Skocz do zawartości
Fr0styyy

A4 z szybami bez ramek

Rekomendowane odpowiedzi

Przyjemne autko, ale co Cię podkusiło na 3.0tdi jak jest 3.0tfsi? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogą to być też opony.

Mogą. Na początku jak odbierałem auto (przed kupnem) to przy pierwszej jeździe coś biło jakby krzywe felgi, nie wyważone koła czy coś, potem ustało. Kolejnego dnia było to samo, jak już odebrałem auto i jeżdżę nim na codzień to takie coś się nie dzieje, także chyba stawiałbym na te Sunfulle 8:E

 

Może te niepewne prowadzenie przy większych prędkościach to następstwo tego dzwona, geometria podłogi w lekkim trapezie, zbieżność jakoś zrobiona ale auto będzie pływać.

Podłużnice proste, auto po puszczeniu kierownicy jedzie jak po szynach prosto..

 

Serio ta gablota siedzi na chinolach? I to od Niemca?

Większość niemców zakłada opony typu Ovation, Nanknang, Azure i inne koreańsko chinskie wynalazki, albo wielosezonówki. Ostatnio robiłem 911 właśnie z takimi chinczykami :E

 

Przyjemne autko, ale co Cię podkusiło na 3.0tdi jak jest 3.0tfsi? :P

3.0TFSI praktycznie nie osiągalne na autoscout24, raptem kilka sztuk z wyposażeniem jakbym jakie jeszcze byłbym w stanie zaakceptować, szyber, webasto, 2x sline itd. Poza tym tak jak pisałem, że w ogóle A5 nie szukałem tylko A6, ale ta się tak nawinęła i nie mogłem już odpuścić.

 

DL501 z tego co czytałem wytrzymuje 600Nm na seryjnych sprzęgłach. W serii mam 500nm więc jeszcze coś tam programem jest do ugrania, a dźwięk tdi jednak ma swój urok 8:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość niemców zakłada opony typu Ovation, Nanknang, Azure i inne koreańsko chinskie wynalazki, albo wielosezonówki. Ostatnio robiłem 911 właśnie z takimi chinczykami :E

 

Też to zauważyłem, tam mało kto jeździ na sezonowych oponach, albo latają cały rok na zimówkach i to wcale nie jakichś dobrych, często właśnie pingpongi albo wielosezon, fury zajebiste niekiedy a taka kaszana na kołach 8:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też to zauważyłem, tam mało kto jeździ na sezonowych oponach, albo latają cały rok na zimówkach i to wcale nie jakichś dobrych, często właśnie pingpongi albo wielosezon, fury zajebiste niekiedy a taka kaszana na kołach 8:E

Z drugiej strony to w rejonie gdzie ja mieszkam zima kończy się na kilku dniach w roku z temperaturą -3*C także w sumie się nie dziwię, sam całą zimę przelatałem na letnich, ale tu akurat nie ma się czym chwalić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też to zauważyłem, tam mało kto jeździ na sezonowych oponach, albo latają cały rok na zimówkach i to wcale nie jakichś dobrych, często właśnie pingpongi albo wielosezon, fury zajebiste niekiedy a taka kaszana na kołach 8:E

Bo są skąpi. Poza tym kiepsko jeżdżą i są bardzo asekuracyjni przez to. Spadnie parę cm śniegu, a na drogach już paraliż i każdy boi się jechać więcej niż 30kmh. Nawet na autostradzie.

Mieszkam pod szpitalem, to przyjdzie byle burza, to non stop karetki i helikoptery tam i z powrotem. A jak gołoledź w zimie, to już w ogóle jaja.

 

Na mnie patrzą jak na świra jak jeżdżę w zimie na śniegu. Człowiek ma dobre opony, przyzwyczajony do zimowych warunków, to wie na ile może sobie pozwolić. W tamtym tygodniu jechałem w deszczu nową Fabią na jakichś Nexenach, to na zjeździe zrobiło mi się ciepło, bo auto szło prosto na barierki. A był to zwykły deszcz. Nissanem jadę zdecydowanie szybciej i auto się słucha

 

 

Auto bardzo spoko. Szkoda, że silnik taki a nie inny ;)

Edytowane przez marko125-91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DL501 z tego co czytałem wytrzymuje 600Nm na seryjnych sprzęgłach. W serii mam 500nm więc jeszcze coś tam programem jest do ugrania, a dźwięk tdi jednak ma swój urok 8:E

 

Nie ma tak źle z tym dźwiękiem 3.0tdi V6. Nie wiem jak w A5 ale u mnie w a6 c6 oczywiście tylko na postoju słychać że to diesel, ale już po przekroczeniu 1600 obrotów ładnie mruczy ta V6'stka :). Czasami nawet ktoś potrafi się obrócić z myślą że jakaś mega fura jedzie a tu tylko a6 c6 w avancie :E.

Edytowane przez vernativ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wczoraj wymieniłem dwumas i jest dużo lepiej. Już tak nie szarpie przy gaszeniu, przerzuca ie biegów z 1-2 jest plynniejsze.

Co ciekawe obudowa rozrządu była klejona na Victora reinza więc albo cieknął olej, albo wymieniali już łańcuch (nie ASO, bo nie ma żadnego wpisu w historii), dla mnie to plus :)

Zacząłem w piątek po pracy a skończyłem wczoraj ok. 22, nie spieszylem sie, bo chciałem zrobić wszystko zgodnie ze sztuką.

 

Poza tym, nowy olej w skrzyni biegów, ssak oleju, uszczelka pod miską olejowa, nowe śruby, nowe podkładki, nowy filtr oleju, nowy zimmering wału i takie tam.

Bez przeszkód się oczywiście nie obyło, w piątek mogłem już wszystko wyciągać ale zapomniałem, że na wale nie ma dużej śruby tylko jest 8 małych i nie miałem klucza, dopiero wczoraj przeszukałem wszystkie skrzynki od vaga i znalazłem końcówkę ?

 

W ogóle trochę popatrzyłem w aucie i mam wersję 10 głośnikowa a nie 6 tak jak myślałem, ale coś jest I tak nie dobrze, bo sub nie gra tylko pierdzi, nawet jak się otworzy samochód nie włączając radia to on sobie pyrka, pierdzi, strzela i takie tam, w vcds żadnych błędów więc nie wiem co może być nie tak no i nie wiem dlaczego nie mogę się połączyć z tymi głośnikami w wydechu, zmieniając ustawienia z comfort na dynamic w drive select to zmieniają barwę dźwięku i są glośniejsze a z modułem połączyć się nie mogę, nie wykrywa sterownika co jest dla mnie mega dziwne :/

 

Później wrzucę jakieś zdjęcia z wymiany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna A5 :) dużo dałeś ? też przymierzałem się do zmiany A4 na A6 nawet jest okazja :E 18,000 eurosów jednak bez pneumatyki, ale odpuściłem bo ile razy idę w garaż stoi tam ona "A4" :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sezon na trupa uznaje za otwarty...

 

Urwane koło pasowe wału i przejechane tak ze dwa kilometry aż sobie przypomniałem, że pompa wody też jest napędzana z przodu :| Wymiana zajęła mi może 40minut, ale auto musiałem holować. Dziwnym trafem pojechałem do polski, wróciłem, wyrzuciłem zakupy i chciałem jechać już do domu, bo mamę odwoziłem, jeb coś stuknęło, mówie uj może mi się wydawało, po chwili brak klimy i kontrolka alternatora :E

Bąbelki w płynie chłodniczym

Chłodnica oleju puszcza wodę na zewnątrz i chyba olej do układu, nie jestem pewien

EGR/Głowica, lewa albo prawa... albo k*** obydwie :/

Edytowane przez Fr0styyy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem co poprzedni właściciele musza robić z tymi furami, żeby takie cyrki wychodziły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem co poprzedni właściciele musza robić z tymi furami, żeby takie cyrki wychodziły.

 

Pomyślmy, duża pojemność, duża moc....

 

thinking-face_1f914.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie obraź się, ale chyba wtopiłeś z kasą, kupując zajechanego trupa po dzwonie [:|]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Egr i chłodnica oleju to standard w 3.0tdi,koło pasowe tak samo ;)

Tak sam jak słynny "okular" w V6 Mercedesa gdzie trzeba rozbierać 3/4 silnika żeby wymienić część za 1euro ?

Wymiana będzie na koszt kolesia co to auto od niego kupiłem, cóż nie wszystko da się przewidzieć i sprawdzić przy kupnie auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wymiana będzie na koszt kolesia co to auto od niego kupiłem, cóż nie wszystko da się przewidzieć i sprawdzić przy kupnie auta.

nie robił problemów? jeśli nie to szkoda tylko straconego czasu na naprawę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie wydaje się być ok, nie zabierałem się jeszcze za to, bo nie mam kiedy a trochę czasu jednak na to poświęcić trzeba ;)

 

 

EDIT: Od tygodnia nie zauważyłem żadnych wycieków i ubytki płynu się zmniejszyły.

Ostatnio robiłem test spalin i wyszedł negatywnie.

 

Co zrobiłem to odpowietrzyłem układ chłodzenia i spuściłem płynu i wlałem dużo koncentratu. Może był zapowietrzony, może to przez inną rozszerzalność cieplną płynu (pewnie za dużo wody wcześniej było), nie wiem :E

Edytowane przez Fr0styyy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie masz coś w planach wizualnie ? bo widzę że ona w DE jest zarejestrowana to pewnie TUV nie będzie pozwalał na modzenie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie masz coś w planach wizualnie ? bo widzę że ona w DE jest zarejestrowana to pewnie TUV nie będzie pozwalał na modzenie :)

Sam robię TUV :E Znaczy przyjeżdża do nas koleś i robi TUV, przeważnie w środy a jako, że jest to znajomy to przymyka oko na pewne rzeczy.

 

Co do modów to może inna felga, przyciemnione lampy z tyłu jak w Golf R, prawdopodobnie w przyszłym roku będzie folia, no i oczywiście odpustowe chromy out i wszystko w czarny mat/połysk i lotka na tył, bo brakuje mi tego z A4.

Edytowane przez Fr0styyy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam robię TUV :E

Jak cenowo wygląda jeśli byś chciał wsadzić felgi które nie mają TUV czy też zawieszenie Air Ride :) ? lub jakieś dokładki bo wiem, że są to koszty straszne przynajmniej w Austrii, za Air'a sam papierek 2500k euro

Edytowane przez Treys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak cenowo wygląda jeśli byś chciał wsadzić felgi które nie mają TUV czy też zawieszenie Air Ride :) ? lub jakieś dokładki bo wiem, że są to koszty straszne przynajmniej w Austrii, za Air'a sam papierek 2500k euro

Kupić taki z homologacją 8:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez papierka srednio. Musi byc chociaz papier, ze to do innego auta jest homologowane. Wtedy zrobia Ci odbior i chyba 100€ kosztuje za element, o ile dobrze pamietam. Jak masz papiery, ze to pasuje do tego auta, to 50€. Z pneumatyka jest tak samo + tam kilka detali przy odbiorze jak wiazka swiatla musi byc zachowana, minimalny przeswit, zadnych przycierek i kilka innych bzdetow. Tutaj juz zalezy od tego, kto to sprawdza. Tam gdzie ja jezdzilem, to i poziomice na dach kladli po wymianie sprezyn :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez papierka srednio. Musi byc chociaz papier, ze to do innego auta jest homologowane. Wtedy zrobia Ci odbior i chyba 100€ kosztuje za element, o ile dobrze pamietam. Jak masz papiery, ze to pasuje do tego auta, to 50€. Z pneumatyka jest tak samo + tam kilka detali przy odbiorze jak wiazka swiatla musi byc zachowana, minimalny przeswit, zadnych przycierek i kilka innych bzdetow. Tutaj juz zalezy od tego, kto to sprawdza. Tam gdzie ja jezdzilem, to i poziomice na dach kladli po wymianie sprezyn :E

Temu mówię, że przepisy w tych krajach są rygorystyczne oczywiście da się załatwić "coś" ale przy kontroli jak się trafi ciężki przypadek Oficera :E nie będzie łatwo a mandaty ooo srogie są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj umyłem w końcu, bo pogoda dopisała a jako, że od kupna jeszcze nie robiłem żadnej "sesji" to dzisiaj wyszło coś takiego na szybkiego ;)

 

pV2A6ol.jpg

v5HXjKt.jpg

mydLMid.jpg

FqyhmPq.jpg

i9y8qL0.jpg

B8ASnbn.jpg

nPJ0KjF.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...