Skocz do zawartości
Radeok

i5-9400F

Rekomendowane odpowiedzi

Zależy gdzie wypada lepiej, w AC Odyssey 7700k 4.7ghz > 9600KF 4.7ghz. Są gry lubiące wątki, i takowych będzie więcej-powinno być. :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kupisz na Intelu to nic mocniejszego jak I9 9900k nie wsadzisz w przyszłości. Jak kupisz na AMD to jesteś pewny że 3 generacja Ryzenów ci wejdzie a być może i 4 Generacja. Zawsze łatwiej będzie rozbudować niż Intela na którym będziesz przywiązany do 9 generacji. Dużo gier teraz potrafi obsłużyć 4-6 wątków. Gdy zaczną się pojawiać takie które obsłużą więcej a gwarantuje ci że się pojawią to taki 9400f 9600k będą się odbijały czkawką. Wiem że się powtarzam ale konsole będą oparte dokładnie o tą samą architekturę procesorów co Zen 2 nie wiemy jak to wpłynie na wydajność gier na PC z prockami AMD ale być może dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co mu cokolwiek mocniejszego od 9900k do gier? :E Na AM4 też już nie włoży nic lepszego niż Ryzen 3000, które w grach na pewno nie będą szybsze od nawet i7 8700k.

"Wiem że się powtarzam ale konsole będą oparte dokładnie o tą samą architekturę procesorów co Zen 2 nie wiemy jak to wpłynie na wydajność gier na PC z prockami AMD ale być może dobrze. " - tak jak zawsze, nijak. :D

Edytowane przez Krisol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na AM4 wejdą jeszcze procki w 2020r. W cenie 8700k można złożyć procka, płytę i RAM na luzie od AMD, a nie którzy mają ograniczony budżet. A wcale nie będzie tak źle, chyba, że ktoś szuka 144fps+, ma monitor 144hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co mu cokolwiek mocniejszego od 9900k do gier? :E Na AM4 też już nie włoży nic lepszego niż Ryzen 3000, które w grach na pewno nie będą szybsze od nawet i7 8700k.

"Wiem że się powtarzam ale konsole będą oparte dokładnie o tą samą architekturę procesorów co Zen 2 nie wiemy jak to wpłynie na wydajność gier na PC z prockami AMD ale być może dobrze. " - tak jak zawsze, nijak. :D

Nijak bo PS4 to była inna architektóra a procki była inna a Teraz będzie wszędzie taka sama.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS4 = 2x Athlon 5150 + customowe GPU na GCN 2.0

PS5 to pewnie R7 3700X w wersji U + customowe GPU na RDNA.

W czym widzisz różnicę?

Edytowane przez Krisol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej bym się skupił na wyborem karty graficznej niż nad myślą że i5 jest lepsze w grach od ryzena. Kup sobie rtx2060 zamiast 1660 i już ryzen jest lepszy niż i5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz to mojemu Ryzenowi, który trzyma lepiej średni FPS od i7 7700 z mocniejszym wątkiem.

 

Jak miałeś kupe 2133 mhz, a nie pamieci to nic dziwnego, porównujesz do ryzena gdzie masz teraz 3200 mhz. i7 7700 jest wydajniejszy w grach w połączeniu z szybką pamięcią

Edytowane przez brajan007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS4 = 2x Athlon 5150 + customowe GPU na GCN 2.0

PS5 to pewnie R7 3700X w wersji U + customowe GPU na RDNA.

W czym widzisz różnicę?

Widziałeś Athlona 5150 w konsumenckich PC >???

 

Po tych poprawkach zabezpieczeń Intela które intele troszeczkę osłabiły. I po aktualizacji shedulera dla AMD który minimalnie poprawił wydajność wszystkich procesorów Ryzen testy się trochę pozmieniały do tych starych którymi internet jest przesiany.

Edytowane przez Andrew2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zacznijmy od tego, że jak ktoś kupuje teraz procka za 600zł, to następnego nie kupi za 2500zł.

 

Weźmie tego i5 9400F i pewnie będzie siedział 5 lat, jeżeli nie to nie wiem po co go kupować?

 

Ja swojego Ryzena kupiłem za 569zł i jeszcze na nim zarobie :E Najdalej za 3 miesiące ląduje Ryś 3000 w moim PC.

 

Jak miałeś kupe 2133 mhz, a nie pamieci to nic dziwnego, porównujesz do ryzena gdzie masz teraz 3200 mhz. i7 7700 jest wydajniejszy w grach w połączeniu z szybką pamięcią

 

nie taką kupe, bo 2400mhz CL14. Mogłyby być szybsze, ale w intelu wydajność nie skaluje się tak jak w AMD przy zwiększaniu częstotliwości pamięci. 3000mhz i więcej nie trzeba

 

Co nie zmienia faktu, że między innymi dlatego, że kupa pamięci i kupa mobo skłoniły mnie do wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozne widze opinie panuje na tym forum. Jesli dla kogos 6 rdzeniowy intel jest na styk to ja juz nie wiem o co wam chodzi. Ja gram w batka na 8600K + RX 590 i na srednich detalach w fhd rzadko kiedy jest mniej niz 100 fps i wcale procek nie leci na 100% wiec nie mam pojecia skad bierzecie opinie ze 6 rdzeni to za chwile bedzie padaka

 

 

Wszystkie procki od i5 8400 w gore sa dobre a przyszlosciowosc w kompach nie istnieje bo zbyt szybko technologia idzie do przodu

 

Nie ma gry w ktorej np i5 9400F bylby sprawca problemow z wydajnoscia natomiast sa takie gdzie ryzen 5 2600 kuleje i to bardzo

 

Poza tym ta przyszlosciowosc w ryzenach to taka...nie w 100% prawdziwa bo zeby odpalic ryzena 3000 to trzeba miec plytke na chipsecie B. A320 dostana wsparcie tylko dla APU ...dla mnie to nie jest tak wszyscy to wychwalaja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zacznijmy od tego, że jak ktoś kupuje teraz procka za 600zł, to następnego nie kupi za 2500zł.

 

Weźmie tego i5 9400F i pewnie będzie siedział 5 lat, jeżeli nie to nie wiem po co go kupować?

 

Ja swojego Ryzena kupiłem za 569zł i jeszcze na nim zarobie :E Najdalej za 3 miesiące ląduje Ryś 3000 w moim PC.

 

 

 

nie taką kupe, bo 2400mhz CL14. Mogłyby być szybsze, ale w intelu wydajność nie skaluje się tak jak w AMD przy zwiększaniu częstotliwości pamięci. 3000mhz i więcej nie trzeba

 

Co nie zmienia faktu, że między innymi dlatego, że kupa pamięci i kupa mobo skłoniły mnie do wymiany.

Przecież nikt normalny nie będzie kupować nowego procesora z 2018 roku w 2021-2022 roku, procki i tak się nie psują, więc warto brać używane.

Bzdura, na Intelu RAM się skaluje równie dobrze jak na Ryzenach, 2400 MHz vs 3200 MHz to na 8600k ~20% wydajności więcej, więc dodaj to sobie do wyniku i7, czy dalej ma niższy średni FPS od R7 1700?

https://www.purepc.pl/pamieci_ram/jakie_pamieci_do_procesora_amd_ryzen_5_2600_test_ddr4_2133_3400

https://www.purepc.pl/pamieci_ram/test_pamieci_ddr4_2133_3600_mhz_na_intel_core_i5_8600k

Edytowane przez Krisol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...