Skocz do zawartości
Pioy

MSI i Ryzen 3000 - prawdopodobne problemy?

Rekomendowane odpowiedzi

przeca masz:

Wersja
7B86vH72(Beta version)
Data publikacji
2020-06-12
Rozmiar pliku
14.24 MB
 
za 2 miechy jak nikt się nie zgłosi że H72 "dont work" to skasują dopisek "beta version". naprawdę myślisz że to działa inaczej? :E
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, ghs napisał:

przeca masz:

Wersja
7B86vH72(Beta version)
Data publikacji
2020-06-12
Rozmiar pliku
14.24 MB
 
za 2 miechy jak nikt się nie zgłosi że H72 "dont work" to skasują dopisek "beta version". naprawdę myślisz że to działa inaczej? :E

Dokładnie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, w tym jednym wypadku to działa inaczej, jakbyście sobie zadali trud i przelecieli inne płyty MSI B450 to byście zobaczyli w czym rzecz ale najlepiej wpaść w temat i napisać z dupy posta nie mając pojęcia o całej sytuacji z MSI.

To jest stara Beta H72, zaraz zacznie się 3 miesiąc czekania na stabilną kiedy inne płyty dawno temu już ją dostały. Zresztą nie chce mi się powtarzać, cofnijcie sobie temat kilka stron wcześniej i przeczytajcie dokładnie o co chodzi.

Edytowane przez caleb59
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, caleb59 napisał:

Tak, w tym jednym wypadku to działa inaczej, jakbyście sobie zadali trud i przelecieli inne płyty MSI B450 to byście zobaczyli w czym rzecz ale najlepiej wpaść w temat i napisać z dupy posta nie mając pojęcia o całej sytuacji z MSI.

To jest stara Beta H72, zaraz zacznie się 3 miesiąc czekania na stabilną kiedy inne płyty dawno temu już ją dostały. Zresztą nie chce mi się powtarzać, cofnijcie sobie temat kilka stron wcześniej i przeczytajcie dokładnie o co chodzi.

w supporcie z takich jak Ty (bez urazy) asów to polewkę mają, i to nie tylko u msi ale wszędzie. masz bios który na 99,99% będzie miał status produkcyjnego ale swoje zgodnie z jakaś tam wewnętrzną procedurą musi odleżeć akurat dla tego modelu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oby tak było jak piszesz ale moim zdaniem coś jest nie tak i zdecydowanie za długo "leży", wiem co mówię bo korzystam z tej płyty jeszcze od BIOSu H0.

Edytowane przez caleb59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że biosy będą dla całego stada różnych producentów tych starszych chipów :E może z mniejszymi bubelkami ale będą, na czym niby te konie robocze r3600,3700x mają działać ???  Przez półtora roku przerobiłem 5 płyt pod am4  teraz wpadła 6 jeszcze nie montowana  bo nawet nie chce mi się :) dopiero jak obecna pójdzie w ludzi .Pierwsza styczność z ajemde i am4  msi  m7 x370 ack czyli topowa płyta (różne dziwne cuda się działy a płyta w 100% sprawna) biosy chyba wszystkie przerobione ,potem b450 tomahawk bez max (podobne cuda) ,w miedzyczasie jakiś najprostszy asus na b450 już było odrobinę lepiej ,potem gigabyte ds3h ,świetna płyta małe bubelki były ale jak na amd to mistrzostwo ,obecnie i w czasie przeszłym :E gigabyte X570 UD bezproblemowa  i teraz leży w pudle b550 tomahawk bo się trafiła w śmiesznej cenie tylko dlatego będzie wymiana ale coraz bardziej się obawiam że może być tak jak z całą gromadą wcześniejszych msi ,wtedy pier.... i idę na stronę niebieską tak jak to czyniłem od 20-25 lat :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, caleb59 napisał:

Szczerze to skończę już ten wywód bo mam ochotę wyrzygać się na monitor, zmarnowałem swój czas na tych debili. Następna moja płyta główna będzie zdecydowanie z innej firmy, może nie będą robić jajec z BIOSami, czyli kluczowym aspektem software, z którym nie ma żartów i od którego zależy właściwie wszystko.

Podziwiam ogólnie, że mimo iż wiedzieliście, co MSI odjaniepawlało z biosami dla Ryzenów 3xxx, dalej postawiliście na MSI tyle, że płyty z edycji skok na kasę MAX :E . Bo to nie pojemność kostek była problemem, a nieudolność tej firemki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, smilehunter napisał:

Podziwiam ogólnie, że mimo iż wiedzieliście, co MSI odjaniepawlało z biosami dla Ryzenów 3xxx, dalej postawiliście na MSI tyle, że płyty z edycji skok na kasę MAX :E . Bo to nie pojemność kostek była problemem, a nieudolność tej firemki. 

Proste i prawdziwe :E Sam se kuźwa wydedukowałem po 2 miesiącach użytkowania ajemde z msi odkąd nabyłem tą platformę bodajże w maju 2019r. że jednak jest coś nie halo ,najpierw zwalałem że to moja nieudolność w ustawieniu biosu  po długich,długich latach z intelem ale potem doszedłem że to kur... mało możliwe :E  aż w końcu pewna osoba ze msi dobiła mocniej i użyła słów coś ala  :) że ogólnie te biosy amd nigdy nie były i nie będą dopracowane nawet w 80% dosłownie tak to mnw. brzmiało ?  gdzieś są moje wątki właśnie z tamtego okresu  i pewni osobnicy tak wujka unadarka zjechali że propagande sieję  aż jeden z tych osobników się przekonał na własnej skórce nie będę wymieniał z nicku :E  Teraz możliwe że znowu wlazłem do głębokiej rzeki  nabywając b550 tomahawk :E się okaże

Edytowane przez unadarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja nie wymieniałem płyty dla posiadania znaczka "MAX" co mi to miało dać? Jak już musiałbym wymienić to b550 albo b570.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie wczoraj pojawił się bios A0 do mobasa z sygnaturki, i odnosząc się do jakości kodu, no też troszkę żałuję że nie inna niż MSI marka 

30 minut temu, unadarek napisał:

... i idę na stronę niebieską tak jak to czyniłem od 20-25 lat :E

kurna, stary koń musisz być :) jak ja iihhaaa!

Edytowane przez Bulsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Bulsky napisał:

u mnie wczoraj pojawił się bios A0 do mobasa z sygnaturki, i odnosząc się do jakości kodu, no też troszkę żałuję że nie inna niż MSI marka 

kurna, stary koń musisz być :) jak ja iihhaaa!

no taaa nie inaczej  ,może nie tak stary  ale :E    pierwszy pc 386dx w 1991r. bodajże  wtedy się miało z 8 lat  ale pod wodzą  nauczyciela dużo starszego brata poznawało się kompy klasy pc i wprawdzie od tamtego czasu  wymiany wymiany :E więc trochę się tego przerobiło i mając jakąś nie najgorszą wiedzę można sobie pewne rzeczy uzmysłowić co jak działa  jeżeli przerobiło się to organoleptycznie :E

Edytowane przez unadarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczynacie wchodzić w tematy, że coś komuś nie działa a mi osobiście o to nie chodziło a temat wyraźnie zaczyna skręcać ku temu, mnie chodziło o zesraną politykę tej firmy i zesrane wsparcie supportu, który nie robi nic by się dowiedzieć kiedy pojawi się stabilny BIOS, który zamieni obecną wersję Beta - otóż wcześniej pisałem ale powtórzę jeszcze raz - 2x kontaktowali się z druga linią wsparcia a tamci z kolei 2x zbywali ich i mnie każąc czekać najpierw na 17 lipca a potem na początek sierpnia celem ukazania się stabilnego BIOSu.

Oczywiście nic takiego się nie stało i nic nowego nie pojawiło się, oczywiście dalsze moje próby pytania co jest nie tak i dlaczego dalej go nie ma mimo zapewnień, ze się pojawi spełzły na niczym i ogólnym "działa to o co panu chodzi i czego się pan czepiasz". :E

Do samej płyty w wersji Max nie mam zastrzeżeń, działa normalnie i kupiłem ją tylko dlatego bo akurat miały one swoją premierę kiedy wymieniałem platformę z Intela na AMD i jest to w sumie czysty zbieg okoliczności bo miałem brać zwykłego B450 Gaming Plus, który paradoksalnie dostał dawno temu stabilną wersję BIOSu z AGESA 1.0.0.6 co mnie dosłownie niszczy i śmieszy zarazem. :E

Mówię Wam - to nie jest normalne i na pewno to jest ich wina i zwykłe przeoczenie, nikt z tym nic nie robi i wszyscy z MSI mają to w dupie - tyle jeśli idzie o temat stabilnego BIOSu do B450 Gaming Plus Max.

Edytowane przez caleb59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak ci wszystko działa to o cen ten cyrk ??? autentycznie pytam nie bede wracał i sledził 5 stron wstecz.Już wyżej napisane zostało za jakiś czas zlikwidują napis BETA  będzie Ci z tym lepiej ???

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że nasrają a nie zlikwidują ale sobie dalej tak tłumaczcie, ja w to nie wierzę bo to po prostu za długo już trwa. :E

Nie chce mi się kolejny raz robić kopiuj/wklej mojej korespondencji z MSI itd. Kto był zainteresowany ten wie o co mi chodzi, kto nie wie to niech się cofnie i poczyta.

Na tle innych płyt tego producenta chyba tylko B450 Gaming Plus Max zostało na wersji Beta, reszta już dawno temu dostała stabilne wersje i na tym opiera się cały cyrk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli chodzi o to, że w Twoim biosie jest dopisek BETA a inni go nie mają? O to opiera się cały cyrk? :D 

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że głównie tak. Durnie bo nie powinni dawać dopisku BETA i byłoby po sprawie. Tak jakby cała reszta biosów STABLE i NIE BETA  była STABLE i NIE BETA :D To skąd tyle kolejnych wersji wychodzi? Ciągle coś usprawniają i poprawiają. A te stabilne oficjalne biosy i tak ciągle są podmieniane na kolejne wersje. Więc nie wiem po co sie rzucać o dopisek, którego równie dobrze mogło nie być. 

Jaby wszytko było wszędzie idealnie, to kolejny bios Byłby z obsługą ZEN3/ Poprzedni STABLE byłby z obsługą ZEN2. I w zasadzie tylko kolejne wersje procesorów wymuszałyby aktualizacje biosu. A tak nie jest, bo ciągle jest coś improved.

6 godzin temu, caleb59 napisał:

... Następna moja płyta główna będzie zdecydowanie z innej firmy, może nie będą robić jajec z BIOSami, czyli kluczowym aspektem software, z którym nie ma żartów i od którego zależy właściwie wszystko.

NAWET ŻYCIE!!!!! Nie ma to tamto i głupich żartów z BIOSEM :) 

Edytowane przez Minciu
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem o co Wam chodzi i rozumiem to ale mnie bardziej interesuje to dlaczego nikt nic nie wie w przypadku tylko jednej płyty głównej, ja nie pytałem ich o cały segment B450 bo nie było o co pytać (wszystkie dostały stabilne bez dopisku Beta), moja pierwsza prośba poszła w kierunku sprawdzenia czy nie zaszła jakaś pomyłka z ich strony, dostałem informację by czekać do 17 lipca na stabilny (konkretnie), czas minął i napisałem ponownie - tym razem kazano mi czekać na początek sierpnia (konkretnie) i znowu nic. Kolejne moje pytania dotyczące tej sprawy oraz zapytania czy Beta BIOS H72 ma jakiś specyficzny błąd i dlatego wersja stabilna została wstrzymana spotkały się ze ścianą "działa to o co panu chodzi i czego się pan czepiasz" i nikt z supportu MSI nie próbował się więcej komunikować z drugą linią wsparcia olewając totalnie sprawę.

Edytowane przez caleb59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.08.2020 o 16:46, caleb59 napisał:

Dziękujemy za informacje dotyczące wersji BIOSu. Często w korespondencji używa Pan pojęcia, że BIOS H72 jest nie stabilny jednak nie podesłał Pan żadnych informacji co dokładnie działa niestabilnie. Proszę podesłać informację jakie konkretnie problemy ma Pan z płytą  B450Gaming Plus Max i biosem H72. Postaramy się je rozwiązać.

Pozdrawiamy/Regards,

Dział Wsparcia Technicznego MSI

  Cytat
No to ja im na to tak:
Tutaj nie chodzi o konkretne problemy, myli Pan/Pani pojęcia - niestabilny - owszem bo jest to wersja testowa BETA, czyli " kiedy program ma już pierwszych użytkowników, zwanych często beta testerami, wyłapywane są błędy związane z różnymi środowiskami i warunkami pracy programu" (źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Cykl_%C5%BCycia_programu ).
 
BIOS stabilny to "wersja nadająca się do użytkowania zgodnie z założeniami autorów" (źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Cykl_%C5%BCycia_programu ).
 
Jeszcze za czasów wersji H6 zgłaszałem problem z powolnym działaniem podsekcji Hardware Monitor i stosunkowo w kilka dni później otrzymałem od Was stosowny BIOS z odpowiednią poprawką ale piszę to tylko po to by nie wyjść na ignoranta, który tylko czegoś chce, a sam nic nie robi, poprawka ta jest już zawarta w obecnej, najnowszej wersji BETA H72, która niestety dalej ma status BETA więc nie można jej uważać za finalny, stabilny BIOS do tej płyty - nie wiem jak mogę to jeszcze jaśniej napisać.
 
Błędów w H72 nie zanotowałem więc stąd cały mój wywód trwający już od 3 lipca - dlaczego mimo wszystko nie ma stabilnej wersji BIOSu dla tej płyty? Już wcześniej dostałem odpowiedzi wymijające, które zbywały mnie i kazano mi po prostu czekać dalej nie wiadomo na co, skoro nie ma błędów w obecnej wersji BETA H72 naturalnym i normalnym krokiem dalej jest migracja i wydanie tego BIOSu w wersji stabilnej jak to cały czas miało miejsce i jest w zwyczaju również ze strony MSI.
 
Chyba, że istnieją nadal jakieś problemy i błędy ale druga linia wsparcia nie powiadomiła Was o tym, tylko przekazaliście mi wiadomość, że kazali czekać na stabilną wersję BIOSu na początek sierpnia, mamy już 12 sierpnia i zdecydowanie "początek" miesiąca dawno się skończył i zbliżamy się już do jego połowy.

 

OK czyli wszytko sie rozchodzi o to, żę debile wydali stabilny bios z dopiskiem BETA który co niektórym spędza sen z powiek, bo na pewno jest niestabilny :D  

ŁACH JAK NIE WIEM.

 

Fajnie żę klepią CIę tutaj po plecach za końskie zdrowie, ale tak na prawde to support MSI ma do Ciebie końskie zdrowie :D

3 minuty temu, caleb59 napisał:

Wiem o co Wam chodzi i rozumiem to ale mnie bardziej interesuje to dlaczego nikt nic nie wie w przypadku tylko jednej płyty głównej, ja nie pytałem ich o cały segment B450 bo nie było o co pytać (wszystkie dostały stabilne bez dopisku Beta), moja pierwsza prośba poszła w kierunku sprawdzenia czy nie zaszła jakaś pomyłka z ich strony, dostałem informację by czekać do 17 lipca na stabilny (konkretnie), czas minął i napisałem ponownie - tym razem kazano mi czekać na początek sierpnia (konkretnie) i znowu nic. Kolejne moje pytania dotyczące tej sprawy oraz zapytania czy Beta BIOS H72 ma jakiś specyficzny błąd i dlatego wersja stabilna została wstrzymana spotkały się ze ścianą "działa to o co panu chodzi i czego się pan czepiasz" i nikt z supportu MSI nie próbował się więcej komunikować z drugą linią wsparcia olewając totalnie sprawę.

BO WSZYSKIE INNE WERSJE BETA OKAZAŁY SIĘ NIESTABILNE! :D Poprawili coś wypuszczając wersję bez dopisku BETA. U Ciebie zapewne nie natrafiono na problem który pojawił się u innych, dla tego Ty nie dostałeś biosu z nowym oznaczeniem. 

 

Ja wczoraj zaktualizowałem bios w swojej płycie. Wszytko działa jak na razie. Wcześniej też wszytko działało. A idąc dalej książkowo, bios powinieneś aktualizować w przypadku wystąpienia problemów. Nie z okazji premiery kolejnej wersji. Możesz kupić następnym razem inną firmę, ale niestety powiem Ci, że tam lepiej nie będzie. Zapomnij o tym. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd u Ciebie taki wybuch radości, tu nie ma się z czego śmiać, to jest jawne olewanie sprawy i zwykłe przeoczenie, któremu chciałem zapobiec tak samo jak zapobiegłem swego czasu poważnemu błędowi w H6, gdzie cała sekcja Hardware Monitor działała wolno i nie reagowała na zmiany czegokolwiek więc przestań już pajacować i odwracać kota ogonem.

Edytowane przez caleb59
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Caleb proszę Cię:

https://pl.msi.com/Motherboard/support/MPG-X570-GAMING-EDGE-WIFI#down-bios

 

To jest moja płyta. Czy widzisz coś niepokojącego w moich biosach? Zobacz kiedy miałem ostatnią aktualizację biosu i zobacz jaką mam AGESA? 

A mam X570 za prawie 1000zl. Ty masz problem z B450 za mniej niż połowę ceny mojej płyty?  Jak Ci źle z betą I agesa 1.0.0.6 to się cofnij do stabilnego 1.0.0.5 albo jak w mojej do 1.0.04A. Bo niestety ale od świeżości chyba Ci się poprzewracało, skoro twierdzisz że wszyscy są tacy do przodu a Ty jeden bidulek poszkodowany XD 

https://pl.msi.com/Motherboard/support/B450-GAMING-PLUS-MAX

TAK! Mam płytę z aktualnie najwyższym modelem chipsetu. Dość drogi model, szczególnie jak porónać do B450 a mimo to, jestem 2 wersje AGESA w plecy. Ty dostałeś nową AGESA a płaczesz, bo jest to BETA?? I jeszcze śmiesz twierdzić że w innych płytach wszędzie jest lepiej a o Twojej zapomnieli? TO KUP MOŻE X570 EDGE ? Zobaczymy co powiesz? Palpitacji serca chyba dostaniesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc już bez pajacowania. Wytłumacz mi dla czego Ty masz lepiej z b450 niż ja z x570 i jeszcze narzekasz że zapomnieli o b450? To co zrobili z x570?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam lepiej, Ty masz lepiej! :E U Ciebie jest jeszcze co innego, po pierwsze nie masz żadnej BETA wersji na liście co już jest na plus, najnowszy BIOS do Twojej płyty ma już AGESA ComboAM4v2 1.0.0.2, co jest zupełnie nową linią mikrokodu od AMD i jest to zupełnie co innego niż w B450 - z tego co pamiętam zawiera w sobie poprawki z 1.0.0.6 + coś ekstra czego B450 nie mają.

Porównywanie tych płyt obecnie nie ma sensu bo X570 to topowy model i ma też lepsze wsparcie, jako pierwszy dostanie też nowy BIOS dla Ryzenów 4xxx, gdzie B450 dostaną już tylko BETA wersje co jest faktem znanym i nie mam z tym problemu bo było to zapowiadane w oficjalnym komunikacie od MSI.

Teoretycznie wywiązali się z obietnicy ale nie dla B450 Gaming Plus Max: https://www.msi.com/blog/with-upcoming-amd-processors-and-combo-pi-bios-is-coming-on-msi-am4-300-400-and-500-series-motherboards

Edytowane przez caleb59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli z aktualnym biosem wszystko gra, ale chodzi o przysłowiową rzecz. W imię zasad itd? Dlatego wyzłaszczamy się na biednym supporcie, odgrażamy, prosimy o rozmowę z kierownikiem i finalnie obiecujemy "nigdy więcej MSI"?

Sam sobie ten los zgotowałeś. Lolki pewnie mają ustalony cykl wydawniczy typu bios beta -> bios stable, ale jako że ty im zgłosiłeś poważny błąd z HW monitorem, to artyści wydali w tym cyklu 2 beta biosy, na stable zbrakło - mocy przerobowej? 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba pomyliłeś płyty?

https://pl.msi.com/Motherboard/support/MPG-X570-GAMING-PLUS

Tutaj pojawiła się AGESA AGESA ComboAM4v2 1.0.0.2, w którym momencie pojawiła się ta AGESA dla mojej płyty? 

 

Moje lepsze wsparcie w X570 to AGESA 1.0.0.4A i brak jest info o kolejnych zmianach.

https://pl.msi.com/Motherboard/support/MPG-X570-GAMING-EDGE-WIFI#down-bios

 

9 minut temu, caleb59 napisał:

Nie mam lepiej, Ty masz lepiej! :E U Ciebie jest jeszcze co innego, po pierwsze nie masz żadnej BETA wersji na liście co już jest na plus

ale miałem milion pięćset sto dziewięćset BETA biosów, które trzeba było sobie z FTP MSI pobierać, a które nie pojawiały się na stronie MSI. Bo nie chciało im się nawet ich wrzucać na stronę. Dokładnie pi razy oko trzydzieści parę wersji przeorałem.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...