Skocz do zawartości
Skaffim

iPhone 6s i czas zdjęć zrobionych w innej strefie czasowej

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Jakiś czas temu byłem turystycznie w Anglii, gdzie jak wiadomo, strefa czasowa wymusza przestawienie czasu o godzinę w tył. Robiłem tam fotki, jak to turysta, wiadomo, no i po powrocie do Polski telefon (iPhone 6s) sam się przestawił ponownie na godzinę do przodu, no i tak przeglądam te fotki i... nie wiem dlaczego, ale czas zrobienia zdjęć z zagranicy przestawiło mi na czas polski, a nie czas w którym było dane zdjęcie tam zrobione. Przykładowo: dane zdjęcie było zrobione o 7:00 rano czasu angielskiego, a teraz na zdjęciu widnieje, że było zrobione o 8:00 rano.

Czy ktoś wie dlaczego telefon sobie ot tak przestawił godziny wykonania zdjęć i jak można to "naprawić", żeby pokazywało właściwy czas zrobienia zdjęcia, a nie czas jaki był wtedy w innej strefie czasowej?

Edytowane przez Skaffim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego nie chcę juz więcaj ajfona, wole prostego androida.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.macworld.com/article/3015012/does-your-photo-have-the-wrong-timestamp-heres-how-to-fix-it.html

 

https://discussions.apple.com/docs/DOC-12621

 

Apple nie jest idealne, możesz sobie sam dostosować zdjęcie zaimportowane/ na iPhonie. Kiedyś może Apple naprawi ten bug, lub ludzie nauczą się wyłączać automatyczną zmianę strefy czasowej skoro powoduje tyle problemów w iOS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i to jest jakiś trop, dzięki Deniryer. Co prawda nie mam Maca, a drugi link nie działa, ale i tak już coś można porozmyślać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...