Skocz do zawartości
raul_ole

eFootball PES 2020

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie czy w Pesie nie gwizdze sie rzutow karnych? gram Master League rozegralem ponad 30 spotkan i nie mialem ani jednego karnego! przeciwnicy mieli jednego karniaka a i tak przypadkowego bo zamotalem sie z przyciskami. Generalnie mialem kilka/kilkanascie sytuacji gdzie moim zdaniem powinien byc karny czy to dla mnie czy dla kompa a sedzia nic. Poza polem karnym takie faule gwizdze, w polu karnym nie. Poczytalem w necie i nie tylko ja mam taki problem w grze offline. Jest na to jakas rada? czy trzeba cierpliwie czekac na jakas latke od Konami? ale jesli to jest powszechny problem to az dziwne ze do tej pory tego nie poprawili bo gra sie super tylko to sedziowanie irytuje strasznie. Tyczy sie to tez czerwonych kartek, w zadnym meczu sedzia nie dal jeszcze czerwieni. Pomijam juz fakt ze czesto jest faul po czystych wslizgach w pilke

Edytowane przez naczelnik5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karnych praktycznie nie ma już przynajmniej od poprzedniej części. Możesz to zmienić modyfikując plik odpowiadający za gameplay. Do znalezienia na forum do którego link dawałem tu wcześniej. Ale pamiętaj, że jeżeli się zdecydujesz na to, to zmienią się też inne elementy gry. Osobiście używałem tego przy poprzedniej części i zmiany były na plus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm gram offline master league. Na poprzednim database i patchu evo web 3.0 gralo sie pieknie. Po ostatnim update od konami i wgraniu uaktualnienia evo web 3.5 gameplay jakby sie pogorszyl. Zaczalem master league od nowa ale tym samym zespolem itp i gra sie duzo mniej midonie , najbardziej irytuje nagminne przelatywanie pilki obok zawodnikow ktorzy nie reaguja , czasem pilka przeleci przez kilku zawodnikow blisko nich i 0 reakcji, powoduje to chaos i brak plynnosci w grze obu druzyn. Ktos jeszcze to zauwazyl czy to tylko ja mam takie wrazenie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w ogóle ma sens granie w MyClub bez drużyny naszpikowanej gwiazdami? Dopiero zacząłem, mam kilku bardziej znanych piłkarzy na wypożyczeniach + reszta noobków i dostaję od innych graczy jakieś niewyobrażalne bęcki po 7:0.

 

Nie jestem bynajmniej jakimś pro, dopiero przesiadłem się z PES 2017, ale tam nabiłem ponad 1200 godzin rozgrywki, wygrywałem słabszymi drużynami z silniejszymi po 10:0 na najwyższym poziomie trudności. Tutaj wiadomo, gameplay mocno odmieniony, ale założenia rozgrywki się nie zmieniły. Dobrze ogarniam taktykę i stosuję nieszablonowe zagrania, ale problem jakby tkwił w czym innym. Nic mi po dobrym ustawieniu, kiedy napastnik przeciwnej drużyny jest 3 razy szybszy od moich obrońców, a kiedy już dojdzie do kontaktu, to przewraca ich jak pachołki, kładzie bramkarza dziecinnym zwodem i wbiega sobie do bramki.

 

Czuję jakbym przeciwko ludziom, którzy grają na kodach. Nie chcę bóldupić, i tak średnio interesuje mnie multi i rozumiem, że jest wielu lepszych ode mnie, ale mimo wszystko gram w PESa praktycznie codziennie od 17 lat, a w 20-tce się czuję, jakbym pierwszy raz grał w symulator piłki.

 

Dziwaczne to tym bardziej, ale w singlu gra naprawdę mi się podoba, bo nagradza za skrupulatne budowanie akcji i kara za szukanie akcji bramkowej jedną wysoką piłką z połowy boiska. Tymczasem w multi niezależnie od ustawień krycia przeciwnicy przerzucają sobie piłki za moją linię obrony do Benzemy, Lewego czy Messiego na sterydach, który po sekundzie jest już kilka metrów za moim ostatnim obrońcą.

 

Mam wrażenie, że kupując grę w styczniu nie mam szans na jakąkolwiek zabawę przez internet, bo wszyscy grają mega mocnymi drużynami na jakichś dodatkowych boostach, albo znają jakieś exploity, których ja nawet nie chciałbym używać, wiedząc o ich istnieniu, bo taka gra w ogóle nie przypomina piłki nożnej. W lokalnym multi z ziomkami zabawa zawsze jest przednia, a po sieci to już kolejna odsłona, w której czuję się jak kukła do bicia. Czy ktoś jeszcze ma takie odczucia?

Edytowane przez Łukson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemem MyClub jest to że baza graczy jest na tyle mała że masz nikłe szanse na zagranie z kimś kto ma podobny skład, więc wtedy zaczyna ci szukać kogokolwiek by tylko zagrać mecz.

PES powinien miec crossplay bo innaczej to będzie bieda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemem MyClub jest to że baza graczy jest na tyle mała że masz nikłe szanse na zagranie z kimś kto ma podobny skład, więc wtedy zaczyna ci szukać kogokolwiek by tylko zagrać mecz.

PES powinien miec crossplay bo innaczej to będzie bieda.

 

W sumie nie pomyślałem o tym, że to gra wybitnie konsolowa, a pecetowcy dopiero od 3 lat nie dostają bieda wersji z last genów.

 

No nic, bynajmniej nie napalałem się na jakąś karierę w MyClub, po prostu od razu przejdę do ML. Serio niedoścignionym wzorem grania przez neta jest dla mnie PES6. Grało się ligi i turnieje na prywatnych serwerach dla fanów i te mecze były naprawdę wyrównane, no człowiek cieszył się jak dziecko z każdego ładnego zagrania. A teraz to przypomina jakieś 360 no scope - wszystkie piłki na jednego zawodnika, nawalić bramek, wygrać i następny. Chyba zrobiłem się na to za stary :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie pomyślałem o tym, że to gra wybitnie konsolowa, a pecetowcy dopiero od 3 lat nie dostają bieda wersji z last genów.

 

No nic, bynajmniej nie napalałem się na jakąś karierę w MyClub, po prostu od razu przejdę do ML. Serio niedoścignionym wzorem grania przez neta jest dla mnie PES6. Grało się ligi i turnieje na prywatnych serwerach dla fanów i te mecze były naprawdę wyrównane, no człowiek cieszył się jak dziecko z każdego ładnego zagrania. A teraz to przypomina jakieś 360 no scope - wszystkie piłki na jednego zawodnika, nawalić bramek, wygrać i następny. Chyba zrobiłem się na to za stary :E

Zmień na manualne sterowanie i wtedy poczujesz smak pesa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

właśnie zacząłem się zastanawiać nad kupnem PESa na playstation, bo na PCecie nie znajduje przeciwników online, a jeśli już znajdzie, to po długich oczekiwaniach. Na konsoli wyszukuje graczy szybciej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

właśnie zacząłem się zastanawiać nad kupnem PESa na playstation, bo na PCecie nie znajduje przeciwników online, a jeśli już znajdzie, to po długich oczekiwaniach. Na konsoli wyszukuje graczy szybciej?

podobnie, pod tym względem pes to porażka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to wyszukiwanie również jest bardzo irytujące. Wróciłem do PESa od wersji 19 i obecnie gram w 20. Wcześniej masę godzin poświęciłem na 3,4,5 i 6. Zwłaszcza na 6 online. Gdy kupiłem 19 gdzieś około rok temu to wyszukiwanie meczu trwało zwykle do 5 minut co było akceptowalne. Teraz w 20 nie jest tak kolorowo albo jest czas, że faktycznie znajduje te mecze, ale czasem 15 min a nawet więcej i nie znajduje nikogo. Dodam, że nie gram w my club gdyż ten tryb zupełnie mi nie odpowiada a zwłaszcza gra przepakowanymi drużynami, która wygląda jak naparzanie z jednej na drugą bramkę. Gram głównie divisions online. Osobiście brakuje mi czegoś takiego jak było w 6, że gracze tworzyli roomy i czekali na przeciwnika, jak ktoś wszedł mogłeś się dogadać kim gracie, słabe, mocne zespoły itp. Można by dodać do takich roomów sprawdzanie jakości połączenia i byłoby naprawdę ok moim zdanie. Teraz jesteśmy zupełnie zdani na wyszukiwarkę, która moim zdaniem nie jest do końca najlepsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są tutaj pokoje ale chyba tylko do MyClub jednak nie jestem pewien, wiem że w wersji lite można robić pokój i grać z kimś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@olek111, Kick Off/Friendly Match Lobby i tam są pokoje do tworzenia meczy.

 

No to jeśli na konsoli jest podobnie, to słabo. Czyli fifa bije pesa na głowe jeśli chodzi o rozgrywki online, tym bardziej szkoda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanko, czy w pesa da rade grac w trybie offline na steam? gdy przechodze w tryb offline i odpalam gre to wywala do pulpitu i zastanawiam sie czy to u mnie jest cos nie tak czy po prostu ta gra musi byc w trybie online. Nie chce automatycznych aktualizacji gry bo mam pare modow ktore po aktualizacjach przestaja dzialac, a nie widze opcji zeby wylaczyc aktualizacje?

Edytowane przez naczelnik5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Pobrałem sobie tak z ciekawości.

 

Jezus Maria. Mijają lata, a oni się dziwią, dlaczego ta gra jest niszowa.

 

CIĄGLE nie idzie ustawić sensownie klawiatury. Najpierw robię generycznie z jakimkolwiek padem odpowiednik klawiatury, a potem jeszcze w samej grze muszę dopiero podpasować te padowe przyciski - że nie, bo po co dodać klawiaturę. I tak co roku widzę, z uporem maniaka. Trzeba zrobić zdjęcie najpierw tego generycznego pada, a potem dopiero sobie ustawiać pod to klawiaturę już w grze. NOSZDEBILIZM.

 

Albo jak wyjść do menu w trakcie meczu. Jakoś mi mignęło coś na ten temat, ale kto zwraca uwagę na takie informacje - ESC NIE KIERUJE DO MENU BO PO CO.

 

Albo który przycisk przewija czołówkę początku meczu żeby po prostu grać? ŻADEN nie działa spośród skonfigurowanych. Parodia.

 

PODSTAWY! Cholerne Konami i te ich japońskawe podejście do gier. Dziadostwo.

I już nie chce mi się dalej próbować.

 

EDIT:

Po zaakceptowaniu regulaminów rzuca kilkanaście screenów jeden po drugim z "OK"... no nie można tego dać na jakiejś liście i sobie przeglądam?

Interfejs - DNO.

 

EDIT 2:

Przycisk przerwania powtórki to hamburger menu ze stron internetowych!

HAMBURGER MENU! Czy ten interfejs robił idiota?

 

EDIT 3:

Menu pauzy to "V". BUAHAHAHHAAAAAAAAA

 

EDIT 4:

Eeee... jak wyjść z gry? W sensie z menu gry do Windowsa? WTF?

Tak, wiem o Alt+F4.

 

(ciekawe, czy zapisze moje ustawienia hue hue)

Edytowane przez Sponsi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jestem pod ogromnym wrażeniem tej edycji. Gram już któryś sezon z rzędu, dzięki IPM gameplay patch gra z ai to ogromna przyjemność (zupełnie jak z kumplem offline mega realistycznie). Mamy prawię czerwiec a ja dalej gram w pesa, nie było tak od PES 6. To zasługa tego patcha zmienia w grze wszystko, kreatywność ai, podania, strzały, fizykę, faule, dużo karnych i czerwonych kartek. Coś pięknego. Do tego każdy stadion z ligi angielskiej, niemieckiej, hiszpańskiej, wloskiej i cała otoczka - murawy, bandy, scoreboard. Nie mogę się oderwać. W league mode nie ma żadnych skryptów vs ai

Edytowane przez raul_ole

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz zapodać linkiem do tematu skąd się ściągnie?

 

To jest ten patch?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Najnowsze DT do podmiany w folderze Data: wybiez opcje GK 2

https://mega.nz/file/DxcVVKiQ#6XlitfOxmmeb-rmKvO7dO7JxxYovYUl48pqDxAmg6s4

 

i nowe exe

https://mega.nz/file/e5tFXJzI#53rMMVUmH1lIdeQKZah3vaz32Yob3jJp9Ijj3ochQlM

 

z tego drugiego linku skopiuj tylko exe.

 

Czekam na opinie, to co podalem to tylko- (AŻ) gameplay, cala reszta to masa osobnych plikow.

Edytowane przez raul_ole

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jestem pod ogromnym wrażeniem tej edycji. Gram już któryś sezon z rzędu, dzięki IPM gameplay patch gra z ai to ogromna przyjemność (zupełnie jak z kumplem offline mega realistycznie). Mamy prawię czerwiec a ja dalej gram w pesa, nie było tak od PES 6. To zasługa tego patcha zmienia w grze wszystko, kreatywność ai, podania, strzały, fizykę, faule, dużo karnych i czerwonych kartek. Coś pięknego. Do tego każdy stadion z ligi angielskiej, niemieckiej, hiszpańskiej, wloskiej i cała otoczka - murawy, bandy, scoreboard. Nie mogę się oderwać. W league mode nie ma żadnych skryptów vs ai

Szczera prawda, gra z IPM patch i modami do gameplayu to zupełnie inny PES , gdyby nie one to na pewno nie gralbym tak duzo jak teraz. Gra z modami bardzo przypomina transmisje w tv , jest naprawde realistycznie. Po kilku sezonach zagrałem jeden mecz w fife 20 i czułem sie jakbym sie cofnal o 10 lat, drewno jak sie patrzy. PES z modami to perełka w brzydkim opakowaniu.Z fifa jest odwrotnie , pieknie opakowana z marna zawartością.

 

Najnowsze DT do podmiany w folderze Data: wybiez opcje GK 2

https://mega.nz/file/DxcVVKiQ#6XlitfOxmmeb-rmKvO7dO7JxxYovYUl48pqDxAmg6s4

 

i nowe exe

https://mega.nz/file/e5tFXJzI#53rMMVUmH1lIdeQKZah3vaz32Yob3jJp9Ijj3ochQlM

 

z tego drugiego linku skopiuj tylko exe.

 

Czekam na opinie, to co podalem to tylko- (AŻ) gameplay, cala reszta to masa osobnych plikow.

 

 

a tutaj link do patcha dodajacego ligi ,stroje herby i składy:

https://www.pesnewupdate.com/2020/04/efootball-pes-2020-ipm-patch-2020.html

Edytowane przez naczelnik5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie znalazłem ten patch, chyba on działa z gameplayem? Nie mam kupionego PES20, może kupię jak to tak fajnie teraz się pyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Właśnie znalazłem ten patch, chyba on działa z gameplayem? Nie mam kupionego PES20, może kupię jak to tak fajnie teraz się pyka.

gameplay mod działa niezaleznie czy uzywasz patcha czy grasz na czystym pesie , po prostu zmienia rozgrywke. Jeśli chcesz popykac w piłkę na kompie to 100zl za PESa można dac , a teraz nawet widzę klucze steam w sklepach chodzą koło 80zl( FIFA moim zdaniem nie jest warta nawet połowy tej ceny). PES z modami miodzio.

Edytowane przez naczelnik5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak coś w gamepassie (4zł) jest PES2020, sprawdzę z ciekawości tego moda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby co to tych modów jest więcej i można po prostu przetestować i wybrać który gameplay najbardziej nam odpowiada, jakby ktoś był zainteresowany to mogę podesłać link do forum na PW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na PC nie ma w game passie. Zresztą gier Microsoft nie da się edytować, bo blokują dostęp do folderów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Gra ktoś z Was panowie w trybie online co-op (2x2, 3x3) w ePesie 2020?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PES jest fajny ale nie wiem jak was, mnie ta gra denerwuje z powodu slamazarnosci zawodnikow. Mija po prostu zbyt duzo czasu miedzy nacisnieciem przycisku a reakcja zawodnika. Sa malo zwrotni tzn jak biegne prosto i nagle wbiega na mnie przeciwnik to nie moge nic zrobic bo zanim moj minie rywala to juz pilki nie mam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...