Skocz do zawartości
Fr0styyy

A4 z szybami bez ramek

Rekomendowane odpowiedzi

Te felgi są fajne, bardziej jak się powoli jedzie bo przez szerokie ramiona dość "zamaszyście" się kręcą, ale kurde, już się na ten model patrzeć nie da 8:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe patrze szyldy z Lübeki to myślę sobie oooo lookne na lajwa furkę, a tu jednak kolega z Ohajo :E :E

Fura SWIETNA!!, a na A7 to sam miałem i w sumie jeszcze mam chrapkę :P, co do kola pasowego to zanim odpadnie to raczej o tym będzie wiadomo krotko przed wybuchem :hmm: , no ale w dzisiejszych czasach gdzie mamy hydraulikę na zawiasie motoru, amor na fotelach i poduchy na kolach to całkiem możliwe ze diagnozę stawia się po fakcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe patrze szyldy z Lübeki to myślę sobie oooo lookne na lajwa furkę, a tu jednak kolega z Ohajo :E :E

Fura SWIETNA!!, a na A7 to sam miałem i w sumie jeszcze mam chrapkę :P, co do kola pasowego to zanim odpadnie to raczej o tym będzie wiadomo krotko przed wybuchem :hmm: , no ale w dzisiejszych czasach gdzie mamy hydraulikę na zawiasie motoru, amor na fotelach i poduchy na kolach to całkiem możliwe ze diagnozę stawia się po fakcie

U mnie było zero objawów. Zajechałem pod dom, wypakowałem zakupy, odjechałem i jeb :E

Skąd dokładnie jesteś?

 

Te felgi są fajne, bardziej jak się powoli jedzie bo przez szerokie ramiona dość "zamaszyście" się kręcą, ale kurde, już się na ten model patrzeć nie da 8:E

U mnie trochę ten efekt ginie, bo one nie mają takiego ET dużego/małego (?) i są za bardzo schowane, z tyłu i tak siedzi już dystans chyba 10mm, ale to nic nie daje :E A to, że jest tego dużo to fakt, co trzecia A5, A4 na mieście takie felgi ma :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z HH,

tak obligatoryjnie wiela to pali ??, bo u nas ON nie jest stabilny i przyszłościowy a miasta stawiają rogatki w każdym możliwym punkcie, u mnie chcą cala dzielnice zamknąć ale nie maja pomysłu jak ustawić poprzeczkę bo producenci Aut i tak wpasują się w widełki :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na biednego nie trafiło :thumbup:, moja 3.0dA tez podobnie łykała ale jak wjeżdżałem na stare miasto w GD i w gęstych miastach było 12+, po HH średnio 8-9, trasa ale naprawdę szybka to 7-8L, od kilku lat latam PB i wydaje mi się ze zbytnio nie zwolniłem ale mimo wszystko przy 200 Automatycznych kuniach pali mi chyba mniej jak duży ON, ale Fakt teraz to diesle znacząco tańsze od benzyny w zakupie

Edytowane przez VSS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kozacka .Widzę ,że Niemcy też kochają sie w chińskich oponach :E . Kto by pomyślał,że w kraju autostrad bez limitów prędkości ludzie oszczędzaja na gumach. W Irlandii to samo,kupując Scenica z salonu Renault dostałem informacje że zaraz odbiore auto tylko zmienią mi opony z przodu( z tylu mam prawilne turanzy ;) ),patrze a tam Ovation sport :P. 40tys kilometrów później mam jeszcze pól bierznika .Cala irlandia jezdzi na trianglach czy innych badziewiach,przyjdzie pora deszczowa i na obwodnicy Cork'u wypadek za wypadkiem,i to czasem kilka jednego dnia :E

Edytowane przez Krauziak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kozacka .Widzę ,że Niemcy też kochają sie w chińskich oponach :E . Kto by pomyślał,że w kraju autostrad bez limitów prędkości ludzie oszczędzaja na gumach. W Irlandii to samo,kupując Scenica z salonu Renault dostałem informacje że zaraz odbiore auto tylko zmienią mi opony z przodu( z tylu mam prawilne turanzy ;) ),patrze a tam Ovation sport :P. 40tys kilometrów później mam jeszcze pól bierznika .Cala irlandia jezdzi na trianglach czy innych badziewiach,przyjdzie pora deszczowa i na obwodnicy Cork'u wypadek za wypadkiem,i to czasem kilka jednego dnia :E

ostatnio na MOPie widziałem jakiegoś nowszego Range Rovera na Nankangach. Był na holenderskich blachach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładniutka :) czym zdjęcia robiłeś ?

D5600 z obiektywem jakimś standardowym 18-140mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

D5600 z obiektywem jakimś standardowym 18-140mm

a obrabiałeś czymś zdjęcia ? czy seria wrzucana z karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a obrabiałeś czymś zdjęcia ? czy seria wrzucana z karty.

Nie no, mam teraz RAWy to korzystam z dobrodziejstw Photoshopa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś update tematu :E ? auto chodzi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś update tematu :E ? auto chodzi ?

Chodzi bez zarzutów, oprócz tego, że w dalszym ciągu nie zrobiłem tych uszczelek pod chłodniczką oleju i muszę regularnie dolewać wody i odpowietrzać auto 8:E

Od 11 lipca zrobiłem 18kkm i średnie spalanie 8.4l/100, koszt 100km to 10€ ;)

Poza tym nie dzieje się nic ciekawego ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Auto się wreszcie doczekało.

Zakres prac to:

wymiana wszystkich uszczelniaczy, podkładek, oringów olejowo/wodnych od EGR, chłodnicy oleju, spuszczenie i napełnienie klimatyzacji (zeszło 564g, nominalnie wchodzi 550 -/= 15g).

wymiana podkładek pod wtryskiwaczami, wymiana uszczelek pod pokrywami zaworów, na szczęście nie musiałem frezować gniazd wtryskiwaczy aczkolwiek z jednym wtryskiwaczem miałem problem żeby wyjąć, ale kilka puknięć wybijakiem i poszło.

 

Do tego nowe uszczelki pod kolektor dolotowy, między przepustnicę, EGR, i pewnie coś tam co zapomniałem u musiało być wymienione, bo tak.

Jeszcze sprawdziłem szczelność chłodnicy spalin, szczelna.

 

FmO5Cyu.jpg

39wWR36.jpg

Same uszczelki wyszły mnie jakieś 250eu, nie pamiętam już dokładnie, bo nie zamawiałem wszystkiego za jednym razem.

 

 

Przepustnica

My2ur7w.jpg

 

EGR

hy1rpRd.jpg

 

 

Chłodnica oleju

2L34npS.jpg

 

[img[https://i.imgur.com/Kd8qeT7.jpg[/img]

fHmpyQM.jpg

URLc8pb.jpg

 

QJ7iFHW.jpg

 

o6Jj2nX.jpg

c3PsnB5.jpg

xnSDrDa.jpg

4NP0efB.jpg

 

Z tym miałem "problem", bo taki problem to nie problem ;)

t3YKmGl.jpg

 

 

Nie wiem dlaczego ten wtryskiwacz tak wyglądał, bo podkładka nie była przepalona :hmm:

dMy407y.jpg

BGrVTOf.jpg

 

Diesel musi być przecież czarny ;)

TArCeNJ.jpg

 

172kkm a jeszcze są ślady frezowania na krzywkach 8:E

XhpN8ax.jpg

 

 

No i składanie wszystkiego do kupy

 

qbJt2H3.jpg

khJTCVR.jpg

u2UHzZh.jpg

7ZPXM0m.jpg

 

EGR po czyszczeniu

VJ3ocGK.jpg

 

Termostat oleju

jfQdIGt.jpg

 

Jutro zostało mi tylko podciśnieniowo napełnić układ chłodzenia, nalać oleju i odpowietrzyć układ paliwowy i auto musi chodzić ;)

No i umyje sobie od razu komorę silnika na błysk :E

Edytowane przez Fr0styyy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Coś nie działają zdjęcia - tylko nie wiem gdzie jest problem.

 

Takie pytanie - po co? :E

 

EDIT: Już działają :hmm:

Edytowane przez Grzechu_1990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głupie pytanie, bo w sumie głupi w tej materii jestem

Automat i dwumas? :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głupie pytanie, bo w sumie głupi w tej materii jestem

Automat i dwumas? :hmm:

Dzisiejsze automaty są na tyle delikatne, że bez dwumasu za długo by to raczej nie pociągnęło..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem i obejrzałem zdjęcia, no kawał dobrej roboty, szanuję to i oby służyło ;)

 

 

Ale nie rozumiem po co... :E

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsze automaty są na tyle delikatne, że bez dwumasu za długo by to raczej nie pociągnęło..

 

Dzięki ;)

 

Pytam, bo sam mam automat ale 4f27e i się trochę zdziwiłem. No ale to inna epoka skrzyń i całkiem inna bajka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dobrze, ze umyłem silnik to po jeździe próbnej ropa z czujnika ciśnienia na listwie wtryskowej mogła go "wymyć" 8:E Oczywiście na hali do 2.5k obrotów wszystko ok, ani kropelki.

Wyjechałem i zrobiłem może 2km, no to but, a tu notlauft i spirala miga, po chwili poczułem zapach ropy więc dokładnie wiedziałem co to za błąd będzie ;)

 

Niby był dokręcony mocny, ale widocznie nie do końca....

 

ZYhE2Oh.jpg

Edytowane przez Fr0styyy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głupie pytanie, bo w sumie głupi w tej materii jestem

Automat i dwumas? :hmm:

dwusprzegłówki jak DSG maja dwumasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście na hali do 2.5k obrotów wszystko ok, ani kropelki.

 

 

Takie testy nie bardzo mają sensu przy takich ciśnieniach ;) Na postoju ani turbo nie napompuje, ani ciśnienie na układzie paliwowym nie wzrośnie także tylko na drodze, no i tak właśnie było ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie testy nie bardzo mają sensu przy takich ciśnieniach ;) Na postoju ani turbo nie napompuje, ani ciśnienie na układzie paliwowym nie wzrośnie także tylko na drodze, no i tak właśnie było ;)

To dlaczego po wróceniu na warsztat i dodaniu gazu na 2.5k zrobiła się pod maską fontanna? 8:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo było zwyczajnie już bardzo nieszczelnie. Drobne nieszczelności, które ujawniają się przy obciążeniu nie pokażą się na postoju z powodów wymienionych wyżej. U mnie np. na postoju pompa nie da więcej niż ~15 barów na listwę, a pod obciążeniem jest ~120 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...