Skocz do zawartości
Hubiq

Windows 7 i karta do i5 4590

Rekomendowane odpowiedzi

Jaką kartę opłaca się kupić do procesora Intel Core i5 4590 (turbo 3.70GHz na każdym rdzeniu ustawione na stałe. Więcej nie da się wycisnąć) żeby wystarczyła ona do końca obecnej generacji konsol? Gram tylko w rozdzielczości 1920x1080. Teraz mam GTX 960 2GB, więc jeśli kupowałbym nową, to raczej chciałbym, żeby była zauważalnie lepsza, a nie o raptem 10-20fps.

 

Oczywiście używane karty wchodzą w grę.

 

I drugie pytanie dotyczy Windowsa 7 64-bit. Czy nowe gry bez problemów chodzą na tym systemie? Nie ma czegoś takiego, że nowe gry = konieczność posiadania Windowsa 10?

Edytowane przez Hubiq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Realnie na Win10 musiałbyś przejść zmieniając platformę na akualną (AM4 lub Intel 9. gen). Nie napisałeś budżetu, ale celowałbym w okolice Radeonów 570 lub GTXów 1060, przy czym ceny nowych GTXów są za wysokie w porównaniu choćby 1660. RX 570 możesz kupić bardzo tanio nowy i jeszcze sprzedać gry. Karty o których rozmawiamy są z 50% szybsze od 960ki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o kwocie nie większej niż te 700-800zł. A te radeony od AMD obsługują opcję "physx" w grach? Chodzi mi np. o te niszczące się elementy otoczenia, które po spadnięciu na ziemię nie znikają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Physx czysto sprzętowy (ten o którym piszesz) jest mało kiedy używany. Zobacz sam -> KLIK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Realnie na Win10 musiałbyś przejść zmieniając platformę na akualną (AM4 lub Intel 9. gen). ...

A niby dlaczego musi zmieniać platformę? Niby w jakim celu?

Do i5-4590 bym kupił GTX1660 a z używek GTX1060 6GB, max GTX1070 (choć tu już mogą być czasem przycinki w miejscach procesorowych).

Po wymianie CPU na np. i7-4790 można powalczyć z lepszą grafiką np. GTX1080 czy RTX2060.

Edytowane przez kola01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia ceny, za 400 masz używki RX 480, za 800 masz już 1070.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

I drugie pytanie dotyczy Windowsa 7 64-bit. Czy nowe gry bez problemów chodzą na tym systemie? Nie ma czegoś takiego, że nowe gry = konieczność posiadania Windowsa 10?

 

Większość gier chodzi bez problemu. Kilka wymaga do działania DX12 (czyli konieczność posiadania Win 10). Czasem są spore różnice w działaniu DX11 vs DX12, jak w najnowszym Tomb Raiderze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A niby dlaczego musi zmieniać platformę? Niby w jakim celu?

Do i5-4590 bym kupił GTX1660 a z używek GTX1060 6GB, max GTX1070 (choć tu już mogą być czasem przycinki w miejscach procesorowych).

Po wymianie CPU na np. i7-4790 można powalczyć z lepszą grafiką np. GTX1080 czy RTX2060.

Kolego, pytający zapytał w jakim przypadku musi zmienić system, to mu odpowiedziałem. Ja też bym do jego kompa póki co wsadził nowe GPU i jeszcze trochę na tym posiedział ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1660 starczy w zupełności.

Sam kupiłem niedawno 1660 Ti do tego procka i jest to przerost formy nad treścią, chociaż ja akurat być może zmienię niedługo platformę i wtedy karta będzie jak znalazł.

Jeżeli nie planujesz zmieniać procka, to bierz 1660.

I nie idź w I7-4790, ceny używanego procka są według mnie zbyt wysokie, już lepiej zmienić platformę na Ryzena niż się pakować w zmianę na I-7. Jest teraz dużo promocji na Ryzeny (chociaż ja czekam na testy nowych Ryzenów).

Sam miałem podobne dylematy jak Ty, mam ten sam procek, więc znam temat od podszewki.

Co do windowsa 7 nie odpowiem, bo sam mam windowsa 10.

Edytowane przez addept

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Też uznałem, że wymiana procesora nie ma sensu, bo ceny i7 4790 i i7 4770 są jakieś chore... i to na dodatek używek. Za tyle to można mieć naprawdę dobry, nowy procesor :lol2: Co do karty będę myślał raczej nad czymś pokroju GTX 1060, albo RX 580. Oczywiście używki. Na GTX 1660 nie ma szans, bo budżet to 700-800zł max.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mam ten procesor , sparowany z gtx 1060. Więcej bym do tego nie dawał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką masz płytę pod tego cpu ?Czy nie lepiej i5-4670k /4690K kupić w cenie od 300pln ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie jaka plyta. Jesli inna niz na chipsecie Z to darowalbym sobie jakikolwiek upgrade i poprostu pomyslal o calkiem nowej platformie.

 

Co do windowsa. Chcesz grac plynnie w tomb raidera nowego trzeba windows 10, to samo jesli chodzi o forze horizon 3 i 4. Tendencja prawdopodobnie jest taka by jednak windows 7 wyeliminowac z uzytku wiec jak nie teraz to za rok, dwa nie bedziesz mial wyjscia i trzeba sie sie zaprzyjaznic z windows 10 :D

Edytowane przez Eltik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tą płynnością na tomb raider to już chyba jakieś legendy powstały. Na gtx 1050 na win7 w shadow of tomb raider jest więcej fps niż na win10. Może takie szopki dzieją się na najnowszych sterach. Najlepiej kupić jakiegoś 1060 6gb z pewnego źródła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie jaka plyta. Jesli inna niz na chipsecie Z to darowalbym sobie jakikolwiek upgrade i poprostu pomyslal o calkiem nowej platformie.

 

Co do windowsa. Chcesz grac plynnie w tomb raidera nowego trzeba windows 10, to samo jesli chodzi o forze horizon 3 i 4. Tendencja prawdopodobnie jest taka by jednak windows 7 wyeliminowac z uzytku wiec jak nie teraz to za rok, dwa nie bedziesz mial wyjscia i trzeba sie sie zaprzyjaznic z windows 10 :D

 

I puki co, przy instalacji Windows 10, gdy wklepie klucz od Windows 7 to mu się system aktywuje. A co będzie później to nie wiadomo. M$ może to zablokować i będzie zmuszony kupić nową licencję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat

 

Mam i5 4570 i GTX 980 4G. Chce wymienić grafike na GTX 1080. Ma to sens? Nie będzie zbyt wąskiego gardła przez CPU? A może lepiej zmienię na i7-4790K i zostanę przy obecnej karcie? Gram tylko w PUBG w 1080p, Win7 i szukam większej płynności.

Edytowane przez klepto71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I puki co, przy instalacji Windows 10, gdy wklepie klucz od Windows 7 to mu się system aktywuje. A co będzie później to nie wiadomo. M$ może to zablokować i będzie zmuszony kupić nową licencję.

MS to ma jeden wielki bu... bałagan. Mam 8.0 Pro Box, oficjalnie upgradowany do 8.1, a potem oficjalnie w czasie promocji za darmo do W10, podpięty do konta MS, wszystko zgodnie ze wszelkimi licencjami, a jak zmieniałem ostatnio podstawkę to wywaliło brak aktywacji i nie można było tego naprawić z poziomu Windowsa, tylko musiałem wpisać kod z BOXa W8 i system się aktywował. MS nie wyłączy aktywacji starymi kluczami, bo takie problemy jak ja ma masę ludzi z ich ORYGINALNYMI i OFICJALNYMI, LICENCJONOWANYMI Windowsami i by ściągnęli na siebie "gniew internetów".

 

Podepnę się pod temat

 

Mam i5 4570 i GTX 980 4G. Chce wymienić grafike na GTX 1080. Ma to sens? Nie będzie zbyt wąskiego gardła przez CPU? A może lepiej zmienię na i7-4790K i zostanę przy obecnej karcie? Gram tylko w PUBG w 1080p, Win7 i szukam większej płynności.

Płynność odrobinę zwiększysz ale ją ogranicza bardziej CPU. Jeżeli chodzi o maksymalne i średnie fpsy to boost będzie bardzo duży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im mocniejsza karte kupi tym lepsza grafike uzyska i wyzszy fps bez wzgledu na procesor. Dalej niektorzy tego nie rozumieja widze

 

Jest mnostwo gier ktore sie w zupelnosci zadowola ta i5 4590 ale potrzebuja mocnego GPU. Kazda karta polke wyzej da wydajnosc o polke wyzsza. wiem ze sa asasyny, itp ale sa setki gier ktore cisna niemla tylko na GPU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...