Skocz do zawartości
Pioy

MSI i Ryzen 3000 - prawdopodobne problemy?

Rekomendowane odpowiedzi

Nigdzie nie widzę informacji, żeby AMD poczyniło takie kroki z ZEN3 jakie poczynił Intel ze swoimi 14nm procesorami.

ZEN2 spokojnie zapewni 5-10 lat braku przymusowej wymiany płyty głównej, no chyba, że ktoś przez taki czas planuje kisić się na monitorze FHD. ;)

Wszystko zależy od budżetu:P Aktualna grafa 1660ti i tak nie podoła w 1440p 60/75hz. Za cenę 2060S czy co tam podoła w lepszej rozdziałce mam konsolę.

Ja mam FreeSync, więc blokuję fps na 60 czy 70 zależnie ile gra da radę uciągnąć, jedyna gra gdzie grałem bez limitu to BF1,BF5. W 95% mego grania to singlowe gierki.

Planowałem zmianę CPU ale tylko jak trzeba by było 8/16 do grania, i wtedy przejść na serię 4000, przy okazji zyskać coś na wątku, a w takim razie bez wsparcia, to zostanie ten proc na amen, dlatego brałem 6/12 a nie jakieś 6/6 intela.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dawno mnie nie było i mam pytanie. Czy na zwykłym Tomahawk bez MAX dalej są cyrki na Ryzenach 3000, czy może już to ogarnęli? :D Widzę że BIOSów wyszło sporo, komputer włącza się normalnie czy dalej za 10 razem? :D

Na wsparcie 4000 na płytach bez MAX nawet nie liczę... Wsadzę chyba 3600, a potem dopiero nowa generacja z DDR5 i nową podstawką.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Obecnie w grach 6/12 jest w pełni wystarczające, konsole dostaną 8/16, więc nic poza to przez ponad 5 lat nie będzie wymagane, na B450 można wpakować procesory 12/24, 16/32, zakup teraz WQHD, za kilka lat 4k 144hz jak będę w niższych cenach i mocy ZEN2 nie zabraknie. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja czaję się na R7 3700X, do tego nakarmiony wysoko ustawionym ramem

i spokój.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dawno mnie nie było i mam pytanie. Czy na zwykłym Tomahawk bez MAX dalej są cyrki na Ryzenach 3000, czy może już to ogarnęli? :D Widzę że BIOSów wyszło sporo, komputer włącza się normalnie czy dalej za 10 razem? :D

Na wsparcie 4000 na płytach bez MAX nawet nie liczę... Wsadzę chyba 3600, a potem dopiero nowa generacja z DDR5 i nową podstawką.

Mi się potrafił włączać (serio) nawet i za 50 podejściem :D usypiałem przez pierwsze 2 miesiące zamiast wyłączać :E Jest Ogarnięte wszystko od 3-4 biosów wstecz, pózniej był babol że nie zapisywał się profil ustawień ale na najnowszym nie dopatrzyłem się żadnego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mi się potrafił włączać (serio) nawet i za 50 podejściem :D usypiałem przez pierwsze 2 miesiące zamiast wyłączać :E Jest Ogarnięte wszystko od 3-4 biosów wstecz, pózniej był babol że nie zapisywał się profil ustawień ale na najnowszym nie dopatrzyłem się żadnego problemu.

Ja w sumie i tak wiecznie usypiam PC, ale miło słyszeć że problemy zniknęły :) W takim razie będę polował na Ryża 3600.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Myślę, że lepiej iść w R7 3700x,

R5 3600 według mnie to zmiana na pół gwizdka

mając R5 2600. Silniejszy jeden wątek i tyle.

Ja bym poszedł teraz tylko w 8/16.

Konsole będą mieć 8c, na pewno uwidoczni

się różnica 6c!=8c.

Edytowane przez jg77xfx

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może i racja... Na razie nie zmieniam bo 2600 mi wystarcza, zobaczymy jak ceny się będą kształtować za pewien czas.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też mam R5 2600 na 4 Ghz i powiem, że

z szybkim ramem jest do wydajność satysfakcjonująca

do karty w okolicach RTX 2060 Super.

Jakie VSOC?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Warto dodać że kupując teraz raczej nie trafisz takiej sztuki jak te na początku robiące 4.1-4.2ghz a nową które potrafią zrobić 4.4-4.5 więc jeszcze większy skok wydajności względem 2600, proce poszły do góry za najtańszy 8/16 (3700x) trzeba dać minimum 1400

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Staram się tak zbalansować, żeby odzyskać jak najwięcej R5 2600

i dopłacić jak najmniej do 3700x.

Pewnie na premierę 4000 polecą obniżki, jeśli nie będzie

biosu na 100% dla b350 to kupuje.

Ram docisne na 3600 z dobrymi timingami i

cpu na pare lat. R5 2600 narazie wystarcza

ale trzeba się rozwijać XD, nie można stać w miejscu.

Najwyżej będzie to hobbistyczna modernizacja.

Niedługo ogram AC Origins tam będzie prawdziwy test

dla 2600 + 5700

Edytowane przez jg77xfx

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli płyty poniżej x570 i b550 nie dostaną wsparcia zen3, to zobaczysz obniżki, jak świnia niebo :E . Skoro zen2 to topowe procesory będą na te chipsety ;). Do premiery jeszcze kawałek i zobaczymy jak się to ułoży :P. Może specjalnie dali ten slajd i dali info, że nie będzie wsparcia, żeby ludzie zaczęli się wykruszać i brać x570 :E. Ja się nie wykruszam, albo 10gen intela jeśli ceny nie będą jak teraz widać, albo zen2 zostanie i zmiana monitora na 1440P :E .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Ja celuje w minimalną zmianę na 8/16.

8 rdzeni Zen2 taktowanych 4.5 GHz to

jest wydajność. Ważne żeby jeszcze coś

odzyskać za 2600. Chcę dołożyć po odsprzedaży

max 900 za R7 3700x.

Edytowane przez jg77xfx

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja celuje w minimalną zmianę na 8/16.

8 rdzeni Zen2 taktowanych 4.5 GHz to

jest wydajność. Ważne żeby jeszcze coś

odzyskać za 2600. Chcę dołożyć po odsprzedaży

max 900 za R7 3700x.

Ciekawe który 3700x zrobi te 4.5ghz na allcore :cool::P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

4.5ghz allcore, nieźle :D.

To byś musiał sprzedać teraz ryzena 2600 i za 2 lata kupić 3700x :E.

Jeszcze miesiąc temu szło dorwać 3700x za 1000-1100zł , teraz? Po 1200-1300 schodzą sztuki z drugiej ręki, nie wspominam o 3800x, którego można było mieć za 1150zł, teraz poniżej 1300 nie widać :). Wczoraj pojawił się 3700x 1951 za 1250 outlet, mimo wszystko się zawahałem, przez chwilę w koszyku miałem go leżeć, ale się wycofałem, liczę upolować do 1150zł 3700x młodego, przed nami premiera 10gen, i na pewno znajdą się ludzie, którym np kultura pracy am4 nie leży i rzucą się na intela, więc to chyba będzie ostatni gwizdek, żeby w dobrej cenie dorwać ryzena 7, potem to dopiero na premierę zen3, ale tylko pod warunkiem wsparcia zen3 na starszych płytach, jak tego nie będzie to okazji nie upoluję ;)

Edit, kolega reddzik wrzucił w głównym o ryzenach 3xxx linka do streama, jeśli dobrze zrozumiał, brak wsparcia na starszych płytach będzie, bo amd nie chcę dzielić użytkowników starszych płyt, na tych co dostaną wsparcie i na tych co nie, ma być odcięte prostą linią, więc trzeba kasiore z skarpety wytrzepać i atakować ryzena 7, jeśli nic nie zyskam to pomyślę, szkoda mi się pozbywać tej płyty co mam, jakiś sentyment do niej złapałem, jak do starego mercedesa w140 :E.

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Też mnie to wkur... ale czy tak samo nie było przed Zen2 na temat wsparcia oficjalnie? a później pojawiły się biosy :Up_to_s: Bo jeśli to jest info 100% to pakuje do siebie też ryzena 7, ja lubie z danej platformy wycisnąć wszystko co się da to samo robiłem na am3 za nim się jej pozbyłem :D więc nie chce sprzedawać płyty mając ją nawet nie cały rok 8:E

Novi coś może być z tymi fpsami, dzisiaj oglądałem porównanie w RE3 Remake (które wlasnie kupiłem bo w RE2 Remake się zakochałem :D) 3600 @ 4.3 vs 3800x 4.3 i na tym samym taktowaniu 8/16 odskakiwał momentami o 20fps mimo że użycie 3600 wynosiło okolice 50% a 3800x 30 :E

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak masz możliwość finansową, to ja bym się rozglądał pod koniec miesiąca za ryzenem 7 z drugiej ręki, i bierz datę tylko i wyłącznie 1946 i wyżej. Nie skuś się na jakiegoś 1937, bo może nie być fajnie :P. A wiem, że przez 10gen intela znajdą się osoby co sprzedadzą ryzeny na rzecz i5/i7/i9. Więc to chyba będzie ostatni moment na zakup w dobrej cenie takiego cepa. Ja celuję w używkę, po pierwsze kupuję świadomie z datą jaka mi pasuję, a po drugie oszczędzam względem sklepu.

Właśnie identyczna sytuacja, 3700x na auto, mający zegary 4150-4250mhz w tej grze, miał dobre 20fps więcej w tej samej miejscówce, karta taka jak moja, więc coś może być, że te ryzeny 7 dają lepsze fpsy. Dlatego przed zmianą płyty, chcę spróbować :).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Mam pytanie czy oznaczenie '1946'etc. jest na pudełku

czy na procesorze?

Edytowane przez jg77xfx

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na procesorze, druga linijka bf 1947sut np .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zaczynam się rozglądać,

ale słaba złotówka nie wróży dobrze.

Myślę, że na koniec roku pewnie bedą

jakies promocje na Zen2 i wtedy przyatakuje

+ odsprzedaż R5 2600.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kurcze, faktycznie ceny 3700X nieźle odjechały, wypadłem z obiegu :o W takim razie nie zmieniam na 3700x na pewno, a 3600x czy ma sens... Też niewielki. Do 144Hz przydałby się mocniejszy wątek i wincyj hercuff, ale chyba poczekam jednak :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

No jakoś ALC u mnie też działa i działało. Tobie widzę nic nie działało wifi, bt, lan, ALC i xonar ? Szkoda słów na taki bełkot.

update:

@Minciu: ja mam chyba jakaś zjebaną płytę albo dziwny konfig. Dziś po wczorajszej aktualizacji BIOS, zaczałem gościom pokazywać jak zapiernicza szybko w BIOS nawigowanie. Wszystko działa w Windows i na hostach wirtualnych stabilnie, bez problemu. Aż tu nagle w BIOS ...sru... jak nie zaliczy freeze'a, tak było po imprezie. Myślę, może chwilowe coś, albo myszka przestała działać. Ale czkeam z 15 sek, a tu ani mysz (mionix) ani klawiatura steelseries apex (święta trójca) nie działa... pomógł reset z budy..

Sam już nie wiem, może jeszcze raz CMOS reset?

Podkreślam, że jak teraz był update BIOS to po update było wgranie factory default settings, save, etc.

W Win max stable, w BIOS zdarza się zaliczyć freeze'aa...

Jak myślicie, za okno , serwis, cmos, czy coś innego zrobić z tym sprzetem?

Edytowane przez Bulsky

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Tak na marginesie bo wcześniej na to nie zwróciłem uwagi - dzięki AGESA 1.0.0.5 czas bootowania poprawił się o kolejne kilka sekund i obecnie POST przeskakuje bezpośrednio do systemu jeszcze szybciej niż na AGESA 1.0.0.4B w moim przypadku. :thumbup:

Edytowane przez caleb59

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

właśnie chciałem zapytać, czym to mierzysz, ale zobaczyłem ssd mx crucial'a.

Może czas na zmianę na M2 jakiś sensowny, różnica piorunująca.

U mnie Win do załadowania okien logowania, wykonuje niecałe 3 obroty loga ;-) ok 5-7 s na oko

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi