Skocz do zawartości
azgan

Microsoft GAME PASS - wszystko o grach w abonamencie

Rekomendowane odpowiedzi

Nawet po zmianie w ustawieniach na jakim dysku ma się instalować?

 

Tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ok pod tą beta apką działa już ok, niestety niektóre gry mają wymuszoną instalację na dysku systemowym

Sprawdź w opcjach apkki zmianę dysku i w opcjach systemowych.

Edytowane przez Jaycob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie to gry? Bo ja jeszcze się z tym nie spotkałem.

 

Gry nawet po instalacji normalnie można sobie przenosić na dowolny dysk.

is3nef1.png

 

A jeśli chodzi o dostęp do katalogu z grami to również nie ma żadnego problemu. Co do modów i ich działania to nie wiem bo nigdy nie instalowałem do gier z windows store.

https://www.youtube.com/watch?v=Y_Rphab10Hg

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działa zmiana bo sam instalować Ori na innym dysku niż systemowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbujcie zainstalować Everspace (swoją drogą bardzo fajne) - u mnie po ~10MB wyskoczył komunikat że musi być na dysku systemowym.

ReCore i Void Bastards instalowały się normalnie (czyli tam gdzie chciałem).

Edytowane przez Enfeeble

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie Everspace nie można zainstalować na innym dysku niż systemowy. lol!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście ta gra mało zajmuje. A dla czego tak jest to nie mam pojęcia, po zainstalowaniu i próbie przeniesienia na inny dysk wyskakuje komunikat:

 

"Wydawca tej aplikacji nie zezwala na przeniesienie jej do innej lokalizacji"

 

Pierwszy raz spotykam się z taką grą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mało zajmuje? Ja liczę każdy gigabajt na moim 240 gigowym SSD. :E

 

A ja pierwszy raz z takim bezsensownym komunikatem. Można spróbować jeszcze przez ręczne skopiowanie folderu z grą.

Edytowane przez Jaycob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mało zajmuje? Ja liczę każdy gigabajt na moim 240 gigowym SSD. :E

 

A ja pierwszy raz z takim bezsensownym komunikatem. Można spróbować jeszcze przez ręczne skopiowanie folderu z grą.

 

A gdzie jest folder z grą? xD xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątpię aby zadziałało ręczne przeniesienie. Zresztą z tą grą nawet na innych platformach wielu ludzi miewa jakieś dziwne problemy.

 

No i przy dzisiejszych cenach SSD warto zaopatrzyć się w chociaż te ~500GB. Szczególnie, że niektóre gry zajmują po ~60-100GB, więc 10GB w Everspace przy innych to pikuś.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tam Metro? Bo czytałem, że niezły bugfest w wersji ze sklepu MS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się wybrać inną partycję niż 'C" na instalację gier - na "F" nie chciało bo pisało, że oprogramowanie innej firmy? Udało się na dysku "L" i teraz wszystko tam idzie - zainstalowałem "Hollow Knight", "Samorost 3" a teraz idzie kolos: "Gears of War 4" - przeszedłem na X Klocku ale może tu będzie lepiej graficznie i GTX 1070 wyrobi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątpię aby zadziałało ręczne przeniesienie. Zresztą z tą grą nawet na innych platformach wielu ludzi miewa jakieś dziwne problemy.

 

No i przy dzisiejszych cenach SSD warto zaopatrzyć się w chociaż te ~500GB. Szczególnie, że niektóre gry zajmują po ~60-100GB, więc 10GB w Everspace przy innych to pikuś.

Spróbować zawsze można. ;) W GOGu to działa bez problemu. Wycinam katalog i wklejam do innej partycji, potem tylko import i gra się odpala. W Steamie z tego co pamiętam jest tak samo.

 

Niestety MS Store jak i Xbox apki są bardzo nieudolne. Co to w ogóle za bullshit, że user nie możesz sobie nawet zmienić docelowej lokalizacji gdzie ma być zainstalowana gra, a dodatkowo folder z grami jest zablokowany i ukrywany. :mad: Nigdy tego Windowsa 10 nie zaakceptuje. Najgorszy system ever.

 

przeszedłem na X Klocku ale może tu będzie lepiej graficznie i GTX 1070 wyrobi?

Powinno. Mi na RX 580 8GB chodziło z tego co pamiętam na max w 1080p.

 

Jak tam Metro? Bo czytałem, że niezły bugfest w wersji ze sklepu MS.

Problemy miałem już na starcie, gra w ogóle się nie opalała póki nie zaakceptowałem jakiś tam warunków. Potem zniknęło menu przy zmianie napisów na polskie. Dalej nie wiem jak jest. Jak przeniosę ją na SSD to wtedy na dłużej odpalę.

Edytowane przez Jaycob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Metro mam na epicu. Więc nie sprawdzałem nawet z MS store, ale mogę sprawdzić czy to wina wersji z xbox czy tego, że odkąd jest za 4 zeta to ludzie na ziemniakach próbują grać :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tam Metro? Bo czytałem, że niezły bugfest w wersji ze sklepu MS.

 

A co konkretnie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemy miałem już na starcie, gra w ogóle się nie opalała póki nie zaakceptowałem jakiś tam warunków.

Ale zaakceptować musisz w każdym przypadku. Co prawda jak na koncie skasujesz połączenie, to gra na początku bez tego będzie działać, ale potem i tak wyskoczy okienko po uruchomieniu.

Bez tego nie działają np. zapisy gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Czekajcie bo ja sie pogubiłem. Czy Gane Pass For PC oferuje identyczne gry które są na Xbox one ? I odwrotnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobierałem sobie Forze Horizon 4 i przy 62GB wywaliło mi prąd... Po uruchomieniu apka nie widzi pobranych plików i zaczyna pobieranie od zera. Na dysku widzę że pliki nadal są, da rady jakoś uratować sytuację? Przy moim necie to 3 dni pobierania.......

Edytowane przez Tomek1623

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem to dla fh4. Potem się okazało że wspiera tylko pady od x360/x1. Potem ogarnąłem ten jakiś xoutput (emulator pada od xb). System widzi go dobrze, ale sama gra już nie - efekt jest taki jakby pad przerywał, lagował. Trochę się mi odechciało. Jakieś rozwiązania zatem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś próbowałem na padzie od ps4 i działało, normalnie gram na padach od xbox'a a zamienników nigdy nie miałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każde ponowne uruchomienie kompa, skutkuje pobieraniem od nowa.. :mad2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znów pewnie nie z wszystkimi grami. Metro Exodus czy Vampyr bez problemu mogłem pauzować czy wznawiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie apka działała okey przez 3 dni, na 4 dzień nie chciała pobierać i poszedł reinstal. Później chciała mi pobierać gry których nie chciała przed reinstalem. Następnie zainstalowałem grę Hollow Knight i odinstalowałem. Po restarcie komputera apka chciała mi ją pobierać ponownie bez powodu. Spoko apka, taka niezbyt dopracowana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...