Skocz do zawartości
azgan

Niesamowita oprawa graficzna i artystyczna czyli screeny z najpiękniejszych gier

Rekomendowane odpowiedzi

Graficznie dodatek Cybera po prostu urywa głowę czy to z PT czy z RT jest obłęd graficzny a tak jak ktoś napisał wcześniej gra w nocy robi największe wrażenie.

Cyberpunk-2077-C-2020-by-CD-Projekt-RED-

Edytowane przez MrKetiw
  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To też dołożę od siebie, CP2077/Widmo Wolności

Cyberpunk-2077-Screenshot-2023-10-04-22-

photomode-09102023-215246.png

photomode-03102023-222959.png

photomode-04102023-211857.png

photomode-28092023-124004.png

photomode-28092023-131357.png

photomode-02102023-210934.png

photomode-10102023-220631.png

photomode-02102023-215426.png

Edytowane przez Pavel87
  • Like 6

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cyberpunk 2077

gZyM4bK.jpg

En7HwAV.jpg

Hj9dUYk.jpg

1aAad0X.jpg

Edytowane przez .PaVLo.
  • Like 5

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Masakryczny black crush, na drugim SS prawie nic nie widać.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zdecydowanie ma swoje momenty :) fabularnie też lepszy niż pierwsza część :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam pytanie do tych co pograli w obie części i dłużej w dwójkę.

Czy jeśli jestem osobą, której nie jara ani filmowość ani  filmowe wstawki z superanimacją postaci w grze, a do tego taką, która nie lubi nawet gameplayu typu Batman: Akham City, to czy jest sens kupowania jedynki, czy lepiej poczekać na dwójkę na PC?

Bo tutaj poza nudnie się dla mnie zapowiadającymi walkami, jest przynajmniej latanie, które na pewno będzie mnie dobrze bawić. To może nie ma sensu się męczyć z jedynką i od razu zacząć od S2?

Wstawki filmowe mnie bawią średnio przez 20 sekund. Później już nie, nawet jeśli są techniczną pokazówką jak w Ratchecie Rift Apart. Ja wiem, że gra jest wspaniała bo wygląda jak film o superbohaterach, no ale na mnie to nie działa, a w materiałach z jedynki widziałem właśnie głównie walki ala te z Batmana, które mnie tam strasznie wynudziły, bo ogólnie mnie klepanie się po mordach już mało bawi.

Z góry dzięki za info

Edytowane przez Ronson

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak patrzę na takie screeny... 
Jakie jest Wasze zdanie nt gonitwy za rozdziałkami?
8K? Po kiego?! Przecież 4K wygląda już wybornie, a i tak diaboł tkwi w szczegółach - czyt. geometrii świata - czyt. dwunastokątne "koło" nawet w 12K nie stanie się nagle gładkim kołem.
Co myślicie o technikach pow. 4K?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Patrzysz na statyczny screen. W ruchu w nawet natywnym 4K będzie znacznie gorzej, a z upscallerami, AI, TAA, whatever, to już naprawdę duuużo gorzej.

Do tego na PS5 grafa futra i rozdzielczość są OK tylko w trybie 30/40fps. W 60 już trochę słabo, bo 4K to tylko target dla upscallera. To się tyczy tak Ratcheta RA jak i Spidermanów.

Wracając do rozmycia w ruchu przez upscallery opierające się o analizę więcej niż 1 klatki - Żeby tego uniknąć, trzebaby to wyłączyć. Niestety tutaj jest problem, nie ma jak użyć skutecznie MSAA. Zostaje więc DSR.

Dlatego aby nie mieć kompromisu w ruchu, do gry w 1440p przydałoby się 2880p a do 4K aż 8K. 

Przy dobrym AA, czyli albo DSR, albo gra robiona z myślą o MSAA x4 właśnie, w tradycyjnym graniu 4K już moim zdaniem w zupełności wystarczy. W VR jeśli obraz rozciągniemy na 2x większy obszar, to piksele w 4K będą jak w 1080p, więc tutaj w sumie to 16K @180Hz byłoby idealne. No i x2 dla obu oczu. 

Lejąc na obraz w ruchu to wyjdzie tak jak mówią fachoFcy z Digital Foundry, że to już "post resolution era" i że więcej nie ma sensu bo niewiele daje poza trochę poprawioną ostrością. 

A co do kantów - jako geometrofil i poligonofil, od razu zauważyłem lampkę na screnie wyżej. Dosłownie po sekundzie oglądania i zaraz po myśli "o, takie wnętrza bym chciał mieć w VR standalone" :D)

aa388a7a9c3161eb75fd6080db73d37c.png

Edytowane przez Ronson

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

rozdzielczość i jakość obrazu to jest jak wszystko w korpo kwestia focus testów ; ) te marketingowe cuda nie biorą się z powietrza i doświadczam tego grając na konsoli. Po prostu statystycznie ludzie na konsolach grają ze znacznie większej odległości, a więc rozdziałka nie ma takiego znaczenia i bardziej iiczą się gładkie krawędzie. Dlatego wszystkie techniki czasowe tak się rozwinęły. Z 2,5 czy 3 metrów na TV 55 cali nie zobaczysz specjalnej różnicy między 1080p -> 4K a natywnym 4K o ile oczywiście nie ma migotań i innych cudów.

Tak samo DLSS i inne FSR. Focus testy i statystyki. Na 10 realną różnicę zobaczy 2, a dla 8 będzie to wszystko jedno. 

W ogólnym rozrachunku ludzie podczas normalnej gry łatwiej wyłapują ząbki na obiektach niż problemy z ostrością i detalami, dlatego TAA i pochodne wygrywają a MSAA i podobne zdechły, bo kosztują sporo a są mało efektywne.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
16 godzin temu, *** ChOpLaCz *** napisał:

8K? Po kiego?! Przecież 4K wygląda już wybornie, a i tak diaboł tkwi w szczegółach - czyt. geometrii świata - czyt. dwunastokątne "koło" nawet w 12K nie stanie się nagle gładkim kołem.

To nie chodzi o "gładkie koło", 8k ma sens jak najbardziej ale powiedzmy od 90" w górę bo np 8k na 55" to nie ma sensu wcale, oglądałem kiedyś różne wrażenia osób na 8k i zdecydowanie na wielkim ekranie robi robotę, gość oglądał jakieś zwierzaki na 90" i mówił że to już się zbliża do realizmu bo zwierzak jest wielki i np widać na nim niesamowite szczegóły gdzie na 4k na takim byku już takich wrażeń nie osiągniesz ale wiadomo że to nie jest dla Kowalskiego który ogląda TVP w HD.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie, nie. Miałem na myśli gaming, klasyczny. Nawet niekoniecznie na tv. Na mońkach. Imo 4k, to zdroworozsądkowe optimum na 27-32'.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi