Skocz do zawartości
azgan

Niesamowita oprawa graficzna i artystyczna czyli screeny z najpiękniejszych gier

Rekomendowane odpowiedzi

Odin nie potrafi nawet zrobić SS z PS5 .... ?

  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, ODIN85 napisał:

A jak to potem mam niby zgrać na kompa?

Pewnie jeszcze nie raz ci się przyda.

pomoc@pl.playstation.com

A to telefon 22 397 89 24

  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee. ale wtedy nie będzie widać HDR :E 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e3c1cabcc55f28b3d6f5520d4eda3bb6.png

Może nie jest to niesamowite ale za to bardzo klimatyczne :D

 

 

  • Like 2
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, kadajo napisał:

Może nie jest to niesamowite ale za to bardzo klimatyczne :D

I jakie inne do AC, FC i innych BFów!;)

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech, te bullshoty z modowanego Crysisa, nadal ktoś sądzi, że ludzie się na nie nabierają i wierzą, że Crysis wygląda lepiej niż nowe gry... :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie lepiej byłoby, gdyby do tematu trafiały faktyczne screeny, a nie jakieś podkręcone filtrami, szczególnie że w nowych grach są do tego nawet specjalnie zaimplementowane narzędzia. Gram, robię screena i wrzucam do tematu. Bez żadnych sztucznych polepszaczy. Od razu by wyszło, że ponad połowa obrazków w tym temacie wcale nie jest taka niesamowita i że dana gra prezentuje całkiem standardowy poziom. Co mi po wypaczonych screenach, skoro grając oprawa wygląda inaczej? Ludzie lubią się oszukiwać.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Zas napisał:

Ech, te bullshoty z modowanego Crysisa, nadal ktoś sądzi, że ludzie się na nie nabierają i wierzą, że Crysis wygląda lepiej niż nowe gry... :E

Zmodowany Crysis na Ultra wygląda bardzo dobrze ... ale na premierę w 2007 nawet posiadacze dwóch podkręconych 8800 GTX Ultra z podkręconym Q6700 nie mieli szans go tak pociągnąć w 1080p 60kl/s (no i nie było jeszcze modów). :-) Dwie takie karty wciąż były wolniejsze niż jeden GTX 1650, który jak powszechnie wiadomo mocarzem nie jest. Podejrzewam, że Crytek zakładał większy postęp w pecetach jak i konsolach po 2008. Wiele firm zostało zaskoczonych słabością konsol wydanych późno, bo w 2013 (których CPU mają niższą wydajność od niepodkręconego Q6700 i w dodatku rozłożoną na 8 rdzeni :E).

Jaguar 2 rdzenie 1 GHz robi 49 pkt w CB20 (ale tylko 9 watów)

Jaguar 8 rdzeni 1.75 GHz robi 343 pkt w CB20 (Xbox One)

Kentsfield 4 rdzenie 3 GHz robi 645 pkt w CB20

Zen 2 8 rdzeni 3.5 GHz robi 4200 pkt w CB20 (>10x Xbox One)

Zen 3 8 rdzeni 4.5 GHz robi 6000 pkt w CB20

Zen 5 16 rdzeni 5 GHz 16 000 pkt w CB20 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Zas napisał:

Ech, te bullshoty z modowanego Crysisa, nadal ktoś sądzi, że ludzie się na nie nabierają i wierzą, że Crysis wygląda lepiej niż nowe gry... :E

No nie, nie wygląda lepiej, 14 lat to szmat czasu. Technologia nie stoi w miejscu. Po prostu jestem przyjemnie zdziwiony tym, a ostatnio grałem w Crysisa zaraz po premierze, że ten silnik był tak "futurystyczny" a assety przygotowane na tyle starannie, że wystarczyło tylko podmienić tekstury na HD i chyba dwa shadery, żeby grało się w to całkiem przyjemnie i dzisiaj. A w związku z tym, że w niektórych kwestiach mamy w branży wręcz regres, to fizyka w grze dalej stoi na wysokim poziomie.
Grałem ostatnio w Prey (2017), ten sam CryEngine tylko w nowszej wersji, masakrycznie bezpłciowa gra (mówimy o oprawie plastycznej), nawet nie pomyślałem o tym, żeby tam jakiegoś screena zrobić.

1 godzinę temu, Pawelek6 napisał:

Ogólnie lepiej byłoby, gdyby do tematu trafiały faktyczne screeny, a nie jakieś podkręcone filtrami, szczególnie że w nowych grach są do tego nawet specjalnie zaimplementowane narzędzia. Gram, robię screena i wrzucam do tematu. Bez żadnych sztucznych polepszaczy. Od razu by wyszło, że ponad połowa obrazków w tym temacie wcale nie jest taka niesamowita i że dana gra prezentuje całkiem standardowy poziom. Co mi po wypaczonych screenach, skoro grając oprawa wygląda inaczej? Ludzie lubią się oszukiwać.

Nie wiem jak tam inni, ale ja po prostu robię screeny w czasie rozgrywki, przystajesz na chwilę, kadrujesz coś tam i naciskach klawisz Print Screen, to tyle. Czyli, tak jak piszesz, gram, robię screena i wrzucam do tematu, podejrzewam, że większość tak robi.
Co to są "wypaczone screeny"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po obróbce przecież rzecz jasna. Niekiedy i bezpośrednio od razu w grze, jeżeli ta oferuje specjalny tryb fotograficzny, w którym jest sztucznie podkręcana jakość obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No akurat tryby foto są rożne, czasem w ścigałakch tylko tak da się zrobić fajne "zdjęcia", ale nawet jeśli tryb foto nie polepsza grafiki, to czasem dodaje filtry, czego też należałoby unikać...

Ogólnie jednak najlepiej by było gdyby tryb foto g każdej grze oznaczał po prostu ukrycie UI, no, ew. uwolnienie kamery...

Chociaż ja tam głównie śmiałem się z tego, ze po prostu nadal się tu wkleja Crysisa na modach :)
Ale spoko, sam tu wklejałem zmodowanego... Dooma 3 :E
No ale gra świateł nadal bywa tam kapitalna
. Gdyby nie geometria, i tekstury, i shadery (mod je zmienia...)... to też mógłby robić za wciąż ładną grę... ale to ze względów artystycznych :E
W Crysisie niestety artyzmu było mało :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czegoś tutaj nie rozumiem. My jesteśmy PC Master Race i modujemy gry, bo po prostu mamy to we krwi ;)

Chyba nie chcecie tutaj purytańskiego wątku ze screenami tylko z niezmodowanych wersji? Bo takiego, na przykład Skyrima, to byłoby tu wstyd wrzucać. I jaki to ma sens? Chcecie zrobić też rekomendowane ustawienia graficzne, przy których można trzaskać screeny i takie przy których nie wypada?

Ja wrzucam zawsze screeny bezpośrednio z rozgrywki i z gier w które aktualnie gram (stąd te z Crysis). Jeżeli oczywiście uznam, że są tego warte.
Z reguły, w czasie rozgrywki, używam ReShade, żeby to i owo poprawić albo zmienić, bo mogę (PCMR) i w taką grę gram. Są też modyfikacje ingerujące głębiej w stronę wizualną gry, podmieniające tekstury, czy zmieniające oświetlenie, ale rozumiem, że ktoś je instaluje, to właśnie po to, żeby grać w taką, zmodowaną wersję gry.

Owszem, teraz w każdej prawie grze jest tryb foto, ale z reguły oferuje on tylko proste filtry kolorystyczne, czasem efekt głębi ostrości, i te efekty nie są dostępne w czasie zwykłej rozgrywki (może w HZD ingeruje też w grafikę, nie jestem pewien). Jest też Ansel, do nowszej wersji Nvidia zatrudniła Marty Mcfly'a i Crosire, więc są tam shadery podobe do tych z ReShade. Więc może robienie screenów w trybie foto i używanie filtrów kolorystycznych, niedostępnych w trakcie normalnej rozgrywki, wam się nie podoba?

Przypominam tylko, że Doom 2016 pozwalał na wybranie "tone mappera" w opcjach graficznych, a z każdym ta gra wyglądała trochę inaczej.

8 godzin temu, Pawelek6 napisał:

Po obróbce przecież rzecz jasna. Niekiedy i bezpośrednio od razu w grze, jeżeli ta oferuje specjalny tryb fotograficzny, w którym jest sztucznie podkręcana jakość obrazu.

Przykro mi, ale to zdanie nie ma sensu. Grafika w grze, powiedzmy, że mówimy tutaj o PC, zawsze jest "obrabiana", masz tonę post procesów i efektów, które z reguły możesz włączyć lub wyłączyć w panelu opcji graficznych. Włączenie głupiego antyaliasingu czy HBAO+ też zaliczasz do sztucznego podkręcania jakości obrazu? Nie ma żadnej różnicy, czy dorzucisz podobne efekty w ReShade czy jakiejś dedykowanej modyfikacji do danej gry.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nie rozumiesz przekazu :heu:

Teksty PCMR są... słabe. Ilu graczy PC w rzeczywistości cokolwiek grzebie? Oj, mały procent to będzie, a pewnie nawet poniżej 1%. To tak jak z ludźmi, którzy cokolwiek ogarniają z tematyki PC. Można powiedzieć, że są tutaj na forum, jednakże takie forum w odniesieniu do wszystkich ludzi używających komputera, to nie jest nawet 1%. Poza tym, ten cały PCMR... Ceny i przed obecną sytuacją z grafikami były już bardzo wysokie. Płyty do mainstream za 1,5 tys.? Ja jeszcze pamiętam czasy jak topową płytę kupowało się za ok. 600zł, a za ok. 1000zł to chodziły pod HEDT. "Wyścig do wysokich cen" to się powinno nazywać. I tak jak mówiłem, ludzi którzy cokolwiek potrafią przy PC jest mało i dotyczy to również graczy, nie brakuje takich co nawet rozdzielczości sobie nie ustawią, tylko instalują i grają od razu. Ten cały PCMR jest głupi i przereklamowany, ot dla garstki ludzi, małego procentu. Dodam, że sam gram na PC, żeby nie było.

A wracając do tematu. To ile ma wspólnego taki screen z trybu foto po 10 filtrach z tym co widać normalnie grając? No chyba nie jest to jedno i to samo. Screen cud, a realna gra jakby troszkę inaczej wygląda, hm...

Edytowane przez Pawelek6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, napisz mi proszę, jaka to gra, w tym demonizowanym przez ciebie trybie foto, wygląda o dwie klasy lepiej niż w czasie normalnej rozgrywki, żebym ten "przekaz" zrozumiał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.06.2021 o 07:18, ODIN85 napisał:

P-20210611-210630-1.jpg

Kończ waść, wstydu oszczędź.

W dniu 12.06.2021 o 20:14, Zas napisał:

Eee. ale wtedy nie będzie widać HDR :E 

:rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, kamilos69 napisał:

Kończ waść, wstydu oszczędź.

Chyba nie do końca Kolega @kamilos69rozumieten zwrot (?) ;) 

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy zinterpretuje jak chce. Resztę pozostawiam bez dalszego komentarza :finger: 

Edytowane przez kamilos69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz dajcie spokój z tym Crysisem, roślinnośc to jeszcze jakoś wygląda z daleka ale np skały wyglądają jak makiety z papieru pomalowane plakatówkami, ta gra bardzo sie zestarzała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze ze te kamienie naprawdę w oryginale wyglądają lepiej :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...