Skocz do zawartości
Jaycob

W co obecnie grasz?

Rekomendowane odpowiedzi

Thief 2: The Metal Age. Gram z HD modem i T2Fixem - jest szalenie klimatycznie i grywalnie. Wstawki filmowe to majstersztyk. Trochę cieszy, że horrorowe/paranormalne momenty ograniczono w tej części w stosunku do Thief: The Dark Project (ile ja się nabiegałem z wodą święconą ? ).

W dwójkę gram jako ostatnią z trylogii. Nie wiem czy jest sens brać się za Thiefa z 2014 roku.

1100251301.jpg

Edytowane przez Gakuto
  • Like 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, Gakuto napisał:

Thief 2: The Metal Age. Gram z HD modem i T2Fixem - jest szalenie klimatycznie i grywalnie. Wstawki filmowe to majstersztyk. Trochę cieszy, że horrorowe/paranormalne momenty ograniczono w tej części w stosunku do Thief: The Dark Project (ile ja się nabiegałem z wodą święconą ? ).

W dwójkę gram jako ostatnią z trylogii. Nie wiem czy jest sens brać się za Thiefa z 2014 roku.

1100251301.jpg

Taki paradoks. Człowiek cieszy się, że ktoś mu przypomniał o piękniej grze i przy okazji o dawnych, miłych czasach, a jednocześnie człowiek posmutniał, gdzieś tam w głębi. ?

Tak czy tak, miłej gry. Grało się, jakieś dwadzieścia lat temu. ☺️

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio sobie odświeżyłem RE7?imw=5000&imh=5000&ima=fit&impolicy=Lett

i tak przeglądając zdjęcia na steam trafiłem na dobrego mema 

?imw=5000&imh=5000&ima=fit&impolicy=Lett

I to jest szczera prawda bo przeglądając wrzutki graczy to w zasadzie widzimy albo poprawną gammę, tak jak powinno być, albo wszystko przebite bielą doszczętnie, zreszta w Fobii tak samo albo mamy to 

?imw=5000&imh=5000&ima=fit&impolicy=Lett

Czyli dobrze ustawioną gamme nic nie wpada w biel i szarość albo mamy 

?imw=5000&imh=5000&ima=fit&impolicy=Lett

I tak widzę jest z większością tytułów ktore są dość "ciemne", rozuiem że dużo zależy od monitora ale patrząc na zdjęcia z takich gier to 80-90% ma przebitą gammę i to dość ostro i się tak zastanawiam czy to ludziom nie przeszkadza czy po prostu tego nie widzą?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i przeszkadza ale cóż zrobić jak na typowym IPSie, na którym zazwyczaj ludzie grają na PC komfort w takich ciemnych scenach nie jest zadowalający. To sobie przynajmniej podbiją jasność żeby lepiej widzieć. 

inna kwestia, że nieraz gry nie pomagają i nawet nie to, że domyślne ustawienia ale też takie, które gracz sam ustawi wg instrukcji z ekranu nie będą optymalne. Tak np. jest RE Village.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam SW Fallen order. Ostatnia gierka z klimatów SW w jaką grałem, to Kotor 2 :szczerbaty:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, frog67 napisał:

I tak widzę jest z większością tytułów ktore są dość "ciemne", rozuiem że dużo zależy od monitora ale patrząc na zdjęcia z takich gier to 80-90% ma przebitą gammę i to dość ostro i się tak zastanawiam czy to ludziom nie przeszkadza czy po prostu tego nie widzą?

Pewnie mają jasność ekranu ustawioną jak do czytania (60cd? 80cd?) i w grach, przy takiej jasności mają tak ciemno, że nic nie widać, więc robią "odjazd gammy", a na forum piszą "do gier i filmów jasność 80cd mnie wystarcza").

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Kelam napisał:

Zaczynam SW Fallen order. Ostatnia gierka z klimatów SW w jaką grałem, to Kotor 2 :szczerbaty:.

Będzie Pan zadowolony ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Kelam napisał:

Zaczynam SW Fallen order

Nie masz freezów co chwilę? ta gra w wersji na pc cierpi na to i jest to dość męczące, szkoda bo ogólnie jest bardzo fajna i oprawa wymiata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, bbandi napisał:

Nie masz freezów co chwilę? ta gra w wersji na pc cierpi na to i jest to dość męczące, szkoda bo ogólnie jest bardzo fajna i oprawa wymiata.

Jak masz proca z sygnaturki czyli i5 4690 to się nie dziw. Ja gram na i7 4770nonK i zero ścinek, a sam wymieniłem taki sam procesor jaki masz, ale to długo przed graniem w SW, ale np. w AC ścinki jak ręką odjąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, AndrzejTrg napisał:

Jak masz proca z sygnaturki czyli i5 4690 to się nie dziw. Ja gram na i7 4770nonK i zero ścinek, a sam wymieniłem taki sam procesor jaki masz, ale to długo przed graniem w SW, ale np. w AC ścinki jak ręką odjąć.

Po co mi tu z AC wyjeżdżasz jak ja piszę o Fallen Order. Czytaj czasem co się pisze, Fallen Order przycina nawet na największych mocarzach.

Swoją drogą ten i7 4770 jest tak samo złomem na dzień dzisiejszy więc nie ma się co chwalić, a wymiana tego co mam na tego i7 to jest totalnie nieopłacalna głupota, dopłata nieadekwatna do zysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, bbandi napisał:

Nie masz freezów co chwilę? ta gra w wersji na pc cierpi na to i jest to dość męczące, szkoda bo ogólnie jest bardzo fajna i oprawa wymiata.

A były, były srogie. I nadal troszkę mam. Z tego co widzę w sieci jest to kwestia gry chyba. Wielu ludzi ma z tą grą problem z topowymi kompami nieraz. A są ludzie ze średnimi kompami i ponoć bez problemów. U mnie już początek były spore przycinki i spadki użycia gpu. Udało mi się to zniwelować gdzieś o 80% - tipem z komenta z yt. Wyłączyłem w opcjach gry (znaczy się w bibliotece steam we właściwościach gry) nakladkę steam. I to pomogło. Ale imo nadal daleko do idealnej płynności. Nie w takich warunkach się gralo, więc staram sie na to nie zwracać uwagi.

Edytowane przez Kelam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem Kingdom Come Deliverance. Nie mogę się oderwać od bitych 5 dni, fenomenalna jest ta gierka. Klimat taki, że od 3 dni łażę, zaglądam w każdy kąt i robię same poboczne. Jak ktoś tak jak ja się do teraz zastanawia, brać tego szpila ludziska. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, bbandi napisał:

Po co mi tu z AC wyjeżdżasz jak ja piszę o Fallen Order. Czytaj czasem co się pisze, Fallen Order przycina nawet na największych mocarzach.

Swoją drogą ten i7 4770 jest tak samo złomem na dzień dzisiejszy więc nie ma się co chwalić, a wymiana tego co mam na tego i7 to jest totalnie nieopłacalna głupota, dopłata nieadekwatna do zysku.

Uspokój dziąsła... Podałem jako przykład tylko jak to było z AC, a Ty wrzeszczysz jak poparzony... Ja problemu nie mam z SW. Więcej nic nie napiszę, ponieważ znowu będzie krzyk. Po za tym chwalić się nie ma czym. Po prostu opisałem sytuację... Radź sobie sam :zadek:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, TmK napisał:

Zacząłem Kingdom Come Deliverance. Nie mogę się oderwać od bitych 5 dni, fenomenalna jest ta gierka. Klimat taki, że od 3 dni łażę, zaglądam w każdy kąt i robię same poboczne. Jak ktoś tak jak ja się do teraz zastanawia, brać tego szpila ludziska. 

Ja tam dwa razy przeszedłem i jakieś 250h się dobrze bawiłem. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ukończyłem Bioshock 1, 2 po czym wziąłem się za 3 ale tutaj klimat jest już całkiem inny więc zostawiam grę na inne czasy. Zacząłem Gothica: Kroniki Myrtany .Ciężko się przestawić do drętwego sterowania ale gra jest kapitalna! 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Kulfoniarz napisał:

Ja tam dwa razy przeszedłem i jakieś 250h się dobrze bawiłem. ?

Póki co ciągle nie czuję walki i muszę pchnąć główny wątek (dopiero co z Ptaszkiem wygrałem w strzelectwie i dostałem baty na miecze) bo już przydałaby się jakaś poczciwa klacz, notorycznie brakuje miejsca w ekwipunku, bo jestem pieprzonym rabusiem. Non stop kradnę, gdzie się tylko da :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, DjXbeat napisał:

Ukończyłem Bioshock 1, 2 po czym wziąłem się za 3 ale tutaj klimat jest już całkiem inny więc zostawiam grę na inne czasy. Zacząłem Gothica: Kroniki Myrtany .Ciężko się przestawić do drętwego sterowania ale gra jest kapitalna! 

Potwierdzam. Kroniki są genialne:thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, AndrzejTrg napisał:

Uspokój dziąsła... Podałem jako przykład tylko jak to było z AC, a Ty wrzeszczysz jak poparzony... Ja problemu nie mam z SW. Więcej nic nie napiszę, ponieważ znowu będzie krzyk. Po za tym chwalić się nie ma czym. Po prostu opisałem sytuację... Radź sobie sam :zadek:

W żadnej grze nic mi nie przycina tylko jak już to mam spadki klatek, za przycinanie odpowiadają słabe pamięci a nie procesor - podszkol się i wtedy cwaniakuj.

Przycinania to mieli goście co brali pamięci 1600 do tych procesorów i oni właśnie najwięcej płakali, ja wziąłem droższą płytę z pamięciami 2400 i nigdy problemu nie miałem i nie mam do dziś.

Czyli jak wymieniłeś procka z i5 na i7 na pamięciach 1600 to tak jakby powiedzieć z deszczu pod rynne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, bbandi napisał:

W żadnej grze nic mi nie przycina tylko jak już to mam spadki klatek, za przycinanie odpowiadają słabe pamięci a nie procesor - podszkol się i wtedy cwaniakuj.

Przycinania to mieli goście co brali pamięci 1600 do tych procesorów i oni właśnie najwięcej płakali, ja wziąłem droższą płytę z pamięciami 2400 i nigdy problemu nie miałem i nie mam do dziś.

Czyli jak wymieniłeś procka z i5 na i7 na pamięciach 1600 to tak jakby powiedzieć z deszczu pod rynne.

Zarówno pamięć jak i procesor mają wpływ na to czy będziesz miał płynny obraz bez przycięć  ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, DjXbeat napisał:

ale tutaj klimat jest już całkiem inny więc zostawiam grę na inne czasy.

A szkoda bo zdziwiłbyś się jak to wszystko jest ze sobą połączone, szczególnie gdybyś ukończył oba DLC do B3. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Element Wojny napisał:

A szkoda bo zdziwiłbyś się jak to wszystko jest ze sobą połączone, szczególnie gdybyś ukończył oba DLC do B3. 

Na pewno do tego wrócę ale teraz naszła mnie ochota na dobrego rpg'a. Gothica 1-2 ostatni raz odpalałem jakoś 20lat temu a za 18zł kupiłem komplet wszystkich części ze wszystkimi dodatkami :E 

Oczywiście głównie nastawiony jestem na Kroniki Myrtany ale wspomnienia z 1 i 2 wracają ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, bbandi napisał:

W żadnej grze nic mi nie przycina tylko jak już to mam spadki klatek, za przycinanie odpowiadają słabe pamięci a nie procesor - podszkol się i wtedy cwaniakuj.

Przycinania to mieli goście co brali pamięci 1600 do tych procesorów i oni właśnie najwięcej płakali, ja wziąłem droższą płytę z pamięciami 2400 i nigdy problemu nie miałem i nie mam do dziś.

Czyli jak wymieniłeś procka z i5 na i7 na pamięciach 1600 to tak jakby powiedzieć z deszczu pod rynne.

Hahahaha. Po raz ,nie cwaniakuje piszę normalnie, po dwa Ty masz jakiś wyimaginowany problem do moje poprzedniej wypowiedzi, i nie wiem w ogóle z jakiego powodu się tak oburzasz...po trzy, testowałem pamięci na i5, gdzie miałem 2x4 a później 4x4 2200mhz nie było różnicy, dopiero po zmianie na i7 stutter tzw zniknął totalnie. Podaję na przykładzie AC czysto informacyjnie. Abyś znowu nie zaczął się bez powodów oburzać. W różnych grach 4/4 już nie daje rady, jak jest ze SW tego nie wiem, ponieważ od początku gram na i7 i nie zauważyłem żadnych ścinek.

PS

ponad dwa lata temu taka wymiana wyniosła mnie zawrotne 50 zł, więc jak czegoś nie wiesz to lepiej zamilcz, a nie snuj swoich teorii.

 

36 minut temu, DjXbeat napisał:

Zarówno pamięć jak i procesor mają wpływ na to czy będziesz miał płynny obraz bez przycięć  ;) 

Dziękuję.

Edytowane przez AndrzejTrg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się kogoś pytam czy mu przycina bo połowie internetu przycina nawet na najmocniejszych konfigach to mi nie wyliczaj co mam w sygnaturce. Zresztą już w nie pierwszym temacie fikasz do kogoś o coś innego niż on pyta - chore.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...