Skocz do zawartości
Jaycob

W co obecnie grasz?

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Zainstalowałem sobie Heavy Rain którego ograłem wiele lat temu na PS3 bo chciałem sobie przypomnieć tą historię. No i jakie zaskoczenie - sterowanie to absolutna mordęga - na klawiaturze w ogóle nie da się w to grać, więc odkurzyłem swojego pada od X One. Robiłem prolog a tu mi wyskakują jakieś motywy że wciskam do przodu a koleś idzie do tyłu, próbuję się obrócić a koleś robi pirueta. Sprawdziłem przypisanie przycisków, zrobiłem test pada, wszystko gra. Wracam do gry koleś znowu zamiast do przodu idzie do tyłu a zamiast się obrócić kolejny piruet. Odinstalowałem minutę później. Już dawno nie miałem do czynienia z tak fatalnym portem i tak koszmarnym sterowaniem. 

Edytowane przez Element Wojny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrzut-ekranu-2021-03-02-213747.jpg

Dzięki wspaniałej pracy ludzi którzy stworzyli RPCS3 mam w końcu okazję ograć pierwszą wielką grę Yoko Taro, na PC i do tego w 60 fps'ach. 

Świat czeka :) :) :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem na pół godziny do FC Primal, ale zanim przypomniałem sobie sterowanie itd to odechciało mi się grać. Niestety, brak czasu sprawia, że mnóstwo gier zaczynam, a nie kończę i porzucam po prostu. Ale na BFV i NBA 2K to się zawsze czas znajdzie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mnie ciągnie do krótkich singlowych FPSów, dawno nie grałem, więc nadrobię singla w ostatnie Call of Duty w które nie grałem. Na pierwszy ogień idzie Call of Duty: Modern Warfare Remastered, później Call of Duty: Modern Warfare 2 Campaign Remastered i Call of Duty: Modern Warfare 2019. Jak przysiądę to akurat na 2-3 wieczory będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.03.2021 o 12:45, Element Wojny napisał:

Zainstalowałem sobie Heavy Rain którego ograłem wiele lat temu na PS3 bo chciałem sobie przypomnieć tą historię. No i jakie zaskoczenie - sterowanie to absolutna mordęga - na klawiaturze w ogóle nie da się w to grać, więc odkurzyłem swojego pada od X One. Robiłem prolog a tu mi wyskakują jakieś motywy że wciskam do przodu a koleś idzie do tyłu, próbuję się obrócić a koleś robi pirueta. Sprawdziłem przypisanie przycisków, zrobiłem test pada, wszystko gra. Wracam do gry koleś znowu zamiast do przodu idzie do tyłu a zamiast się obrócić kolejny piruet. Odinstalowałem minutę później. Już dawno nie miałem do czynienia z tak fatalnym portem i tak koszmarnym sterowaniem. 

Z dwa lata temu ogrywałem na PS4 pro i nie narzekałem. Wręcz gra wciągnęła jak za starych czasów.

W wolnej chwili czaję się na wersje PC, aby ograć kolejny raz. No, ale dla mnie to jedna z ulubionych gier i zdecydowanie najlepsza z całej trójcy.
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heavy Rain odpuściłem po demie. Ze względu na tragiczną pracę kamery i sterowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie to mnie dziwi - kiedyś lata temu ogrywałem Heavy Rain na PS3 i bardzo sobie chwalę, a teraz na PC próbowałem grać i sterowanie to jakieś nieporozumienie.... zły port czy co ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No właśnie ja grałem ostatni raz z 2 lata temu na ps4 pro. Fakt czuć było, że gra ma swoje lata, no ale mimo wszystko fajnie się bawiłem(w sumie to tak wessało, że przeszedłem całość w jeden dzionek :E ), kamera czy sterowanie jakoś specjalnie nie odczułem problemów i nie miało to wpływu żebym się gorzej bawił jak kiedyś za starych czasów.

Pewnie w najbliższych miesiącach podejdę na PC, bo kolejne ogranie tej gry już za mną chodzi od kilku miesięcy to zdam relację.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Heavy Rain to najlepsza gra Caga, a przeszedłem prawie *wszystkie. Najciekawszy klimat i najwięcej zakończeń z tego co pamiętam.  Co do sterowania to było spoko moim zdaniem, zdecydowanie gorsze ma Beyond Two Souls, które ostatnio przeszedłem, zwłaszcza przy tych sekwencjach QTE, kiedy nie za bardzo wiadomo co wcisnąć i kiedy. 

Gram w Rage 2. Pomimo tego całego kiczu, różu nawalonego wszędzie, płytkich dialogów z gimbazy, płytkich postaci i historii to co najlepsze, czyli strzelanie jest spoko! Czuć tu rękę ID Software. Jak ktoś lubi Dooma to nie powinien się na tym zawieść.  Nie ma tragedii, ale tak max 6/10 bym dał na ten moment. 

Edytowane przez Jaycob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy był Omikron. :cool:

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
7 minut temu, crush napisał:

Najlepszy był Omikron. :cool:

A więc skłamałem, bo nie grałem we wszystkie. :E  Pierwsze słyszę o tej grze.  

Edytowane przez Jaycob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To Heavy Rain to coś w stylu Sherlocka? Da się porównać prowadzenie śledztwa np? Jeśli chodzi o Sherlocka, to mam na myśli "Zbrodnia i kara", w inne części nie grałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.03.2021 o 22:40, Element Wojny napisał:

Zrzut-ekranu-2021-03-02-213747.jpg

Przewijając byłem święcie przekonany, że to menu jakiejś Yakuzy : D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie ogrywam Detroit: Become Human mogę każdemu polecić tą grę, świetna fabuła i duża imersja. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za kilka chwil zaczynam przygodę z Horizon Zero Dawn Complete Edition. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że Children of Morta to gra raczej na krótkie posiedzenia i zrobienie 2,3 runów po dungeonach, to wziąłem się za coś konkretniejszego. Czyli Control z najnowszego HBC. Niestety, wbrew wpisowi w bibliotece Steama, nie jest to wersja Ultimate Edition. A już się ucieszyłem. A do konkretów - gunplay jest bardzo, bardzo, bardzo przyjemny. Czuć mięso przy naciskaniu spustu, lewitacja, uniki, telekineza, efektowna rozwałka otoczenia. Kurde, jest w pytę! Fabularnie na razie wuj wie co, dużo pytań - odpowiedzi brak, ale ja tam lubię takie paranormalne, zakręcone klimaty, kiedyś się nawet te całe SCP (ino dla niekumatych - to całe wymyślone przez internety uniwersum, które było inspiracją dla gry) namiętnie czytało, a z Archiwum X na zawsze w serduszku. Jak backtracking nie wnerwi, będzie git.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Po około roku oraz spędzonych 110h kończę AC Odyssey. Następna gra to Dishonored 2 + mam jeszcze 8 tytułów AAA do przejścia. Następnie trzeba będzie coś kupić.

Edytowane przez Saren7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Saren7 napisał:

Po około roku oraz spędzonych 110h kończę AC Odyssey. Następna gra do Dishonored 2 + mam jeszcze 8 tytułów AAA do przejścia. Następnie trzeba będzie coś kupić.

Dishonored 2 jest dobry, jak lubisz taki typ grania i scifi koniecznie zagraj w Prey od tych samych ludzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Na razie muszę odkopać się z nieruszonych posiadanych gier. Najczęściej robię tak, że mam 3 gry zainstalowane i jak któraś nudzi się to robię przejścia między nimi.

Edytowane przez Saren7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj skończyłem Rage 2 i MM to taka tego kopia, tylko, że FPS, ale nieco gorsza moim zdaniem. Jeśli chodzi o sam świat, klimat i fabułę. Za to strzelanie samo w sobie bardzo mocne.  Nie wiem kto grzebał przy kolorystyce, chyba jakiś daltonista. Za dużo tego różu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem do assassina valhalla :( 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...