Skocz do zawartości
SWAT85

[Zestaw]3500/GRY/B-OC/brak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Po naradzeniu się z Wami odnośnie modernizacji mojego zestawu, zgodnie z Waszymi sugestiami zgłaszam potrzebę zbudowania nowego zestawu. 3500 nie chcę przekroczyć bezwzględnie. Peryferia mam, monitor (LG 22MP57VQ-P) planuję zmienić, ale to w swoim czasie. Mój stary komputer to:

 

CPU Intel Core i5-4460 /3.2GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/

GPU EVGA GeForce GTX 970 SC ACX2.0 4GB DDR5 256bit (1317/7010)

MB MSI H81M-P33 /intel H81, LGA1150/

RAM Crucial 2x 8GB 1600MHz CL9 Ballistix

Zasilacz to Thermaltake Smart SE 530W 80+ 140mm modular.

 

Jak rozumiem, wszystko z powyższych na sprzedaż. Proszę o zaproponowanie zestawu wraz z zasilaczem, obudową i dyskiem SSD, zamówię sobie wtedy całkiem zmontowany i przełożę do niego mój dysk, nagrywarkę i SSD. Nie wiem, czy poradziłbym sobie z montażem nowych części do starej obudowy i zarządzaniem kablami, już dawno nie rozmontowywałem komputera. Mam nadzieję, że post klarowny :)

Dzięki!

Edytowane przez SWAT85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.x-kom.pl/lista/8rrcr856x - od ceny odlicz kody na gry, sa za 1 grosz po wrzuceniu do koszyka wlasnego

 

Zasilacz sobie przełóż ze starego zestawu, jak jest sprawny to nie ma sensu póki co zmieniać. Zarządzanie kablami to nie problem, najwyżej ułożysz po swojemu, przecież nic się nie stanie tylko będzie brzydziej wyglądać.

Edytowane przez Dirian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HM, sporo przekroczony budżet, ale kto wie, czy nie rozważę, jako że wygląda solidnie.

Wyznam, że nigdy nie słyszałem o firmie Palit...

 

Jeśli odradzasz sprzedaż zasilacza, to nie będę też brał obudowy, jeśli te nowe rzeczy wejdą do Zalmana Z1.

Edytowane przez SWAT85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budżet nie jest przekroczony. Od 4068zł odliczasz 598zł (za gry, które w Twoim koszyku będą po 1 groszu) więc wychodzi 3470zł i 2 grosze.

Palit jest znanym producentem, robi jedne z lepszych kart graficznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odejmij cenę za gry ktore sie dodaja z automatu do koszyka i mieścisz się w budżecie.

 

Zasilacz można zostawić, obudowę też jeśli wszystko sprawne.

 

Co do Palita, to jak wyżej - ostatnimi laty to jedna z lepszych firm (dobre chłodzenia, fajne ceny). Alternatywnie można wziąć np. Gigabyte - https://www.x-kom.pl/p/492336-karta-graficzna-nvidia-gigabyte-geforce-rtx-2060-windforce-2x-oc-6gb-gddr6-v20.html

Edytowane przez Dirian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budżet nie jest przekroczony. Od 4068zł odliczasz 598zł (za gry, które w Twoim koszyku będą po 1 groszu) więc wychodzi 3470zł i 2 grosze.

Palit jest znanym producentem, robi jedne z lepszych kart graficznych.

 

 

Fakt, przeoczyłem odliczenie :D Szejm on mi.

 

Podobnie dziwiłem się, że proponowaliście mi 3 lata temu EVGA, firmę, o której również nic nie wiedziałem. Z GF od EVGI jestem bardzo zadowolony, działała jak należy.

 

Czy wynajdziecie mi jakąś propozycję z pocesorem Intel? Czy Ryzeny są obecnie w tak dobrym stosunku cena/jakość, że nie ma to sensu?

Edytowane przez SWAT85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie ma sensu brać Intela - mniej wątków (i5 9400f jako alternatywa dla Ryzena 5 2600) i gorsze opcje rozbudowy w przyszłości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poc względem cena/wydajność to ryzeny brylują. PO OC ryzen 2600 jest tak samo wydajny jak i5 9400f z tym, że ten pierwszy ma przewagę wielowątkowości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam bardzo, jutro odbieram części. Czy jest coś, o czym powinienem pamiętać podczas montażu tego wszystkiego do mojego Zalmana Z1? Planuję sprzedać zdemontowane części. A jak z procesorem? pozostawić go w płycie głównej czy można bezpiecznie zdemontować? Nie mam dużej wiedzy o montażu, stąd te pytania. Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procek można wyjąć, no chyba że chcesz sprzedać z płytą razem to nie musisz.

 

Montaz jak montaz, powoli i ostrożnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...