Skocz do zawartości
Pioy

MSI i Ryzen 3000 - prawdopodobne problemy?

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, Pioy napisał:

Ale to jest serio dziwne. Do gaming plus non max jest. W ogóle używa ktoś 3000 na non max? Wszystko działa ok z zastrzeżeniem braku GUI i profili na pendrive? 

Wszystko działa oprócz tandetnego GUI które i tak jest niepotrzebne :E profile też działają

4 godziny temu, smilehunter napisał:

Miałeś topowe B350, mówiłem ci siedź na dupie i czekaj na B550, to żeś zaczął skakać po wynalazkach na b450 i teraz się zastanawiasz czy i kiedy biosy będą :E 

Co ma chipset od OC pamięci? Kontroler siedzi w prockach, DDR4 mają niemal zerowe wymagania co do zasilania, więc każda płytka gotowa. 

Oczywiście że największy wpływ ma cpu ale niektóre płyty lepiej prowadzą memki a niektóre gorzej dochodzi jeszcze daisy chain vs t-topology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Pioy napisał:

Ale to jest serio dziwne. Do gaming plus non max jest. W ogóle używa ktoś 3000 na non max? Wszystko działa ok z zastrzeżeniem braku GUI i profili na pendrive? 

Ja mam gaming plus od premiery Ryzena 3600, wszystko jest ok, ale profili nie używam, bo rzadko grzebię w biosie, to mi nie potrzebne, inni korzystają i chyba im działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Delikatnie mówiąc stało się to na co w sumie czekałem, czyli olanie sprawy i w delikatny sposób zasugerowanie mi bym się odpie******. :E

Po tej akcji nabrałem niesmaku do MSI i następna moja płyta główna na pewno będzie innej firmy, dosyć wspierania ściemniaczy i krętaczy.

Witam,

Dziękujemy za odpowiedzi. Podsumowując posiada Pan płytę 
MSI B450 Gaming Plus Max i BIOS H72. Komputer dział Panu stabilnie i nie odnotował Pan do tej pory żadnych problemów z BIOSem. Zalecamy uzbroić się w cierpliwość. Jeżeli kolejna wersja BIOSu powstanie to na pewno zostanie umieszczona na oficjalne stronie MSI.

 

Pozdrawiamy/Regards,

Dział Wsparcia Technicznego MSI

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą jesteś jedynym w całym internecie, który się o to dopomina? Dziwne że nawet na reddicie nikt nie kręci inby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na przykład jest badziewny obrazek przy boocie, którego nie da się zmienić. Ponadto dużo czasu zajmuje przejście do W10- boot jest dłuższy niż w 10 letnim laptopie. Poprawili czasy w 1.0.0.4, dlatego mi zależy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo ludzie mają to gdzieś i ja też powinienem, denerwuje mnie sam fakt, że ten model został po prostu pominięty i nie dostał stabilnej wersji BIOS nie wiedzieć czemu, ciągle wisi BETA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziwne, bo moja bez MAX ma usunięty dopisek beta i jest normalna wersja biosu, ewidentnie zostawili tą płytę na później, albo gorzej, olali:(

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia moja wiadomość do nich, zobaczymy co odpiszą:

Cytat
To jest skandal by na oficjalnej stronie jako najnowszy nadal wisiał BIOS w wersji BETA od 3 miesięcy i nikogo to nie interesuje.
Próbuję coś z tym faktem zrobić i zmotywować poprzez Was osoby, które mają na to bezpośredni wpływ bo być może jest to po prostu zwykłe przeoczenie (inne płyty w wersji Max jak i starsze dostały stabilne wersje AGESA 1.0.0.6 bez dopisku BETA), a Wy mi tu delikatnie sugerujecie bym się odpie***** i nie narzekał bo "działa dobrze" - widzę, że macie w głębokim poważaniu klienta, jego próby zgłaszania tej sytuacji od 3 lipca, nic z tym dalej nie robicie, 2x próbowaliście się kontaktować z drugą linią wsparcia, która jedyne co zrobiła to kazała dalej czekać do określonego terminu, termin przyszedł a BIOSu nie ma i dalej.
Tak się nie robi, ja nie działam Wam na złość tylko zauważyłem coś, na co większość ludzi nie zwraca uwagi i uważam, że B450 Gaming Plus Max została po prostu przypadkowo zapomniana - doceńcie to, że klient chce pomóc, nie zbywajcie go.
 
Chociaż wysilcie się ten ostatni raz by zapytać druga linię wsparcia o datę stabilnego wydania BIOSu z AGESA 1.0.0.6 do B450 gaming Plus Max, który miał się ukazać na koniec czerwca zgodnie z oficjalną rozpiską: https://www.msi.com/blog/with-upcoming-amd-processors-and-combo-pi-bios-is-coming-on-msi-am4-300-400-and-500-series-motherboards
 

------------------------------------------------

No to odpisali... :E Nie ma sensu się dalej z nimi szarpać, mają to totalnie w dupie...

Cytat

Witam,

Zalecamy uzbroić się w cierpliwość. Jeżeli kolejna wersja BIOSu powstanie to na pewno zostanie umieszczona na oficjalne stronie MSI.

Pozdrawiamy/Regards,

Dział Wsparcia Technicznego MSI

---------------------------------------

Jeszcze mam pomysł z redditem, jak chcecie to polajkujcie tam żeby było lepiej widoczne: 

 

Edytowane przez caleb59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, caleb59 napisał:

Delikatnie mówiąc stało się to na co w sumie czekałem, czyli olanie sprawy i w delikatny sposób zasugerowanie mi bym się odpie******. :E

Po tej akcji nabrałem niesmaku do MSI i następna moja płyta główna na pewno będzie innej firmy, dosyć wspierania ściemniaczy i krętaczy.

 

To jest tylko przykład tego, co może się dziać przy beta-biosach do procesorów serii 4000. Oczywiście te biosy się pojawią, ale na żadne wsparcie czy poprawę nawet poważnych błędów nie będzie można liczyć. 70 % ludziom zadziała i będzie chodzić, a 30 % będzie borykać się z różnymi problemami i w sumie spora część z nich zostanie zmuszona do wymiany płyty na coś innego. 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to rozumiem, nawet w jednej z wiadomości wspomniałem im o tym i wiem, że Ryzeny 4xxx będą miały BETA wsparcie ale do jasnej ciasnej mnie chodzi o AGESA 1.0.0.6, która jest już kupę czasu dostępna.

Jestem na 95% przekonany, że to jest zwykłe przeoczenie wynikające z faktu wypuszczenia mniej więcej w tym samym czasie płyt z chipsetem B550, nie ma innej opcji.

Pytanie jest inne - dlaczego cały segment płyt MSI z serii Max jak i tych starszych też miało wersje BETA i jakoś dali radę wypuścić do nich stabilne wersje z AGESA 1.0.0.6 bez dopisku BETA, a do B450 Gaming Plus Max nie i na tym polega cały cyrk tej sytuacji.

Jeszcze to "lanie wody" i kazanie czekać do 17 lipca, a później znowu czekać na początek sierpnia na stabilne wydanie, kek. :E

Edytowane przez caleb59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@caleb59 to co sprzedajemy w diabły Plus MAXa i kupujemy jakiegoś niedrogiego Gigabyte B550M za 350 złotych? Nie dość, że taniej to jeszcze PCIe 4.0. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Radio_Tirana

Rozumiem, że przyłączacie się do rotacji sprzętu ze mną? ;)

Już mam kupca na moje cpu+mobo sam się pojawił,

teraz muszę przemyśleć XD

Co generacje obowiązkowa zmiana, w samej generacji też kilka ?

 

Edytowane przez jg77xfx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@jg77xfx rotacja sprzętu jest u mnie non stop, dziś sprzedałem laptopa z zyskiem prawie 250 zeta :D Jakbym mógł posłać w diabły tego MSI za 400 to bym się nawet nie zastanawiał. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już pracuje na pozbyciem się mobo+cpu,

zaczęło się, że kumpel kogoś z pracy składa pc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zamierzam bratu "wcisnąć" swoją VEGĘ 56. Obecnie ma GTXa 1050Ti, który nie daje rady i już wymięka w nowych grach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam GTX 1050ti G1 z emag za 185 zł.

Przesiedziałem na nim krypto, a później sprzedałem za 400.

Wcześniej pozbyłem się RX 480 Nitro + oraz GTX 1060 6 Jetstream

i ogołnie na RX 5700 musiałem dopłacić z zerowej puli około 500,

czyli od 2016 wydałem na GPU tylko 500 ;).

Edytowane przez jg77xfx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu zmieniać bo sensowne płyty z B550 kosztują od ~600zł w górę, co jest moim zdaniem bezsensem, poza tym nie chce mi się pozbywać dobrej płyty tylko przez to, że MSI dostało sraczki i zgubiło gdzieś jeden BIOS, co prawda irytują mnie takie fuszerki ale nic na to nie poradzę, zrobiłem co mogłem by zwrócić ich uwagę na tę sprawę ale ich to nie interesuje, być może gdyby była bezpośrednia droga i kontakt z wyższym szczeblem pomocy technicznej, a najlepiej bezpośredni adres e-mail do osoby odpowiedzialnej za klepanie tych BIOSów dla MSI (Author: Julia Xu) to sprawa potoczyłaby się inaczej a tak pozostaje mieć nadzieję, że w ogóle jeszcze jakieś BIOSy do tej płyty będą bo jak widać MSI zaczyna mieć problemy ze swoimi obietnicami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, jg77xfx napisał:

Pamiętam GTX 1050ti G1 z emag za 185 zł.

Coo? :wow:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Był taki błąd cenowy na emag,

kilka osób z forum również się załapało.

I to jeszcze najwyższa wersja G1 Gaming.

Dobrze vram się kręcił 7000 na 9000 stabilnie.

Prawie 2 lata na tym 1050 ti przesiedziałem,

dokończyłem Wiedźmina 3.

Edytowane przez jg77xfx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.08.2020 o 23:52, Send1N napisał:

Wszystko działa oprócz tandetnego GUI które i tak jest niepotrzebne :E profile też działają

Oczywiście że największy wpływ ma cpu ale niektóre płyty lepiej prowadzą memki a niektóre gorzej dochodzi jeszcze daisy chain vs t-topology

Działają profile? A podpowiedz mi w którym miejscu? Bo powiem szczerze mialem zawodowane w głowie, ze na tych okrojonych biosach profilów brak. A nie mam dostępu do komputera zeby sobie sprawdzić, wlasnie na wczasy jade ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Był problem na którejś wersji biosu że profile się nie wczytywały po zapisaniu ale na tomahawku, a-pro i gaming plus jak sprawdzałem to normalnie profile działają na ostatnich wersjach biosów;) 

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, kowallosu napisał:

Działają profile? A podpowiedz mi w którym miejscu? Bo powiem szczerze mialem zawodowane w głowie, ze na tych okrojonych biosach profilów brak. A nie mam dostępu do komputera zeby sobie sprawdzić, wlasnie na wczasy jade ?

AFAIK potrzeba do tego pendrive'a, ale poza tym działają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy bios 7C35vA5 dla X570 Unify

https://pl.msi.com/Motherboard/support/MEG-X570-UNIFY

Opis
- Improved boot time.
- Improved PS/2 KB/Mouse compatibility.
- Improved memory compatibility.
 
Edit: Nowe biosy dostały też
- MPG X570 Gaming Edge Wifi
- X570-A PRO
 
Dla zainteresowanych baza danych z biosami dla AM4 dla wszystkich płyt
 
 
EDIT 2:
MSI wydało nowe Biosy dla prawie wszystkich płyt B550 i prawie wszystkich x570. Zmiany jak wyżej

 

Edytowane przez koniu22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie stwierdzam, że te świnie z MSI mają oficjalnie w dupie fakt, że gdzieś im wcięło stabilny BIOS z AGESA 1.0.0.6 do B450 Gaming Plus Max - pisałem bezpośrednio do supportu, pisałem na ich reddicie, pisałem na ich forum - zero konkretów, po prostu się wypięli i nikt nic nie wie co jest zadziwiająco komiczną sytuacją względem innych płyt z ich portfolio, które stabilny BIOS z AGESA 1.0.0.6 dostały dawno, dawno temu.

Nie rozumiem podejścia i braku chęci pomocy czy też wyjaśnienia tej sprawy, ktoś tam u nich  jawnie dał dupy i po prostu zapomniał o tej płycie a reszta nic nie wie i jeszcze robi jakieś zasłony dymne i durnia z klienta na zasadzie "działa to o co panu chodzi i czego się pan czepiasz".

Szczerze to skończę już ten wywód bo mam ochotę wyrzygać się na monitor, zmarnowałem swój czas na tych debili. Następna moja płyta główna będzie zdecydowanie z innej firmy, może nie będą robić jajec z BIOSami, czyli kluczowym aspektem software, z którym nie ma żartów i od którego zależy właściwie wszystko.

Edytowane przez caleb59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...