Skocz do zawartości
sonek231

Jaki procesor wybrać

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Skłaniam się ku zakupowi stacjonarki bo mój 4 letni laptop już trochę nie daje rady, a w upały szczególnie,(i5 4200H) w takim cs:go mam spadki itd.

Zastanawiam się na czym oprzeć moją budę. Generalnie jakieś gierki od czasu do czasu i wirtualne maszyny. Chciałem kupić jakiegoś 8 rdzeniowca z myślą, aby to był komputer na dłużej ale ciągłe promocje na R5 2600 zmuszają mnie do zastanowienia się. Skoro mają wyjść procesory 8/10/16 rdzeniowe to chyba kupowanie 6 w dłuższej perspektywie nie ma sensu? Karty graficznej nie będę brał jakiejś super, coś z średniej półki. Tak, potrzebuje trochę wróżki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się nie śpieszy poczekaj na premierę Zen2 i kup coś z serii 3 lub 2 bo stanieje. Grafikę to używkę 1070 lub nówkę 1660, a tak poza tym mógłbyś podać budżet oraz czy wszystko nowe czy używki też mogą być ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie śpieszy mi się i poczekam do premiery, ale chcę szybciej ustalić czego szukać. Seria 3k pewnie będzie zbyt droga. Części mogą być używane, najlepiej z okolic Poznania. Budżet taki żeby był zadowolony, ale nie chce szaleć. Najlepsze wybory w sensie wydajności/złotówkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Zen2 (3000) będzie za droga to kup Zen+ (seria 2000), tak samo z mobo ;) ja czekam na ceny i tak samo będę robił. Jak chcesz to teraz szukaj RAMu i kupuj pomału już inne rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej tylko ciągle zastanwiam się przez te promki na R5 2600 czy brać go czy lepiej w perespektywie kilku lat poczekać na promke na R7 2700/1700.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak się nie śpieszysz to poczekaj na razie aż wyjdzie zen2 do sklepów zobaczysz cenę/wydajność i dopiero zdecydujesz :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzen 1600 jest w tej chwili w Sferisie za jedyne 460 zł Przy RX570 to czy weźmiesz ryzena 2600, czy 1600 nic nie mieni w zasadzie, a będzie taniej.

 

Jak planujesz 144hz ( i w dodatku 1440p :o) pod CSa to zaplanuj tez większy budżet na intela, albo ZEN2 (Ryzen 3XXX) i mocniejszą kartę.(nawet bez 1440p)

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sugeruje ze jeśli chodzi o klatkarz, to procki intela mimo wszystko wypadają lepiej(jak na razie, za niedługo zobaczymy jak będą śmigać ryzeny z rerii 3000). a jeśli myślisz o 1440p to przydała by się mocniejsza karta choć tu pewnie dużo będzie tez zależeć od detali w jakich chcesz grać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W CSie to min, inne gry to chociaż średnie. Jaki byłby odpowiednik intela bo w tych się nie orientuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W CSie to min, inne gry to chociaż średnie. Jaki byłby odpowiednik intela bo w tych się nie orientuje?

Ryzen daje sobie dobrze rade w każdej grze, ale jeśli liczy się dla Ciebie każda klatka, to z intela wyciśniesz ich trochę więcej. Ja osobiście jestem bardzo zadowolony z ryzena 2600, ale jak bym miał okazje w okresie jakim go kupowałem wyrwać za 460 zł Ryzena 1600, to pewnie wybrał bym tego drugiego. zwłaszcza ze zaoszczędzone pieniądze możesz włożyć w mocniejszą grafikę niż RX570.

 

Za 999zł można wyrwać GTXa1660ti Mój link

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drogi :E

 

Trudno powiedzieć co będzie dokładnym odpowiednikiem z obecnych inteli bo

 

i5 8400/9400, cenowo najbliżej(z nowych), ale to nadal 6 gołych rdzeni bez HT, jeśli chcesz 12 wątków to i7-8700, lub jak w przypadku ryzena 1700/2700 8 rdzeni i5-9600k -8 gołych rdzeni/i9-9900K 8 rdzeni 16 wątków. (Mozna by tez wziąć pod uwagę używane procki ze starszej generacji intela, ale nie każdemu odpowiadają używki i starsze generacje)

 

Teoretycznie w wielu grach w tym CS GO nawet i5 8400 da więcej klatek, ale to tez będzie zależne od użytej karty, przy RX570 wydajność będzie bardzo zbliżona bo ograniczeniem będzie karta.

 

Jeśli chodzi o najbardziej opłacalny obecnie procesor cena/wydajność to chyba właśnie Ryzen 1600 za 460 zł takim będzie. Więcej uzyskasz gdy zaoszczędzone pieniądze wsadzisz w lepszą kartę niż jak kupisz mocniejszy procek i słabszą kartę. (zwłaszcza ze wspominałeś cos o 1440p)

 

 

 

No i dochodzi jeszcze kwestia OC każdy procek AMD można przetaktować a w intelu tylko procki z K w nazwie.

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie idz z tym intelem gdzie indziej. za drogo. A w csa gram na min, musze jeszcze testy kart poptrzec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytałeś i dostałeś odpowiedź, wiec z tym "idź pan gdzie indziej" idź gdzie indziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sary

Pytałem o najlepszy perf/% a Ty sugerujesz 2x droższego procka od 2700.

 

Ten 2600 to jest serio super wydajność do ceny, ale czy nie braknie mi za chwilę tych 2 rdzeni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sary

Pytałem o najlepszy perf/% a Ty sugerujesz 2x droższego procka od 2700.

 

Ten 2600 to jest serio super wydajność do ceny, ale czy nie braknie mi za chwilę tych 2 rdzeni?

Ad1. Napisałem tez:

 

Jeśli chodzi o najbardziej opłacalny obecnie procesor cena/wydajność to chyba właśnie Ryzen 1600 za 460 zł takim będzie.

 

Ad 2. Myślę ze długo Ci nie braknie, to jednak nie tylko 6 rdzeni ale tez 12 wątków. 8/16 w postaci r5 1700. r7 2700 itd. skierowane są do ludzi, którzy używają komputera do czegoś więcej niż grania i prostych prac.

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W cs go ryzen 2600 bedzie miał mniejsze dropy fps niż na ryzenie 1600. Miałem bezpośrednie porównanie z nimi , ryzen 2600 3.9ghz ram na 3000mhz cl14 , mial okolo 30-40fps więcej niż ryzen 1600 3.9ghz i ram 3600cl16 . Reszta gier co nie siedzi mocno na procku będzie różnica niezauważalna. Nawet na najniższych ustawieniach rx570 zmniejsza ilość fps w cs go względem gtx1070 którego miałem wcześniej, a rozdziałka 4;3 1280x1024 i 1024x768 ;). Gdybym nie zszedł z gtx1070 na rx570 to bym wyśmial tego, co twierdził, że rx570 w takiej rozdziałce na najniższych ustawieniach będzie ograniczał fps, ale sam się o tym przekonalem na wlasnej skorze i mam juz inne podejscie w temacie. Dodam , że karta nigdy nie dobija nawet do 80% obciążenia (mówię o rx570) w csie , a ucielo z 50 fps średnio po przesiadce z 1070

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na nowych Ryzenach wydajność najbardziej ma skoczyć właśnie w CS GO. R3600 pewnie na start będzie kosztował 930zł jego odpowiednikiem u intela będzie 9600k za 1200zł ale to procesor 6 rdzeniowy, 6 wątkowy. AMD w tej cenie daje6 rdzeni i 12 wątków.

P6apuTWYaMxjbX87XwQwN-650-80.jpg]

Edytowane przez Andrew2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam liczę na to że w cs go będzie przełom, bo tylko dla tej gry mnie cpu ogranicza . Ale najlepiej poczekać do 7.7 i zobaczyć jak będzie w praktyce . Tak na marginesie , robiłem test i smt off + mała rozdziałka daje parę fps więcej niż na 12 wątkach. Na fullhd już sytuacja się odwraca i bez smt jest mniej fps.

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko porównanie 2700 do 3800X to tak trochę chyba nie na miejscu? Czy coś się pozmieniało w nazwach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tabelki nie ma co patrzeć , trzeba zobaczyć procki w akcji . Prędzej bym przytoczył ten stream z gry w 1440p , gdzie ryzen cisnął po 300fps na d2 , co na moje jest sporym wzrostem wydajności. Ale trzeba poczekać do niezależnych testów wydajności. Zostało 2 tyg więc nie długo ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mamy dwa możliwe podejścia marketingu:

 

"Więcej za więcej", wtedy

Bardzo na miejscu:

Ryzen 7 2700X 8/16 3,7 GHz 4,3 GHz 105 W

Ryzen 7 3800X 8/16 3,9 GHz 4,5 GHz 95 W

AMD Obiecuje ponad 30% wzrostu w Counter strike

oraz "To samo za mniej" i wtedy

Ryzen 7 2700X 8/16 3,7 GHz 4,3 GHz 105 W

Ryzen 5 3600 6/12 3,6 GHz 4,2 GHz 65 W

Edytowane przez tekkno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...