejdz na ziemie i nie skladaj klockow. Wyplata opodatkowana a podatek od nieruchomopsci to calkowicie odmienne tematy. No masz racje na 2024 co wychodzi na duzy + bo drugi spada na 12% do 85K
    • @kola01Ok, dzięki za ogólne wyjaśnienie jak działają chłodzenia i stwierdzenie czy moje chłodzenie, którego nigdy w życiu na własne uszy nie słyszałeś jest ciche lub głośne😆 Bardzo wiele to zmienia w moim życiu, dobra robota👏  Jak "głośny" jest Fortis 5 dual przy swoim maksymalnym RPM 1400 w porównaniu z różnymi aio możesz przeczytać tutaj:  https://www.purepc.pl/test-silentiumpc-fortis-5-i-fortis-5-dual-fan-coolery-dla-procesorow-z-dobrym-stosunkiem-ceny-do-wydajnosci-i-cichymi-wentylator?page=0,7 Może uwierzysz 
    • Nic sobie nie pomyliłem. Z premedytacją nie użyłem nazwy gdyż mowiny o tanich asrocakch, model nie ma znaczenia. Ogólnie beka bo gdy mówię o karcie dźwiękowej narracja zmieniana jest na taką że dobra karta dźwiękowa nie jest potrzebna, można kupić inna, można kupić dac itp (TO SĄ DODATKOWE KOSZTY). Jak mówię o sekcji zasilania to narracja brzmi że pomylelem się z modelem płyty. Cały dowcip polega na tym że to 400zl to nie wiele jak na różnice w tym co dostajemy w tych mobasach. Tzn lepsza dźwiękowka, lepsza sekcja zasilania, lepsze wyposażenie. OGÓŁEM LEPSZA PŁYTA. Jeśli komuś wystarcza biedny kodek audio czy biedna sekcja zasilania to fajnie ale niech nie mówi że ta płyta jest dobra. Jest WYSTARCZAJĄCA dla niego i to wszystko. To tak jak z tymi bułkami z biedronki, dla kogoś są wystarczające, ja wolę kuoic 3x droższe i nie jest odnrazanego barachła. Argumenty że za 900zl płyty też mają kiepskie kodeki audio jest śmieszny bo wystarczy poszukać w specyfikacji technicznej i znaleźć taka która ma normalne audio, wyposażenie czy co tam nas interesuje. Nadal nikt nie odpowiedział, dlaczego nie polecają tanich asrockow na am4? Bo różnica pomiędzy dobrą płyta jest po prostu mniejsza i mówimy o mniejszej skali.  Edit: teraz spojrzałem na morele, nowy tomahawk kosztuje 871zl. Różnica pomiedzy "wystarczającymi" asrockami zaczyna topnieć wiec za niedługo ten post będzie nieaktualny bo i tak wszyscy będą polecali MSI. Obecnie to już 350zl czyli żaden pieniądz. 
    • Masz calkowita racje. 1 kwietnia lece na Florida zakupic dzialke i zaczac budowe domu. Nie dosc ze tax ma sprzedaz jest 6% to jak dom bedzie jako glowny nie bede placil stanowego podatku od zarobkow w moim wypadku to 10.75% ze stanu NJ. Tym sposobemdom wybuduje sie z tax z NJ.
    • No nie wiem jakim cudem ale w pit masz ustalone progi procentowe od zarobkow/ Kosz pracodawcy pracownika nic nie obchodzi bo to dwie oddzielne dzialalnosci. No to najprostrza droga. Z tego co sie orientuje to jak dobrze sie uczysz to studia nadal w Polsce sa bezplatne?.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...