Skocz do zawartości
Meistero

Projekt LL V3000 [cisza+wydajność]

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Wiele czasu zajęło mi dotarcie do obecnie posiadanej platformy ale postanowiłem, że właśnie ten setup ma mi posłużyć na dłużej i chce wykonać samodzielnie - custom LC dla cpu i gpu.

Teraz chcę podejść bardziej ambitnie i planuję wykonać całość na twardych rurkach.

Ogólnie zależy mi na ciszy oraz wydajności w tym wydajności po OC. Dodam, że kompa mam ustawionego w pokoju --> tj. salon/sypialnia gdzie mojej drugiej połówce przeszkadza hałas gdy w coś gram bo komp jest ustawiony około 1 metr od łóżka:-([niestety takie uroki nie za dużego mieszkania].

 

Jakby co to mam za sobą jeden-myślę, że w miarę udany projekt LC na wężach(cpu+gpu)-poniżej wklejam link:

https://drive.google.com/open?id=1LJF34bW_-GZ8DkdpVq_sUVULkoXLbCE4

Projekt miałem wykonany na TT Core P5 z 5820k i 1x1080 Ti FE na pojedynczej pętli z D5 pwm oraz na NB BlackSilentPRO PL-2 i muszę przyznać że było dosyć cicho i temp w Real Bench'u po 1h dochodziły do max 50 st. Jedynie co stwierdziłem grając np. w Destiny 2 czy podczas testu w Time Spy - to denerwujące piszczenie cewek ze strony GPU.

W kwestii tego projektu to proszę wybaczcie, że nie założyłem ramów w quadzie i dałem zbyt słaby psu (przez to nie próbowałem zrobić oc) - ale byłem świadomy, że są to podzespoły do wymiany:-).

 

Poniżej lista podzespołów, którymi dysponuję( i raczej nie planuję nic już ruszać) - do aktualnego projektu:

1.ROG RAMPAGE VI APEX

2.i9-7920X (jeszcze zaplombowany)

3.Trident Z RGB DDR4-3000 PC4-24000 16GBX4 CL 14-14-14-34 1.35v(b-die)

4.Evga RTX 2080 Ti XC ULTRA GAMING

5.Lian Li PC-V3000

6.Seasonic Prime Titanium 850W

7.Plextor M8Pe Series SSD 1TB HHHL (PCIe Gen 3 x4 with NVM Express)

8.NB-eLoop B12-PS 120x120x25 PWM

9.Splitter SPLITTY9y

10.Cable Sleeve: ModMesh (Nylon)

11.Predator XB241Hbmipr (FHD/144Hz/1ms/g-sync)

 

Co do części do LC to wstępnie myślę o :

-Monobloku od EK na CPU model - EK-FB ASUS ROG R6E RGB Monoblock - Acetal+Nickel ?

-Blok Full Cover od EK na GPU model - EK-Vector RTX 2080 Ti RGB - Nickel + Plexi? Co zrobić jak po założeniu bloku cewki będą piszczeć - macie na to skuteczne rozwiązanie?

-Pompa: Aquacomputer D5 Next?

-Chłodnice: HW Labs Black Nemesis GTS - 480 mm na topie + HW Labs Black Nemesis GTX - 420mm w piwnicy?

wiem, że bardzo fajny jest model SR2 MP - jak rozumiem posiada multiport co jest dużym ułatwieniem przy podłączaniu i spinaniu całego układu?

-Rezerwuar raczej kombo: podobają mi się watercoola - heatkiller'y na przykład: http://www.angela.pl/p14280,watercool-heatkiller-tube-200-d5-multiport.html (nie ukrywam, że się cenią)

-Złączki: myślę, że dobrym wyborem byłoby pójść w złączki barrow (raczej do EK nie chcę już wracać). Czy wiecie ktoś z Was ostatnio zamawiał z Aliexpress i orientuje się jak to jest obecnie z tymi opłatami celno-skarbowymi?

http://www.angela.pl/p14620,barrow-hardtube-fitting-16mm-black.html

-Rurki: PETG czy akrylowe - z tego co widzę PETG są solidniejsze?

-Płyn: Aquacomputer PL Ultra Clear/Mayhems

- sterowanie: to jest dla mnie kluczowa sprawa ponieważ, nie chcę słyszeć o falowaniu wentylatorów(z tego co pamiętam eloopy są ciche do ~800 rpm), sądzę że da się ustawić płynną regulację obrotów wentylatorów w zależności od temperatury cieczy - czy do tego wystarczy mi czujnik temperatury zawarty w D5 next wraz z oprogramowanie aquasuite czy jednak będę potrzebował oprócz D5 Next np. Aquaero 6 LT - nie chciałbym iść w niepotrzebne koszty i komplikować sobie zbyt mocno samego sterowania.

Całość wolałbym zrobić na jednej pętli z jednym rezem - chociaż nie wiem czy kiedyś nie wpadnie mi pomysł na zrobić układ w SLI - co wtedy czy może odrazu przygotować sobie układ pod SLI i w momencie posiadania drugiej karty będzie mi łatwiej wpiąć się w układ?

 

Będę wdzięczy za waszą ocenę i sugestie.

post-603650-15615611499607_thumb.jpg

Edytowane przez Meistero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznę od ostatniego pytania.

 

Sterowanie wentylatorami,odczyt temperatury płynu czy podłączenie w loop przepływomierza (o ile go potrzebujesz)

spokojnie ogarnie pompa D5 NEXT i nie ma potrzeby zakupu Aquaero 6LT.

Mniej kabli w kompie,prosta czysta wersja buildu a soft Aquasuite pozwoli ustawić pełną automatykę sterowania pracą LC.

 

Jak kto potrzebuje można dodać Aquacomputer Quadro oprócz D5 NEXT ale to raczej opcja dla osób które mają oversize LC

gdzie jest kolosalna ilość wentylatorów i 4 lub 6 chłodnic więc to u Ciebie odpada.

Quadro użyłem u siebie do wysterowania 16 NB Eloop 120mm PWM i podłączenia większej ilości czujników

ale mam bardzo specyficzny build LC (4x 480mm HWLabs SR2 Multiport) więc nie patrz na to.

 

 

 

00183hdfl.jpg

 

 

 

Zostaw jedną pętlę z jednym rezem,dual loop to robi się w wyjątkowych sytuacjach

i dodanie drugiego GPU nie wnosi restrykcji przepływu wymuszającej dual loop.

Nie przy tak mocnej pompie jak D5 NEXT.

Kilka osób na forum stosowało dual loop,raczej dla wyglądu układu niż z przymusu bo restrykcja była tak kolosalna że jedna pompa D5 by nie wyrobiła.

Przymus stosowania dual loop to jest jak mamy takiego potwora.

Tutaj Piotrek nie miał wyboru,wpakował nie tylko dual loop ale i turbo D5 pod loop GPU.

 

 

 

59526230_2376679425734dk4i.jpg

 

 

 

Rurki akrylowe to lepsza opcja,PETG nie są krystalicznie czystym materiałem.

Masa osób na forum używa rurek akrylowych 16mm z sklepu Akces.

https://sklep.akces-plexi.pl/rury-z-plexi/332-rura-z-plexi-extrudowana-16-2mm-2mb.html

Jedna uwaga,jak wszystkie rurki akrylowe nie mają idealnego 16mm ale jak GORG mi wspomniał można do nich zadzwonić przy składaniu zamówienia aby selekcję zrobili przed wysyłką.

Wybrali egzemplarze o rozmiarze najbliżej 16mm.

 

Przy pierwszym podejściu do rurek akrylowych możesz założyć że przy cięciu/wyginaniu część rurek nie pyknie i pójdzie do śmieci

a wywalenie do śmieci dużo tańszych rurek z Akces to nie wywalenie rurek od Bitspower.

Zrób kalkulację kosztów i sam zdecyduj.

 

 

Co do APEX X299 to monoblok nikiel pleksa tak samo jak blok GPU nikiel pleksa,nie mieszaj acetalu i pleksy w loop dla lepszego wyglądu całości projektu.

Stosowałem ten monoblok w jednym z projektów,pracuje bdb a temperatury sekcji zasilania CPU przy ostrym OC procka do 4.7GHz są bdb.

Jedna uwaga,jeśli planujesz delid CPU plus ciekły metal to monoblok odpada z wiadomych względów (pozycjonowanie i docisk)

W Hexgear R80 był nie delidowany 14-core wiec problem nie istniał.

 

 

 

 

20180311_174005jbucl.jpg

 

 

 

Złączki Barrow jak najbardziej,co do zamówienia z Ali to im większa paka tym większa szansa wpakowania się w opłaty celne.

Ruletka.

Testowałem na rurkach 16mm złączki skręcane Barrow,Alphacool,Bitspower jeśli chodzi o solidność połączeń/siłę z jaką rurki trzymają się w złączkach po dokręceniu kryz do oporu.

To dłuższy temat,wnioski są ciekawe ale nie będę się o tym rozpisywał.

Krótko,możesz użyć Barrow ja nie mam do nich zastrzeżeń.

 

Jak nie chcesz piany dostać przy przygotowaniu rurek użyj frezów Primochill RFB do obrabiania rurek.

Szybko wygodnie i precyzyjnie z tym się pracuje.

Gięcie rurek też temat rzeka i nie będę go poruszał.

Odkąd mam RFB i znikł upierdliwy proces szlifowania i docinania praca z rurkami akrylowymi to bajka.

 

 

 

20190604_181626myk97.jpg

 

 

 

Jest jeszcze kilka rzeczy o których należało by wspomnieć

np odwiedzenie Ciebie od pomysłu stosowania chłodnic GTS (Nemesis GTX może być)

ale i tak już ściana tekstu się zrobiła i nie chcę dalej się rozpisywać.

 

Popatrz na test (to test wersji 560mm ale 480mm skaluje się podobnie),

na low rpm Nemesis GTX rozwala wszystkich:

http://thermalbench.com/2016/09/13/hardware-labs-black-ice-sr2-560-mp-radiator/5/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie mógłbyś spokojnie to wpakować na tego P5, zmienić tylko blok na gpu oczywiście żeby pasowało. Spokojnie sobie poradzi z cpu i jedną kartą graficzną.

Jeżeli chcesz coś nowego to ta Lian Li będzie aż za duża, ale generalnie nie potrzebujesz jakiegoś potwora z wieloma chłodnicami żeby to ogarnąć. Zawsze można zbudować z nadmiarem ale realny zysk będzie symboliczny.

Piszczenie cewek ciężko zneutralizować całkowicie, na pewno pomogłaby zamknięta obudowa, a najlepiej jeszcze stojąca w znacznej odległości od stanowiska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę i swoje 5 groszy.

 

Zamawiałem kilka razy zabawki Barrow z Chin i raz miałem cło ponieważ wybrałem DHL do wysyłki a oni z automatu ładują cło i podatek. Ostatnio zamówiłem distroplate i pompę DDC. Sprzedawca nie głupi. Wysłał 2 paczki. Po otrzymaniu pompy wysłał distro, które zapakowane było dość duże. Zero dodatkowych opłat.

 

Rurki, oczywiście Akces. Przerobiłem od nich ze 20mb.

 

Na alledrogo wisi teraz monoblok bitsa na Apex'a za 300zł. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P5 jako open air daje bdb warunki pracy chłodnicy i wymiany ciepła z otoczeniem ale to sypialnia,

przy otwartej budzie będzie nie kończąca się walka z kurzem zaklejającym finy chłodnicy.

 

Przykład od Rafała z worklogu,set w P5 był regularnie czyszczony odkurzaczem mimo to chłodnica zaklejona:

http://forum.pclab.pl/topic/1275135-LiteOn-Aorus/page__st__40__p__15480118&?do=findComment&comment=15480118

 

Zamontujesz w P5 filtry bezpośrednio na wentylatory to popsujesz wydajność i błędne koło się robi...tak źle i tak niedobrze.

 

Ma być bardzo cicho pracujący w stresie komp używany w sypialni i łatwy w czyszczeniu z kurzu

to może inna opcja.

 

Budka midi tower z hardware i pompą

plus zewnętrzna bardzo wydajna chłodnica MORA3 (9 sztuk Eloop na low rpm).

Takie rozwiązanie ma Zimek,MORA3 wymeldowana w kąt pomieszczenia/komp na biurku.

 

U Zimka 14-core podkręcony do 4.7GHz all core to potworna grzałka,wybór był prosty albo kolos buda big tower i stado chłodnic

albo mała budka plus MORA3.

Łatwiej MORA3 wystawić i odkurzaczem kurz z niej usunąć,5 minut zabawy i po sprawie.

Decyduj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ELDER

Dziękuję za odpowiedzi - widać na każdym kroku Twój profesjonalizm.

Twój build z LC 4x480mm HWLAbs SR2 Multiport robi niesamowite wrażenie, jak widzę to full custom, wszystko symetrycznie, rurek za wiele nie widać - jest przejrzyście i kolory(głównie widzę że czerń i biel?); Ten case - kojarzy mi się z kapsułą kosmiczną.

Faktycznie wyszła Tobie ładna ściana tekstu - musiałem sobie ze 2-3 razy przeczytać, żeby całość przetworzyć:-)

 

Wracając do sterowania to raczej nie zależy mi na przepływomierzu - nie potrzebuję monitorować tego parametru.

Z tego co się dowiedziałem to pod D5 Next(widzę, że ma jedno wyjście PWM do 25W) będę mógł podpiąć się ze splitterem SPLITTY9 pod który będę mógł podłączyć do 9-ciu Eloopów(9x~2W=18W)i całość wentyli będę mógł sterować za pomocą oprogramowania? Nie wiem czy mi to wystarczy bo zakładając:

Top: 1x420 lub 1x480mm(jeśli wcisnę) daje 3x140mm lub 4x120mm

Piwnica: 1x480(tyle wg mnie jest miejsca) ale mogę wstawić 1x420mm - ilość wentyli jak wyżej

Front: Tutaj nie zamierzam montować chłodnicy ale pytanie czy wstawiać Eloopy(miejsca jest na 3x120mm)?

Tył: wejdzie 1x120mm

Łącznie wariant z 2x420mm: 10 szt

Łącznie wariant z 2x480mm: 12 szt

 

Wspominałeś o Pioterku - to pewnie projekt Death Star, widzałem jakie rekordy wykręcili wspólnie z EH - łądnie przykręcili śrubkę Kingpinowi... i nie tylko jemu.

 

Fajnie, że mi wyjaśniłeś w ten sposób temat z rurkami bo mam teraz jasną sytuację i oczywiście zamówię je sobie ze zwiększonym zapasem:-).

 

Monoblok na Apexa X299 - zgadzam się z Tobą, też jestem za tym żeby nie łączyć ze sobą nikiel pleksa i acetal pleksa - jednak nie bez powodu podałem akurat te modele(można je dostać w używkach).

Zastanawiałem się czy Apex nie poradzi sobie z temperaturami po OC z samym blokiem na cpu, bez chłodzenia VRM - ale widzę, że opinie na ten temat wskazują na to by użyć monoblok.

Raczej nie planuję robić delidu procka - przynajmniej teraz nie.

 

Co do złączek - rozumiem, że Barrow jeśli chodzi o trwałość powłoki nie będzie taki jak EK w wykonaniu czarnych złączek?

Dla łatwiejszego zobrazowania jakości(miałem do czynienia tylko z EK) - podpytam:

EK vs Barrow

EK vs Bitspower

Barrow vs Bitspower

 

Frezy - bez dwóch zdań muszę je mieć - dlatego jeśli możesz to podaj mi namiar gdzie je mogę zakupić bo byłbym chętny (widzę na zdjęciu $14,25).

Dlaczego chcesz mnie oddalić od pomysłu użycia chłodnic GTS - to są również chłodnice do wolnoobrotowych wentylatorów o niskim FPI i w dodatku łatwo będzie je przedmuchać ze względu na grubość 30mm?

Fakt testy GTX 560mm na low rpm nawet pokazują niższe temperatury niż dla wersji SR2.

W swoim buildzie używasz SR2 Multiport - pytanie czy ma sens względem zaproponowanej chłodnicy GTX stosowanie u mnie SR2 multiport?

 

Budka midi tower+MORA3 - może i jest to dobre i sprawdzone rozwiązanie ale jednak na tą chwilę nie chcę zewnętrznej chłodnicy.

 

@aerial

Z P5 pożegnałem się pod koniec zeszłego roku - chciałem pójść w zamkniętą budę. Przewiew był bardzo na plus w tym buildzie. Co 2-3 dni trzeba było przelecieć ścierką bo kurz niemiłosiernie się zbierał.

Jaka według Ciebie buda powinna sobie poradzić z chłodzeniem przy mojej platformie?

Co do cewek - słyszałem że ktoś próbował zniwelować dźwięk przez undervolting - ale raczej to nie pomogło.

Możę trzeba te cewki jakoś zalać, wypełnić np. silikonem lub inną masą uszczelniającą...tak mi przyszło teraz na myśl:-).

 

@High

Dzięki za info, patrzyłem kilka razy na ten blok od bitsa ale za bardzo nic nie mogę dopasować z używek jeśl chodzi o blok z backplate na GPU od bitsa - chyba, że też coś widziałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli 480mm chłodnice zarówno na top jak i na dole montujesz w LL V3000

to masz wszystkie wentylatory w wersji 120mm w projekcie i utrzymaną symetrię dół/góra

jak dla mnie to lepsza opcja jak zestawienie chłodnic 480mm dół i 420mm góra.

To moje subiektywne wrażenie po obejrzeniu kilku projektów w tej budce.

 

https://www.techpowerup.com/forums/threads/greenhorn-dragon.251834/

 

 

 

 

Nie sprawdzałem combo D5 NEXT/Splitty9.

Jak ktoś testował niech się wypowie.

 

Użyłem Quadro plus full custom okablowania wentylatorów zrobionego na wymiar w postaci liniowych splitterów 4w1...tak by uniknąć kłębów kabli.

Tak mam podłączone Eloop na każdej z chłodnic,jeden przewód z którego cztery wtyczki co 12 cm wyprowadzono do podpięcia Eloop.

Stosuję to rozwiązanie od lat,tu fotka splittera z któregoś ze starszych projektów.

 

 

p1410220lnq9a.jpg

 

 

 

 

SR2 Multiport mają super niską restrykcję przepływu cieczy

co przy wybranym u mnie układzie LC z 4szt chłodnic 480mm i trzech blokach wodnych daje możliwość zejścia nisko z rpm pompy D5 i wyciszenia układu.

Bez pakowania się w turbo loop lub dual loop.

 

Testy GTX 560mm na low rpm pokazują niższe temperatury niż dla wersji SR2...bo powierzchnia finów i oddawanie ciepła chłodnicy fat 16FPI jest znacznie większa jak fat 9FPI.

Większa sprawność cieplna,za to restrykcja airflow i niestety restrykcja przepływu płynu jest w GTX najwyższa możliwa z wszystkich testowanych chłodnic.

Dla mnie wybór był oczywisty.

Jakbym miał jedną chłodnicę w loop to bym to olał,ale nie przy czterech chłodnicach.

 

 

Druga sprawa to walka z kurzem.

Miałem wcześniej chłodnice SR1 560 9FPI

i żadnych problemów z zapychaniem się kurzem finów przez kilka miesięcy pracy chłodnic non stop na półce obok kompa.

Co wpadło z jednej strony chłodnicy to wypadło z drugiej i z bani.

 

 

 

p10805478arn9.jpg

 

 

 

Przejdę na 16FPI Nemesis GTX to zyskam do 3*C niższą temp płynu w stresie (albo i nie zyskam bo i tak mam w Black Ice Mk3 oversize rad setup z 4 chłodnic 480mm)

a czyszczenie tego z kurzu będzie bardzo uciążliwe bez demontażu w proszek całego loop i wyciągania ich z budy.

Lenistwo zwyciężyło :)

Taki set 16 wentylatorów +4 chłodnice pompuje przez finy chłodnic kilka tysięcy metrów sześciennych powietrza rocznie

a nie mam zamiaru co kilka miesięcy demontować LC bo kurz pozaklejał chłodnice 16FPI na amen.

 

 

 

 

Co do frezów Primochill RFB to 14.25$ to koszt wysyłki lotniczej (czas dostawy 8 dni) z USA

a RFB kosztują w sklepie Primochill około 25$ sztuka.

https://www.primochill.com/search?q=PrimoChill+RFB+Rigid+Tubing+Finishing+Bit+&type=product

Co gorsze nigdzie w Europie ich nie można kupić.

 

Co najgorsze...sklep Primochill wali 48$ koszt wysyłki lotniczej do Europy jak składasz u nich zamówienie

nie ważne czy 1szt czy 5szt masz w zamówieniu.

Z tym sobie poradziłem w prosty sposób,7$ wysyłka ze sklepu do kumpla w USA i 14.25$ wysyłka od niego do PL.

Jeszcze jedno...dali rabat w sklepie 12$ przy zamówieniu 5 sztuk RFB.

 

 

Ostatnia sprawa...jakość lakierowania czarnych złączek pod rurki akrylowe 16mm.

EK ma kiepski lakier i tyle.

Bits Matte black czy Carbon black to pro liga,perfekt lakierowanie ale i najdroższa opcja.

Barrow ma w porządku lakier i cenę i to raczej przesądza temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Nie sprawdzałem combo D5 NEXT/Splitty9.

Jak ktoś testował niech się wypowie.

 

 

działa jak powinno

60152414_2197194127055016_1321830039938924544_o.jpg?_nc_cat=108&_nc_oc=AQlS2KBOHCm26PYFzKMrc4CGnEOy8cFB0bJe9AWg51O6XSbpoOFn-AZ6JczK0eimpH4&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=e1c337e24901e9e09c4245c458300375&oe=5DC702AD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dłuższej przerwie wracam z tym nad czym ostatnio pracowałem - a mianowicie nad listą potrzebnych części do zwodowania zestawu.

Niestety sądziłem, że znajdę więcej elementów używanych co pozwoli mi zoptymalizować nieco koszty( jedynie co udało mi się znaleźć to blok i monoblok na Apexa).

Tak czy inaczej zastanawiam się mocno nad poniższą specyfikacją ( szczególnie nad chłodnicami i pompą z rezem i topem - bo te elementy mają duży wpływ na koszty).

Ogólnie jestem tego zdania, że pompa raczej musi być nowa i z gwarancją.

Tak czy inaczej chcę się trzymać planu czyli- cisza + wydajność i jestem nawet skłonny podzielić realizację projektu na II etapy:

ETAP 1)zakup jednej chłodnicy SR2 + pompa z rezem i topem + blok cpu + złączki( pozostały mi złączki EK 10/16 z wężami i płynem z pozostałego projektu) - i będę mógł odpalić platformę i pracować na niej

ETAP 2) zakup kolejnej chłodnicy SR2 + blok + backplate na GPU+złączki + rurki i zakończenie projektu

 

Co sądzicie i ktoś z Was przerabiał taki schemat? :D

1. Rura z PLEXI extrudowana 16/2mm- 2mb[AKCES] 3 kpl

2. Black Ice SR2-480 MP - Black PROMOCJA![ANGELA] 2 szt

3. Watercool Heatkiller IV Pro Intel Acetal/Bitspower MonoBlockASX299R6A RGB-Nickel[uŻYWKI] 1 szt

4. Watercool HEATKILLER IV for RTX 2080 Ti - ACETAL Ni[Aquatuning] 1 szt

5. Watercool HEATKILLER IV eBC - Backplate for RTX 2080 and RTX 2080Ti[aquatuning] 1 szt

6. Aquacomputer D5 Next RGB[aquatuning] 1 szt

7. Watercool HEATKILLER Tube 200 D5 multiport[angela] 1 szt

8. Aquacomputer Double Protect Ultra 1000ml PROMOCJA![angela] 2 szt

9. Eloop B12-PS( 4 sztuki już posiadam)[angela] 4 szt

10. Złączki proste: TYDJ16-V1B; TYKN-K16 V4; TYKN-K16 V1 - które? na czym polegają różnice?[angela] 12 szt

11. Złaczki kątowe: 90 stopni Barrow G1/4" 90 Degree Rotary Adaptor Fitting black TWT90-V2.5[angela] ? szt

12. kranik[brak angela] 1 szt

13. trójnik - Barrow G1/4" 3-Way Splitter Cube black TLFT3T-A01 1 szt

14. korek - Barrow G1/4" Ultra Thin Stop Plug black TBLDS 1 szt

15. fillporty Barrow G1/4" Pass Through black TCDZS-V1 ? szt

16. narzędzia:opalarka-MAM, insert, piłka do cięcia, szablon do gięcia, element do szlifowania rurek wewnątrz i na zewnątrz np.RFB - coś jeszcze? 1 kpl

 

Całość: 4500 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu ograniczyłbym koszty poprzez wzięcie innych chłodnic, bo wybrałeś top topów, który przy niskich obrotach wcale nie będzie miał przewagi nad czymś tańszym - spokojnie wziąłbym coś pokroju Coolgate CG-480 czy Alphacool XT45, które kosztują sporo mniej od SR2 MP. Miałem obie te chłodnice i spisywały się ok.

 

Pompę targałbym nową, D5 NEXT jest świetna i daje sporo możliwości konfiguracji pętli. Rez wybrałeś drogi, ale bardzo ładny, więc jeśli zależy Ci na wyglądzie, to tego bym nie zmieniał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podjąłem decyzję i zamówiłem jako I etap poniższe części( już są u mnie, zdjęcia dodam na czasie):

 

- Chłodnica w piwnicy: Black Ice SR2-480 MP – Black (na razie wziąłem jedną sztukę po to aby sprawdzić, czy na pewno zmieszczą mi się dwie chłodnice 480mm)

- Blok na CPU: Bitspower MonoBlockASX299R6A RGB-Nickel (podziękowania dla Niklota :thumbup: )

-Pompa: Aquacomputer D5 Next RGB

-Rez combo: Watercool HEATKILLER Tube 200 D5 multiport (czekam za dostawą z Angeli, pod koniec przyszłego tygodnia ma się pojawić)

- Złączki: Barrow Hardtube Fitting 16mm black - 4 O-Rings ; - 11 szt (mam namiar na fajny sklep w PL i mają bardzo konkurencyjne ceny).

- Rurki: z Akcesu 16/2mm- 6mb(jeszcze nie wiem czy zrobili dobrą selekcje)

-Płyn: Aquacomputer Double Protect Ultra 1L

 

Teraz rozglądam się za narzędziami:

- Zestaw do gięcia rurek: Barrow AWGM3-12/14/16 - czy miał ktoś ten zestaw i czy się sprawdza w praktyce(~36zł)

- nożyce do cięcia rurek(czy zwykła piłka z brzeszczotem do metalu - spełni takie samo zadanie?) : XSPC Heavy Duty Hose Cutter (0-25mm) (~33 zł)

- insert: XSPC PETG Bending Rubber 50cm (chyba nie ma większego znaczenia jaki?)

- do frezów : szukałem Primochill RFB poza USA ale nie udało mi się znaleźć, odpowiedników w PL raczej nie ma - więc raczej będę zmuszony użyć tradycyjnego frezu typu: XSPC PETG Chamfer Tool ?

Coś jeszcze mi się przyda przy gięciu rurek a co pominąłem? ( opalarkę mam).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rurki z PMMA, więc nie kupuj tego XSPC Heavy Duty Hose Cutter, bo to narzędzie do cięcia węży i PETG. PMMA pójdzie w strzępy jak tylko spróbujesz tego użyć. Do cięcia PMMA wystarczy zwykły brzeszczot. Inster musi być pod średnicę wewnętrzną rurki, czyli w tym przypadku 12mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby potrzeba było, jest nowa fajna zabawka w sam raz do D5 NEXT zamiast QUADRO:

http://www.angela.pl/p14836,aquacomputer-farbwerk-360.html

 

Splity9 + D5 Next + Farbwerk 360 = pierdylion czujników, wentyli oraz LEDów RGBpx z możliwością puszczenia części na podświetlenie AMBI za monitorem.

 

Gdyby Farbwerk 360 miał chociaż jedno wyjście na sterowanie PWM, tak zeby sobie je rozdzielić to była by już totalna torpeda.

http://forum.pclab.pl/topic/509543-Rozmowy-o-moddingu-LC-itp/page__st__14860__gopid__15599678entry15599678

Quadro raczej traci sens, jak ktoś ma D5 Next. 360 wypada ciekawiej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pakuj D5 Next,pompa kozak...właśnie składam układ na niej:

 

 

 

 

20190828_123704mzjdo.jpg

 

 

 

20190828_1237425ak81.jpg

 

 

 

20190829_190242m9kfg.jpg

 

 

 

20190829_190409hqjfe.jpg

 

 

 

20190829_190420npj4c.jpg

 

 

 

20190829_190513oajk3.jpg

 

 

 

 

Co do rurek akrylowych,custom decha plus RFB i z bani.

Dasz radę :)

 

 

 

 

Robiłem specjalną dechę pod łuki 45 stopni i podwójne kątowe lub poczwórne gięcia

bo bez tego masakra z rozmiarami nietypowych połączeń i pozycjonowaniem.

 

 

20190828_123916gyktn.jpg

 

 

20190828_123836chke1.jpg

 

 

Rurki na idealny kąt 90 stopni szlifowałem na tym...

 

 

20190828_124326hdjcm.jpg

 

 

20190828_1243333ej7f.jpg

 

 

Potem Primochill RFB frez i mamy gotowe do montażu...

 

 

20190828_124353m1jwm.jpg

 

 

20190828_12441199kjd.jpg

 

 

20190828_1244195zjui.jpg

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pakuj D5 Next,pompa kozak...właśnie składam układ na niej:

 

 

 

 

20190828_123704mzjdo.jpg

 

 

 

20190828_1237425ak81.jpg

 

 

 

20190829_190242m9kfg.jpg

 

 

 

20190829_190409hqjfe.jpg

 

 

 

20190829_190420npj4c.jpg

 

 

 

20190829_190513oajk3.jpg

 

 

 

 

Co do rurek akrylowych,custom decha plus RFB i z bani.

Dasz radę :)

 

 

 

 

Robiłem specjalną dechę pod łuki 45 stopni i podwójne kątowe lub poczwórne gięcia

bo bez tego masakra z rozmiarami nietypowych połączeń i pozycjonowaniem.

 

 

20190828_123916gyktn.jpg

 

 

20190828_123836chke1.jpg

 

 

Rurki na idealny kąt 90 stopni szlifowałem na tym...

 

 

20190828_124326hdjcm.jpg

 

 

20190828_1243333ej7f.jpg

 

 

Potem Primochill RFB frez i mamy gotowe do montażu...

 

 

20190828_124353m1jwm.jpg

 

 

20190828_12441199kjd.jpg

 

 

20190828_1244195zjui.jpg

 

 

 

 

 

Wow, mega, co to za obudowa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się pomysł z 6 pojedynczymi chlodnicami zamiast dwoma 360,fajnie się to prezentuje :) aczkolwiek finansowo pewnie średnio opłacalne :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Finansowo trzeba worek złączek a na koniec dostajemy mocnego zdlawiacza przeplywow.

 

Jedyny plus to opcja ciekawego wyglądu na rurkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jedyny plus to opcja ciekawego wyglądu na rurkach.

 

 

I dla wielu osób będzie to wystarczający argument :) Chociaż D5 poradzi sobie z takim układem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

D5 NEXT ma przepływomierz. Może Elder pochwali się na koniec jak to wychodzi w przepływach względem standardowych chłodnic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi te rurki przypominają. :( Szkoda, że już "po ptokach". :(

 

 

 

5LXCLQx.jpg?1

 

M06BxBw.jpg?1

 

IIRnNHS.jpg?1

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodaję nowe zdjęcia - mam nadzieję, że wkleją się prawidłowo[dzięki za pomoc Zizu32:-)]

 

_dsc112019jk8j.jpg

 

_dsc11241ztjex.jpg

 

_dsc11331v6kta.jpg

 

_dsc1147133j6f.jpg

 

_dsc1163e8kmv.jpg

 

_dsc1166qkkva.jpg

Edytowane przez Meistero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem przymiarkę chłodnicy - SR2 MP 480mm i muszę powiedzieć, że zarówno w piwnicy jak i na topie mieści mi się.

 

dsc_5848q0kkj.jpg

 

Niestety zauważyłem, że tacka na, której montuje się chłodnicę w piwnicy będzie mi nieco kolidować z korkami od chłodnicy-->tacka nie dolega z jednej strony do chłodnicy. Przydałby się pewnie dremel, żeby zrobić miejsca na wystające korki? ( mam jedynie szlifierkę kątową, wiertarkę:-)).

 

dsc_5868rbj4m.jpg

 

dsc_5869jvjth.jpg

 

dsc_58717gkha.jpg

 

Kolejną rzeczą - od której muszę wogóle zacząć to przerobienie tacki mobo - bo póki co nie podobają mi się otwory pod przewody gdyż wogóle nie pasują pod moje mobo - co proponujecie? Zakupić kawał płyty alu(jaka grubość) i zrobić otwory po swojemu + zakupić folię(co polecacie?) i okleić na nowo środek?

 

dsc_5536i7ji4.jpg

 

dsc_5534zfjov.jpg

 

dsc_5551chjdh.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otwory pod korki chłodnic SR2 -> oklej papierową taśmą malarską tackę,oznacz środek pozycjonowania korka,nawierć wiertłem 8mm otwór centralnie

i okrągłym pilnikiem powiększ go na właściwy rozmiar.

 

Przejście wiązek 24pin i EPS 8pin oraz wiązek GPU -> nakładka wokół mobo wykonana z blachy alu 1.5mm oklejonej folią do oklejania karoserii aut.

Co tam potrzebujesz,honeycomb folia jaką masz obecnie albo imitacja szczotkowanego czarnego alu czy czarny mat folia.

 

Otwory na przejście kabli w nakładce jak najmniejsze,byle wtyczki przecisnąć.

Prosta robota,wiertarka z wiertłem choinkowym plus piłka do metalu i pilniki...CNC tu nie jest konieczne.

Robiłem takie modyfikacje ręcznie,alu jest miękkie,łatwo się je obrabia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • ASUS jeszcze piszczy jak go wyłączysz. w standby jest okej, ale po wyłączeniu wyje
    • Obejrzałem tylko dla walorów Sydney Sweeney. Komedia romantyczna jak z szablonu. Ten motyw był grany wiele razy. Słaba chemia pomiędzy bohaterami, a rodzinka dość denerwująca. Najlepszy był klon Haalanda.
    • Tylko najtansze wersje maja zablokowane aktualizacje. https://www.rtings.com/monitor/reviews/dell/alienware-aw3225qf  
    • Ja tam wychodzę z założenia, żeby trochę dołożyć do mobo i nie kupować tych najtańszych, jak ktoś siedzi trochę dłużej na podstawce, żeby poniżej jak zajdzie potrzeba móc tam wsadzić coś naprawdę mocnego, mimo że na ten moment kupujemy coś pokroju 7500F. Nie raz widziałem, że ktoś na słabszej płycie, która była tylko 150-200zł tańsza od dużo lepszej, po latach wsadził coś mocniejszego z większą ilością rdzeni i nagle sekcja zamiast 50 stopni ma ponad 80. Więc jak już ktoś się przenosi z AM4 na AM4 to niech aż tak bardzo nie oszczędza na tej płycie, bo później sobie tam wsadzi jakiegoś 8800X3D i nie będzie miał żadnych problemów.  Sam też jak Ty kupiłem 4 lata temu MSI Gaming Plus z tym, że X570 i był to jeden z tańszych X570 z sekcją pewnie gorszą niż wypasione B550 i dałem za nią równo 725zł, ale miała już ALC1220. Siedziałem tam do niedawna na starym Ryzenie 3700X i też mnie trochę kusiło przejście na AM5. Ale do mojego grania stwierdziłem, że wykrzesam jeszcze co się da z AM4, pewnie mnie co niektórzy zjecie, ale kupiłem 5800X3D chyba niecałe dwa tygodnie temu. Na starego 3700X już jest chętny za 450zł na wtorek po świętach, więc potraktujmy to, że dopłata to 750zł. Temperatury na sekcji podczas Cinebenchu mam w okolicach 49-50 stopni, w grach to nawet nie mówię, a widziałem jak niektórzy na płytach 200zł tańszych mieli ponad 80 i jestem zadowolony. Tak więc jak na pewno nie ma co dzisiaj polecać komuś "martwej" podstawki jak ktoś składa zestaw od nowa, ale nie do końca za wszelką cenę trzeba od razu iść w AM5, gdy komuś zależy żeby tanio zrobić upgrade samego procka, no i wszystko zalezy ile ta dopłata wyniesie. Ten 5800X3D w rozdzielczości i fpsach jakich gram starczy mi jeszcze na dość dług, mimo, że ma dwa lata jest naprawdę spoko i dopiero jak mi zacznie brakować mocy ze strony CPU zmienię na AM5 i jakiegoś dobrego X3D. Na ten moment przesiadka z dopłatą 750zł moim zdaniem całkiem w porządku, patrząc na ile zyskałem w grach.
    • Ja się dziwie tym młodym PiSiorom, co dostali posadki w ministerstwach. Ja rozumiem, że jak się kradnie to tak aby nikt nie mógł nas połączyć z tym faktem. Oni podpisywali różne dokumenty swoim nazwiskiem, łamali własne regulaminu/ustawy itd. Przecież te wałki z tym funduszem są tak oczywiste, że głowa mała. Taki Woś czy ten śmieszny Harry Potter z MF byli tylko pionkami w grze.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...