Skocz do zawartości
SWAT85

[Modernizacja]2000-3000/GRY/B-OC/brak/główne

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, rozchodzi się o następujący zestaw:

 

CPU Intel Core i5-4460 /3.2GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/

GPU EVGA GeForce GTX 970 SC ACX2.0 4GB DDR5 256bit (1317/7010)

MB MSI H81M-P33 /intel H81, LGA1150/

RAM Crucial 2x 8GB 1600MHz CL9 Ballistix

Zasilacz to Thermaltake Smart SE 530W 80+ 140mm modular.

 

 

Wszystko zamknięte w Zalman Z1 USB3.0 black. Monitor to obecnie LG 22MP57VQ-P (IPS, 5ms, HDMI/DVI). Wolalbym go póki co zostawić, ale jeśli okaże się wąskim gardłem, rozważę zamianę.

Dziękuję za odpowiedź!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zagmatwany ten post. Podałeś zestaw jaki masz, no fajnie. Do tego monitor, który może okazać się wąskim gardłem?

Modernizacja tego zestawu nie ma sensu i tyle. Sprzedajesz procka/mobo/ram/gpu póki jeszcze możesz za to dostać parę złociszy i kupujesz nowy zestaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zagmatwany ten post. Podałeś zestaw jaki masz, no fajnie. Do tego monitor, który może okazać się wąskim gardłem?

Modernizacja tego zestawu nie ma sensu i tyle. Sprzedajesz procka/mobo/ram/gpu póki jeszcze możesz za to dostać parę złociszy i kupujesz nowy zestaw.

 

 

A czy mógłbyś wskazać cechę mojego postu, która wskazuje na jego zagmatwanie? Byłem pewien, że wyraziłem się dokładnie, a sam post jest zwięzły. Za opinię oczywiście dziękuję, czekam na inne punkty widzenia, choć myślę, że będą się z Twoim pokrywać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem tego zdania " Monitor to obecnie LG 22MP57VQ-P (IPS, 5ms, HDMI/DVI). Wolalbym go póki co zostawić, ale jeśli okaże się wąskim gardłem, rozważę zamianę." Po przeczytaniu tego wydaje mi się, że owe wąskie gardło, o którym piszesz dotyczy według Ciebie monitora?

Monitor sam w sobie nie może być wąskim gardłem, to pojęcie dotyczy gpu lub cpu.

Jeśli upgrade to wymiana procka na i7 4770 i gpu na jakiś gtx 1070/80 (uzywki ofc). Z 1080 wyjdzie jakoś ~ 2 tysie.

Edytowane przez poof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem tego zdania " Monitor to obecnie LG 22MP57VQ-P (IPS, 5ms, HDMI/DVI). Wolalbym go póki co zostawić, ale jeśli okaże się wąskim gardłem, rozważę zamianę." Po przeczytaniu tego wydaje mi się, że owe wąskie gardło, o którym piszesz dotyczy według Ciebie monitora?

Monitor sam w sobie nie może być wąskim gardłem, to pojęcie dotyczy gpu lub cpu.

Jeśli upgrade to wymiana procka na i7 4770 i gpu na jakiś gtx 1070/80 (uzywki ofc). Z 1080 wyjdzie jakoś ~ 2 tysie.

 

Już precyzuję, bo faktycznie zabrakło sensu: miałem na myśli granie w rozdziałce wyższej, niż FullHD. na jednym z wątków przeczytałem, że propozycja zestawu zależy od rozdzielczości, w jakiej planuje się rozgrywkę... być może źle zrozumiałem tę wypowiedź.

 

Nie chciałbym się bawić w używki - nie mam zaufania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc z nowych o upgrade zapomnij bo ceny są z kosmosu, o ile gdzieś zobaczysz dostępną tą i7 4770 to jest ona w cenie i7 8700 xd O cenach gpu 10xx nie wspomnę.

Zostaje sell tego co masz i kupno nowego zestawu.

Z budżetem jaki posiadasz monitor FHD będzie najoptymalniejszy. Najtańsze, niekoniecznie dobre 1440p zje 1/3 budżetu, a te lepsze są od 1050zł. Porywając się na 1440p musiałbyś zainwestować w kartę graficzną za ~ 1600zł minimum aby cieszyć się komfortową rozgrywką.

Nawiązując do tego co napisałeś "że propozycja zestawu zależy od rozdzielczości" to po częsci prawda bo monitory o wyższej rozdziałce niż FHD bardziej jadą po gpu niż cpu, co nie zmienia faktu, że jeśli na FHD cpu dawał 50fps to na 1440p/4k da więcej - to się nie zmieni. Zmieni się ilość generowanych fps przez gpu (spadną).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już precyzuję, bo faktycznie zabrakło sensu: miałem na myśli granie w rozdziałce wyższej, niż FullHD. na jednym z wątków przeczytałem, że propozycja zestawu zależy od rozdzielczości, w jakiej planuje się rozgrywkę... być może źle zrozumiałem tę wypowiedź.

 

Nie chciałbym się bawić w używki - nie mam zaufania.

Nie kupisz nowego procesora pod obecne mobo. Już ich nie produkują ;) A jeśli już to jak kolega napisał - w cenach z kosmosu.

Na 1440p masz za mały budżet zwłaszcza jak chcesz nówki. Do najnowszych gier to dopiero od poziomu rtx2060 można poważnie zacząć myśleć o takiej rozdziałce... a i tak w niektórych grach musiałbyś czasem przyciąć jakieś detale.

 

Innymi słowy przy takim budżecie jak nie chcesz używek (musiałbyś wymienić procesor) sprzedaj ten sprzęt i złóż nowy zestaw. W zasadzie to nawet za te 3k złożysz zestaw lepszy od obecnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porywając się na 1440p musiałbyś zainwestować w kartę graficzną za ~ 1600zł minimum aby cieszyć się komfortową rozgrywką.

 

Rozważam to. Tylko jaka? rtx 2060?

 

Myślę o rozszerzeniu budżetu do około 3500 za cały nowy zestaw. Poobserwuję, czy się nie pojawi albo czy już go nie ma - nie chce dublować, a Wam na pewno nie chce się pisać dwa razy tego samego :)

Edytowane przez SWAT85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samej karty i monitora na 1440p (bez zmiany procka) bym nie robił. Dlaczego? Coraz więcej gier zapycha gołe 4 rdzenie więc granie byłoby niekomfortowe i aby byś się denerwował, że wydałeś 3k na gpu i monitor a masz 20-30 fps.

Na Twoim miejscu zacząłbym od wymiany skrzynki a dopiero z czasem pomyślał o monitorze.

Na upartego zostawiając Twoje dyski, zasilacz i obudowę da radę sklecić coś na ryzenie 2600 + mobo do OC + 16gb ramu 3000mhz + rtx 2070 w budżecie do 3.5k

Edytowane przez poof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...