Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, Aktualnie posiadam 2 straaasznie stare dyski HDD z bodajże 2006 roku xD zaczęły strasznie mulić, nawet w niektóre (bardziej wymagające od dysku) gry nie da się grać. Dlatego postanowiłem kupić sobie dysk SSD i tutaj rodzą się moje pytania.

Przeszukując dyski SSD natknąłem się na takie coś: https://www.x-kom.pl/p/331918-dysk-ssd-wd-480gb-green-ssd-m2-2280-3d-nand.html Czy taki dysk tutaj m.2, będzie lepszy od zwykłych 2.5 cala w tym przedziale cenowym? (bo jak dobrze rozumiem m.2 jest dużo lepsze, jednak droższe a tutaj fajna cena) Czy polecacie coś innego w cenie około 200zł najważniejsze aby miał 480-512GB.

Jeszcze jedno pytanko, wywalić te HDD po zakupie SSD? I dzielić SSD na partycje czy raczej wrzucać wszystko na jedną? Pozdrawiam cieplutko i dziękuje za pomoc! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra widzę że to jest m.2 na Sata, więc nie jest lepszy, więc jaki polecacie za taką kwotę bo trochę ich jest :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj jaki masz sprzęt. Jeśli tak samo stary jak dyski, to nie zainstalujesz systemu na dysku m2 i zostaje Ci SSD na sata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taa raczej nie mam wejścia na m.2, choć sprzęcik ok

Sprzęt:

i5 4670k

Gigabyte Z87-DS3H

Gtx 1060 6gb

ram 8GB 1600

 

tak pytałem bo mnie zaciekawiła ta oferta

 

Więc jaki polecacie za taką cenke?

 

Adata Ultimate SU650 chyba będzie najlepszy w takiej cenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taa raczej nie mam wejścia na m.2, choć sprzęcik ok

Sprzęt:

i5 4670k

Gigabyte Z87-DS3H

Gtx 1060 6gb

ram 8GB 1600

 

tak pytałem bo mnie zaciekawiła ta oferta

 

Więc jaki polecacie za taką cenke?

 

Adata Ultimate SU650 chyba będzie najlepszy w takiej cenie?

 

 

Wejdzie Ci ten dysk do slotu PCI-E, ale nie będziesz mógł zbootować z niego systemu, więc w sumie nie ma sensu kupować dysku na m2. Zobacz sobie ten test: https://pclab.pl/news81204.html Ten Patriot wydaje mi się całkiem niezłym wyborem jak za 200zł. https://www.x-kom.pl/p/503416-dysk-ssd-patriot-512gb-25-p200-sata-ssd.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra to go kupię, dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mam jeszcze jedno pytanko, wyrzucić te dyski HDD czy zostawić na jakieś dane? Chyba lepiej będzie używać tylko SSD co nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hdd zostaw na kopię zapasową, będzie jak znalazł, jak ssd padnie bez ostrzeżenia :E

 

ten mx500 wcale nie taki tani, 210 + 9 zł przesyłka. W xkomie można go dostać za 271 zł (z kodem -30zł), ale zawsze to 50 zł mniej:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeśli denerwuje Cię mielenie takiego starego dysku HDD, to możesz dokupić do nich obudowy zewnętrzne na USB 3.0 i mieć dyski na backup. Transfer będziesz miał taki sam jakby były podłączone na SATA, a będziesz mógł je w każdej chwili odłączyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, podłączę się do tematu żeby nie zaśmiecać nowym. Mam Płytę Asus Z87-PRO i chciałbym podłączyć szybki dysk PCI-E np: ADATA 512GB M.2 PCIe NVMe XPG GAMMIX S11 Pro. Dysk raczej nie będzie się bootował na tej płycie więc systemu tam nie zainstaluję (chyba że się mylę) ale czy w ogóle będzie pracował na tej płycie z prędkościami jakie deklaruje producent? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie w jakim celu chcesz podlaczac dysk nvme do 6-letniej mobo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra to go kupię, dzięki za pomoc

I jak sie sprawdza MX500??

Mysle nad nim, lub tanszym BX500, CX400 ok 500GB ;)

 

hdd zostaw na kopię zapasową, będzie jak znalazł, jak ssd padnie bez ostrzeżenia :E

 

ten mx500 wcale nie taki tani, 210 + 9 zł przesyłka. W xkomie można go dostać za 271 zł (z kodem -30zł), ale zawsze to 50 zł mniej:)

Poprosze kod :)

Edytowane przez Jericho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie w jakim celu chcesz podlaczac dysk nvme do 6-letniej mobo?

Będzie działać czy nie będzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba trafiłem na słabe forum lub brak wiedzy (na jedno wychodzi) skoro nikt nie wie. Nie było pytania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba trafiłem na słabe forum lub brak wiedzy (na jedno wychodzi) skoro nikt nie wie. Nie było pytania.

Słabe kolego to masz myślenie

w manualu jest jasno napisane co możesz do tej archaicznej płyty wsadzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba trafiłem na słabe forum lub brak wiedzy (na jedno wychodzi) skoro nikt nie wie. Nie było pytania.

Ta...

 

Witam, podłączę się do tematu żeby nie zaśmiecać nowym. Mam Płytę Asus Z87-PRO i chciałbym podłączyć szybki dysk PCI-E np: ADATA 512GB M.2 PCIe NVMe XPG GAMMIX S11 Pro. Dysk raczej nie będzie się bootował na tej płycie więc systemu tam nie zainstaluję (chyba że się mylę) ale czy w ogóle będzie pracował na tej płycie z prędkościami jakie deklaruje producent? Pozdrawiam

 

Głupie pytania zadajesz...nie masz złącza M.2 jak wynika z manuala więc ratuje Cię adapter tylko lub zakup dysku na SATA

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...