Skocz do zawartości
Pioy

MSI i Ryzen 3000 - prawdopodobne problemy?

Rekomendowane odpowiedzi

Masz tę msi i beta bios? Możesz coś więcej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi te microny e die elegancko chodziły na asrocku 3400 xmp bez problemu. Gdy wczoraj odpaliłem windę na tomahawk u to załączyłem 3600 xmp i poszło bez zajakniecia problem jest taki że nie da rady teraz tomahawk a odpalić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Mortara to nie jest beta, jest "normalny". Ogolnie jako ze nie mialem innego proca to musialem tym flashback czy jak mu tam wgrac go ale zadzialalo odrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem płytę na asrock i 3600x chodzi tyle że mam problem ze stabilnością Ramu i temperatury, napięcie wysokie ale to chyba cechą Pb2 pbo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu wątku tutaj na forum i reddicie straciłem zapał do b450 gaming plus. Co prawda szanuje swoje pieniądze, ale mój czas jest jeszcze bardziej cenny. Z braku pewności czy po flashbacku i złożeniu zabangla na 100% zamówiłem na pojutrze x570 gaming plus. Ma dzisłać od strzała i tyle, łacznie z full opcjami w biosie, a zwłaszcza profile xmp bo tylko tak można pogonić sensownie tego cepa. Pcie 4.0 jest mi obojętne. Do 'downgrade" z 4790k@4.8 mam już przygotowanego ryzena 3600, 2x8gb ballistix lt 3200 cl16 i nową budę. Nie wiem teraz czy ryzykować niepewny support b450 gaming plus czy wejść w x570. Kasa oczywiście ważna ale bez przesady, w przyszłym roku planowany przeskok na 3800x, a na jesień 2070 super z obecnego 1080.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze są inne firmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiadomo coś czy wyjdzie bios na b350 pc mate ? bo nie ma go na liście ;/ oc mi średnio potrzebne ale chciałbym mieć możliwość wymiany mojego r7 1700...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie bez nerwów, kto chce być betatesterem kupuje Ryzeny 3000 już teraz, reszta powinna spokojnie poczekać 2-3 tygodnie. W piątek mają się pojawić nowe biosy na Tomahawk i innych płytach. Muszą dać sprawne aktualizacje, bo na razie nie będzie b550, a nikt im masowo nie będzie kupował x570 pod Ryzen 3600. Nie ma się czym stresować, wierzę w MSI :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI zawsze się spóźniało, tak samo trzeba było dłużej czekać na nowszą AGESE w odniesieniu do innych producentów MB.

Dział programistów do wymiany xd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamawiam dzisiaj Mortara lub Tomahawka, sam jestem ciekaw co tam się dzieje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamawiam dzisiaj Mortara lub Tomahawka, sam jestem ciekaw co tam się dzieje :D

Może do czasu aż będziesz miał któraś z płyt wypuszcza stosowny update.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, skoro inne płyty działają, to i te od MSI w końcu powinny zadziałać. Przecież tam nie ma natywnych rozwiązań, czy coś...chyba, że chodzi o ten 16MB bios? czyżby bios pod ryzena 3000 potrzebował więcej miejsca i dlatego muszą zoptymalizować gównokod żeby trochę odzyskać? i stąd opóźnienie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, ludziska :E biosy będą ;) czy to na chipsety serii 3xxx czy 4xxx.W piątek pewnie wrzucą coś co mnw. działa z nowymi rysiami ale jestem pewien że to nie będą ostateczne biosy ,na w miare dobrze dopracowany trzeba będzie poczekać pewnie z 2-3 miesiące.Na forum msi już nawet ludziska bany dostają :E msi nie ogarnęło na czas więc teraz pewnie jest tam niezły sajgon , z drugiej strony się nie dziwie najpierw zajęli się x570 żeby to jako tako działało na starsze przyjdzie jeszcze czas :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym odradzał zakupu płyt głównych msi do czasu wydania porządnych biosów

 

Gigabyte, Asus, Asrock ma już powypuszczane biosy na b350, a MSI sobie jajeczka robi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój 3600 z XTREEM ma niby dzisiaj przyjść więc sprawdzę go na MSI B450 Tomahawk najpierw z biosem 1.82 beta (AGESA 1.0.0.1), a potem tym oficjalnym 1.80 (AGESA 1.0.0.3, UI Lite). Jak nie zadziała to go wrzucę tymczasowo do komputera juniora na B450H-S2H zamiast R3 1200 :E

Edytowane przez Assassin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To taki asrock ab350 pro4 ma 128mb bios ;)

Czyli 16 MB

128 Mb to megabity

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój 3600 z XTREEM ma niby dzisiaj przyjść więc sprawdzę go na MSI B450 Tomahawk najpierw z biosem 1.82 beta (AGESA 1.0.0.1), a potem tym oficjalnym 1.80 (AGESA 1.0.0.3, UI Lite). Jak nie zadziała to go wrzucę tymczasowo do komputera juniora na B450H-S2H zamiast R3 1200 :E

Napisz proszę potem, czy na tym oficjalnym BIOSie jest już "normalnie", czy też jest dalej GUI lite, itd. Bo w opisie BIOSu tego już, nie ma, więc może w końcu to naprawili?

EDIT

Pobrałem z ciekawości oficjalny BIOS do B450 Tomahawk. Na stronie tego o dziwo nie ma, gdzie zawsze był cały opis, jedynie lakoniczne:

"Opis

- Support Ryzen 3000 series CPU.

Ryzen 9 3900X/Ryzen 7 3800X/Ryzen 7 3700X/Ryzen 5 3600X/Ryzen 5 3600/Ryzen 5 3400G/Ryzen 3 3200G"

Natomiast w pliku tekstowym w RARze:

1. This is AMI BIOS release

 

2. This BIOS fixes the following problem of the previous version:

- Update AMD ComboPI1.0.0.3

- Support Ryzen 3000 series CPU.

- Change BIOS UI to GSE-Lite mode.

Tak jakby naprawli zmianę GUI lite, jako błąd ? :E Przynajmniej można tak to interpretować :lol2:, napawa to nadzieją...

Edytowane przez Qwertypp10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ten oficjalny bios 1.80 nawet miałem, ale z powodu niedziałających profili XMP wróciłem do "starszego" 1.82. Jak Ryzen 3600 na nim nie ruszy, ponownie zaktualizuję do 1.80.

 

W sumie oczujebne UI można uznac za "błąd do naprawienia" ;), choć raczej już wszyscy się do niego przyzwyczaili no i Lite poza uproszczonym wyglądem traci część funkcjonalności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś się dzieje w przypadku MSi, wrzucają nowe bety z ComboPI 1003a

 

Update AMD ComboPI1.0.0.3a

- Support Ryzen 3000 series CPU. Ryzen 9 3900X/Ryzen 7 3800X/Ryzen 7 3700X/Ryzen 5 3600X/Ryzen 5 3600/Ryzen 5 3400G/Ryzen 3 3200G

- Change BIOS UI to click BIOS(GSE-Lite) mode

 

Ale mi 3200g dziala super na combo1001 i mam stare ui, więc się chyba wstrzymam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozę będzie kiedyś nawet normalny bios.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty no, wrzucili bioseła dla B350M Gaming Pro.

Poprzednia beta na (chyba) comboPI 1.0.0.1 masakrycznie pajacowała i miała problemy z inicjalizowaniem dedykowanych kart graficznych.

 

Sprawdzi się tą bestię :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaj raport jak działa!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już teraz mogę napisać:

Nie działają bristol ridge :thumbdown: Ja wiem że to startu do Zen nie ma, ale to są w pełni funkcjonalne APU, które w zupełności wystarczają do biura czy prostego grania.

No i kręcą się wyżej niż Zen pierwszej generacji :lol2:

 

Poza tymi rodzynkami mam na stanie ryśki tylko pierwszej generacji, zarówno APU jak i CPU.

 

Coś konkretnego sprawdzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda ustawianie OC np. pamięci (czy są wszystkie timingi), czy jest offset, czy jest VSOC, czy można regulować obroty coolera cpu(krzywa).

Edytowane przez jg77xfx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hhhehe widzę że dali biosy do msi 3xxxx :E te biosy to takie pewnie na odczepnego a żeby chociaż trochę to jako tako działało :E trzeba czekać jak pisałem pewnie z 2-3 miesiące na w miarę porządny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...