Skocz do zawartości
Adel

80-83 stopni - współczesne gry

Rekomendowane odpowiedzi

http://gpuz.techpowerup.com/19/07/06/b65.png

 

Przemontowałem obydwa wentylatory o jeden stopień w dół. Chyba już lepiej nie będzie.

Z obudową raczej nic nie zrobię. Zdjęcie ścianki powoduje spadek temperatury o ok. 8 stopni, ale nie mogę trzymać jej zdjętej na dłuższą metę.

Generalnie co byś nie zrobił miałeś kiszkę z wentylatorami w obudowie. W szoku jestem, że sklep składając nie podpiął na froncie z dwóch wentylatorów - pewnie jakiś student za free składał :E. Jakby to było ok to i gigabyte miał by z 5-6C stopni mniej.

Ja mam obudowę w kształcie kostki i u mnie gtx 1070 od gaming x też spokojnie dobija do 78-80C, ale pierwsze słyszę że dostaje przy takich temperaturach w ciry. Karta chodzi zupełnie normalnie, taktowanie trzyma, wentylator pracuje w normie. Czasem mam wrażenie, że niektórzy autentycznie wylewają dziecko z kąpielą o 2-3C :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym tak właściwie obciążasz kartę, bo na jednym screenie masz pobór 190W, na drugim 150. Przy 30 stopniach w pokoju i słabym przeciągu w obudowie raczej już nic więcej nie zdziałasz, źle nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, dopadł mnie podobny problem.

GTX1660S, z przodu wentyl i drugi z tyłu. Już im nawet obroty zwiększyłem a grafika nadal podczas gry np w PixArk dobija do 85*C przy 2500RPM.

Co ciekawe grając np. w snowrunner czy dirt 2.0 GPU osiąga około 70*C. Czy ta gra jest zrypana czy coś z grafiką nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale odkopałeś temat chłopie.

A jeśli chodzi o GPU to zapewne musisz ją wyczyścić i wymienić pastę termo.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, zakk87 napisał:

Kurcze, dopadł mnie podobny problem.

GTX1660S, z przodu wentyl i drugi z tyłu. Już im nawet obroty zwiększyłem a grafika nadal podczas gry np w PixArk dobija do 85*C przy 2500RPM.

Co ciekawe grając np. w snowrunner czy dirt 2.0 GPU osiąga około 70*C. Czy ta gra jest zrypana czy coś z grafiką nie tak?

A sprawdzałeś czy wszystkie gry tak samo dociskają gpu?  :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, to nie są jakieś wymagające gry, znalazłem też wątek na steam, więc może zacznę od zmiany skali renderingu w tym pixarku.  

Edytowane przez zakk87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, zakk87 napisał:

Kurcze, dopadł mnie podobny problem.

GTX1660S, z przodu wentyl i drugi z tyłu. Już im nawet obroty zwiększyłem a grafika nadal podczas gry np w PixArk dobija do 85*C przy 2500RPM.

Co ciekawe grając np. w snowrunner czy dirt 2.0 GPU osiąga około 70*C. Czy ta gra jest zrypana czy coś z grafiką nie tak?

Źle testujesz. W Dirt 2.0 i SnowRunner pewnie karta nie jest w pełni obciążona (szczególnie jak grasz w niskiej rozdzielczości pokroju FHD). Ustaw DSR 3840x2160, syncOFF, bez limitów fps i sprawdź ponownie.

1 godzinę temu, zakk87 napisał:

Nie, to nie są jakieś wymagające gry,

... no i wszystko jasne - ustaw na te 4K DSR i sprawdź ponownie.

1 godzinę temu, zakk87 napisał:

więc może zacznę od zmiany skali renderingu w tym pixarku.  

To nie z Pixarkiem jest problem, tylko z GPU, które przy pełnym obciążeniu zamienia się w gorącą suszarkę.

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba dam jeszcze jedną sztukę z przodu lub na dole.

 

Pixark ma bardzo małe wymagania, nie jest dla mnie jasne skąd takie zachowanie.

Edytowane przez zakk87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, zakk87 napisał:

Pracuje na monitorze FHD więc nie ustawię 4K.

Bez problemu ustawisz przez DSR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, zrobiłem test. DSR 4x, sync off i było 30FPS i 82*C. Po włączeniu Vsync 79 a po zmianie rozdzielczości na FHD 61*C.

 

edit: w pixarku jest 320-500 fps. Nie działa wymuszenie v-sync z panelu nvidia.

Edytowane przez zakk87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, zakk87 napisał:

 a po zmianie rozdzielczości na FHD 61*C.

... bo CPU jest tutaj wąskim gardłem (przy VsyncOFF, bo jak włączyłeś Vsync na FHD, jeszcze przy np. 60Hz to po prostu w tak niskiej rozdzielczości, w mniej wymagających grach, nie potrzeba za wiele mocy obl. na GPU, więc karta sobie śpi).

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, udało się, gra ma wymuszony vsyncoff

trzeba w pliku steamapps/common/PixARK/ShooterGame/Saved/Config/WindowsNoEditor/GameUserSettings.ini

bUseVSync=False zmienić na True

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, zakk87 napisał:

edit: w pixarku jest 320-500 fps. Nie działa wymuszenie v-sync z panelu nvidia.

Swoją drogą próbowałeś ustawiać limit fps w panelu nvidii? (nie tylko vsync)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta parzy jak ma te 80stC ?

Jak nie, to zmień pastę na świeżą, bo pewnie z oryginalnej został kamień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grafika jeszcze jest na gwarancji do stycznia więc się wstrzymam. Na razie zadziałało więc mi pasi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy masz jakieś problemy przez tę temperaturę poza dyskomfortem psychicznym? Idzie zima, zaraz się będziesz cieszył że masz źródło ciepła a pokoju :E

  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, Pioy napisał:

Czy masz jakieś problemy przez tę temperaturę poza dyskomfortem psychicznym? Idzie zima, zaraz się będziesz cieszył że masz źródło ciepła a pokoju :E

Jestem ciekaw ile lat wytrzyma taka karta co pracuje często przy 80stopniach (HotSpot kolejne "naście" stopni więcej).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Kyle_PL napisał:

Jestem ciekaw ile lat wytrzyma taka karta co pracuje często przy 80stopniach (HotSpot kolejne "naście" stopni więcej).

To dobre pytanie do autora ile ma HotSpot...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie HotSpot ma 89*C, grafika max 77*C przy 4K bez vsync. Sprawa trochę się rozwiązała. Ściany obudowy były odwrotnie założone, obok grafiki jest siatka więc GPU stamtąd coś zasysa. Dodatkowo zamówiłem jeszcze jeden wentylator na przód.

Edytowane przez zakk87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to próbujesz pudrować problem bo ta karta powinna mieć 10c mniej w grach niż te 77 które osiągnąłeś jeśli to 1660s gamingx

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro będzie wentyl to sprawdzę ponownie. Obecnie w FHD z vsync jest jakieś 60*C więc o wiele lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, zakk87 napisał:

Obecnie w FHD z vsync jest jakieś 60*C więc o wiele lepiej.

... a na pasjansie będzie 50*C :) (chyba rozumiesz aluzję)

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

otworzyłem przedni panel, wrzuciłem 2x P12 PWM, poukładałem kable. W idlu jest 40*C na pasjansie. Podczas grania FullHD vsync on 52-62*C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, zakk87 napisał:

Podczas grania FullHD vsync on

Taki pomiar nie ma żadnego sensu.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4K vsync off, 75*C więc niewiele mniej po porządkach. Procek się nudzi a krzywą mam pod niego ustawioną.

Jutro spróbuję na czymś bardziej wymagającym.

Edytowane przez zakk87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Tzn? Jak wbijesz na kogoś profil to nie widać, chyba że jest to jakaś ukryta opcja  ale na swoim widać kolorowo  
    • pewnie że wole niestety kosmici w komputroniku tylko pracują a na to nie mam wpływu tak jak i na to że zasilacz 1600 w jest niedostępny więc bedzie musiał wystarczyć 1300 w tak dokładnie wydaje po to 26 tys by "chapnąć" 2600 i kupic najtańszy tv 55 cali cholera trafił mi sie myśliciel i wizjoner a jak pomógł swoim mądrym postem cholera od teraz moje życie sie zmieni
    • @up Skill to w moim przypadku za dużo powiedziane. RL1 to w dużym stopniu przedsięwzięcie strategiczno-logistyczne, a nie tylko poznawanie movesetu przeciwników. Kluczem do walki z Malenią było ogarnięcie właściwego buildu i taktyki, bo jak chciałem po prostu wszystko wydodge'ować, to miałem poważne problemy z przejściem nawet pierwszej fazy. Dla zainteresowanych:
    • Chce pan tanio i szybko? To ma pan tanio, szybko i ekologicznie   To wyżej to taka robota na boku bo zmieniałem ram z 16 GB na 32 GB i eksmitowałem 5800x3d i na powrót dałem 5700G. Koszt zmiany ramu to jakieś 70 - 80 złotych o ile poprzednie g.skille pójdą za 120  - 130 zł. Tak, te klevvy kupiłem nówki za 101 zł za komplet  Fajnie, że mają czujnik temperatury.   
    • Pewny jesteś nazwy płyty? Według Google to MSI. Co do pytania to raczej nie warto bo praktycznie nic to nie zmieni. Chyba, że o ile dobrze rozumiem, to pamięci z i5 działają na 2666 MHz a z i7 oraz i9 na 2933 MHz. Wtedy za około 200 zł dojdą 4 wątki, trochę szybszy zegar i szybciej działające pamięci.  https://allegro.pl/oferta/procesor-intel-core-i7-10700f-2-90ghz-lga1200-15372094649?utm_medium=afiliacja&utm_source=ctr_2&utm_campaign=a87648d1-a282-4a5a-bbdf-1f1e1cd28cc4&utm_content=4ac103486af9#  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...