Skocz do zawartości
Pioy

MSI i Ryzen 3000 - prawdopodobne problemy?

Rekomendowane odpowiedzi

Hej czy ktoś już próbował flasha nowego BIOSa (AGESA ComboAm4v2PI 1.2.0.0), zrobić na płycie głównej MSI X470 Gaming Plus. Niedługo dostane nowego procka 5600x i jestem ciekaw czy ktoś już próbował sparować taką płytę główną albo chociażby sprawdzić tego nowego BIOSa. Sprawdziłem oficjalną stronę MSI i podają że z tym nowym biosem nowe procki seri 5000 są obsługiwane. Dziękuje za dobra radę pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Święto lasu... :E 

7B86vHB do B450 Gaming Plus Max:

Cytat

- Updated AMD AGESA ComboAm4v2PI 1.2.0.0
- Optimized and support AMD Ryzen 5000 series processors.
- Optimized Resizable BAR (Re-Size BAR) function with NVidia Graphics cards.
- Improved AM4 processor compatibility

INKE63W.png

Edytowane przez caleb59
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios zaktualizowany, ustawienia z poprzedniego biosu tak samo stabilne na tej wersji.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na b450 bez max miałem w styczniu pierwszy bios z obsługą ZEN3, 2 lutego wyszedl kolejny z nową agesą 1.2.0.0 na obu względem tych z przed wsparcia zen3 musiałem podbić VDDG CCD do 1v i vddg IOD do 1.050 bo inaczej (tak jak wcześniej oba na 0.950) nie byłem w stanie używać pc nawet w pulpicie :E ciągle wywalało sterownik od karty + ram był niestabilny a latency było takie że kursor od myszy się zawieszał ;) na podbitych vddg wszystko dopiero wróciło do normy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Agesa 1.2.0.0 to jest już stabilna wersja pozbawiona błędów? Czy trzeba poczekać na następną, która została zapowiedziana: 1.2.0.2 ?

Pamiętacie? Co się działo z komputerem po instalacji nowych biosów wprowadzających obsługę ryzenów 3000 (jesień 2019 roku)

Z nową wersją jest podobnie? Czy starsze procesory ryzen z serii 2000 są prawidłowo obsługiwane przez nowszą wersje biosu? Czyli Ryzen 2 generacji (np. ryzen r5 2600 lub ryzen r7 2700 architektura zen+) Czy komputer działa/pracuje stabilnie po instalacji najnowszej wersji biosu na płycie z chipsetem b450?

 

Edytowane przez Pawcioo10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam BIOS z 1.2.0.1. Jest stabilnie - zdecydowanie lepiej niż na 1.2.0.0 gdzie miałem poważne problemy z ustabilizowaniem RAMu na moich stałych, używanych od 3900X timingach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest ostatecznie z tym re-sizebarem i SAM na B450 + R5 3600? Ktoś z Was testował czy to działa? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zestaw jak w stopce. 

Bios mam ostatni lub przedostatni przed wypuszczeniem biosów pod Ryzeny 5xxx. Czy w moim wypadku warto aktualizować bios, który jest przeznaczony pod najnowsze Ryzeny serii 5xxx na olyxie x570? 

Pamieci nie podkręcam, jedynie proca na 4.25Ghz ustawiam i tyle. R20 7550 pkt łapie. 

Warto aktualizować bios czy nie za bardzo bo może więcej szkody niż pożytku na moim zestawie mobo + cpu? 

Edytowane przez fryy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie warto, skoro wszystko działa dobrze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Durna mentalność.

Oczywiście, że warto - trzeba doliczyć inne poprawki, które rzutują na ogólne wsparcie płyty niezależnie od CPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaa, powiedz to mojemu MSI B450 Gaming Plus, o którym odyseję półroczną na forum opisałem. A gdybym nie aktualizował wówcza biosów, to pewnie wszystko by śmigało ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykły pech.

Instalowałem wersje beta, instalowałem stabilne - ogólnie przeleciałem wszystkie wersje do B450 Max od H1 wzwyż i nie miałem większych problemów - to jest pewnie specyficzna kwestia modelu - u mnie np. jedyne niedogodności jakie pamiętam miałem to wolny kursor myszy w menu BIOS oraz problem z zakładką Hardware Monitor, gdzie z kolei klikanie w opcje nie było responsywne.

Pierwszy problem został załatany z okazji nowej wersji AGESA, drugi dzięki mnie osobiście ze zgłoszenia.

Edytowane przez caleb59
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem z tych że jak działa to nie ruszać. Choć musiałem dojechać do wówczas najnowszej wersji biosu uruchamiając rtx'a. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@caleb59 Na obecnej płycie też już cofałem BIOS (niby stabilna wersja), bo komputer zaczął wariować. A co by było, gdyby cofnięcie, tak jak w przypadku poprzedniej płyty od MSI, nie powiodło się? Czytałem, że w przypadku nowej AGESY nigdy tak naprawdę nie wracasz w 100 % do poprzedniej, mimo że na "papierze" masz stary bios. Jestem w stanie w to uwierzyć, po moich przygodach. Po co ryzykować zatem? Najlepiej zainstalować, jeśli ktoś się upiera, OSTATNIĄ wersję biosu przed wyjściem NOWYCH procesorów i nie ruszać nowszych biosów, które już są optymalizowane bardziej pod nowe procesory, a nie pod stare.

Oczywiście, jeśli jest coś, co w nowym biosie byłoby przydatne, to można spróbować, ale tak poza tym, to po co aktualizować bios i ryzykować, że coś, co działa dobrze, się spaskudzi? 

Działa dobrze, nie wymieniasz sprzętu aktualnie, to po co aktualizować? (mnie kurde kusi to, ale jeszcze się powstrzymuję, jak będzie działał BAR na starych Zen oraz kartach Nvidii to pewnie się złamię)

Edytowane przez addept
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizowałem dosłownie wszystko co możliwe - firmware telewizorów, routerów, napędów DVD, telefonów, kart graficznych, płyt głównych, podsekcję Intel ME w BIOS.

Za czasów DVHK forum robiło się nawet dekodery tvsat - ja się nie boję aktualizacji. Jedyne czego się boję to aby prądu nie wyłączyli w trakcie aktualizacji. :E 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, caleb59 napisał:

Aktualizowałem dosłownie wszystko co możliwe - firmware telewizorów, routerów, napędów DVD, telefonów, kart graficznych, płyt głównych, podsekcję Intel ME w BIOS.

Za czasów DVHK forum robiło się nawet dekodery tvsat - ja się nie boję aktualizacji. Jedyne czego się boję to aby prądu nie wyłączyli w trakcie aktualizacji. :E 

Ja się trzymam zasady, że jak coś dobrze działa, to nie aktualizuję. I wczoraj tą zasadę złamałem i teraz żałuję. W telefonie od początku miałem Andka 8.0 i wszystko chodziło idealnie. Zaktualizowałem do 9 i mam teraz zamulony telefon, a co najgorsze zużywa duużo, zauważalnie szybciej baterie pomimo, że włączyłem dodatkowe opcje oszczędzania energii w trybie oszczędnym. Jak nie uda mi się coś z tą cholerną baterią zrobić, to będe kombinował jak znowu 8 wgrać. Gorzkie żale...

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co nie mam żony, każda rewizja kobieca miała do tej pory jakieś wady. :E 

  • Haha 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam na Zonę, będzie jak wyjdzie Stalker 2 :szczerbaty:

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, addept napisał:

@caleb59, Ae żony chyba nie aktualizowałeś? ;)

Jak aktualizacja biosu to zmiana dziewczyny. Jak zmiana żony to już bardziej można porównać do wymiany mobo XD. Zdecydowanie bardziej złożone zdarzenie.

Edytowane przez Saren7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś jest w stanie mi pomóc w temacie Ryzena 5600x i płyty B450 Tomahawk? Opisałem problem w dziale procesorów AMD. Z góry dzięki za jakiekolwiek sugestie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

patrze... MSI wydało nowy BIOS do mojej płyty ...

ComboAM4PIV2 1.2.0.1 Patch A.

ehhh a ja mam BIOS jeszcze za "czasów" Ryzen 3xxx a nie 5xxx... nie wiem czy warto instalować... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli aktualnie wszystko ci działa, to nie. 
A jeśli mało ci przygód, to śmiało. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B450 Gaming Plus Max:

7B86vHC2(Beta version)
Data publikacji
2021-04-19
Rozmiar pliku
16.7 MB

icon-download.png

Opis
- Update to ComboAM4PIV2 1.2.0.2
- Improved USB device compatibility

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no są betka, ale jednak ja potrzebuję coś stabilnego.

image.thumb.png.979b49fa1c231a59e0ed59f75f704baa.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...