Skocz do zawartości
Pioy

MSI i Ryzen 3000 - prawdopodobne problemy?

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

4.5ghz allcore, nieźle :D.

To byś musiał sprzedać teraz ryzena 2600 i za 2 lata kupić 3700x :E.

Jeszcze miesiąc temu szło dorwać 3700x za 1000-1100zł , teraz? Po 1200-1300 schodzą sztuki z drugiej ręki, nie wspominam o 3800x, którego można było mieć za 1150zł, teraz poniżej 1300 nie widać :). Wczoraj pojawił się 3700x 1951 za 1250 outlet, mimo wszystko się zawahałem, przez chwilę w koszyku miałem go leżeć, ale się wycofałem, liczę upolować do 1150zł 3700x młodego, przed nami premiera 10gen, i na pewno znajdą się ludzie, którym np kultura pracy am4 nie leży i rzucą się na intela, więc to chyba będzie ostatni gwizdek, żeby w dobrej cenie dorwać ryzena 7, potem to dopiero na premierę zen3, ale tylko pod warunkiem wsparcia zen3 na starszych płytach, jak tego nie będzie to okazji nie upoluję ;)

 

Edit, kolega reddzik wrzucił w głównym o ryzenach 3xxx linka do streama, jeśli dobrze zrozumiał, brak wsparcia na starszych płytach będzie, bo amd nie chcę dzielić użytkowników starszych płyt, na tych co dostaną wsparcie i na tych co nie, ma być odcięte prostą linią, więc trzeba kasiore z skarpety wytrzepać i atakować ryzena 7, jeśli nic nie zyskam to pomyślę, szkoda mi się pozbywać tej płyty co mam, jakiś sentyment do niej złapałem, jak do starego mercedesa w140 :E.

 

Ok, teraz można na spokojnie podać miejsce o którym mowa. Ogólnie zaczynają mówić od 1h 7min z sekundami, ale dokładnie to co ja chciałem przekazać jest od 1.11.00.

 

 

"Could they? Yes, but they did it for business" :cool:

Edytowane przez Reddzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że piszecie o kartach, dołączę się: u mnie xonar działał i działa ok i to już na wcześniejszych biosach było ok, tylko że ja mam starego DX ale za to audigy fx robi problem, nie chce mi się rozpisywać link do mojego tematu: https://forum.pclab.pl/topic/1311177-SB-Audigy-FX/ nie wygląda mi to na usterkę samej karty a na konflikt sprzętowy, nie mam w gratach takiej platformy obecnie która ma pci-e (same PCI) a kumpel też siedzi na B450 od msi (A-Pro), nie wiem czy jest sens mu głowę zawracać ;)

Zostawie tu info bo napisałem ten post 4 dni temu: walczyłem z kartą kilka dni zrobiłem dosłownie wszystko bo na 99% byłem pewny że to nie problem hardware (samej karty) ale systemu lub biosu, wyłączenie fast boot w opcjach zasilania windowsa rozwiązało problem z rozwalaniem dzwięku :E:lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie zmiana dysku z sata na m2, przyspieszyła tak start płyty, że zanim monitor dostanie impuls, żeby się uruchomić to już mam pulpit windowsa, nie wiem ile trwa całe uruchamianie, z 10 sekund ? Na sata to było z 22-25sekund do gotowego pulpitu, a na asusie x570+ dysk sata uwijałem się w 16-17 sekundach, bez żadnych fast bootów. Tu też nie mam włączonego fast boota. Bios z starą agesą cały czas :P. Windows postawiony jako "uefi" :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bierz datę tylko i wyłącznie 1946 i wyżej.

E ja mam 1947 i nie ma rewelacji.

 

Tak na marginesie bo wcześniej na to nie zwróciłem uwagi - dzięki AGESA 1.0.0.5 czas bootowania poprawił się o kolejne kilka sekund i obecnie POST przeskakuje bezpośrednio do systemu jeszcze szybciej niż na AGESA 1.0.0.4B w moim przypadku. :thumbup:

Mówicie że warto spróbować? na liście zmian tylko nowa agesa i hdmi fix.

U mnie POST to 15s!. Póżniej win10 do pulpitu 5s, win7 wstawał dłużej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

z ciekawości zrobiłem pomiary na swoim mobasie. Poiar od wyłączonego PC do pojawienia się okna logowania Win10p i jest tak:

Włączenie - pojawienia się Logo MSI -- ok 17 sek

Od logo MSI do załadowanie okna logowania - ok 12 sek *

 

* nie mierzyłem międzyczasu od pojawienia się logo MSI do pojawienia się loga animowanego windowsa

** obraz na monitorze pojawia się po ok 8-9 sek od startu PC

 

Paradoks jest taki, że mam nowy PC, którego łączny czas uruchamiania systemu od 0-100 jest dłuższy niż w starym z 2011 PC :P

 

BTW gdzie jest opcja fastboot w x570 bo nie kojarzę by była / nie zauważyłem :P .. ?

Edytowane przez Bulsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

U mnie zmiana dysku z sata na m2, przyspieszyła tak start płyty, że zanim monitor dostanie impuls, żeby się uruchomić to już mam pulpit windowsa, nie wiem ile trwa całe uruchamianie, z 10 sekund ? Na sata to było z 22-25sekund do gotowego pulpitu, a na asusie x570+ dysk sata uwijałem się w 16-17 sekundach, bez żadnych fast bootów. Tu też nie mam włączonego fast boota. Bios z starą agesą cały czas :P. Windows postawiony jako "uefi" :).

 

 

Nie mam m2, ale sporo nerwów przez to straciłem gdy chciałem wejść do biosu, dopiero gdy odłączyłem komputer i monitor od prądu, podpiąłem ponownie, komputer wystartował normalnie. :E

 

 

 

 

BTW gdzie jest opcja fastboot w x570 bo nie kojarzę by była / nie zauważyłem :P .. ?

 

Opcje zasilania -> Wybierz działanie przycisków zasilania -> Włącz szybkie uruchamianie (zalecane)

Edytowane przez Doamdor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem bios z AGESA 1.0.0.5 i zauważyłem natychmiast w Ryzen Masterze, że CPU poprawnie zaczął usypiać rdzenie a przynajmniej lepiej niż na wcześniejszym biosie

Po raz pierwszy widzę za jak idluje na pulpicie to są momenty ze wszystkie 8 rdzeni mają status SLEEP.

Od czasu do czasu jeden z rdzeni budzi się i chodzi na 300-500MHZ dodatkowo średnie a napięcie CPU spada poniżej 0,3V

 

Co do szybkości startu nie zauważyłem zamiany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wiem dlaczego nie poczułeś różnicy, cytując z oficjalnego komunikatu od AMD w tym temacie:

 

Improved POST with select Micron DDR4-3200 memory ICs

I tak się składa, że ja takowe posiadam. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Opcje zasilania -> Wybierz działanie przycisków zasilania -> Włącz szybkie uruchamianie (zalecane)

dzięki, ale u mnie tego nie ma.

zerknij na dumpa, gdzie mam to znaleźć?

post-43399-15890651704527_thumb.jpg

Edytowane przez Bulsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki, ale u mnie tego nie ma.

zerknij na dumpa, gdzie mam to znaleźć?

 

To jest w Windows 10. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest w Windows 10. :D

o kurka, my bad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9256sbvkx4151.png

 

Zapożyczone z reddit'a.

 

To pokazuje jak MSI dba o klientów. Miałem z nimi kontakt z reklamacją grafiki, to wiem, żeby nigdy nie kupować nic z MSI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to ch....je.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Msi od dłuższego czasu to złamasy, ale Panowie sami robicie sobie problemy kupując najtańsze płyty i oczekując wsparcia :/

 

Niestety coś za coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, znane i polecane trojaczki MSI B450 (moja i jej 2 siostry) to nigdy nie były najtańsze płyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

To nic oficjalnego.

W Przypadku Zen2 i chipsetu 300

było podobnie, a obsłużyły.

Myślę, że każda 400 dostanie wsparcie.

Dobrze, że dopłaciłem 120 zł do MAX

względem sprzedanej B350, będę spokojnie

spał.

Edytowane przez jg77xfx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekaj, jeszcze się okaże, że b450 nie obsłuży nowych "Refreshy", to będzie cyrk :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekaj, jeszcze się okaże, że b450 nie obsłuży nowych "Refreshy", to będzie cyrk :lol2:

3100 i 3300 obsługuje nawet bez nowego biosu, WYDAJE mi się, że u AMD działa to tak, że wystarczy że mikrokod obsługuje rodzinę CPU = obsługuje wszystkie CPU z tej rodziny. Wiem, bo ze znajomym dyskutowaliśmy nad 3300X (nie dla mnie, ale jemu zależy silnie na 1 wątku i przy okazji patrzyłem wtedy czy moja płyta dostała).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Zapożyczone z reddit'a.

 

To pokazuje jak MSI dba o klientów. Miałem z nimi kontakt z reklamacją grafiki, to wiem, żeby nigdy nie kupować nic z MSI.

dlaczego mnie to nie dziwi...

tak dba ze ostatnia płytę od MSI mam na AM2 ...

 

MSI B450 Gaming Plus i b450A-Pro to wcale nie są najtańsze płyty ...

krzywdę to sobie można zrobić licząc na wsparcie od MSI

 

nie zdziwiłbym się gdyby MSI wybłagało porzucenie kompatybilności ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się łudziłem, że MSI da mi

wsparcie na B350 dla Zen3 :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, jak GB zrobi wsparcie na całej gamie B450, to przeproszę się z nimi, bo z kolei mam focha od czasów padniętej płyty AM3 770 i potem padniętej 280X po daniu drugiej szansy. Ale w sumie - co to za różnica, czy coś pada czy sprzedajesz za bezcen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Brałem MSI bo dosyć fajna płytka, powinna bez problemów utrzymać 8/16, ma flashbacka w razie W- to już skorzystałem przy kupnie bo xkom zapomniał wgrać bios na moje życzenie, uratowało mi to tyłek.

To moja pierwsza styczność z taką płytą, miałem Asusa B75M-PLUS (s1155), dużo słabszą, gorszą, pierwszy raz wybuliłem tyle za płytę.

Jak wyszły płyty z MAX nie miałem zamiaru wymieniać, ani przechodzić na inną, za dużo zabawy.

 

Mi brak upgradu procka nie zrobi takiego psikusa, 3600 jest na tyle mocny, liczę, że zostanie u mnie do DDR5.

Edytowane przez Reddzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Na R5 3600 wystarczy do, którejś

generacji ddr5.

Ja planowałem przesiąść się na płytę,

która obsłuży R5 2600 teraz oraz Zen3

najniższym kosztem.

Edytowane przez jg77xfx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja też, jeśli nie 4000, to 3600 albo 3700 w to wsadzę i będę siedział.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
    • Witam Proszę o ocenę zestawu do grania w 1440p i ewentualne propozycje zmian, chciałabym żeby wszystko zamknęło się w 7tys. Preferuję połączenie Intel/Nvidia, najlepiej jak najmniej RGB, dyski już posiadam (2 SSD Sata). Procesor i5 14600KF Karta Gigabyte GeForce RTX 4070 Super Windforce OC 12GB Płyta główna MSI B760 Gaming Plus WIFI lub MSI MAG B760 Tomahawk WIFI (wcześniej rozważałam również Gigabyte B760 Gaming X AX) Zasilacz Seasonic Focus GX - 750W Lexar Ares RGB 32GB 6400MHz CL32 Obudowa Genesis Irid 505F Z chłodzeniem mam problem, ponieważ chciałam zakupić Deepcool'a AK620, jednak nie jest dostępny w sklepie komputronika (sklep wybrałam ze względu możliwości odbioru komputera w moim mieście). Niestety ten ma dość ograniczony wybór chłodzeń. Tak samo jak widać mocno zastanawiam się nad płytą główną, jestem otwarta na propozycje.
    • https://www.rtings.com/monitor/learn/research/vrr-flicker  
    • Ja czego nie rozumiem? No ja rozumiem jaka jest różnica pomiędzy odbiornikiem prądu a generatorem. Z tego co widzę hybrydy się zgłasza. Czy Ci się to podoba czy nie. To nie jest offgrid.  Tak samo jak magazyn energii. Mimo iż ludzie używają je wewnątrz domu, to muszą być zgłaszane.  To że chińczyk mówi, że falownik nie wysyła nadmiaru energii poza sieć nie ma żadnego znaczenia jeśli podepniesz to do sieci.  Czy na rondo nie ma liczników? Na enmasz umowy tam z energetyka? Nie da się zamontować normalnej instalacji? Co powiedział Ci dostawca prądu? Jeśli sąsiada z działki wywali choćby radio na drugi tydzień po montażu Twojego lewego PV, to spodziewaj się problemów.  Jak udowodnił aż że Twój chiński szajs jest przekozak wówczas? Będziesz miał na to jakieś papiery?  Ze specyfiki pracy jaką oczekujesz. Ta sama zasada działania Cię interesuje. Będziesz szukał paneli gruntowych? A czym różnią się takie od paneli dachowych albo balkonowych? Zestaw balkonowy to jest to co szukać powinieneś. Bo zestawów RODo nie robi a raczej?  Zacznijmy od tego, że zacząłeś od złej strony, bo zamiast falownika i budowania hybrydy, podpina się takie rzeczy prosto w panele. Pompa na prąd stały o szerokim napięciu działania pyrka sobie jak ma napięcie i tyle. 
    • 40 powinno na górkę styknąć. I to na luzie jako dodatkowe.  Ewentualnie powinieneś pomyśleć nad jakimiś listwami przypodlogowymi z systemem dowolnego dodawania gniazdek.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...