Skocz do zawartości
azgan

Microsoft GAME PASS - wszystko o grach w abonamencie

Rekomendowane odpowiedzi

Stalker 2, Atomic Heart?
A potem znowu będzie płacz, że gry za 4 zł nie zarobiły? :E

Starfield nie liczę, bo to tytuł MS, oni to wrzucą w koszty inwestycji. :D

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co Ci do tego. Graj i ciesz się za 4 zł póki możesz. :E ?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.08.2021 o 10:34, Zas napisał:

Stalker 2, Atomic Heart?
A potem znowu będzie płacz, że gry za 4 zł nie zarobiły? :E

Starfield nie liczę, bo to tytuł MS, oni to wrzucą w koszty inwestycji. :D

Microsoft zapłaci im za czasową EXkluzywność

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.08.2021 o 10:36, Jaycob napisał:

A co Ci do tego. Graj i ciesz się za 4 zł póki możesz. :E ?

A potem zostaną na rynku same gówno gierki A, tworzone pod GamePassa, plus gry-susługi molochów, co by jak najbardziej wydoić gracza.

Żeby nie było - sam używam GP za 4 zł do testowania gier, w sumie powinienem napisać, ze jest super, bo z myśli o zakupie zdecydowanej większości skutecznie mnie wyleczył (ostatnio np. z myśli o zakupie Nier Automata)...

Ale mam jednak świadomość, że cena za to "super" może być wysoka, wyższa nie tylko niż 4 zł, ale nawet niż 54 zł.
Netlix, mówi to panu coś? "Zróbmy byle co/przeciętniaka", jak sie nie spodoba, to i tak niewielu będzie narzekać, przecież zapłacili tylko trochę za abo, nic nie stracili, bo mogą zobaczyć/ograć coś innego..."

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Zas napisał:

Ale mam jednak świadomość, że cena za to "super" może być wysoka, wyższa nie tylko niż 4 zł, ale nawet niż 54 zł.

Netlix, mówi to panu coś? "Zróbmy byle co/przeciętniaka", jak sie nie spodoba, to i tak niewielu będzie narzekać, przecież zapłacili tylko trochę za abo, nic nie stracili, bo mogą zobaczyć/ograć coś innego..."

Przed erą GP również robiło się masę słabych gier, albo tasiemcowych AAA. Nie wszystkie gry trafiają to GP, a wiele mniejszych produkcji ma szanse zaistnieć na rynku właśnie dzięki tej usłudze. Jeśli poziom będzie za niski, odbije się to na jej popularności, a cena abonamentu z pewnością będzie już tylko rosnąć. Jeśli poziom spadnie, bo model GP nie współgra z wielkimi, dofinansowanymi produkcjami, mimo tego ludzie nadal będą płacić, co się w ostatecznym rozrachunku zmieni? Płaciliby również poza abonamentem, co widać choćby po kolejnych odsłonach Assassin's Creed, które nie oferują absolutnie żadnego postępu. Równocześnie ciężko winić ludzi o to, że odgrzany kotlet ich w pełni zadowala. Wspomniane wcześniej produkcje AAA od dawna nie oferują jakości jaka wynikać powinna z wpompowanych środków. Przykład? Psychonauts 2 czy Hades, gry w moich oczach 10 razy bardziej wartościowe od "wielkich i głośnych", a które ciężko nazwać wysokobudżetowymi. Obie dostępne w GP, z czego P2 już w momencie premiery.

Sugerujesz, że usługi typu GP odpowiedzialne będą za spadek poziomu wydawanych gier. Ja uważam, że to dzieje się już od dawna i jest nieuniknione, niezależnie od tego jaki model sprzedaży jest aktualnie popularny. Na Netflixie też trafiają się perełki, tak samo trafiać się będą w GP. Abonament to tylko alternatywa, nie podoba się oferta - nie kupujesz. Duże gry nadal będą wychodzić i jeśli Microsoft nie posmaruje, nie pojawią się w ich ofercie. Tylko jak wyżej, jaką masz gwarancję, że nie będą przeciętniakami tak jak tytuły robione pod GP?

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może inaczej. Generalnie to prawda, że spadek poziomu widać od dawna, i daje się on przyspieszać. Obawiam się, że GP to będzie tylko turbodoładowanie dla tego trwającego już procesu... albo po prostu jego ukoronowanie.

No i sumie ciekawe, jak naprawdę wychodzą na tym GP twórcy "małych perełek", dla których to rzekomo 2w1 - zarobek i promocja... Fakt, jest pewnie jakaś tam większa kasa z góry plus rozgłos, co niby może się przerodzić na zysk, gdy już gra z GP wyleci, a spora część wylatuje, więc nadal zostają zakupy, niemniej mówi się, że największe zyski są na premierę... przynajmniej z tytułów AAA. W indie może nie działa to tak samo..

...tyle że ja tam entuzjastą współczesnych pikselowo-rogalowych "indie perełek" dla hardkorów nie jestem równie mocno, jak krindżowych sandboxów od Ubi (tak, Hades faktycznie ma świetnie pomyślaną narrację, i nawet ma nie pikselową, tylko stylową i świetną grafikę, tylko że to nadal 7 Day's RNG). Nigdy nie byłem koneserem niszy, raczej środka. No ale wiadomo, jak to jest obecnie...

Generalnie nie postrzegam już od dawna sceny "indie" jako wybawienia i nie wiem, czy jej potencjalny rozwój i dofinansowanie dzięki abonamentom cokolwiek na tym rakowym rynku zmieni. :P 

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na PurePC pojawił się nowy artykuł w całości poświęcony Xbox Game Pass 

Czy Xbox Game Pass to prawdziwy przełom? Oto pięć cech usługi, które wskazują na to, że niekoniecznie https://www.purepc.pl/czy-xbox-game-pass-to-prawdziwy-przelom-oto-piec-cech-uslugi-ktore-wskazuja-na-to-ze-niekoniecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt producentom gier nie każe się pchać do GP, zdają chyba sobie sprawę że MS rozdaje kody jak szalony w czipsach itd i nie weryfikuje że ktoś nabija na 2lata za grosze abonament, widocznie z głodu nie umierają skoro ich na to stać.

Zakładam że twórca gry dostaje siano kasy już na wstępie od MS i nie musi się za bardzo martwić czy jego gra zarobi czy nie.

Kiedyś się to może odmieni ale PR mają najlepszy bo po prostu mają kasy jak lodu.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja np jak kończyło mi się te 3msc za 4zł to wziąłem sobie miesiąc za 40zł bo chciałem grę dokończyć albo przed końcem pojawiła się inna gra w ofercie której już bym nie zdążył ograć, myślę że jest sporo takich osób bo nie każdy robi po 10kont tylko siedzi na jednym jak ja i w końcu wpadają im większe kwoty z abo.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, bbandi napisał:

Nikt producentom gier nie każe się pchać do GP, zdają chyba sobie sprawę że MS rozdaje kody jak szalony w czipsach itd i nie weryfikuje że ktoś nabija na 2lata za grosze abonament, widocznie z głodu nie umierają skoro ich na to stać.

Zakładam że twórca gry dostaje siano kasy już na wstępie od MS i nie musi się za bardzo martwić czy jego gra zarobi czy nie.

Kiedyś się to może odmieni ale PR mają najlepszy bo po prostu mają kasy jak lodu.

Poza tym nie ma reguły, że gry w GP mają być tylko w GP i nigdzie indziej. Przecież także są w innych sklepach i tam także się sprzedają za pełną cenę. 

Twórca dostaje siano "z góry" przez GP, a co z a tym idzie może sobie pozwolić na większą swobodę w tworzeniu swoich gier, na większą kreatywność, bo i tak ma zapłacone. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, bbandi napisał:

Nikt producentom gier nie każe się pchać do GP, zdają chyba sobie sprawę że MS rozdaje kody jak szalony w czipsach itd i nie weryfikuje że ktoś nabija na 2lata za grosze abonament, widocznie z głodu nie umierają skoro ich na to stać.

Zakładam że twórca gry dostaje siano kasy już na wstępie od MS i nie musi się za bardzo martwić czy jego gra zarobi czy nie.

Kiedyś się to może odmieni ale PR mają najlepszy bo po prostu mają kasy jak lodu.

Tak jak mówisz, gdyby to było nieopłacalne dla Twórców gier to nikt by tam nie pchał swoich tytułów zwłaszcza małe studia od indyków 

Twórcy REPLACED chwalą Microsoft i Xbox Game Pass. Korporacja „faktycznie troszczy się o rynek indie”

 

3 godziny temu, Jaycob napisał:

Poza tym nie ma reguły, że gry w GP mają być tylko w GP i nigdzie indziej. Przecież także są w innych sklepach i tam także się sprzedają za pełną cenę. 

Twórca dostaje siano "z góry" przez GP, a co z a tym idzie może sobie pozwolić na większą swobodę w tworzeniu swoich gier, na większą kreatywność, bo i tak ma zapłacone. 

Otóż to ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tfu nie ten temat 

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vulc - Trochę jednak manipulujesz, jest bardzo duży postęp pomiędzy AC Syndicate a AC Valhalla, to są całkowicie inne gry.

W dniu 4.09.2021 o 20:00, Zas napisał:

Żeby nie było - sam używam GP za 4 zł do testowania gier, w sumie powinienem napisać, ze jest super, bo z myśli o zakupie zdecydowanej większości skutecznie mnie wyleczył (ostatnio np. z myśli o zakupie Nier Automata)...

Chyba jestem dziwny ... mam 43 lata i podoba mi się większość gier, a przecież z wiekiem powinno być gorzej ;)

Ja od 2019 roku płacę pełną cenę za GM z tym, że przez pierwszy rok był to tylko GP na PC a obecnie mam także na Xbox Series X.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.09.2021 o 09:04, lis22 napisał:

Vulc - Trochę jednak manipulujesz, jest bardzo duży postęp pomiędzy AC Syndicate a AC Valhalla, to są całkowicie inne gry.

Po co cofać się do Syndicate? Przed Valhallą masz Odyssey i Origins, jak na ich tle wygląda? Dodatkowo nawet jeśli gry są całkowicie inne (moim zadaniem nie są), nadal ciężko mówić o znaczącym rozwoju. Nie ma tutaj sprzeczności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Vulc napisał:

Po co cofać się do Syndicate? Przed Valhallą masz Odyssey i Origins, jak na ich tle wygląda? Dodatkowo nawet jeśli gry są całkowicie inne (moim zadaniem nie są), nadal ciężko mówić o znaczącym rozwoju. Nie ma tutaj sprzeczności.

Tu się nie zgodzę... Choć Valhala ma zagadki,ulomne kamienie do układania, niby spotkania... To jest trochę progres, zobaczyli RDR2 i chcieli iść w tą stronę, ale zrobili jak zrobili, mimo tego jestem fanem AC, wszystkie ograłem, a tu w Valhali od premiery jeszcze głównego wątku nie przeszedłem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xbox Game Pass z najnowszą produkcją Crystal Dynamics. Marvel's Avengers wkracza do usługi :) 

images?q=tbn:ANd9GcRtF5akegRX2UUOG2XTZjF

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat
  • AI: The Somnium Files (Xbox & PC) – dostępne od dzisiaj
  • Scarlet Nexus (Chmura & Xbox & PC) – dostępne od dzisiaj
  • Marvel’s Avengers (Chmura & Xbox & PC) – dostępne od dzisiaj

To najnowszy news odnośnie Scarlet i AI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super! Czaiłem się na Scarlet Nexus wczoraj, bo była promka, a tu taka niespodzianka! :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kompletnie o tym Scarlet zapomniałem. Znowu japoński design przeciwników :D, ale to nie soullike, ani drętwa, archaiczna Autoimata, więc może chociaż taka anime gra by mi  podeszła... trzeba by sprowadzić, tylko promki na stare konto za 4zł nie ma :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
    • Witam Proszę o ocenę zestawu do grania w 1440p i ewentualne propozycje zmian, chciałabym żeby wszystko zamknęło się w 7tys. Preferuję połączenie Intel/Nvidia, najlepiej jak najmniej RGB, dyski już posiadam (2 SSD Sata). Procesor i5 14600KF Karta Gigabyte GeForce RTX 4070 Super Windforce OC 12GB Płyta główna MSI B760 Gaming Plus WIFI lub MSI MAG B760 Tomahawk WIFI (wcześniej rozważałam również Gigabyte B760 Gaming X AX) Zasilacz Seasonic Focus GX - 750W Lexar Ares RGB 32GB 6400MHz CL32 Obudowa Genesis Irid 505F Z chłodzeniem mam problem, ponieważ chciałam zakupić Deepcool'a AK620, jednak nie jest dostępny w sklepie komputronika (sklep wybrałam ze względu możliwości odbioru komputera w moim mieście). Niestety ten ma dość ograniczony wybór chłodzeń. Tak samo jak widać mocno zastanawiam się nad płytą główną, jestem otwarta na propozycje.
    • https://www.rtings.com/monitor/learn/research/vrr-flicker  
    • Ja czego nie rozumiem? No ja rozumiem jaka jest różnica pomiędzy odbiornikiem prądu a generatorem. Z tego co widzę hybrydy się zgłasza. Czy Ci się to podoba czy nie. To nie jest offgrid.  Tak samo jak magazyn energii. Mimo iż ludzie używają je wewnątrz domu, to muszą być zgłaszane.  To że chińczyk mówi, że falownik nie wysyła nadmiaru energii poza sieć nie ma żadnego znaczenia jeśli podepniesz to do sieci.  Czy na rondo nie ma liczników? Na enmasz umowy tam z energetyka? Nie da się zamontować normalnej instalacji? Co powiedział Ci dostawca prądu? Jeśli sąsiada z działki wywali choćby radio na drugi tydzień po montażu Twojego lewego PV, to spodziewaj się problemów.  Jak udowodnił aż że Twój chiński szajs jest przekozak wówczas? Będziesz miał na to jakieś papiery?  Ze specyfiki pracy jaką oczekujesz. Ta sama zasada działania Cię interesuje. Będziesz szukał paneli gruntowych? A czym różnią się takie od paneli dachowych albo balkonowych? Zestaw balkonowy to jest to co szukać powinieneś. Bo zestawów RODo nie robi a raczej?  Zacznijmy od tego, że zacząłeś od złej strony, bo zamiast falownika i budowania hybrydy, podpina się takie rzeczy prosto w panele. Pompa na prąd stały o szerokim napięciu działania pyrka sobie jak ma napięcie i tyle. 
    • 40 powinno na górkę styknąć. I to na luzie jako dodatkowe.  Ewentualnie powinieneś pomyśleć nad jakimiś listwami przypodlogowymi z systemem dowolnego dodawania gniazdek.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...