Skocz do zawartości
Veir

Ciekawa oferta

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, napotkałem się ostatnio na takie ogłoszenia: https://www.olx.pl/oferta/iphone-7-32gb-128gb-256gb-rose-gold-roz-nowy-stan-idealny-gratisy-gw-CID99-IDvz1uq.html

I tutaj moje pytanie, gdzie jest haczyk? To są odnawiane telefony? Cena jest bardzo kusząca jak za idealny wygląd zewnętrzny i rzekome 98% + kondycji baterii, miał ktoś z tym styczność?

Proszę o pomoc, dzięki i pozdrawiam C:

 

 

A, i jeszcze przy jakiej kondycji baterii w Iphonie należy ją wymienić? 88% to duzo, na ile to wystarczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W połowie ceny, jak z normalnego sklepu?

 

Kup i opisz później, że jakiś krzak Cię oszukał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W połowie ceny z niezbyt opłacalnych sklepów, te nie są nowe, a używane są lekko tańsze od tych, szukam odpowiedzi, a nie mało trafnych komentarzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Jako sklep oferujemy 3 miesięczną gwarancję naszą , sklepową na telefon od daty zakupu na podstawie faktury lub rachunku.

Czerwona lampka się zapaliła

 

Zresztą po co komu te ajfony :hmm::E

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są pewnie odnawiane telefony, ale ciekawi mnie jak takowe działają, czy ktoś miał styczność

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj opinie o telefonach rebufished cxy jakoś tak, podejmij decyzje i odpowiedź będziesz miał jedną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Same refurbished nie są złe, pod warunkiem, że pochodzą od Apple, a nie z chińskiego garażu (a często takie chińskie składaki są sprzedawane jako telefony powystawowe :E). W ogóle, co do ogłoszenia, to pierwsze, co mi się rzuciło w oczy, to brak jakiejkolwiek wzmianki o gwarancji producenta... Do tego:

 

  • najpierw piszą, że bateria ma kondycję 99-100%, a potem twierdzą, że kondycja ma 97-100%
  • nie policzę, ile razy pisali, że to oryginalny telefon i to z foliami fabrycznymi
  • słabej jakości zdjęcia (ciężko stwierdzić, czy to podróbki czy nie)
  • "w stanie jak nowy" <-> "stan idealny nówki"
  • "Posiadamy wersję 32GB - 1199
    128GB - 1349
    256GB - 1399"
    potem piszą coś takiego:
    "W skłąd zestawu wchodzi:
    -Telefon Iphone 7 32GB"
  • pochodzenie telefonu - jakieś pokazy dla firm (?)

Do tego ciągle piszą to samo. Jak dla mnie to śmierdzi wałkiem na kilometr.

Edytowane przez zireael7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na telefonach znajdują się fabryczne folie od nowości. Po zdjęciu foli telefon jest w IDEALNYM STANIE - JAK NOWY.

 

[…]

 

Telefon nowy. Folia z przodu i tyłu na ekranie. FABRYCZNE FOLIE.

 

[…]

 

STAN IDEALNY jak NÓWKI. (Folia na telefonie)

 

[…]

 

Na telefonach znajduje się folia z przodu i tyłu.

 

[…]

 

Telefony są JAK NÓWKI Z FABRYCZNYMI FOLIAMI.

 

[…]

 

STAN IDEALNY NÓWKI. (Folia na telefonie)

 

[…]

 

Na telefonach znajduje się folia z przodu i tyłu.

 

[…]

 

STAN IDEALNY NÓWKI. (Folia na telefonie)

:rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pozatym widziałęm podobne opisy u różnych innych osób w ogłoszeniach i dlatego pytam.

A skąd wziąć refurba od apple, bo na ich stronie są same iPady?

Ewentualnie jakieś zaufane strony z odnawianymi telefonami?

Dzięki za pomoc. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod pojęciem "refurb od Apple" miałam na myśli głównie telefony pochodzące z wymiany gwarancyjnej (przepraszam za skrót myślowy) - ale osoba sprzedająca taki telefon musi mieć na to papiery od autoryzowanego serwisu (Cortland, iDream, iSpot itp.). Najlepiej by było poszukać od osób prywatnych, czasami można znaleźć fajną sztukę (nie refurb) w dobrej cenie, czasami też z kompletem dokumentów (faktura itd.). Trzeba się tylko wystrzegać egzemplarzy z Plusa i T-Mobile ze względu na blokady. Zaufanych stron z refurbami nie polecę, bo żadnej takiej nie znam :).

 

Aha, wystrzegaj się telefonów powystawowych z Allegro. Nie ma tylu wystaw na świecie ile jest tam powystawówek. Już lepiej brać używkę z pewnego źródła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie telefony z wystaw próbuje unikać, używkę mozna teoretycznie wyłapać w bardzo ładnym stanie, znalazłem nawet ostatnio zewnętrznie idealną ale bateria miała kondycję 88% i to jest juz lekkie nadgryzienie, nie miałem ios'a więc nie wiem jakie skutki w uzytkowaniu to niesie, jednak 12% to zawsze coś.

A co do odnawianych, że trzeba mieć papiery to szczerze wątpie, nasi żółci przyjaciele napewno złozą telefon tak samo, tyle, że z tańszych i zamiennych części. ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Applowski refurb różni się od tego "garażowego" przede wszystkim tym, że ma oryginalne części i normalną gwarancję :). Po prostu ktoś oddaje swój telefon do serwisu i dostaje inny w zamian (plus dokument wymiany). Także jak ktoś uzyskał refurba w ten sposób to musi mieć na to papier, bo serwis ma obowiązek coś takiego wydać. Nie ma innej opcji. Niektórzy jak sprzedają taki telefon to w ogłoszeniach dają dopisek, że telefon pochodzi z wymiany gwarancyjnej.

 

A ten papier jest przydatny choćby z tego powodu, że gdyby zdarzyła się konieczność oddania takiego telefonu na gwarancję (a ktoś nie zaktualizował gwarancji w systemie Apple - czasami to się zdarza), to wtedy serwis może sobie sprawdzić, czy gwarancja faktycznie Ci przysługuje.

 

I z tego, co wiem, właśnie te części zamienne w chińskich frankensteinach powodują problemy (nie tylko z gorszym działaniem telefonu, niektóre części uniemożliwiają oddanie telefonu na gwarancję).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...