Skocz do zawartości
Pioy

MSI i Ryzen 3000 - prawdopodobne problemy?

Rekomendowane odpowiedzi

Narazie siedzę na 1004PatchB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam mam bios z 11/07/2019 msi gaming plus max, procek strasznie się grzeje 7 3700x temp do 92c na fortis 3. Warto aktualizować?

Edytowane przez Skitter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie napięcie podaje płyta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mam ustawione jak polecali na forum na sztywno 1.25 i 4.2, hw monitor pokazuje cpu vcore 1,256, ale z zakładki voltages podczas obciążenia na rdzeniach cpu vdd na 1.194v nie wiem co to znaczy?

 

Inne temperatury to system 40c max obciążenie, PCH 47c, MOS 60c, CPU 92C. Dodam że w pokoju 29c. To już 3x raz jak montuję fortisa i dalej takie same temperatury. :hmm:

Napewno karta grafiki dodaje temperatury bo bez gpu max w blenderze to 88c. Karta grzeje się do 65c, buda dobrze chłodzona.

Edytowane przez Skitter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ustawione jak polecali na forum na sztywno 1.25 i 4.2, hw monitor pokazuje cpu vcore 1,256, ale z zakładki voltages podczas obciążenia na rdzeniach cpu vdd na 1.194v nie wiem co to znaczy?

 

Inne temperatury to system 40c max obciążenie, PCH 47c, MOS 60c, CPU 92C. Dodam że w pokoju 29c. To już 3x raz jak montuję fortisa i dalej takie same temperatury. :hmm:

Napewno karta grafiki dodaje temperatury bo bez gpu max w blenderze to 88c. Karta grzeje się do 65c, buda dobrze chłodzona.

Te dwie śrubki od fortisa przykręcone na dębowo? Fortisa najlepiej montować tak aby nałożyć śrubki idealne na otwory, najpierw troszkę jedną stronę, drugą i później do oporu. Nie ma się czego bać nie uszkodzisz pinów. Ewentualnie czy wentylator jak masz 88 stopni leci na full obrotach? Poza tym przed każdym montażem dokładnie procka jak i podstawe chłodzenia alkoholem, najlepiej jakiś izopropylowy i czyścić tak długo aż ściereczka będzie czysta od podstawy chłodzenia..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Za 3 montażem na wszystkie pytania tak, bardzo dokładnie zrobione, jak się pytałeś. Wentyl na 1400.

Edytowane przez Skitter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie nie wiem, albo sprawdzić inne chłodzenia od kogoś pożyczając, albo procek na gwarancję bo 92 stopnie jak pisałeś przy 4.2 1.25v to nie jest normalne. Tam okolice 70 stopni przy tak niskim napięciu powinny być

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK dzięki. Dodam że na chłodzeniu AMD -95c i obroty max i zrzucanie zegarów, to jeszcze przed oc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam mam bios z 11/07/2019 msi gaming plus max, procek strasznie się grzeje 7 3700x temp do 92c na fortis 3. Warto aktualizować?

 

Bios warto zaktualizować.

Temperaturę cpu gdzie dokładnie odczytujesz ? W hwinfo linijka cpu tdie/cdie to są poprawne odczyty.

Jaka to dokładnie buda ? Chyba nie pure base 500 ,z założona górna pokrywa :E?

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie skoro na boxie 95 stopni to mamy jasność. Albo masz szurnięty czujnik o jest raczej mało prawdopodbne, albo miałeś takiego pecha i ciekły metal na procku jest tak dramatycznie ułożony albo jest go za mało i stąd takie temperatury. Na gwarancję wysyłać i pewnie nowy przyślą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za porady, zgłoszenie przyjęte w poniedziałek wysyłam na gwarancję. Mam nadzieję, że mi nie odpiszą że, 95c to jeszcze bezpieczna temperatura.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze omijały mnie problemy z płytą główną MSI ale teraz coś jest nie tak.

 

Na starym biosie do B450-A Pro raz na 50 uruchomień komputer łapał zawieszenie i nie chciał się włączyć (wentylatory się kręciły ale nie botował) i pojedynczy reset rozwiązywał sprawę.

 

Teraz na nowym biosie 1.0.0.4 muszę męczyć się przez 10 minut z resetami, żeby łaskawie wystartował.

 

Co może być nie tak? OC robiłem ale jest stabilne, sterowniki od AMD wgrane najnowsze.

Edytowane przez kibolkks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W komputerze mojego dziecka zainstalowałem b450 msi pro-a max i r5 3600. Działa bez zastrzeżeń, z jednym wyjątkiem.

Mianowicie komputer nie potrafi wybudzić się ze stanu uśpienia. Jak zostawi się na dłużej włączony komputer i po pewnym czasie przejdzie w stan uśpienia, to nie reaguje na wybudzenie. Wentylatory się obracają ale brak obrazu na monitorze. Trzeba wyłączyć komputer przyciskiem na obudowie i włączyć ponownie. Trochę to denerwujące i nie znalazłem na to rozwiązania. Jedynie przesunąłem czas, po którym komputer się uśpi do 10 godzin, żeby tego uniknąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, składałem PC kumplowi na tej samej płycie i takich cyrków nie ma, wiem że któraś wersja sterowników nvidia miała takiego buga jeżeli siedzi tam karta od zielonych to wgraj najnowsze, bios na płycie najnowszy i stery do chipsetu od amd wgrane? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W komputerze mojego dziecka zainstalowałem b450 msi pro-a max i r5 3600. Działa bez zastrzeżeń, z jednym wyjątkiem.

Mianowicie komputer nie potrafi wybudzić się ze stanu uśpienia. Jak zostawi się na dłużej włączony komputer i po pewnym czasie przejdzie w stan uśpienia, to nie reaguje na wybudzenie. Wentylatory się obracają ale brak obrazu na monitorze. Trzeba wyłączyć komputer przyciskiem na obudowie i włączyć ponownie. Trochę to denerwujące i nie znalazłem na to rozwiązania. Jedynie przesunąłem czas, po którym komputer się uśpi do 10 godzin, żeby tego uniknąć.

 

Ja miałem takie zjawisko ale to w tamtym roku jeszcze. Miałem wtedy rtx2060 i asusa x570-p .

 

Broiły mi "opcje oszczędzania energii" w biosie , dodatkowo przerobiłem plan zasilania jako minimalny stan procesora 100% i maksymalny 100%. I dodatkowo aktywowałem erp5, ale nie wiem czy to coś pomogło, bo zrobiłem wszystko na raz.

 

W ostateczności możesz mieć źle dobrane napięcie Vsoc, coś kojarzę, że podobne cyrki potrafiło robić to napięcie. Ale tu niestety nie pomogę, musisz zobaczyć co będzie oczko wyżej, jak będzie tak samo lub gorzej, no to trzeba zejść w dół :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, składałem PC kumplowi na tej samej płycie i takich cyrków nie ma, wiem że któraś wersja sterowników nvidia miała takiego buga jeżeli siedzi tam karta od zielonych to wgraj najnowsze, bios na płycie najnowszy i stery do chipsetu od amd wgrane? ;)

Karta to gtx1660 super. Sterowniki od nvidii najnowsze, stery od chipsetu wgrane.

Dzieje się tak na automatycznych ustawieniach, więc to nie sprawa przeszarżowania z oc.

Jedyne czego nie próbowałem to najnowszy bios, mam chyba ten przedostatni.

Edytowane przez stanko11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze omijały mnie problemy z płytą główną MSI ale teraz coś jest nie tak.

 

Na starym biosie do B450-A Pro raz na 50 uruchomień komputer łapał zawieszenie i nie chciał się włączyć (wentylatory się kręciły ale nie botował) i pojedynczy reset rozwiązywał sprawę.

 

Teraz na nowym biosie 1.0.0.4 muszę męczyć się przez 10 minut z resetami, żeby łaskawie wystartował.

 

Co może być nie tak? OC robiłem ale jest stabilne, sterowniki od AMD wgrane najnowsze.

 

Mam podobną konfigurację i trochę podobny problem z grami pod Windowsem 7. Niektóre gry zaraz po odpaleniu powodują wygaszenie monitora. Nie da się go już włączyć i pomaga tylko hard reset. Poza tym, że monitor jest wyłączony, to słychać, że wszystko działa. U mnie jest to jakaś kwestia programowa, ponieważ na czystym Windows 7 SP1 bez żadnych updejtów wszystko jest ok. Na w10 też wszystko ok. Może ktoś się juz z czymś takim spotkał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta to gtx1660 super. Sterowniki od nvidii najnowsze, stery od chipsetu wgrane.

Dzieje się tak na automatycznych ustawieniach, więc to nie sprawa przeszarżowania z oc.

Jedyne czego nie próbowałem to najnowszy bios, mam chyba ten przedostatni.

Więc nie zaszkodzi wgrać ostatni :D a na innym wyjściu/kablu jest tak samo? DP/HDMI ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla płyt MSI B450 (zwykłych, nie MAX), pojawiły się nowe Beta-biosy: Updated AMD AGESA ComboAm4PI 1.0.0.6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla MAXów i X470 też.

Edytowane przez Lypton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakaś nowość od listopada, ale to beta to poczekam, nie śpieszy mi się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakaś nowość od listopada, ale to beta to poczekam, nie śpieszy mi się.

Przecież to na 99% oficjalna wersja już. Za jakiś czas tylko usuną słowo beta i nawet daty nie zmienią xd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież to na 99% oficjalna wersja już. Za jakiś czas tylko usuną słowo beta i nawet daty nie zmienią xd

Oj tam.. nie pierwszy raz instaluję, ale dopisek beta, to beta:P Na razie nie instaluję, chciałem znaleźć info co zmienia agesa 1006, bo np moja płyta nie dostała 1005 ^^

 

edit:

Odnośnie RAM.. może dlatego mi nie chce dobrze działać 3733mhz, bo mam co kilka dni restarty :lol2:

Edytowane przez Reddzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...