Skocz do zawartości
Roothar

MSI B450 MAX - jest sens czekać ? - wybór płyty do nowego zestawu

Rekomendowane odpowiedzi

pewnie jak się sprzedadzą wszystkie non-MAX ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kogoś nieźle pogięło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy te płyty będą działać z Destiny 2 czy nadal trzeba czekać na łaskę AMD?

 

Nie chce mi się kupować płyty i aktualizować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za takie zachowanie wobec klientów MSI powinna otrzymać solidną chlostę, żeby poszczędzić kilka centów tylko po to, aby potem kroić BIOS i wypuszczać go z masą bugów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy te płyty będą działać z Destiny 2 czy nadal trzeba czekać na łaskę AMD?

 

Nie chce mi się kupować płyty i aktualizować.

Przecież to nie wina płyty, że gra nie działa. Pewnie chipset albo AGESA o której jest mowa, więc nowy bios, a ten bios dostanie każda płyta która ma wspierać nowe Ryzeny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tylko bios zmieniony i +150zł :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za bajeranckie GUI +150zł.. Jak dla mnie parodia, skok na kasę. Nawet bym nie kupił jak miałbym dokładać 100-150zł do ceny jaką dałem za swojego Gaming Plus.

To już w tej cenie mam blisko x470... niż te jakieś max'y które praktycznie poza kostką 32MB niczym się nie różnią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od tygodnia waham się pomiędzy MSI B450 GAMING PRO CARBON AC i Asus x470 prime pro. Najpierw xkom podniósł cenę na Asusa o 70zł (obecnie 699 zł) a dzisiaj morele podbiło cenę pro carbona o 40 zł (629zł). Mam ochotę jutro oddać tego ryzena (2600) w p*z*u . Nie po to zmieniam platformę by brać sprzęt o klasę gorszy albo przepłacać bez sensu. Najśmieszniejsze jest to że moja obecna płyta H87 Fatality posiada DWIE NIELUTOWANE kości biosu przestawiane zworką i mozliwość wgrywania jego dowolnej wersji bez cyrków z cofaniem itp. Za dźwięk odpowiada Realtek ALC-1150 ze wzmacniaczem słuchawkowym NE5532 i światłowodem. Sieć to intel I217V. W zamian mam wziąśc Tomahawka za 550 zł i na otarcie łez pobawić sie ledami ? :E

 

@

Zwykły Tomahawk w morelech po 499 ...

Edytowane przez kozioolek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od tygodnia waham się pomiędzy MSI B450 GAMING PRO CARBON AC i Asus x470 prime pro. Najpierw xkom podniósł cenę na Asusa o 70zł (obecnie 699 zł) a dzisiaj morele podbiło cenę pro carbona o 40 zł (629zł). Mam ochotę jutro oddać tego ryzena (2600) w p*z*u . Nie po to zmieniam platformę by brać sprzęt o klasę gorszy albo przepłacać bez sensu. Najśmieszniejsze jest to że moja obecna płyta H87 Fatality posiada DWIE NIELUTOWANE kości biosu przestawiane zworką i mozliwość wgrywania jego dowolnej wersji bez cyrków z cofaniem itp. Za dźwięk odpowiada Realtek ALC-1150 ze wzmacniaczem słuchawkowym NE5532 i światłowodem. Sieć to intel I217V. W zamian mam wziąśc Tomahawka za 550 zł i na otarcie łez pobawić sie ledami ? :E

 

@

Zwykły Tomahawk w morelech po 499 ...

Heehhee no to ładnie swego czasu tego asusa szło kupić za 550pln a teraz 700pln lub msi za prawie 650pln.Jak bym miał tyle płacić to na momencie kupiłbym asrock x570 phantom 4 za 729pln

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heehhee no to ładnie swego czasu tego asusa szło kupić za 550pln a teraz 700pln lub msi za prawie 650pln.Jak bym miał tyle płacić to na momencie kupiłbym asrock x570 phantom 4 za 729pln

 

Nie, za cenę x570 lepiej albo brać 9700k jeśli to ma być high endowy gamingowy pc albo Ryzena 2600 z gigabajtem za 4 stówki. Ryzeny 3000 przestały być opłacalne jeśli ktoś nie zdążył wyrwać ich przed podwyżkami cen procków i płyt.

Edytowane przez Kayoshi111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze też właśnie chciałem sobie zbudowac PC z najnowszym ryżem, bo słyszałem że poprawili kontroler pamięci i da się szybszym ramem dość dobrze przyspieszyć platforme( przeglądając oferty to MSI i GB z b450 wyglądały sensownie) ale po przeczytaniu tego wątku juz nic totalnie nie wiem :-(

Wiadomo jak będzie wyglądać sytuacja za 2/3 miesiące, czy będzie taniej czy drożej? Czy brać jednak stare ryże 2xxx i do nich dobry ram?

Edytowane przez doodzio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie taniej bo nikt przy zdrowych zmysłach tyle nie da. Cena w xtreem za maxa...chyba im upały zaszkodziły, ciekawe ile walną miszczowie januszowania w Polsce, czyli morele i x-kom...599 zeta??szczerbaty.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, za cenę x570 lepiej albo brać 9700k jeśli to ma być high endowy gamingowy pc albo Ryzena 2600 z gigabajtem za 4 stówki. Ryzeny 3000 przestały być opłacalne jeśli ktoś nie zdążył wyrwać ich przed podwyżkami cen procków i płyt.

Taaaa a w czym lepiej ??? :E Na takie amd przynajmniej wrzucisz z czasem 12,16 rdzeniowy proc a na te twoje z390 mozna se wrzucic :E Z drugiej strony chyba trzeba och.... żeby kupować 9700K.Na dzień dzisiejszy pewnie są małe problemy z dostępnością ale lada moment to minie.3700x można nabyć za 1440pln więc kilka dyszek więcej niż na premierę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a najlepsze jest że do tych maxów bios zajmuje 18mb :E cwaniactwo nie zna granic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BIOSy MSI do X570 zajmują ponad 17mb.

Może w MAXach przestali agresywnie okrajać z ogólnego kodu AGESA.

Zamiast drwić, może poczekaj co o funkcjonalności powiedzą userzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekałem za wersjami max miesiąc po czym stwierdziłem że cena też będzie zaporowa i za 619zl kupiłem prime x470 z 32 mb na bios z)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bartoszzz77

 

ja właśnie zaczynam mieć podobne przemyślenia. Jak mam dawać 550zł za B450 to chyba lepiej dołożyć i wziąć coś na x470.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kupiłbym B450 za ponad 500zł, te MAXy niczym się nie różnią, nawet nie zmienili dźwięku/ sieciówki na lepszą wersję. Tylko kostki biosu, i kolorystyka ciut inna.

X470, ba nawet coś z Gigusia, czy Asusa a nie musi być MSI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a w ogólnym rozrachunku jak płacic 620-640 za x470 to już wtedy kwestia dołożenia 80-100pln do x570 :E Z tymi biosami to jest dobre sciemniactwo w wykonaniu msi sprzedadzą i zwykłe b450 i max + b550,x570 :E do starszych czipów wystarczy wyje.... obsługę ryśków 1-2 i sprawa załatwiona a nawet zrobić porządną wersje Lite i dla 99% użytkowników to wystarczy ,kogo qr... interesuje piękne animacje w biosie :D wiem wiem że są gałgany których to kręci :E Bios powinien być w 100% stabilny kwiatki,bratki i rysuneczki można se włożyć :E Jak się kce :E to się da https://ithardware.pl/aktualnosci/plyty_glowne_asus_z_serii_300_i_400_am4_z_obsluga_procesorow_amd_ryzen_3000-9904.html ale spokojnie bez paniki myślę że i te nieszczęsne msi zrobi w miarę działające biosy do starszych płyt

Edytowane przez unadarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno skladalem kompa dla bratanka na MSI tomahawk B450 plyta 468pln .problemy na ryzen 5 2600X z wysokimi tempami ,zbyt wysokie vcore.Problem z Cruicial bal sport działały z XMP na 2933Mhz i za chiny na CL 15 nie chcą pomimo że ustawione na sztywno w biosie.Bios R19 , płyta miała domyślnie R17 a więc obsługujący nowe ryzeny .sklep morele.

 

Wczoraj zakupilem nowego B450 Tomahawka (bez dopisków z biosem 128Mbit) od extreem na allegro za 399pln do płyty Ryzen 7 3700X.Dzisiaj patrzyłem że wydali nowy bios z nową agesą i mam nadzieję że poprawili działanie.Myślę że jutro płyta dojdzie i złoże kompa ,na początek chłodzenie Cryorig R1 Ultimate powinno wystarczyć.Pamięci mam 4x8GB Gskill 3200Mhz CL16.0

Dam znać jak pobawię się i złoże zestaw.

Ahaa czy możliwe jest wlutowanie fizyczne kości 32MB (256Mbit)  ,czy poza kością się czymś różni plyta z dopiskiem MAX ???

Trochę myślałem nad Asrockiem taichi X470 ale ceny ostatnio skoczyły do góry i znowu spadły ale 860pln trza dać ,może jak ceny spadną tosprzedam tomahawka B450 i kupę coś na X470 /X570.

Co mnie martwi bo teraz siedzę na budżetowym i5-9400F i Asrocku Z370M-pro4 pamięci Gskill chodzą bez problemów na 3600Mhz na szybko ustawione 19-19-19-42  1,375V

Na wspomnianym MSI B450 Tomahawk może już nie być tak różowo z 2 kit x  2x8GB Gskill 3200Mhz CL16 kości Hynixa.

kość biosu Macronix - MX25U12873F

1,80V

128Mbit = 16MBajtów.

Zobaczymy jaką kość zastosuje MSI w Tomahawk MAX ? ,możliwe że te nowsze będą miały większą ilość nóżek bo są sporo szybsze ,poczekamy zobaczymy.

Edytowane przez Tom Light

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla Ryzenó 3000 płyty MSI wspierają RAM do 4133MHz.

a najlepsze jest że do tych maxów bios zajmuje 18mb :E cwaniactwo nie zna granic

Dlaczego cwaniactwo? BIOSy dla płyt z 16MB pamięci mają >10MB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...