Skocz do zawartości
Dazzle0

Problem z zasilaczem? Komputer włącza się, ale nie uruchamia się.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Mam problem z komputerem. Od kilku tygodni mam problem z włączeniem komputera. Komputer włącza się (wszystkie podzespoły pracują, wiatraki się kręcą, diody są zapalone), ale nie uruchamia się system. Czasami jest tak, że włączy się i działa normalnie, bez żadnych spadków i jakichkolwiek problemów. W momencie, gdy już się włączy i go usypiam, to również z powrotem włącza się normalnie. Wyciągałem grafikę i RAM, poprawiałem kable, ale to również nie pomogło. Podejrzewam zasilacz, aczkolwiek pewności nie mam. Jak myślicie, co może być przyczyną, może coś innego niż zasilacz? Dodam jeszcze, że czasami na trybie uśpienia komputer sam się z powrotem włącza po jakimś czasie. To mój sprzęt:

 

Obudowa SilentiumPC Gladius M35 (SPC128)
Pamięć Corsair Vengeance LPX, DDR4, 8 GB,3000MHz, CL15 (CMK8GX4M2B3000C15)
Dysk Western Digital Caviar Blue, 3.5'', 1TB, SATA/600, 7200RPM, 64MB cache (WD10EZEX)
Procesor AMD Ryzen 5 1600, 3.2GHz, 16MB (YD1600BBAEBOX)
Zasilacz SilentiumPC Vero L2 500W (SPC164)
Płyta główna ASRock AB350 GAMING K4
Napęd Asus DRW-24D5MT/BLK/B/AS
Karta graficzna Gigabyte GeForce GTX 1060 Aorus Xtreme 6G, 6GB GDDR5 (192 BIT), DVI-D, HDMI, 3x DP, BOX (GV-N1060AORUS X-6GD)
Dysk SSD ADATA SU800 256GB SATA3

Edytowane przez Dazzle0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko jest jednoznacznie stwierdzić co jest przyczyną, bo opisany problem może tkwić w zasilaczu, płycie głównej lub pamięci operacyjnej. Zwykle jeśli komputer działa normalnie, a jak opisałeś "czasem włączy się i działa normalnie", to by świadczyło że zasilacz raczej nie stanowi tutaj problemu. Niemniej: możesz zgłosić go do nas na serwis, zamówimy kuriera i w ciągu kilku dni sprawdzimy go i odeślemy na nasz koszt. Będziesz miał pewność co do tego czy to on może być przyczyną problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko jest jednoznacznie stwierdzić co jest przyczyną, bo opisany problem może tkwić w zasilaczu, płycie głównej lub pamięci operacyjnej. Zwykle jeśli komputer działa normalnie, a jak opisałeś "czasem włączy się i działa normalnie", to by świadczyło że zasilacz raczej nie stanowi tutaj problemu. Niemniej: możesz zgłosić go do nas na serwis, zamówimy kuriera i w ciągu kilku dni sprawdzimy go i odeślemy na nasz koszt. Będziesz miał pewność co do tego czy to on może być przyczyną problemów.

Miło z Waszej strony, jednakże wolę nie generować dodatkowych kosztów i najpierw spróbować podejść do tego samodzielnie, a może uda się znaleźć jakieś rozwiązanie albo chociaż dowiedzieć się, co jest na pewno problemem :) Czy sprawdzenie napięć u elektryka może coś pomóc? Sam nie mam żadnego sprzętu, także nawet nie chciałbym się za to zabierać.

Płytę główną również brałem pod uwagę, aczkolwiek jak to sensownie sprawdzić? Nie ma żadnych napuchniętych kondensatorów, przepaleń itp. BIOS śmiga normalnie jak już uda się komputerowi uruchomić..

Co do pamięci to raczej wykluczam. Wyciągałem obie kości, sprawdzałem każdą pojedynczo i żadnej różnicy nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci możesz sprawdzić Memtestem. Co do wykluczenia płyty to jedyne wyjście to podpiąć inny zasilacz i testować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Sprawdziłem pamięci Memtestem, wszystko wyszło okej. Kolejna kwestia.. wczoraj gdzieś zobaczyłem, że problemem może być też niby kabel SATA pod dysk. Poprawiłem go, przedmuchałem port i magicznie komputer się uruchomił bez żadnego problemu. Czy to faktycznie może być tylko przewód, czy po prostu taki zbieg okoliczności? :mad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...