Skocz do zawartości
Pioy

MSI i Ryzen 3000 - prawdopodobne problemy?

Rekomendowane odpowiedzi

A co na tym filmie jest pokazane? Bo ja nie wiem :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co na tym filmie jest pokazane? Bo ja nie wiem :E

leci filmik na youtube tutaj akurat gameplay z gry i włączam hwinfo i słychać scinke dzwięku i także kursor myszy się zacina wtedy nie mów że nie słyszysz tej anomalii :) w momencie gdy naciskam run wsłuchaj się

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też to mam (tylko dźwięk - kursor się nie ścina). Jest na to jakiś sposób? Ktoś kiedyś pisał w jednym z wątków, że sobie z tym poradził.

Edytowane przez Sidr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to wygląda na problem ze sterownikiem/irq integry audio. W pierwszej kolejności zainstaluj najnowsze sterowniki audio.

 

Użyj MSI Utility i sprawdź czy integra audio ma domyślnie włączony/zaptaszkowany tryb pracy MSI: https://forums.guru3d.com/threads/windows-line-based-vs-message-signaled-based-interrupts-msi-tool.378044/

 

Po dokonaniu jakichkolwiek zmian wymagany jest restart systemu.

 

Wielu osobom ten patent pomagał na problem z tego typu "przycięciami" systemowymi.

Edytowane przez caleb59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to wygląda na problem ze sterownikiem/irq integry audio. W pierwszej kolejności zainstaluj najnowsze sterowniki audio.

 

Użyj MSI Utility i sprawdź czy integra audio ma domyślnie włączony/zaptaszkowany tryb pracy MSI: https://forums.guru3d.com/threads/windows-line-based-vs-message-signaled-based-interrupts-msi-tool.378044/

 

Po dokonaniu jakichkolwiek zmian wymagany jest restart systemu.

 

Wielu osobom ten patent pomagał na problem z tego typu "przycięciami" systemowymi.

Miałem to za równo na integrze która jest obecnie wyłączona i po zakupie xonara jest tak samo, kolega z forum (sideband) wrzucił mi na pv programing LatencyMon i po 3 minutach wywaliło czerwony komunikat i mam cholernie wysokie opóznienie od sterownika sata systemowego tu jest jakiś trop z jego informacji mam 10x za wysokie latency ale nie wiem jeszcze dlaczego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam Xonara DX, a integra wyłączona w BIOSie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam Xonara DX, a integra wyłączona w BIOSie.

Nagrałem filmik z programu latencymon widać że w momencie uruchamiania programu latency skacze kosmicznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk umiera? Głupie to jak but ale zobacz czy się przewody SATA nie poluzowały w portach i przy dysku.

 

Co do Xonarów: http://maxedtech.com/asus-xonar-unified-drivers/

do xonarka zawsze używałem tych sterów i do dx też je wgrałem z opcją low dpc latency, na ds na AM3 też miałem 1.81 low dpc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też ich używam. Jeszcze niedawno, na Intelu było ok. Dysk NVME, wiec raczej nic się nie poluzowało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też ich używam. Jeszcze niedawno, na Intelu było ok. Dysk NVME, wiec raczej nic się nie poluzowało.

Też ma B450 msi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta, Tomahawk Max. W sumie, to konfiguracje mamy wręcz bliźniacze. Xonar, R3600, Tomahawk, RTX2060.

 

Tez mam te DDRy - https://www.ceneo.pl/40990460 , ale na razie ich nie używam. W sumie to planuje je sprzedać, bo 16GB mi starcza, a te kolejne 16GB (szare ballistix sport) dobrze sie kręci. Możesz napisać jak one Ci się sprawują? Dobrze się kręcą, bez błędów?

Edytowane przez Sidr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra panowie pogrzebałem i ogarnąłem sprawę u mnie były to sterowniki pobrane przez program slimdrivers do AMD sata, zawsze lubię mieć wszystkie najnowsze sterowniki i po zmianie platformy na AM4 zauważyłem że nie ma do pobrania nigdzie sterów do sata i są te zwykłe "microsoft 2006" więc odpaliłem drivereasy i też nic nie znalazł, następnie przeskanowałem slimdrivers i wyszukał ale wyglądało to tak https://zapodaj.net/da1427ad21139.png.html do 2 miałem zaktualizowany a 3 był nadal zwykły microsoft. Sideband naprowadził mnie że największe latency mam od sterownika sata abym go zaktualizował lecz ja miałem aktualny. Coś mnie tkneło i wywaliłem te stery sata i mam teraz wszystkie 3 z 2006 microsoftu https://zapodaj.net/c2677ba3d59a7.png.html problem ze scinką i skokiem latency zniknął :E:lol2:

 

Ta, Tomahawk Max. W sumie, to konfiguracje mamy wręcz bliźniacze. Xonar, R3600, Tomahawk, RTX2060.

 

Tez mam te DDRy - https://www.ceneo.pl/40990460 , ale na razie ich nie używam. W sumie to planuje je sprzedać, bo 16GB mi starcza, a te kolejne 16GB (szare ballistix sport) dobrze sie kręci. Możesz napisać jak one Ci się sprawują? Dobrze się kręcą, bez błędów?

te gskille podkręciłem z 3200 na 3600 przy 16-20-18-18-36 trfc 560 1.41v z 1T bez GDM i BGS i są stabilne 0 błędów i wywaleń z BFV powyżej 3600 nie mogłem ustabilizować, cruciale ci się lepiej podkręcą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@novi gdzieś pisał by jednak unikać ich bo to wersje jeszcze pod Windows 7, zresztą sam później wrzucałem info bezpośrednio od AMD na ten temat: https://www.amd.com/pl/support/kb/faq/pa-250

Masakra to ja kur po parę godzin dziennie od 2 miesięcy się głowie co to jest szukam jakiś mało ważnych pobocznych napięć przy ramie itp że może w programach stabilny itp a jednak coś brakuje, później grzebie przy napięciach if cofam oc itp a tu się okazuje że sterownik sata robił krzaki :E :E straciłem miesiąc życia :cool: gdyby nie side i jego sugestia w życiu bym się nie chwycił sterów do sata

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterownik sata amd na płycie x570 asus powoduję starty windowsa trwające 10-20minut :E . Na tomahawku i jak miałem zakłócenia to się bawiłem w lewo i prawo tymi sterownikami i mi niestety zakłócenia nie znikły :(. Nie wyrobiłem, zmieniłem płytę na gigabyte b450m ds3h , padła po jednym dniu (ale mam wrażenie że miałem raz te zakłócenie na niej też) , i w akcie desperacji kupiłem x570. Dodam , że na x570 i sterownikiem sata amd, nie mam zakłóceń żadnych , tylko pc strasznie długo się włącza .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterownik sata amd na płycie x570 asus powoduję starty windowsa trwające 10-20minut :E . Na tomahawku i jak miałem zakłócenia to się bawiłem w lewo i prawo tymi sterownikami i mi niestety zakłócenia nie znikły :(. Nie wyrobiłem, zmieniłem płytę na gigabyte b450m ds3h , padła po jednym dniu (ale mam wrażenie że miałem raz te zakłócenie na niej też) , i w akcie desperacji kupiłem x570. Dodam , że na x570 i sterownikiem sata amd, nie mam zakłóceń żadnych , tylko pc strasznie długo się włącza .

Ale ogólnie były do pobrania te stery? bo ja nie znalazłem takich nigdzie dopiero slim wyszukał je nie wiadomo skąd no to je wgrałem żeby być na czasie :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Jest tutaj osoba, która ma zestaw złożony z b350/x370 od MSI z Ryzenem 3000 oraz bios ABBA?

Jak działa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takich zaburzeń obsesyjno-kompulsywnych to nawet ja nie mam. AMD nie daje sterowników pod Win 10, a wy na siłę musicie coś zainstalować... Liczę, że okaże się, iż te padnięte Ryzeny z forum to też podobna historia. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ogólnie były do pobrania te stery? bo ja nie znalazłem takich nigdzie dopiero slim wyszukał je nie wiadomo skąd no to je wgrałem żeby być na czasie :cool:

 

Przeszukalem zagraniczne fora i gdzieś natrafiłem na nie . Niestety ja mam normalne sterowniki Windowsa i co jakiś czas te bsody wyskakuja. Ale się nie martw , bo ja to pewnie uwalonego cpu mam :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeszukalem zagraniczne fora i gdzieś natrafiłem na nie . Niestety ja mam normalne sterowniki Windowsa i co jakiś czas te bsody wyskakuja. Ale się nie martw , bo ja to pewnie uwalonego cpu mam :P

pogralem 2 godziny w BFV i zero problemow losowych przycinek i dzwięku to samo na youtube także rozwiązałem u siebie :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Caleb59, a wiesz może (albo ktoś inny), które z podlinkowanych przez Ciebie na poprzedniej stronie sterowników do NVME będą sie nadawać do W7 x64? Znalazlem jakieś, dodaje do obrazu Windowsa, a ich tak mi tego cholernego dysku nie znajduje. Dysk Corsair MP510, czy jakoś tak dla dokłaldności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może tak? http://forum.pclab.pl/topic/1189112-Windows-7-Image-Updater-Automatyczny-aktualizator-obrazu-Windows-7-dla-nowych-maszyn-SkyKabyCoffee-Lake-Ryzen-Threadripper/

 

Jako bonus program ma opcję podmiany oryginalnego starego instalatora Windows 7 z 2009 roku na ten ,który jest obecnie używany w Windows 10 z 2016. Dzięki takiej podmianie znika całkowicie problem niewykrywania niektórych SSD na NVMe w instalatorze w przypadku gdy producent nie dostarcza swoich dedykowanych sterowników.
Edytowane przez caleb59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Caleb59, a wiesz może (albo ktoś inny), które z podlinkowanych przez Ciebie na poprzedniej stronie sterowników do NVME będą sie nadawać do W7 x64? Znalazlem jakieś, dodaje do obrazu Windowsa, a ich tak mi tego cholernego dysku nie znajduje. Dysk Corsair MP510, czy jakoś tak dla dokłaldności.

Windows 7 za moment (styczeń 2020) end of life i end of support - więc nie ma większego sensu z tym walczyć, ma tak samo telemetrię jak nowsze windowsy. A poprawek bezpieczeństwa zaraz nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • @skunRace Będzie próbować?
    • Tak, bo jest cichszy od noctuy gdy oba chłodzenia chodzą na maks obrotów. I jest to fakt. Ok, czyli to że nie wiesz że UV jest możliwe na b760 mi się przyśniło i to Twoja podświadomość napisała...  Tak, kończymy dyskusje bo do konsensusu nie dojdziemy
    • z okazji nadchodzących Świąt Wielkiej Nocy - wszystkim - Niech ta Wielkanoc będzie pełna pikseli szczęścia, megabajtów radości i gigaherców miłości! Wesołych Świąt! - a także przyjemnego korzystania ze skryptu   Niestety jego rozmiar trochę urósł - ale to ze względu na instalację DirectX oraz Visual-C-Runtimes w wersji offline - całość spakowana RARem Wersja V5: (data wydania 29.03.2024) https://wowo89.de/pliki/forum-pclab/skrypty/TuningWin11(wowo89.de)V5.rar - Usunięto problematyczne skanowanie i przywracanie integralności obrazu systemowego - Skanowanie i naprawianie plików systemowych - Usuwanie przestarzałych komponentów i sterowników - Pamięć wirtualna - ustawiana ręcznie przez użytkownika podczas wykonywania skryptu - Ustawienie progu zajęcia pamięci RAM przed użyciem pamięci wirtualnej (95%) - (Standardowo Windows zaczyna korzystać z pamięci wirtualnej już przy 80% zajęcia pamięci RAM) - Wyłączenie usług: wuauserv, wercplsupport, WerSvc - Zamknięcie aplikacji w tle, które są zintegrowane z oryginalnym systemem: Skype, Teams, OneDrive - Zablokowanie Autostartu dla aplikacji: Skype, Teams, OneDrive - Przeładowanie usług: wudfsvc, wercplwiz - Wyłączenie izolacji rdzenia - wyłączenie - useplatformclock - wyłączenie - disabledynamictick - włączenie - useplatformtick - Zmiana planu zasilania na najwyższą wydajność - usunięto, a w zamian użytkownik sam podczas wykonywania skryptu dokonuje wyboru który Plan zasilania ma być ustawiony - Skrypt usuwa preinstalowane aplikacje systemu Win10/Win11, oraz czyści rejestr z wpisów z nimi związanych: (zgodnie z prośbą użytkowników forum aplikacje związane z XBOX pozostały nienaruszone) - udoskonalono usuwanie aplikacji preinstalowanych, podczas wykonywania skryptu 2-3raz na tym samym komputerze, zdarzały się przypadki występowania błędu podczas deinstalacji już odinstalowanej aplikacji, teraz skrypt sprawdza czy dana aplikacja jest zainstalowana, jeśli jej nie ma, przechodzi do kolejnej, jeśli jest, usuwa ją i powiadamia użytkownika o poprawnym jej usunięciu. - Dodano instalację bibliotek DirectX (najnowsze na dzień wydania skryptu) - skrypt pyta użytkownika czy wykonać instalację - Dodano instalację bibliotek Visual-C-Runtimes (wersja Feb 2024) - skrypt pyta użytkownika czy wykonać instalację - Na zakończeniu skrypt wyświetla stosowną informację o zakończeniu działania i informuje użytkownika że system uruchomi się ponownie za 45sek (można przerwać odliczanie, zamykając okno skryptu - ta informacja również znajduje się w oknie skryptu)
    • Frimaware najnowszy 106. Filmow nie sprawdzalem tylko gry. Zrobie screeny jak wroce z pracy. 
    • Napisałeś przecież wyżej, że Fortis jest cichszy nawet od Noctuy, stąd moje argumenty. Mogę się jedynie zgodzić z tym, że nie zwróciłem uwagi, że użytkownik ma Ferę i kończmy tę dyskusję, bo odbiegamy od tematu.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...