Skocz do zawartości
azgan

Niesamowita oprawa graficzna i artystyczna czyli screeny z najpiękniejszych gier

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, Lypton napisał:

Nie za bardzo kumam "te technologię", albo bardziej "zachwyt" nad nią. Przecież po teksturach proceduralnych, już od "100 lat" nakładamy tekstury foto.
Kiedyś animowało się szkielet. Dziś robi się mocapa. Kiedyś foto teksturę rzucało się na jakiś główny obiekt typu podłoga albo blat stołu, by złudzenie prawdziwości było lepsze, ale... to jest przecież to samo.
Tylko że fotografujesz wszystko co się da, od otoczenia, po krzaczory i drzewa. Mechanizm ten sam. Tylko robota bardziej hurtowa.

Jednak diaboł w szczegółach. ;) Najlepsze foto sceny będą sztuczne i kupiate, bez porządnej jakości światła. 

I tylko o to mi chodziło.
Bo to że obiekty z fototeksturami, to luz i normalka, ale dopiero (dobrze) oświetlone - a jednak zrenderowane! - fajnie oszukują oko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JSgNRDn.jpg

KZ7A8iK.jpg

Styl oprawy bardzo mi się podoba, gameplay też jak to Arkane możliwości od groma, ale optymalizacja to ssie dalej ! 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.08.2022 o 20:45, *** ChOpLaCz *** napisał:

Nie za bardzo kumam "te technologię", albo bardziej "zachwyt" nad nią. Przecież po teksturach proceduralnych, już od "100 lat" nakładamy tekstury foto.
Kiedyś animowało się szkielet. Dziś robi się mocapa. Kiedyś foto teksturę rzucało się na jakiś główny obiekt typu podłoga albo blat stołu, by złudzenie prawdziwości było lepsze, ale... to jest przecież to samo.
Tylko że fotografujesz wszystko co się da, od otoczenia, po krzaczory i drzewa. Mechanizm ten sam. Tylko robota bardziej hurtowa.

Jednak diaboł w szczegółach. ;) Najlepsze foto sceny będą sztuczne i kupiate, bez porządnej jakości światła. 

I tylko o to mi chodziło.
Bo to że obiekty z fototeksturami, to luz i normalka, ale dopiero (dobrze) oświetlone - a jednak zrenderowane! - fajnie oszukują oko.

 

nie wiem czego tu nie rozumieć, fotogrametria rózni sie tym od zwykłej tekstury ze oprócz koloru zdejmuje geometrie z fotografowanego obiektu, co szczegolnie dobrze przydaje sie przy robieniu obiektów trudnych w klasycznym modelowaniu a które mają byc bardzo realistyczne, np różne rodzaje skał które dzięki fotogrametrii są bardziej realistyczne niż ich stare odpowiedniki modelowane ręcznie jakie mozna było widziec przez wiele lat w różnych grach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Azakiel napisał:

 

nie wiem czego tu nie rozumieć, fotogrametria rózni sie tym od zwykłej tekstury ze oprócz koloru zdejmuje geometrie z fotografowanego obiektu, (...)

?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.08.2022 o 21:58, Lypton napisał:

2022086095755.jpg

2022086142059.jpg

2022086142948.jpg

Szo to??

I dlaczego dalej nie podpisujecie gier wy nicponie :naughty:

Edytowane przez bleidd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, bleidd napisał:

Szo to??

I dlaczego dalej nie podpisujecie gier wy nicponie :naughty:

Specjalnie nie podpisałem i czekałem na pytanie o tytuł, bo odpowiedź może być lekko zaskakująca. Otóż jest to Assassin's Creed: Valhalla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Lypton napisał:

Specjalnie nie podpisałem i czekałem na pytanie o tytuł, bo odpowiedź może być lekko zaskakująca. Otóż jest to Assassin's Creed: Valhalla

No rzeczywiście, o tym na nawet nie pomyślałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

f30424954441850d.jpg

 

820cd1a9974fefef.jpg

 

f78fd3e003d28a0e.jpg

 

14c800be4cc1d94c.jpg

 

0a45691374ed9dba.jpg

 

d01ae37c0f8d434c.jpg

 

e05902e13c07302d.jpg

 

f711c2d9de71cce3.jpg

 

d0bad06d70f4b032.jpg

 

ef457b5fe572d56c.jpg

 

 

Edytowane przez bbandi
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FedEx - najgorszy kurier w Polsce.
Pierwszy raz w życiu zginęła mi paczka - właśnie z FedExu.
W sumie nie dziwota, czytając o warunkach pracy... ale co mnie to obchodzi :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...