Skocz do zawartości
Exoders

[Modernizacja]2000zł/Gry-Programy/M-OC/Główne

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam, po prawie 10 latach chciałbym wymienić w moim komputerze procesor i płytę główną na coś nowszego. Budżet jaki chciałbym przeznaczyć na całą modernizacje to 2000zł. Początkowo założyłem ze będę wymieniał procesor+płyta główna+RAM a reszta przynajmniej na razie zostanie stara o ile będzie kompatybilna z resztą. Przeznaczenie komputera to gry+ programy(CAD/CAM).

 

Mój aktualny zestaw to (Do wymiany):

-procesor i5 760

-płyta Gigabyte P55-UD3l

-GoodRam DDR3, 4x2 GB,1333MHz, CL9

 

Reszta którą chciałbym na razie zostawić starą:

-Zasilacz OCZ StealthXStream-2 500W

-Dysk SSD GOODRAM IRIDIUM PRO 240GB

-Dyski HDD: Sagate 500GB i WD 1T

-Karta graficzna Gigabyte GeForce GTX 960 Windforce 2X 4GB GDDR5

-Obudowa iBOX Prestige 6238L-A2 - Obudowe raczej też wymienie.

 

 

 

Co polecacie w tym budżecie i ewentualnie co oprócz tego co napisałem będę musiał wymienić.

Edytowane przez Exoders

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat, ponieważ po nowym roku będe chciał coś kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://proline.pl/koszyk/9425dd08

 

Tutaj masz 1500 zł. MOżna naprawdę myśleć o zmianie obudowy ale i też o zmianie zasilacza.

Ten OCZ to już raczej dość mocno wysłużna jednostka. Możesz też przejściowo zostawić wszystko tak jak jest z zasilaczem i obudową oraz przy dopłacie 200 zł ponad 2000 zł wejdzie Ci GTX 1650 Super. Kwestia w jaką wydajność GPU celujesz. Taniej od RYzena 5 3600 masz Ryzena 5 2600 bo to koszt około 550 zł za CPU także tutaj na starcie mieścisz się z 1650 SUper w 2000 zł.

 

Jakbyś sprzedał GPU, CPU, pamięci, płytę to i może do 1660 Super byś się doczłapał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grafikę też wymienię ale to za kilka miesięcy na okres przejściowy ten GTX 960 jakoś przemęczy. Budżet trochę mogę jeszcze zwiększyć do 2500zł. Oprócz procesora, płyty i ram-u kupiłbym nową obudowę oraz zasilacz (skoro ten będzie za słaby), ewentualnie jak wystarczy jakiś dysk 500GB na M.2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przeglądnięciu wielu tematów na forum złożyłem takie coś: https://proline.pl/koszyk/c660b4e9. Macie jakieś sugestie co można by zmienić? Mam jeszcze kilka dylematów co wybrać.

 

-Zastanawia się nad pamięcią czy wybrać te GoodRam IRDM Pro z koszyka czy lepsze te Crucial https://proline.pl/pamiec-crucial-ballistix-sport-lt-16gb-2x8gb-ddr4-3000-cl15-bls2k8g4d30aesbk-p1383148

 

-Dyski SSD mocna podrożały jest jakaś tańsza alternatywa godna uwagi z podobną wydajnością dla Adata SX8200 Pro?

 

-Warto brać taki drogi zasilacz do tego zestawu czy wystarczy coś tańszego np. SilentiumPC Supremo L2 V2 550W?

Edytowane przez Exoders

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...